Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема На развода - с развод !  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано26.08.06 16:55



Милата половинка решава да се разведе. Както винаги - виновен за всичко (и за глада в Африка) е таткото. Обаче милата половинка прави грешката да поддържа връзка с друг - която става обществено достояние. Защо по дяволите таткото не заведе дело за развод и да си прибере децата - вместо да чака милата половинка да води дело за развод срещу него ?





Тема Ами, защотонови [re: jamie]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано26.08.06 17:19



таткото обича децата си и не иска да прибързва?
Така поне пише в книжката за " добрите татковци"...



А другата причина е, че вероятно и той има пръст в това жена му да тръгне да изневерява и си го знае...
Все нещо е куцало между тях - я сексът и личното внимание, я партнорските отношения в домакинството, я финансовият баланс...а може и в твърде много неща да не са си пасвали.

Освен, ако една жена не е твърде млада, глупава или безотговорна - тя само по изключение би тръгнала към странична връзка / и последващ развод/, ако се е чувствала удволетворена с теб.
Щом иска да си тръгне - пусни я с добро!
И без това не можеш да я задържиш на сила - глупаво е!


Това , че е спряла да те обича и желае, и че в сърцето си е предпочела друг мъж, не я прави автоматично лоша майка на вашите деца.
Просто жената вече няма същите чувства към теб...
Причините - двамата си ги знаете...
Но каквито и да са... щом е предпочела друг мъж пред теб - няма връщане - гърнето се е счупило!

Non nova, sed nove.

Редактирано от MamaNetty на 26.08.06 17:25.



Тема Re: Ами, защотонови [re: MamaNetty]  
Авторбpи (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 17:26



Да,както казва един мой познат"счупеното носи щастие...на ортопедите"(той е ортопед).



Тема Юп юп !нови [re: MamaNetty]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано26.08.06 18:00



Право в същината на проблема - както винаги.
Абсолютно съм съгласен с теб - както вече казах - таткото по презумпция е виновен винаги за всичко - следва той е виновен и за изневерите на жена си, естествено !
Ако е предпочела друг мъж, семеен с дете без желание да се разведе ? Някой да спомена някъде думата "да я задържи съпругът и" ? "Изчерпана връзка", "несходство в характерите" - дефинициите могат да бъдат толкова много. Но какво ако мъжа реши че има повече основания за развод и заведе дело - не с цел да задържи жената, а по-скоро да си запази децата (и поне част от семейството) ? Това всъщност питам. Има ли причина - най-вече от морално естество - той да не го стори ?



Тема Re: Юп юп !нови [re: jamie]  
Автор bubble ()
Публикувано26.08.06 18:19



няма причина да не го стори, стига моралното естество да не е" да си запази децата или поне част от семейството". Т.Е причината трябва да бъде ...убедеността, че Той е по-добрия и способен родител, че Така ще бъде по-добре за дечицата..., а не другото ..моралното естество- малко егоистично ми звучи- спрямо децицата...извинявай, знам, че в момента всичко се руши и се чувстваш предаден, просто колко то и грубо да звучи, едно нещо за да свърши- трябва да започне...с всичките гадни неща



Тема Re: На развода - с развод !нови [re: jamie]  
Автор Lotty (заблудена)
Публикувано26.08.06 19:06



Таткото може и да е виновен. Това си знае само той. Трябва да има доблестта да си понесе вината. Милата половинка е взела решение и ако не е податлива на убеждаване, нищо не може да се направи. Не мога да разбера - за какво агитираш? За ответен удар? За отмъщение? За спасяване нараненото его на мъжа?
Ако това е краят, така да бъде! Не можеш да слепваш парченца. За децата винаги е по-добре да живеят с разделени щастливи родители, отколкото с такива, които не могат да се понасят. Те ще го разберат един ден. И ще простят. Но дали ще простят подлостта?

Отмъстителността е утеха за безсилните или глупците.
А.Чаковски



Тема Ответен ?нови [re: Lotty]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано26.08.06 19:11



Не, по-скоро въпроса е как е редно. След като той се е примирявал с положението през цялото време - дали след като срещу него е заведено дело - той трябва да заведе също такова ?



