Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:12 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Няма проблем,нови [re: XXL]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано28.08.06 13:37



няма и защо да ми се извиняваш. Проблема който описвам е реален, аз също смятам че адвокат ми е нужен и неговите инструкции са правилните - работя по въпроса.
ПП: Да, мътилка е. Понеже искам невъзможното


ППП: Благодаря ти и на теб !



Тема Re: Няма проблем,нови [re: jamie]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано28.08.06 13:50



Не за това, а защото много си озлобен срещу жена си и срещу въпросния господин. Не виждам неговата вина спрямо теб каква е.
Пък и нейната? Сам казваш, че си имал прегрешения някакви преди време спрямо нея?
И тази формулировка "не ми обръща внимание".... ако знаеш колко много неща фактически могат да се крият зад тези думи... а вероятно знаеш, но не искаш или не можеш да си признаеш? Я се върни към моята тема от преди няколко месеца, където ти самия ми даваше съвети! И виж какво означава "Не ми обръща внимание" . Дали не е възможно жената да се е чуствала като домашна прислужница, и в един момент да е видяла светлина на края на тунела в лицето на другия мъж?
Само че, когато си на 20 е много лесно да направиш първата крачка, а когато си на 40 като мен, вече е безсмислено, изпуснал си всички влакове (или повечето) и половината, че и повечето живот си е отишъл.



Тема Аконови [re: Oщe eднa]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано28.08.06 14:03



търсех начин да я оправдая - как да е. За съжаление фактите са други - жената си установява връзката, поддържа си я 2 години и решава сега да си я използва. За целта си търси подходящо оправдание. Ако не беше лъснала любовната история - щях да приема директно твоята теза. Сега приемам че съм имал някаква размита вина - но че ми е вменена допълнително виновност за да не се занимаваме с кръшването.



Тема Възможно е.нови [re: jamie]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано28.08.06 14:22



Аз разбира се съм много много встрани.

Не мога никого да съдя. За нищо. Но озлоблението се чуства, дори в написаното слово.
Може би наистина е по-добре да се успокоиш.
Ясно е, че нещата няма да се върнат назад.
Просто не търси отмъщение.
И остави децата да ги гледа тя. Ако толкова държиш на тях намирай начин да й помагаш в отглеждането им и да не насаждаш и в техните душички омраза.
Успех!

ПП: не че аз много съм се справила, но наистина от страни нещата изглеждат по-лесни и ясни.



Тема За съжаление грешиш...нови [re: jamie]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано28.08.06 14:27



поне според това, което чета тук - не си! Не, имаш хиляди извинения и оправдания за заглушаване на съвестта ти, за потвърждаване на твоята гледна точка, която искаш да е вярната, но не си осъзнал нищо. В теб говори нараненото мъжко самочувствие или мъжка гордост /както и да го наричате/ Имаш върху какво да мислиш и заради себе си трябва да го направиш и да продължиш с днешния ден. Може и да не съм права, но оставам с впечатлението, че ще се бориш за децата си само за да нараниш жена си, само за да й тровиш живота независимо от средствата. Съжалявам, но така те разбирам и пак казвам, че мога и да греша.
В момента моята "политика" е да не ограничавам достъпа на бащата до сина ни и той наистина всяка вечер е в къщи, слагаме детенце да спи и си тръгва, дори ходихме заедно на море, септември по празниците се очертава още едно пътуване със семейни приятели. Освен часовете прекарани с детето заедно, ние обаче не общуваме по никакъв начин, дежурните включвания по телефона за това как е и толкова пари за пазар или за детската градина, но пред сина не си позволяваме да повишаваме тон, да спорим или да си отменяме решения... И тук може би не съм права, но така смятам, че ще е най-безболезнено за мъника и така ще усеща, че не той е виновен за това мама и тати да не живеят заедно. Днес пък обядвахме заедно, защото утре заминавам командировка и трябваше да предам кое как и къде се намира, за да е той до него и да може да се справи. Това е първото ми отсъствие и разбирам, че е много притеснен и въпреки, че оставям и баба и дядо на разположение... Също като теб искаше да води война за детето и ме заплашваше по всякакви начини, че ще ми го вземе. Това беше и повод за едно от редките ми изсъсквания - само да се опита и ще го съсипя, наистина мога и го разбра, повярва и се кротна. Още един съвет от мен - не можеш никога да предвидиш на какво е готова една майка за децата си.



