Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:06 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Ъпдейт.нови  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано27.08.06 20:45



Та така. След весел ден днес (Панчарево, водни колела, хапване, басейн, плаж) се прибираме. Жена ми излиза уж за час да си свършела малко работа (с уговорка да вечеряме като се върне). Връща се - "намерих си квартира в Младост, изнасям се". Сбра торбичка и замина. Утре щяла да идва за още багаж. Да ама не искам в мое отсъствие да влиза повече - смятам да сменя утре рано ключалката. Прав ли съм или не ? Като иска багажа - ще ми се обади и в мое присъствие ще си го събере - така е коректно.
Останалите факти - любовника и е семеен не с едно (както тя ми каза) а с две деца. Тъкмо говорих с неговата съпруга...
Пожелавам им безоблачно бъдеще. И смятам да водя дело срещу нея за изневяра (имам доказателства) и да прибера децата. Мисля също че това че тя се изнесе без да сме имали скарване, скандал - на своя глава - е в моя полза при делото.



Тема Re: Ъпдейт.нови [re: jamie]  
Автор bubble ()
Публикувано27.08.06 20:50



Джейми, почнало се е , само се опитай да си спокоен и ти, и децата да сте добре...

Един съвет....опитвай се да караш дцата да се смеят-прави се и на маймуна, ако трябва, покрай тях и техните усмивки и ти ще започнеш да се усмихваш и да се чувстваш по-добре...при мен беше така- дано да ти е от полза

Редактирано от bubble на 27.08.06 20:52.



Тема Това добре,нови [re: bubble]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано27.08.06 20:55



те и без това още не са тук децата - а в провинцията при дядо и баба.
ПП: Да сменя ли ключалката - какъв е твоя съвет ?



Тема Re: Това добре,нови [re: jamie]  
Автор bubble ()
Публикувано27.08.06 20:57



Да- тя е взела своето решение и е излязла от дома...щом имаш притеснения, пък и е нормално и ти да присъстваш на изнасянето на останалия багаж- смени ключалката



Тема Re: Ъпдейт.нови [re: jamie]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано27.08.06 20:58



коректно ли е или не (не ви познавам финансовите взаимоотношения) не мога да ти кажа, но ми се струва леко безсмислено.

Ако е искала да изнесе нещо важно за нея, вече го е направила. Когато човек си търси квартира, значи е наясно с плановете си за бъдещето и действа по тях. Сега... дали ще й дадеш да си вземе любимите парцалки и кутиите с обувки... на нея сигурно й е все през тая. Предполагам го е обмислила като риск.

Но ако искаш да си запазите нормалните взаимоотношения, да не изпадате в цигании и най-важното за теб - да имаш повече червени точки за делото - по-добре не сменяй глупавата ключалка. Иначе нейното изнасяне не струва нищо пред твоят отказ да я допуснеш в семейното жилище, без да имате официален развод.

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.


Тема Джейми...нови [re: jamie]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано27.08.06 21:06



много съжалявам... наистина се е почнало.
Знам, че бяхме опоненти дълго време, но в момента искрено ти съчувствам, повярвай...знам каква гадост е и колко смазващо е усещането да те изоставят, като медуза на пясъка - излишен...



Моля те, Джейми, запази здравия си разум и мисли - не тактически, а стратегически!
Да - за вземането на багажа си напълно прав - трябва да стане в твое присъствие, но твое ненатрапчиво и сговорчиво присъствие!!!
Излишните пристъпи на гняв, крясъците и физическтите нюанси на твоя афект - са не по малко " черни точки" за бъдещето на вашата двойка от нейния непукизъм и изнасяне...
Може би те изненадва това че казвам все още " вашата двойка" - на много хора не им се вярва, че дори и след развода остават особен вид двойка с брачния си пратньр - но това самат реалност!
Вие никога няма да престанете И ДВАМАТА да се родители.
Помисли за това... няма вариант да смениш майката на децата, нито пък ТЯ да те смени теб!
Всъщност... макар и да изглеждаш привидно " излишен" в ситуацията, ти вече си НЕЗАМЕНИМ!
----------------

Колкото до другото ...Да, ако, тя не е завела вече дело - можеш да заведеш ти.

Обаче, делото по вина ще се окаже в дългосрочен план - толяма и скъпа грешка, ОСВЕН ако твърдо не си решил да се бориш за децата - ама не просто да се бориш, за да и отмъстиш, а наистина да искаш да ги гледаш сума ти години занапред в ущърб на личния си и професионален живот.
Не забравяй и мнението на самите деца - те ще са много нещастни без майка си!!!
Бори се задецата си само ако си сигурен, че ще можеш да им осигуриш по-добър живот, от този, който би им осигурила майка им - и помни , че става дума не за година е две.. а практически за целия ти останал живот, който ще бъде обсебен от грижите за тях!!!


И в заключение един съвет : опитай развод по взаимно съгласие!
Ще си спестиш МНОГО неща, които дори още не осъзнаваш... а най вече , ще спестиш много на децата си!

Non nova, sed nove.

Редактирано от MamaNetty на 27.08.06 21:12.



Тема Re: Ъпдейт.нови [re: jamie]  
Автор elii (объркана)
Публикувано27.08.06 21:13



Спести си излишните нерви с ключалката и изясняванията с жена ти.Решила го е и няма да ти е по-леко като присъстваш при изнасянето на багажа.Виж върху това да се бориш за децата си заслужава да се концентрираш.Ако и те са съгласни,разбира се.Успех!



Тема Re: Ъпдейт.нови [re: jamie]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано27.08.06 21:38



Ох...аз смених ключалката веднага. После се оказа, че е било излишно, но я смених. Спомням си, че ми бяха казали да събера всички документи, сметки, фактури и не знам к'во си още. Прибрах дори разпечатките от телефоните...абе всичко.
Само не изпадай в паника сега, за да мислиш практично.
Тя се е видяла вече.




Carpe diem!

Редактирано от mirror_ на 27.08.06 21:39.



Тема Искамнови [re: MamaNetty]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано27.08.06 21:42



да присъствам не за да вдигаме скандали - у дома има доста по-скъпа техника. Не знам вече какво да очаквам от тази жена - съжалявам че го казвам дори...
Добавка към ъпдейта - обади ми се дъщерята на любовника на жена ми. Дъщеря ... на 24 години. Каза че току-що някаква жена е отишла при баща и - у тях. Майка и се чуди на кой свят е. Не искам да вярвам че това е моята жена, съвпаденията са прекалено много обаче. Утре ще се видим с дъщерята да занеса снимка - за проверка дали е била тя.
Не искам да им сменям майката. Моята позиция е именно да се гради - а не напук. Подчертавам го специално.
За съвета ти - преди 2 дни адвокатката на жена ми ми предложи именно по взаимно съгласие. В текста бях очернен, исканията бяха завишени (което обаче не е проблем - става дума за начина на живот на децата ми !). Имаше куп лъжи (как иначе ще мине пред съда ?). И децата трябваше да останат при майка си. Не се съгласих. Най-вече по последната причина - искам децата да останат с мен. След събитията от днес го искам повече от всякога. Не вярвам жена ми да приеме по взаимно съгласие с обърнати огледално условия - затова и отивам на най-тежкия вариант.





Тема Re: Ъпдейт. [re: elii]  
Авторнeпoзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 21:52



Моето мнение е да не присъстваш когато си взема багажа. И още нещо, не вземай дицата, не го казвам защото съм майка. Те винаги ще останат твои деца, а ти техен баща. Но майка им трябва да остане сама за да разбере какво прави и какво губи. Няма друг начин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.