Тема Re: Ответен ?нови [re: jamie]  
Автор Lotty (заблудена)
Публикувано26.08.06 19:19



Той се е примирявал през цялото време, защо да не се примири и сега? Заведеното дело от едната страна може да се превърне в развод по взаимно съгласие, ако другата страна го приеме. Така няма да се вадят кирливи ризи и всеки (особено мъжът) ще запази достойнството си. Иначе с цената на какво ще се водят две насрещни дела?
Аз смятам, че така е редно.



Тема Защотонови [re: Lotty]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано26.08.06 19:27



по взаимно съгласие в случая значи неприемливи условия за мъжа. За съжаление.
Въпросът е дали има значение кой е подал молбата за развод - все пак се посочват различни причини и искове.



Тема Re: Ами, защотонови [re: MamaNetty]  
Автор koм (новак)
Публикувано26.08.06 19:33



"Освен, ако една жена не е твърде млада, глупава или безотговорна - тя само по изключение би тръгнала към странична връзка"
От мъжка гледна точка изглежда, че поне 80% от жените са или такива, каквито ги описваш или са "по изключение". От другите 20% сигурно поне половината пак са такива, но не пускат точно на нас.


Не знам как е при жените, но за моите странични забежки - жената, с която съм бил в момента никога не е имала никаква вина, даже напротив - накрая винаги се е оказвало, че ми е по-добре именно с нея във всяко отношение.




Тема Тогаванови [re: jamie]  
Автор Lotty (заблудена)
Публикувано26.08.06 19:36



мъжът да си наеме адвокатка. (задължително жена)
И да подаде пръв молбата, освен ако жена му вече не я е подала.
И тогава - каквото сабя покаже.
Дупе да му е яко!



Тема Re: На развода - с развод !нови [re: jamie]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 19:37



Има една причина ,една ,ама много важна -
- да си вземеш децата е едно , а да ги отглеждаш още 10 -15 години ,е нещо съвсем друго , и понеже животът в БТ отдавна е доказал кой реално е способен да отглежда деца ,та затова таткото и да тръгне да иска развод едва ли ще му дадат дeцата
и си има една напълно природна причина за това -мъжът издържа на еднократни суперголеми натоварвания , но не издържа на дълтотрайни ,дори и по -леки ,а при жените е обратно , не издържат на еднократно голямо натоварване ,но успяват да оцеляват при дълготрайно натоварване
а който има деца знае , че е важно да си на линия в продължение на минимум 18 години а понякога и доста повече





Тема Тогаванови [re: koм]  
Автор Lotty (заблудена)
Публикувано26.08.06 19:38



защо го правиш?
От любов към спорта?



Тема Еееее, това е сексизъмнови [re: XXL]  
Автор koм (новак)
Публикувано26.08.06 19:39



Не съм съгласен категорично. И го казвам от личен опит - аз самия съм разведен родител. Отговорността на хората не зависи от пола им - категорично.



Тема Май трябваше да уточнянови [re: Lotty]  
Автор koм (новак)
Публикувано26.08.06 19:42



Не съм го правил по време на брака не бързай да ме съдиш. В човешките взаимоотношения всякакви комбинации са възможни.





Тема Не е необходимонови [re: koм]  
Автор Lotty (заблудена)
Публикувано26.08.06 19:49



Не те съдя, просто се пошегувах.


За теб кръшването е било полезно, за да разбереш, че жената, с която си в момента, ти е по-скъпа. Но за нея какво е било? Не мислиш ли, че това е малко циничен начин за кажеш на някого "обичам те" - като го нараниш?

Ако обичаш някого, пусни го да си отиде. Ако той те обича, ще се върне. Докога така?