Тема Свободата и всичко останало...нови [re: jamie]  
Автор Ryan ()
Публикувано28.08.06 14:57



Здравей jamie,

Седя и си мисля какво да ти кажа - от една страна (щото съм бил в сходна ситуация) имам усещането, че мога да предскажа с голяма точност как биха и как ще се развиват нещата при теб в кой да е от възможните сценарии. От друга страна - това е твоето предизвикателство и нещо, което трябва да преодолееш сам, за да излезеш от ситуацията, евентуално успешно.

Какво имам предвид под успешно - ами възможността един ден, да речем след 3 години да можеш да си кажеш - щастлив съм, че всичко туй се случи, доволен съм от себе си и живота, който водя.

Не ти давам съвет, не ти пиша рецепта как да действаш, но искам да ти обърна внимание на някои неща, от които можеш да се откажеш - товари, които е по-добре да не носиш със себе си по новия си път.

Умен човек си, поради това и щастието за теб не е лесно постижимо състояние. Явно си способен и можеш много - това също не е положителен баланс - тъпо, но в момента си е факт. За много от нещата, които сега ти пиша ще е необходимо време, за да се наместят в твоята реалност. Един вид постепенно и във времето ще схващаш как, защо и поради кое, това си следва.

Откажи се от жена си - ей така - вътрешно приеми, че вече между вас ги няма брачните клетви. Оттук насетне сте си чужди и няма дори формално основание да я чувстваш близка. Няма нужда вече да я разбираш, единствено необходимо е да я приемаш - такава, каквато е. В момента тя "воюва" за свободата си. Независимо дали има или няма основания според теб (според нея си ги има и е права!) - тя е тръгнала на революция - всяка съпротива от твоя страна (дори най-прагматичното желание за разговор/обсъждане бъдещето на децата) - за нея е предизвикателство и разпалва нуждата и от победа, за да намери себе си. Всяка липса на отпор от твоя страна (или желание за кооперативност) - за нея е скрито нападение, повод за подозрение и аргумент за върло сражение.

Разбираш ли, приятелю? Твоето положение е цугцванг - липса на полезен ход. Каквото и да правиш - лошо. Същото е и при нея, но тя не го осъзнава, защото е под влияние на наркотика "свобода - дълголелеяна/жадувана". Като добавиш и щипка, може и цяла кошница любов на вкус - получава се манджа, която ври/кипи и изгаря всичко около себе си без нужда - ей тъй на, заради единия и аромат. Всъщност нейната любов в момента е именно подправка за ястието свобода. Дано е способна да оцени точно свободата, която ще получи - като право и възможност на самостоятелност, разделност от сегашната ви общност. Защото само свободата може да остане - ако човек действително свободен е по дух, ако не е - поредна клетка само ще получи, а любовта ще падне жертва на дребни битовизми и принципни невъзможности. Всъщност не всеки човек може да е свободен. Всеки се стреми към това, но малко са истински щастливите, ако я имат.

Висше щастие и цел житейска е да помогнеш някому да постигне свободата си. Ще кажеш вероятно - ами децата - те ли плащат нейната и нашата цена? Именно и заради децата... Щото свободния човек трябва да има пример, да прави разлика между подарена, поднесена, допринесена, извоювана свобода. Защото ако децата ни имат за пример робския манталитет, който разрушава всичко, заради имагинерната илюзия, че върху останките на старото се намира хубавото - това най-вероятно ще е моделът им в живота, ако не срещнат учители, ако не прочетат добрите книги, ако, ако... Ако и ти, и тя не им помогнете...

Хората, които са се чувствали несвободни (не обсъждаме дали, защо и как, поради какво и ти защо) са склонни вдигайки се на революция да унищожават всичко - злоба на роба му викат. Каквото и да става - трябва да се лее кръв, за да се пречистят и т.н. (фигуративно казано).

Според мен най-доброто, което можеш да направиш е да се отстраниш от тази революция - тя не е твоя, откажи да бъдеш поробителят, срещу когото се борят. Още повече, ако действително не си поробител. Просто не участвай - революциите (дори и нежните) са мръсно нещо и изяждат децата си.

Не участвай - то значи да се махнеш от "бойното поле", това не е признак на страх или пораженчество - това е единственият начин да спечелиш всичко. Защото ако нормалното състояние между хората е да няма война - именно ако създаваш мир - то вече си спечелил.

