Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:52 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Един въпрос за секса?нови  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано23.08.06 19:12



Здравейте приятели. От доста време не съм писала, но не съм и влизала... И от още повече време искам да ви попитам - имахте ли проблем със секса, след като преживяхте една голяма и травмираща раздяла (намирам развода за тежка и драматична раздяла, особено, ако след него има и деца, защото това за мен е ужасно преживяване, дори и да премине цивилизовано, мисля същото и за преживяна раздяла без документи)? В смисъл, имахте ли желание? Аз сякаш съм изтъкана от ... интелект, премислям всичко и всеки по няколко пъти, и в крайна сметка се отдръпвам... Ако пък някой мъж, независимо от вида и/или ерудицията му, започне уклончив разговор със директната цел - секс, направо се изпотявам и имам желание да изчезна яко дим, което и правя, обикновено... И се питам, само при мен ли е така, или това е посттравматичен стрес, или ми трябва време, да си възвърна доверието в хората, или пък съм за доктор? Започвам да си мисля, че нещо съм повредена! Е, темата е много лична, така, че ще ви разбера, ако не получа отговори, но ще се радвам да узная вие как сте се чувствали, трябвало ли ви е време, желанието бавно ли се е върнало, или изведнъж просто сте срещнали правилния човек, и нещата са си дошли на мястото? Благодаря ви, и лека вечер!





Тема Re: Чакай сега,нови [re: parvaty]  
Автор anbra (аз)
Публикувано23.08.06 19:25



за какъв секс става дума?
За секс изобщо, или за секс в любов?
Щото има разлика, сякаш.
Явно попадаш на неделикатни индивиди. Човек може хареса всичко, стига по елегантен начин да бъде предложено или поискано. Ако става дума за някаква брутално-грубиянски вариант - и за това си има желаещи, но ти май си от по-интелектуалните натури

. Уточнявам, че в това понятие брутално-грубиянски вариант включвам и всички недвусмислени просташки намеци, или поне тези, които аз преценявам като такива, отделен въпрос, че на някого може да му се сторят дори възбуждащи...
Нищо ти няма, просто не си готова за подобни занимания. Или и характерът ти има нещо общо Или пък възпитанието ти. А ако са и трите заедно, не разбирам на какво се чудиш и за какво се тревожиш. Не те усещам като жена, която мисли, че времето минава и е загубено щом е без партньор. Какъв ти е проблемът, всъщност?
Я се замисли, има ли наистина проблем, или скоро си чела някое нескопосано женско списание?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Мили боже, ми секса следнови [re: parvaty]  
АвторBen (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 19:30



развода е най-страхотния секс, който може да има човек в живота си.





Тема Къде ти време за списания???нови [re: anbra]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано23.08.06 19:53



Анбра, мила, нали знаеш цялата история на моето несбъднато семейство и т.н... Не съм чела нищо, не съм говорила даже с приятелките си на тази тема... Просто, понякога ми се случва да излезна някъде, и се намира някой мъж, който да ме сметне за хубава, и по един или друг начин се опитва да установи някаква връзка с мен, и покани за вечери следват и т.н... Възпитанието ми, донякъде, ми пречи просто да правя секс, и никога не съм правила секс заради самия секс - имам потребност да бъда влюбена... Така описаните от теб грубиянски подмятания изобщо не ги и регистрирам... Що се отнася за времето и партньора, знаеш ли, никога преди не си бях давала сметка, че всъщност имам нужда, и ми харесва да наблюдавам двойки, които си принадлежат истински... Това по някакъв начин ми липсва. Принадлежността, грижата и обичта към някой, различен от майка ми или детето ми... Може би обичам да обичам, но ми липсва емоция, усещането за безметежност, което получаваш, когато обичаш някого, и той те обича в отговор... Последно съм преживявала това усещане преди близо 10 години, и почти не си спомням какво беше, помня само, че ми топлеше коремчето... Това ми е проблема, всъщност, че ми липсва любов! Едва ли откривам топлата вода, сигурно много хора имат същия проблем, и в тази връзка, може би, не е чудно, че не искам и нямам потребност от секс... Но си мислех, че има и нещо общо с това, което преживях, и затова ме вълнуваше другите хора, изпаднали в подобна на моята ситуация, как са реагирали по този въпрос. Не е проблем, защото проблем е нещо, което те мъчи. Пък мен не ме мъчи секса, точно обратното - аз го мъча... Може пък секса да е константа, и сега други двойки (тройки, четворки) да правят моя секс

Целувам те!