Тема Re: Еееее, това е сексизъмнови [re: koм]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 19:57



Не са ме обвинявали още в сексизъм


Не , това е просто научно доказана разлика между женския и мъжкия организъм ,-която между другото изяснява и защо на лов и на война ходят мъжете ,а не жените, всички изключения сами диказват правилото



Тема Re: Еееее ...нови [re: XXL]  
Автор Lotty (заблудена)
Публикувано26.08.06 20:01



Историята познава и матриархата, и амазонките...





Тема Re: Еееее ...нови [re: Lotty]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 20:13



ами матриархата е точно това ,за което говоря Lotty , мъжът на лов , а жените в пещерите гледат децата и работят на нивките край пещерата


а мъжът убива по някой мамут и после една година лежи и глозга кокали
А колкото до амазонките - това именно са и изключенията , които потвърждават правилата



Тема Понякоганови [re: Lotty]  
Автор koм (новак)
Публикувано26.08.06 20:20



има ситуации, в които имаш връзка с някого, но не му дължиш вярност. Замисли се - сигурен съм, че ще се сетиш за много такива. Освен това не е необходимо да пускаш публично съобщение за това, което си направил или смяташ да направиш. Човек винаги може да "кръшне" без да наранява някого, колкото и цинично да звучи това.
Далеч съм от мисълта да се оправдавам - просто обяснявам. Мисълта ми беше, че поне от моя опит - хората кръшкат не защото нещо им липсва или някой ги е докарал до там, че да нямат друг избор. Правят го съвсем съзнателно под въздействие на емоциите. Погледни темата на Дракончето и това, което съм писал там. Тя твърди, че обича мъжа си и аз и вярвам. Също така вярвам, че няма никакъв шанс да се спре ако мъжа, в който е влюбена я поиска.



Тема Ами - пак не съм съгласеннови [re: XXL]  
Автор koм (новак)
Публикувано26.08.06 20:28



Колкото и научно да е доказана разликата - мъжете винаги поемат и са поемали по-големи големи натоварвания и то постоянно. Не можеш да сравниш стреса от домакинската работа с този от напрегнатия работен ден.
Мъжете ходят на лов и война просто защото са физически по-силни. Аз досега не съм виждал много мъже дето лежат цяла година и гризат кокали - не знам за теб.
Но тук ставаше въпрос за родителски задължения все пак - не за вдигане на щанги или за лов на мамути.



Тема Re: Ами - пак не съм съгласеннови [re: koм]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 20:56



Едно от най-хубавите качества на обективната наука е че нейните открития и постижения не зависят от това ,дали някой е съгласен с нея или не


Аз и ти не можем да променим реалностите , можем да ги обсъждаме , отричаме ,но те са си там и не ни питат дали ги харесваме
Като те чета ,си доста по млад от мен , не обсъждам стеса от домакинската работа и от работата за заплата , защото всичко е относително
Да работиш някъде в приятен офис , на климатик , на компютър , сред готини колежки и нормиран работен ден не е като да гледаш примерно три деца ,коита се заразяват последователно от грип с 40 градуса температура
Да не говорим за това ,че жените като мен просто работеха и работят непрекъснато и едновременно с това си гледат и домакинството и децата и мъжете , които ги имат естествено
А за това ,дето не си виждал мъже да лежат с години и да гризат кокали ,просто ти завиждам , не са от най-врасивите гледки , като имаш предвид , че си пийват и алкохолни питиета , за да убиват скуката
Не вземай толкова лично това което пиша , отговорни хора си има и между жените и между мъжете - добри или калпави родители също



Тема Предполагамнови [re: XXL]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано26.08.06 20:57



че и армията на Израел е едно (приятно) съвременно изключение ?





Тема Eeeeeнови [re: XXL]  
Автор koм (новак)
Публикувано26.08.06 21:22



не го приемам лично - ти пък защо реши така. Много силно се съмнявам, че това, за което пишеш е резултат от обективни научни изследвания - бих искал да видя методологията.
Освен това - работата в приятен офис, на компютър и всички хубави неща, които описваш са привилегия на последното десетилетие - хайде - 2 десетилетия. Същото се отнася и до жените, които работят непрекъснато и гледат деца - хайде - да са 3-4 десетилетия и то само в някои части на света


В моята част на света жените-домакини са нещо, което се вижда всеки ден. Повечето от тях не пийват алкохолни питиета за да убиват скуката, но също не са от най-красивите гледки.
Нали твърдеше в първия си постинг, че било "природна" работа кой можел и кой не можел да гледа деца? Ако е природна наистина - няма да има изключения. Примерно - мъжете не могат да раждат - няма изключения.