Да се откажеш значи още да не трупаш допълнително негативи породени от самия теб - защото, когато се сражаваш - ще създаваш косвени жертви - деца, приятели, роднини и т.н. Да не воюваш иска най-голямо мъжество и приляга само на истински силните хора, на тези които способни са да променят най-вече себе си и своята съдба, отказвайки се да губят време в промени на другите хора.

Искаш децата ти да са щастливи - няма значение при кого са - какво ако са при майка им? Тя ще ги гледа лошо? Едва ли ако ти си насреща за помощ, едва ли ако ти си баща, тъй както си трябва! Боиш се, че ще бъдат настройвани срещу теб? Няма! Единствено ти можеш да преебеш отношенията с децата си. Каквото и друг да говори, за каквото и друг да се бори - единствено от теб си зависи.

Спести време - откажи се от лесното му пропиляване, особено в план негативен - война. Времето ще ти трябва за съзидание, за нови отношения с децата, за подобаващи родителски отношения с бившата, за нови отношения въобще в твоя бъдещ живот, който макар и клише да използвам - наистина всеки ден започва отново и пак.

Разбираш ли, приятелю? Разбираш ли, че във време разделно седиш по средата между "тъмната" и "светлата" страна? Че тъмната страна е привлекателна и ще ти донесе бързо удовлетворение, а светлата страна е по-трудна и иска да прецакаш всичкото си его, да се оттеглиш, да пренебрегнеш материалното, да се откажеш от нещата, които инстинктите, а дори и здравият ти разум ти диктува? Но ако избереш "светлата страна" - ще си спестиш мизантропията, която иначе (щото си интелигентен и чувствителен човек) те чака. Нима не си видял примери такива вече в този клуб? Искаш ли такъв да бъдеш? Моля те недей! Боли ме от такива примери, аман!

На всичкото отгоре - знай, че те чакат още по-големи разочарования, изненади, битки най-безсмислени, дни на върховна самота, чувство за пропадане и пълна липса. Много, много тежки дни, особено и нощи... Тепърва слизане към дъното на ямата.

Но после и логичен възход. И вероятност... Значима вероятност, съвсем възможна, постижима и по силите ти, да си щастлив. Поне за мен знам, че бе възможно и си струваше - защо да не се случи и на теб? Единствената битка, която си струва да водиш е със самия себе си, единствената победа, която ти е нужна е над тъмната страна у теб. Всичко останало само се нарежда, въпрос е на желание, способности и труд. Единствено способностите са предварително необходими - усещам, че ги имаш. Останалото е труд и време (търпение), готовност да се приемеш и да се справиш с всяко предизвикателство и винаги стремеж напред.

Ще ти пиша пак, ако трябва, когато трябва.
Успех!

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Предполагамнови [re: Finch!]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано28.08.06 15:00



че ти като майка не си търсила по-голяма квартира от Април насам - и както става ясно не за собственото си семейство - а за любовника си. Е, цитирам факт... имам тук към 170 подобни факта но не искам да правя сеир на хората да ги пускам в клуба. Къде тук е извинението и оправданието ми - покажи ми ? Семейството е било предадено от майката още преди 4 месеца.



Тема Re: Ъпдейт.нови [re: jamie]  
Автормeй (Нерегистриран)
Публикувано28.08.06 15:03



Джейми,да ти имам жирафчето!
След хапване,пийване,плаж...Абе,човеко, как след такава семейна идилия следва развод,я ми обясни?!


Мисля,че ти и жена ти сте квит и трябва да започнете отново в името на децата.Тя,къде е хукнала през просото?!
Що не разсъждавате глобално,а се препъвате в разни камъчета и правите сеир на хората?
Его без пари е една кръгла нула.Мисля,че трябва да помислите за издръжката,образованието ,храната на двете ви скъпи същества,а вас кучета ви яли,дето има една дума.
Я,не предприемай нищо и не пълни гушите на адвокатите!Понякога бездействието е по-печелившия ход за един мъж,отколкото необмисленото действие.Бъди мъж,а не плюнка!



Тема Великолепно Райън ! [re: Ryan]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано28.08.06 15:03



Е, имам само едно да добавя - преди да "паднат труповете" - ще се погрижа всички карти да са свалени на масата. Все още се надявам това да се избегне по един или друг цивилизован начин (споразумение примерно).



Тема Разгеле! [re: Ryan]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано28.08.06 15:12



нещо, под което да мога да се подпиша и аз...

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.