Тема Това при положение, че си се оженил/омъжиланови [re: Ben]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано23.08.06 19:55



на 20, нали? Защото аз имам и доста "свободни" години зад гърба си, и не мога да се оплача от липса на секс преди моята раздяла, защото аз нямам развод ... То всъщност, аз и брак нямах

Но сигурно трябва време... Да се пренастроиш, да се отпуснеш, и просто да си живееш Живота, пък каквото - такова! Но, ще имам предвид твоите думи, и само да получа лош секс, мисли му!



Тема Re: Дааа, разбирам,нови [re: parvaty]  
Автор anbra (аз)
Публикувано23.08.06 20:27



ти просто имаш нужда да бъдеш оценена от някого, да означаваш нещо много специално за него, да ти се възхищава, да те поставя на пиедестал...
Да не те разочаровам, но това трудно ще стане. То хем има, хем няма много общо с любовта. Тоест на любов и топлинка в коремчето може да се радваш още много пъти в живота си, дано имаш късмет да намериш и това...
Иначе, за женските списания - много ги обичам - като чета, установявам такава константна концентрация на световната глупост, че просто няма начин да не се зарадвам, че не съм част от нея... Ама ме забавляват безумно... Не чета само тези, в които ми говорят на "ти" - много съм капризна и чувствителна спрямо това обръщение... Не само, че не ме приобщава, ами ме изстрелва на огромно разстояние... Ама това е друга тема.
А от какъв зор ти мъчиш секса? Щото на твоите години хората правят задължително секс по намсиква схема, а по-старите им завиждат, а по-младите се мъчат с повече, ама то без секс не можело... Представяш ли си?
Всеки знае себе си. Като ти се прави - правиш, като не те занимава тоя въпрос, го отлагаш за времето, в който ще стане екзистенциален за теб /вярваш ли си

/.
Хора разни, идеали разни /преразказано/.
Пак не ти схващам проблема...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: офф-т.нови [re: parvaty]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано23.08.06 20:39



Не бива да пиша в тази тема (несъм преживял това), затова съм извън нея.

Та, имах куче.
(така започвам, за да привлека вниманието)
Това куче, старонемска овчарка, се спомина скоропостижно преди няколко години (!)
Оттогава гоня от мисълта си всякаква идея за куче.

Задавам си въпроса - защо, та аз обожавам кучетата. Отговарям си така: не мога да се насиля и да му изменя... Е това си е комплекс, психология, фобия и т.н.
===

Некои изводи:
- 1. страхотно си обичала този, с когото си се разделила (блажен е и той, и най-вече ти);
- 2. още не е минало достатъчното за теб време след раздялата. Може да е 3-5-20-50 години. Всекиму - каквото.
- 3. подсъзнателен стремеж да е същото. Оттук е логично и да не споделяш това с никого (анонимното тук е друго - но е съществено начало, "пред себе си"). Защо е логично, ми е сложно да кажа; неудобството от третите лица е сложен феномен.

Наглед всичко излиза като "притеснение", "затваряне", изчезване яко дим. Премислянето по няколко пъти не би се и появявало, ако го нямаше неосъзнатия мотив, интуицията (как е изградена?), неусетното понякога автоматично и мигновено (първите 10 секунди) сравнение с бившия например.
===

Рецептата:
Take it easy.
===

Ако днес, вчера, миналата седмица, миналия месец и т.н. по някакъв начин желаеш оргазъм или си стигала до него - определено не си за доктор. Един психолог би правил същото като мен в момента: би си говорил с теб свободно на всякаква тема...
В момента, с факта на темата, вече си на психотерапия



Значи, искам да кажа, че take it easy е много труден преход. Страничното ми, неангажиращо с нищо и определено лаическо мнение е, че parvaty има един единствен проблем - поява на следващата любов. Но това си е проблем, който всички с предишна любов имат.
Даже си позволявам да предположа, че си твърде high, което често притеснява простите мъже като мен.
===

Отделен въпрос е, че колкото и уклончив да е разговор - при ясна директна цел - съвсем нормално си е да се "затваряш". Един хитрец би те влюбил без намек дори за секс, пък после - айде-е-е...



Тема Re: Това при положение, че си се оженил/омъжиланови [re: parvaty]  
АвторBen (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 20:59



Няма да получиш лош секс, вярвай ми. Развода е едно освобождение от оковите на брака и затова и секса след развод е върховен. Това е като да първата глътка въздух след 20 годишна присъда, излежана в затвора. Никакво време не трябва, това е нещо, което е жизнено необходимо на човека като водата, храна и въздуха.