Тема Re: Предполагамнови [re: jamie]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 21:23



Колкото по- високо технологична става една армия ,толкова повече места ,който могат да се заемат от жени ще има в нея
Това не е изключение ,това е бъдещето





Тема Re: Ами - пак не съм съгласеннови [re: koм]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано26.08.06 21:36



Имам двама племеника, за които вече 10 години нося отговорност. Честно казано предпочитам да ги прехвърля на майка, а аз да ходя на работа. Стресът в работата ми е далеч по-малък от писането на домашни, разправията с учителите, пубертета на големия, развалените зъби на малкия, постоянното дракане между децата, капризите по отношение на храната и т.н. и т.н. Гледам да се скатая и също като тебе се оправдавам с напрегнатия работен ден и с носенето на голяма заплата, но истината е, че не ми е интересно, да не кажа скучно нон стоп да угаждам на децата, че се чувствам преуморена, изнервена, неудовлетворена и неоценена.



Тема Re: Ами - пак не съм съгласеннови [re: ariel$$]  
Авторлиca (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 21:44



прочетох всичко изписано по темата от начало до края - до колкото разбирам става въпрос защо хората се развеждат, а всъщност не искат, ама причините, следствията, обстоятелствата...... просто се случва. ей така, такъв е живота.не винаги има обяснения за действията на хората, на жените, на мъжете свързани или не. има един тъп ама истински лаф - човек и добре да живее се жени, ами същото е и с брака - замислете се колко хора около нас поддържат някакви лицемерни, полихимерни и измислени бракове в името на още по-измислени причини и оправдания. като се стигне да счупване на гърнето, единия да се наведе и да събере остатъците, да не са порежат други - например децата. всичко трябва да се прави на нивото на очите, а детските са по-ниско от нашите, това трябва да се използва, за да не ги нараним тях. другото е чист егоизъм и самосъжаление.



Тема Re: Eeeeeнови [re: koм]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 21:45



Явно изучаването на природата не ти е най любимо занимание , иначе не би писал , че в природата няма изключения -цялото ни развитие по еволюционната стълба се основава на промените и изключенията от правилата , коато променят статуквото


Не знам в коя част на света си , ама явно аз не съм в нея ,защото не познавам много жени домакини , т,е познавам , но те са домакини след като се приберат от работа , аз лично смятам , че за БГ и преди 100 и преди 200 и повече години е характерно жените не само да домакинстват но и да работят ,е едно време на нивите , после в къщи , сега на работа някъде и после в къщи
Винаги е имало някакви малки изключения ,но те не променят цялостната картинка
Ако си забравил същността на твърдението ми то се основава на това , че мъжът издържа на екстремно натоварване ,но еднократно , а жената издържа на по- малки натоварвания , но много по- големи по продължителност
А всъщност за другото ти твърдение ,въпрос на време и на биологична технология е моментът ,когато и мъжете ще могат да раждат , ако се решат на това , имат коремна кухина ,в която може да се развива плод и при подходящо хормонално лечение могат да осигурят развитие на плода




Тема Re: Предполагамнови [re: jamie]  
Авторлиca (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 21:54



а да ти кажа за армията на израел - аз съм била там - цели 2 години, а след това на свръх срочна служба още 3 - работих като военен парамедик - повярвай ми, но никога, ама никога за това време не са ме деляли и не са ме третирали по друг начин само защото съм жена. израел е доста матриархална държава (знам, че ще прозвучи странно, но е факт) - просто както някои спомена, че мъжете издържат на едно натоварване, за кратко и интензивно, а жените на по-продължително и по-умерено. аз съм разведена след 10 год. брак и 2 деца, напуснах бившия когато сина ми бе на 8 месеца, при развода не получих абсолютно нищо освен децата, родих трето, но без баща, работя по 14 часа на ден, но ги издържам и осигурявам и те живеят добре. видяла съм колко могат мъжете и колко могат жените - това е бездънна тема, защото хората са различни. нека бъдем реалисти - всеки се справя според обстоятелствата в които е поставен. има мъже които много добре си отглеждат децата и жени, които забравят, че имат деца и обратното. просто такава е природата на човека - пъстра (за равновесие)



