Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Равни права давам...нови [re: jamie]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.09.06 19:02



ама аванта - нукому!


Не съм го чела да се хвали, че най-после е срещнал жената чудо ...нашият Хахо!

Пък ако е така - да вземе да почерпи, вместо на риве...

Non nova, sed nove.

Тема С децата ?нови [re: MamaNetty]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано01.09.06 22:29



Не, Мамо. Въпросната изостави детето си при мъжа си в България. Не се и съмнявам че има достатъчно подобни жени. Да, опита ми с жени е никакъв - щом капацитет като теб го твърди

А моето съкровище ще полуи свободата си - да опита става ли за ядене...



Тема Мерси !нови [re: MamaNetty]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано01.09.06 22:32



А ХАХО тряя черпи ако НЕ я срещне - като си помисля на какви чудеса се нагледах напоследък





Тема Абе, то е така, аманови [re: ariel$$]  
Автор koм (новак)
Публикувано02.09.06 00:28



Ако чувствата, които не са финансово подплатени умират бързо, то пък чувствата, които са базирани изцяло на финансова подплата умират още по-бързо. Ако изобщо някога ги е имало.
Не знам дали на жените им е хрумвало, че и мъжете искат големи къщи, почивки на екзотични места и не искат да бъдат вкарвани в мизерия. Само, че на мен ми се иска патрньорката ми да харесва повече неща в мен отколкото банковата ми сметка и - евентуално - чуждото ми гражданство. Защо пустата статистика показва, че на света има 66 милиона с по-високи доходи от моите и се хващам на бас, че 80% от тях са мъже.

Пък за гражданството - резултата е още по-отчайващ.




Тема Спор няма за това!нови [re: koм]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано02.09.06 08:20



Ако чувствата, които не са финансово подплатени умират бързо, то пък чувствата, които са базирани изцяло на финансова подплата умират още по-бързо. Ако изобщо някога ги е имало.

Всъщност не е толкова сложно, колкото го бистрим в тая тема....
Трябва да има чувства към конкретния човек, за да я има и връзката / ако говорим за дълготрайни връзки/, но трябва да има и някаква степен на финансова стабилност за всеки от партньорите - най малкото, за да се чувства независим човек, с право на глас.

За мен нещата са прости и подредени - за КАЧЕСТВЕНА и ДЪЛГОТРАЙНА връзка има няколко ПРЕДВАРИТЕЛНИ елементарни условия:

- партньрът да е ЗРЯЛ човек - физически/ над 18г./ и емоционално /над...?/

- партньорът да е СВОБОДЕН човек - 1. независим икономически; 2. свободен от други връзки / бивши гаджета и брак/; 3. семейни отношения / липса на патологична обвързаност с мама, тате и др. роднини/; 4.липса на зависимост към наркотици, алкохол, хазарт и др.

- партньорът да е РАВНОСТОЕН на мен - тук няма да обяснявам в подробности , но всички сте чували израза " лика прилика" или " те за хубава двойка". Идеята е качествата и даденостите на единия да не комплексират другия и да има баланс.

- партнорът, освен равностоен на мен да е и СЪВМЕСТИМ с мен /поне на 70 процента, според учените. /
Понятието "съвместимост" е по-сложно, по-трудно за преценка и изисква отделна тема. На интуитивно ниво обаче, повечето хора го оценяваме адекватно в рамките на 6-мес - 1 год. връзка / особено ако става дума за съжителство!/, при условие, че не пренебрегваме червените лампички и не сме сляпо влюбени.
Критерият е удовлетвореността, душевното спокойствие и вътрешна хармония, което имаме във всички аспекти на общуването си с партньора, а НЕ степента на влюбеност и страст!


Е накрая ... като към тези ПРЕДВАРИТЕЛНИ условия добавиш щепа страст, щипка романтика и няколко кристалчета вяра в бъдещето, се забърква един първичен бульон, в който именно се поражда онова живо, постоянно променящо се нещо, което наричаме " НАШАТА връзка"...
Връзките са като децата - трябва да се грижим за тях със същата отговорност, жертвоготовност и вдъхновение.



И също, както с децата - не бива да се вкопчваме отчаяно - да ги задържаме на всяка цена и да се идентифицираме само и единствено с тях.
Ние сме "повече" от нашата връзка!

Non nova, sed nove.

Тема Ето, че сега и ти мрънкотиш...нови [re: jamie]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано02.09.06 08:32



Нагледал се бил на чудеса... ха!
Жените били такива, жените били онакива, едната как си оставила детето, другата как се правела все на невинна, а пък третата нямало как да не бъде виновна....еееееееее



Ами спри да гледаш - затвори си очите и ходи като кон с капаци, както явно си постъпвал досега!
Не ти ли е минавало през ума, че обективната реалност, затова е обективна, защото не е в окото на гледащия...за разлика от красотата.

За да става нещо - винаги има причина!
И тези причини нямат нужда нито от морално етични нито от естетични квалификации, за да бъдат разбрани.
Отвори си очите за да РАЗБЕРЕШ реалните закономерности и причинно следствени връзки и едва след като си го направил, ги затвори отново и си позволявай да питаш сърцето си за морала и красотата на заобикалящия те свят!

Иначе скоро ще почнеш да правиш впечатление на глупак...

/ Това последното го написах от куртоазия - иначе ми дойде друго на ум, ама нали съм си дипломатична.../

Non nova, sed nove.

Тема Мрънкотянови [re: MamaNetty]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано02.09.06 09:16



но по друг въпрос.
Това което си написала си е баш така - засягам обаче темата с това дали и кога човек може да прави каквото си поиска без да се съобразява с близките си.

ПП: По темата за глупака и куртоазията - това едва ли е нещо ново в тоя клуб

Тъкмо ще си говорим после и с тебе като равни.



Тема После...нови [re: jamie]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано02.09.06 10:26



... като дойде това "после", ще говорим всякак и най вече без етикети.
Но засега не е дошло...



Сега на въпроса ти : ...дали и кога човек може да прави каквото си поиска без да се съобразява с близките си.

1. Дали може?
Да - който го може, го може, нали знаеш?
АКО говорим за " правене на каквото си поиска" поради егоизъм, то егоистът си е егоист, няма да го промениш!
Просто не е трябвало да се събираш с него. Грешката е твоя.


2. Кога може? Винаги, когато му позволяват да го прави.
Това важи дори и за най-алтруистично устроените хора.
Не разчитай на неща като съвест, морал и възпитание да вършат твоята работа като партньор, а именно да задържат на ниво връзката, вместо теб!

Non nova, sed nove.

Тема Re: Правилно!нови [re: MamaNetty]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано02.09.06 11:58



Напълно те подкрепям. Изказа това, което мисля с повече думи.



Тема Re: Абе, то е така, аманови [re: koм]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано02.09.06 12:04



Никъде не съм споменала за липсата на чувства. Напротив, трябва да ги ма има, и то в количество, че да ти стигнат да преглътнеш по-сухите залъци на живота. Но не съм съгласна с вечното хленчене и оправдание на собствената неспособност с: "Ами толкова мога!" и "Жените са едни меркантолни кучки!".
Живеенето с някой не е като живеенето при мама и татко. Бюджетът се съобразява по друг начин. Приоритетите - също.
А парите ти помагат да преминеш по-леко през живота.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.