Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:51 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Киплингнови [re: Ryan]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано29.08.06 09:25



определено помогна.



Тема Re: Киплингнови [re: jamie]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 09:43



Хубав ден и по-усмихнат ти желая!

Емоциите са полезни, но само в определени моменти. В повечето обаче, човек трябва да мисли с главата на раменете си.





Тема Манифестнови [re: Ryan]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано29.08.06 09:48



Ryan, ще си позволя да те нарека виртуален приятел, макар да не се познаваме - изключително, изключително есе, страхотно и полезно и не само за конкретния случай, и не само за целия букет отношения, а въобще - като житейска позиция, като философия и като религия, и за всички области.

Трябва някъде златна книга със златни букви да направите.

Няма да сложа емотикони, за да подчертая дълбокото си удоволствие от текста ти.



Тема Re: Свободата е робствонови [re: Ryan]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 10:11



според господин Оруел,Райън.И никой не е готов за нея,а и да иска я няма.
Изложението е хубаво,въпреки че не му липсват клишета.
Една раздяла,независимо дали е нежна или бурна, си е революция за обикновения човек и променя само робството му.



Тема Re: Свободата е робствонови [re: ,]  
Автор albi_rijav_kotarak (ентусиаст)
Публикувано29.08.06 10:30



Аз бих допълнил Райън, че изборът на свободата като революционно действие има унищожителен ефект, както всяка революция. В случая става дума за унищожаването на брак, дом и семейство, за душевни разстройства при децата, макар и порастнали.
Бившата ми се оплакваще, че миналото лято не е имала 20 ст. за кафе, защого имала 50 ст. за метро. Помислих си, може и греховно да е, свободата /в случая разводът/ става ли за ядене? Отделно от това, никога не съм й отказвал финансова помощ.

И пак се питам, каква е цената на свободата /разводът или революцията или както искате го наречете/?



Тема Re: Свободата е робствонови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано29.08.06 11:49



За революцийте знам следното : - Замислят ги умните, правят ги глупавите, а се възползват хитрите...Всеки участник сам да си прецени от кои е?



"Живей съвременно, ако не можеш да отложиш това за друга епоха..."

Тема Re: Свободата е робствонови [re: Hoй]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано29.08.06 12:18



"И какво ще трябва да захвърлите,
за да станете свободни,
ако не част от себе си?

И ако тогава трябва да отхвърлите
несправедлив закон,
то този закон е бил написан
със собствената ви ръка на вашто чело.
Не ще можете да го изличите,
дори да изгорехте всички кодекси
или да умиехте челата на съдиите си
с всичката вода на морето.
И ако трябва да свалите от трона някой деспот,
първо разрушете трона му,
издигнат вътре в самите вас.
Защото как би могъл тиранът да владее
над гордите и свободните,
освен ако в собствената им свобода няма тирания
и в собствената им гордост - срам?
И ако трябва да отхвърлите грижа,
тази грижа сте си я били избрали вие,
никой не ви я е стоварил на гърба.
И ако трябва да се отървете от някакъв страх,
този страх е заседнал в сърцето ви,
не е в ръката на оногова, от когото се боите. "

Пак Джубран

Поствано от Изгрев в един друг клуб



Тема Re: Свободата е робствонови [re: albi_rijav_kotarak]  
Авторkar (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 13:32



ami chestno kazano , i na men da mi kaje myjyt mi, che jenata na 22 e prochetena kniga, hich nqma da iskam da jiveq s nego. ne znam kak iskate da zapazvate brakovete si, kogato ne davate elementarno otnoshenie na jenite do vas. normalno e edna jena da se chuvstva neshtastna s chovek ,vyzpriemasht jenite po tozi nachin. eststveno, che shtastieto ne zavisi samo ot tova kakvo ne si i otkazval v materialen plan.



Тема Ми не съм съгласен :)нови [re: ,]  
Автор Ryan ()
Публикувано30.08.06 15:15



Здравей ",",

Четенето на антиутопии според мен изкривява представите за свобода. Бих ти препоръчал да прочетеш (ако не си), с цел балансиране на понятията, още една велика книга (също антиутопия) по темата - "Обреченият град", братя Стругацки.

Според мен свободата е нещо, на което човек има право, но тя не му е гарантирана - искат се качества и труд (двете респективно предполагат време), за да си я получи човек. Тя е състояние, в което човек има възможност за избор. Повече свобода - по-голям избор. Няма абсолютна свобода, защото няма и абсолютност в определянето на избора. Пряка аналогия е летенето на високо - колкото по-високо - толкова повече неща се виждат, толкова повече сили са вложени в издигането. Ако въобще можем да въведем количествено измерение на свободата - то би било именно количествената оценка на по-големите възможности за избор.

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Така си е.... [re: Ryan]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано30.08.06 21:55



Ако въобще можем да въведем количествено измерение на свободата - то би било именно количествената оценка на по-големите възможности за избор.
И за мен това е най-точния критерий за индивидуалната свобода.

Non nova, sed nove.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.