Тема Re: На развода - с развод !нови [re: jamie]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 23:15



За съжаление, след като има вече подадена молба от жената, мъжа не може да подаде друга такава за развод. В тия случаи играта е "Кой превари!" И обикновено го прави този дето е згазил лука)) /знам го от личен опит)))/


Но дори и да си има любовник или нещо подобно, не е гаранция децата да бъдат присъдени на таткото...понякога когато са 2 деца при обяснимо стечение на обстоятелствата едното може да е при единя родител, а другото при другия...което е пълна гадост според мен.



Тема Re: Юп юп !нови [re: jamie]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано26.08.06 23:32



Няма причина нито от морално, нито от юридическо естество, която да му попречи той да заведе дело. Да , така е - напълно съм съгласна с теб.

Ами да го направи - какво го спира?!
Ти кажи!
Явно има някаква причина, поради която се въздържа да го направи и аз я споменах в началото - вероятно мисли как е най-добре за децата.

Всички тези разсъждения обаче не променят основния факт, че " гърнето се е счупило", нали?
А като се счупи веднъж - теориите кой виновен и кой не - стават смешно излишни...

Non nova, sed nove.


Тема Хм.....нови [re: koм]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано26.08.06 23:35



Не си дочел изречението ми ДОКРАЯ и така си променил контекста - нещо срещу което възразявам!


Написала съм:
Освен, ако една жена не е твърде млада, глупава или безотговорна - тя само по изключение би тръгнала към странична връзка / и последващ развод/, ако се е чувствала удволетворена с теб.

И от друга страна - ако една жена НЕ се чувства удовлетворена от връзката си с даден мъж, дори да е опитна, умна и съвестна - тя ПАК е в правото си да се раздели с него и вероятността да го направи не е за подценяване.

За съжаление много често страничната връзка предшества развода, но това се случва и при мъжете.
Non nova, sed nove.


Редактирано от MamaNetty на 26.08.06 23:44.



Тема Хе-хе...кефиш!нови [re: XXL]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано26.08.06 23:49



Много си добра в спора! Продължавай!



Non nova, sed nove.

Тема Re: На развода - с развод !нови [re: jamie]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано27.08.06 02:46



Джони, нямам време да изчета постинготе докрая, но ако съм разбрал правилно - срещу тебе е подаден иск за развод от скъпата и се чудиш какво да правиш?
При мен беше така - не стигнахме до споразумение и затова заведох срещу нея насрещен иск, след цирка / за околните / съдът присъди детето на мен и туй-то.Искаш ли - ще успееш.Само не се поддавай на провокацийте й и си систематизирай приоритетите, най-добре с помоща на добра адвокатка, щото и тя е жена и знае всичките номера с които скъпата ще ти излезне насреща в съда.Успех!



"Живей съвременно, ако не можеш да отложиш това за друга епоха..."

Тема Благодаря Ной,нови [re: Hoй]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано27.08.06 09:04



гледам че ЛИРА твърди че не може да се пусне насрещен иск ?
Но ти казваш че твоя случай е бил точно такъв. И двамата се позовавате на личния си опит - все пак бих искал да знам кой е прав от вас.
ПП: Благодаря - беше по темата.



Тема Re: Благодаря Ной,нови [re: jamie]  
Автор orcad (регистриран)
Публикувано27.08.06 09:24



Имаш право на насрещен иск.
Дрънни ми на мейла, че твоя съм го затрил и ще ти дам и жени адвокатки и мъже.
Проверено печени и с име. Свикнали с подобни истории като твоята.
Бой по капацината до последно и не се отказвай до последно.
Жените като адвокатки в бракоразводни дела са по-свирепи от мъжете.
Също проверена практика.



