Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: После...нови [re: MamaNetty]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано02.09.06 12:27



...дали и кога човек може да прави каквото си поиска без да се съобразява с близките си.
всички ние можем да направим каквото си поискаме, без да се съобразяваме с близките си , ако характера , етиката , морала , възпитанието ни го позволяват
В оптимистичния вариант на MamaNetty партньорът има активна роля да позволи или не да се случва това
За съжаление моят личен опит ми доказа друго , при определени хора -рецидивисти да ги наречем , е абсолютно невъзможно да се намесиш и да промениш нещо , особено ако по някаква житейска причина не можеш или не искаш да приложиш най-крайния вариант-развод
Получава се една спирала на изнудване - започва се с нещо по -незначително ,за което не си струва да тръгваш към крайни варианти и постепенно нещата ескалират
Колкото повече , толкова повече!!!
Колкото повече неща прощаваш , толкова повече се налага да го правиш
Схемата работи при мъже и при жени на всякаква възраст и семейно положение , при деца също за съжаление
Обикновено най-много се развихрят рецидивистите , при които партньорът е по-разумен , по-толерантен , по-възпитан , по-добронамерен, по-предвидим в отношенията към близките си
В интерес на истината не вършат работа и скандали , разправии, има полза само от абсолютно крайната мярка , която обаче може да доведе до не по -малко нараняване на същите тези близки хора, с които рецидивиста не се съобразява
Параграф 22



Тема Re: Е, на такъв отговор...нови [re: MamaNetty]  
АвторXAXO (Нерегистриран)
Публикувано02.09.06 13:20



Благодаря ти за съвета мамо нети. Надявам се, че си го изпълнила по отношение на теб, щото като те чета стигам до извода, че би следвало първо ти да го направиш. Както и доста от пишещите тук жени. В противен случай и след 100 г. няма да има нормални жени на земята. Ще е пълно с такива като вас.



Тема Съгласна!нови [re: XXL]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано02.09.06 13:51



Така е при " рецидивистите" ... няма нужда от повече обяснения - въпрос на природа! напълно те разбирам за какво говориш...
За щастие рецидивистите не са мнозинстнво, макар да се срещат доволно
често..
Конкретният случай трябва да коментираме контретно!

Non nova, sed nove.


Тема Ние сме нормалните, хахо!нови [re: XAXO]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано02.09.06 13:56



Другуте са само в пубертетските ти мечти!

Non nova, sed nove.


Тема Чета това инови [re: ariel$$]  
Автор koм (новак)
Публикувано02.09.06 14:16



съвсем носталгично си задавам въпроса кога бяхме по-щастливи:
- дали когато потни се любехме до изнемога в нагорещената стаичка, в която бях на квартира и деляхме принцесата от 50 стотинки, чертаейки планове за светло бъдеще;
- или когато мълчахме сърдити един на друг, наблюдавайки величествената красота на тихоокеанското крайбрежие на Аляска от терасата на луксозната каюта на екскурзионния кораб, докато поне аз се опитвах да се убеждавам, че горчивия вкус в устата ми се дължи на 30-доларовата пура.

За мен - второто ВЕЧЕ го имам - и нямам проблем да го разделя с друг. Стига този друг да иска да си поделим първото. Но със сигурност мога да кажа, че човек може да е щастлив и без второто, но няма никакъв начин да е щастлив без първото.



Редактирано от koм на 02.09.06 14:16.



Тема Re: Чета това инови [re: koм]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано02.09.06 17:35



Трудно ми е да ти кажа кога хората спират да споделят едни и същи приоритети и всеки започва да чертае собствени планове за бъдещето. Кога хората спират да комуникират? Кога спират доводите и започва налагането? . Кога разбираш, че един човек вече не е част от живота ти? Кога една връзка започва да те задушава? Винаги съм казвала, че проблемът не е в това, че партньорите четат различни книги. Проблемът е когато единият чете, а другият не. Защо решаваме да експериментираме с търпението на партньора? Защо смятаме, че всичко трябва да ни бъде простено? Защо се опитваме да живеем чрез партньора или го приемаме като даденост? Кога спираме да се стараем? Защо? А въпросът с париете е само илщстрация как битовизмите могат да повлияят на отношенията.



Тема Re: Хм...на меннови [re: MamaNetty]  
АвторXAXO (Нерегистриран)
Публикувано02.09.06 18:05



Само едно не мога да разбера - защо се дразниш/ дразните, като не сме прави и започвате с личните обиди?


Или всъшност сме прави, ама е по удобно да не сме .



Тема Re: Анкетанови [re: XAXO]  
АвторXAXO (Нерегистриран)
Публикувано02.09.06 18:15



Чудя се само, усещат ли се някои колко си противоречат на моменти. Аз знам защо го правят, ама те дали се усещат

Всъшност, ако се усещат, явно са почнали да разбират какво се опитах да кажа с някои мои писания тук и в други теми .



Тема stari chantiнови [re: XAXO]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано02.09.06 21:10



spoko
i nasheto vreme she doide , i nie shte stanem na 50 ...

iskam da vidia koi shte pogledne nashte stari chanti togava



"Шофьорът има право да прибере за вкъщи това, което сгази на пътя" закон - Западна Вирджиния

Тема може и да не съм праванови [re: koм]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано02.09.06 21:46



но си мисля, че ако човек не е изграждал рамо до рамо с теб второто, няма шанс да пожелае първото.
Имам предвид заедно, а не единият създава материалните блага, а другият гледа отстрани и в това се състои участието му.

Човекът, започнал (с теб) от нулата, ще може да го направи пак. Ще знае, че цифрата преди нулите я правят хората и те са по-важните. Ще знае какво значи да си щастлив, защото изграждаш - връзката, бъдещето си, бъдещето им...

Ама... това е необходимо, но не е достатъчно условие

.

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.