Тема Ще ти разясня буквално!нови [re: anbra]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано23.08.06 21:09



Получавам сърцебиене, и тялото ми трепери, обикновено сутрин... Ходих на доктор, най-накрая, че мразя да вися по лекарски кабинети, и се установи, че като изключим липсата на желязо, нищо друго ми няма... Та, медицинското лице ми намекна, след като установи всекидневния ми режим - хранене, и т.н., че вероятно проблема е "емоционална нестабилност" - т.е. разбирай, недоеб синдром, както се изказваше един мой познат лекар. Ма, много вулгарно племе са това докторите. Та, това е проблема ми, всъщност. Може би тялото ми има нужда от секс, че една година си е доста време, по всякакви стандарти за всякаква възраст. Но просто, нямам желание. Не мога да се отпусна! И да поискам интимна близост... Това ми е проблема, Анбра. И си мислех, че може би идва от предаденото ми доверие - все пак, секса, любовта, връзката изобщо се гради първо на доверие... О, а това да ме качва някой на пиадестал - отдавна преживях потребността да бъда превъзнасяна - установих, уви, че и аз имам своите кусури, и няма как да получа повече, отколкото заслужавам. А и, понастоящем, нищо не търся... Питам

Редактирано от parvaty на 23.08.06 21:11.



Тема Съжалявам за кучето ти...нови [re: Гeвpek]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано23.08.06 21:29



Забелязала съм, че някои хора имат способността да заобичват животните повече, отколкото повечето хора, които някога са се докосвали до тях, и после винаги отказват да заменят кучето, което вече не е при тях, със което и да било друго куче, по същите причини, които и ти си посочил. Каква е причината това да бъде така е друг въпрос, вероятно, кучето дарява човек със емоция, различна от всяка една, която може да получи от който и да е човек. Донякъде ти завиждам за връзката, която си имал с това същество, защото тя показва, че можеш да обичаш... Тук идва момента да ти отговоря на следващите абзаци, които си посветил на моята скромна личност - не мисля, че съм го обичала толкова, и съм сигурна, че той не ме е обичал изобщо. Със сигурност не е минало достатъчно време, но пък и раздялата ни си я биваше - не знам, дали знаеш, той реши, че вече не му се жени за мен, десет дни преди сватбата ни, когато бях бременна в четвъртия месец... Та, след такава раздяла, какъвто и хитър сладкодумник да срещна, трудно ще ми бъде да се омагьосам ей тъй на

Виж, за психотерапията си прав И изобщо не си прав относно себе си - чета често мненията ти в клуб 40-50, който ми е по интересен от 30-40, където би трябвало да чета, но в последния не намирам нищо от себе си... Та, от това, което пишеш, си вадя не по-малко неангажиращ и съвсем личен извод, че изобщо не си прост мъж. Даже, понякога нарочно търся теми, в които си дал лично мнение, за да прочета нещо смислено, най-после. Що се отнася до мен, и какво представлявам - благодаря ти за комплимента, макар да го считам само за толкова - аз съм най-обикновена жена, пораснала по необикновен начин... Живота ми е дълга история със много трудни моменти, и може би те ми помогнаха да стана това, което съм, или ми попречиха да бъда различна. Може би понякога съм се намирала за много "важна", но, нали знаеш, казват "Хитрата сврака с двата крака!" Аз все много знаех, за мен всеки мъж беше или дебел, или слушаше чалга, или не е чел моите книги, или носи бели чорапи, или, или, или... Госпожица Претенция. Та, понеже съм много важна,на финала останах сама да си раздавам картите. Направила съм много грешки, които сега виждам... положителното в случая е, че все пак си давам сметка за тях Що се отнася до любовта - това е сложна тема... Както ти писах в началото, има хора които умеят, и хора, които не умеят да обичат... Мислиш си, че обичаш някого, или поне си мислиш, че това, което чувстваш, е любов, а се оказва на финала, че просто имате прекрасен секс, и онова топло усещане, което имаш, е от ваната, която си взел междувременно Надявам се, един ден да намеря Любов, защото искам да обичам. О, и да бъда обичана. Имаше една поговорка, обаче, за която сега се сещам "Внимавай, какво си пожелаваш, че може да се сбъдне!"... Престави си, че се разочаровам от човек, когото наистина обичам, и който ме е обичал някога... Много се отплеснах. Благодаря ти за мнението, ще послушам твоя терапевтичен съвет. Аз и без друго го карам леко, но ме притеснява факта, че изобщо не се сещам за интимничене... Не бях такъв човек




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.