Тема Re: Благодаря Ной,нови [re: jamie]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 09:29



Za nasre]niqt isk...w momenta , kogato vena ti e podala molbata ne move, tam ima nqkakwi proceduri. No sled towa , kakto ti e kazal Noi...ima si nachini! Uspeh!
Abe w opredelena situaciq naj-polezni sa horata deto sa minali po toja pyt!)) I dokazatelstwa, mnogo dokazatelstwa!





Тема Re: извинявам се за маймуницата, не съм се усетиланови [re: LlRA]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 09:31







Тема Re: Искам да те питам!нови [re: jamie]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 09:38



А жена ти има ли професия , с която да изкарва пари за себе си и децата? С какво име се ползва в службата? Има ли жилище дето да ги гледа? Децата привързани ли са към нея и на по колко години са? Агресивна ли е или е от хитрите? /Защото знам че на Ной имаше развод с жена -неврастеничка...чак до нас се чуваше как си чупеха покъщнината!))))/
Това че има извънбрачна връзка не е най-същественото! От опит го знам!
Защото както ти можеш да намериш свидетели, така и тя може да довлече куп такива. Ако ми отговориш на въпросите ще мога да ти дам по точно мнение...а и не само аз! Нещата са комплексни! Щом се развеждате по вина, без циркове няма да мине))





Тема Друго имах предвиднови [re: MamaNetty]  
Автор koм (новак)
Публикувано27.08.06 09:46



От моите наблюдения жените влизат в странични връзки по много причини, но досега не съм срещал никоя жена, за която страничната връзка е започната с мисълта за развод. И не е заради неудовлетворение - и аз не знам за какво е - подозирам е заради тръпката да се почувстваш като обект на обожание още един път. Сега не ми казвай, че ако постоянния партньор гледа с обожание - странична връзка няма да има, защото не е така. Постоянния партньор е нещо различно и познато. Ествествено е възможно страничната връзка да еволюира и да засенчи постоянната.
Подозирам, че при мъжете е същото, но там опита ми е по-ограничен - само с мен.



Тема Да, бенови [re: XXL]  
Автор koм (новак)
Публикувано27.08.06 09:55



Ако превърнем мъжа в жена - наистина може да постигнем някакво изключение от природните закони


Хайде да не спорим повече - не съм съгласен с твърдението ти, но ти давам възможност да ме убедиш - само ми покажи научното изследване на което се позоваваш
Сигурен съм, че ако има такова то ще достъпно за широката публика.



Тема Re: Така си е))...к'во да правиш))нови [re: koм]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 09:58







Тема Хе-хенови [re: ariel$$]  
Автор koм (новак)
Публикувано27.08.06 10:04



И кой според теб ще занимава с тези неща, ако я нямаше майка ти? Ами - пак ти щеше да се занимаваш, включително и да си носиш тежкия работен ден. Така, както правя аз например - моята майка е на друг континент. Всъщност - предполагам - твоята също.
А че децата могат да ти се качат на главата ми е ясно - въпроса е да не го позволяваш. И все пак - стреса в работата ми е многократно по-голям. Другото го върша в свободното време и между другите неща. Работата е абсурд да я върша така.



Тема Re: Искам да те питам!нови [re: LlRA]  
Автор bubble ()
Публикувано27.08.06 12:00



ужас- направо се радвам, че при мен нещата минаха гладко, а таткото изобщо не е имал и претенции към дечковците.



Тема Re: Хе-хенови [re: koм]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано27.08.06 12:02



Точно, защото го вършиш между другото не оценяваш стреса. Знам какво е да работиш по 12-14 часа 6 дена в седмицата. Знам какво са и две деца по 24 часа 7 дена в седмицата. Предпочитам стреса в работата.

P.S. Става дума за две нормални, здрави и общо-взето кротки деца. Не искам да мисля за дете с проблеми.



Тема Re: Ами - пак не съм съгласеннови [re: koм]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано27.08.06 12:04



Да, да, докато не съм сложила подпис, на никого нищо не съм обещала!



Тема Re: А азнови [re: MamaNetty]  
Автор HAДEЖДA™ (dum spiro spero)
Публикувано27.08.06 12:50



Мамо Нети друго не мога да разбера - какъв е този хъс, от един нищо и никакъв развод да се направи трета световна война??? Басиии, като вземеш фризера печката и детето кво печелиш бее????



Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!


Тема Иманови [re: LlRA]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано27.08.06 18:25



професия - доходите са недостатъчни за нея и децата. Трябват и приблизително още толкова - и то ако приемем че няма извънредни ситуации.
Деца на 3 и 5.5 годинки, обичат и мама - и тате. Няма жилище. Нито агресивна - нито от хитрите. Че има извънбрачна е съществено - в разговор с мен сподели че разчита на издръжката, пари от извънбрачния + нейните доходи - за да издържа децата... няма да коментирам - просто излагам нещата.



Тема Стига, бенови [re: ariel$$]  
Автор koм (новак)
Публикувано27.08.06 19:29



Не се бъзикай. 24 часа, 7 дена в седмицата? И то само за 2 деца?
Ариел, ти просто не си имала опит и силно преувеличаваш нещата. Няма такова нещо - децата не са зверове да ги държиш на каишка.
И не само аз го правя "между другото" - всички хора правят така. Даже и домакините.





Тема Re: Стига, бенови [re: koм]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано27.08.06 22:10



Хич не се бъзикам. Наследих бебе на 1 година и 2 месеца и едно по-голямо на 3 и половина. Нямах никакъв опит, а и тогава нямаще кой да ми помогне. Вече имам четвъртокласник и шестокласник. Както се шегувам само не съм ги раждала. С бебето ходих в съда. Подавах документи за работа и дори с гаджето си не можех да се видя, защото денят ми беше съобразен с ваксините на малкия. Минала съм през счупена ръка, пукната глава, въшки, говорен блок, шарка и какво ли още не.
Мисля, че те са причината да се въздържам от собствени деца.
Все пак си предпочитам работата.



Тема О, сега разбирамнови [re: ariel$$]  
Автор koм (новак)
Публикувано28.08.06 01:20



Да - за това съм съгласен. Трябваше да се сетя, че говориш за малки деца.
Е - сега е значително по-леко, нали?



Тема Намерил си кого да питашнови [re: koм]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано28.08.06 01:37



... и ти!


Не знам изобщо, какво е това за което говориш, че го имало при жените - тръпката да се почувстваш като обект на обожание още един път.

За бившият ми съпруг не може да се каже, че ме е ОБОЖАВАЛ... той си ме обичаше и си ме правеше щастлива в началото цели 10 години без да е имало чак такава възвишена тръпка / ама пък сексът беше на прилично ниво/
За 14 години връзка с този човек не съм му изневерила нито един път.
Последните 3-4 години от връзката ни, поради липсата на всякакъв секс се заглеждах по други мъже.. но някак дистанцирано

Затова не питай мен...аз ако изневеря, то ще е за едното голо чукане, а не за да изпитвам разни тръпки и обожания!


Май съм от жените, които колкото и дълго да живеят с някой и да го опознават - щом го харесват по принцип, щом го обичат... си остават все така влюбени.
Майстор съм в това да обичам някого, без да ми омръзва!
Въображението, фантазията и вътрешния ми свят са големи по рождение и живота никога не ми е скучен!

Non nova, sed nove.

Редактирано от MamaNetty на 28.08.06 01:49.



Тема А защо? За да създаде на половинката проблеми?нови [re: jamie]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано28.08.06 17:30



За да превърне децата в поле за противопоставяне? За да превърне раздялата от един обикновен факт в истинска драма?



Тема Не.нови [re: 1984]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано29.08.06 09:09



Разделите в подобни ситуации винаги са драми. Желая всичко най-хубаво на половинката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.