Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re:С една дума:Да не си на мястотото на таткото)нови [re: mirror_]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 17:02



И в един прекрасен момент, ако на таткото му писне от преизпълнения, досущ като един Николай Лилиев прикриващ унинието си може да каже:"Ето, аз си отивам, а Вие не разбрахте кой е живял между Вас. Нека това да Ви бъде наказанието."



Тема Re:За двоякият смисъл- коя е жертвата, всъщност?нови [re: LlRA]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.08.06 17:08



ЕДИН сам ще се пренесе в саможертва.

Бетоненият татко:))




Carpe diem!

Тема Re:С една дума:Да не си на мястотото на таткото)нови [re: LlRA]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.08.06 17:10



А въх...ние сме едни лоши пророчици:)))
Ама останали са камъни и за нас...споко...






Carpe diem!

Тема Нойнови [re: Hoй]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано25.08.06 17:10



а не мислиш ли, че детето ще страда?! Аз да спра ли достъпа на таткото до сина му, за да не се привърже повече към какичката до него и да не ме иска примерно мен за мама?



Тема Re: Клер,нови [re: jamie]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано25.08.06 17:13



само да допълня в подкрепата към мъжа си - не давай решения, а прави предложения, но той да преценява и да решава. Слушай го и използвай може би ако или еветнуално...
Успех и горе главата





Тема Ето в такива моментинови [re: mirror_]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано25.08.06 17:13



се питам - защо останалите не прогледнат каква е неговата позиция и какво му коства на него всичко това ?



Тема Re: Сега пък ново 20нови [re: Hoй]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 17:29



Що така бе Ной? Ма не е съвсем така да знаеш. Не е хубаво да спираш детето заради това, че се е появил нов човек в живота на другия родител. /Няма значение кой от двамата/ Просто трябва да се подхожда разумно с момента на запознаването, а не всеки нов чичко или леличка да стават достояние на детето. Ми няма лошо, още повече не е ли нормално човек да продължи да живее, а това включва и партньор понякога. Стига да се действа с мисъл за чувствата и интересите на детето, какво лошо има.

Виж за това: който много иска да се прави на нейн баща. донякъде съм съгласна. В смисъл, не е редно да се прекалява с възпитанието. Ако нещата стигнат до съжителство, има смисъл да се изисква нещо от детето, тоест, да спазва реда и порядките в семейството, но и там не мисля, че трябва да идва основно от новия "родител", просто защото децата може да са по-негативно настроени. Но от друга страна, един по-постоянен, сериозен нов татко/майка не може да остане безгласна буква. Най-малкото щото децата усещат и ще му се качат на главата, а и си мисля, че не може да е като някакво мекотело дето "ти не можеш да ми кажеш копче, щото не си ми никакъв". Дето се казва, поне уважение трябва да има. Но това май е една дълга и сложна тема, а тук не става дума за това.

Важното е децата да са добре, а според мен това не винаги означава да ги пазим настрана от новите връзки. Поне не от тези, на които гледаме сериозно. Щото, мамка му, ама знаеш ли колко е гадно да чуеш "ама аз не искам ти да се жениш" след като с кеф ти е обяснил как е бил на сватбата на татко си. "Защото съм свикнал да сме си двамата с теб". И сега кво, аз да се забрадя и да се скрия от живота ли? Или от него? Ми не мисля, че това е начина. Най-малкото, не ща да му създавам някакви погрешни представи за живота. Не че съм сигурна кои са верните.



Тема Re: Ето в такива моментинови [re: jamie]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.08.06 17:32



Ще ми повярваш ли, ако ти кажа, че напълно разбирам, какво му коства, но не е обект на коментар в случая. За неговата позиция в темата на Клер, дори и не стана дума.
Само предусещам изхода....




Carpe diem!


Тема Re: Сега пък ново 20нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано25.08.06 17:56



В живота на другия родител да се появяват колкото и каквито си искат... - това си е негов проблем!
Обаче щом детето е дадено на мен , следователно и правата по възпитанието му са ми дадени на 100% и аз ще решавам къде, какво , как , защо и т.н.
Ако бившата / и тоя по чл.64 / се опита да прави интриги, да го обърква нещо или по някакъв начин да го манипулира - ще и наложа вето на свижданията / или поне на местата за такива / и баста.Ако ще да ме съди, ако ще да ме трепе.Все тая.

"Живей съвременно, ако не можеш да отложиш това за друга епоха..."



Тема Re: тактиката е една и съща....нови [re: Kлep]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 18:08



Доброто за един обикновено е лошо за друг
Предлагам ти една игричка ,представи си че ти си тази бивша жена на твоя любим
Животът ти е стигнал до някакъв кръстопът ,искаш да промениш нещата ,да започнеш начисто ,да заминеш в чужбина ,скоро вратите ще се отворят ,там плащат по- добре ,можеш да решиш житейските си проблеми и на себе си и на детето ,,още си млада и имаш шансове ,обожаваш дъщеря си ,искаш да си с нея , но ?
Едно голямо НО ....
Бившия ти съпруг има право на вето, детето трябва да стои тук ,т е алтернативата ти е ,или зарязваш детето ,или и ти си затворена тук ,лишена от възможността да промениш живота си ,да осигуриш със свои сили ново бъдеще за себе си и за нея
Колко дами питаха тук как да изведат децата си в чужбина ,знаеш отговора -съгласие на бащата
е след още 9 години няма да ти трябва ,но тогава ще си на 40 и едва ли ще имаш сили да започнеш наново
Е Клер ,без квалификации за добро и зло ,разбираш ли в какъв капан е бившата съпруга ,как няма да е отчаяна и бясна ,и понякога неадекватна ,а може би и ревнива към една по- млада ,чаровна жена,която освен другото може би дъщеря и харесва много ,а също и бебето и ,с което е забавно
За една по- ревнива натура само това е достатъчно,за да я изкара от релси
а и друго , Не се възхищавай толкова от хора ,като бетонни блокове , днес се опиращ на тях и е добре ,утре може просто да се сблъскаш с тях и тогава много боли
Моят алел към теб е ,не вземай толкова откровено страна ,опитай се да погледнеш по- дистанцирано на нещата и даже ако можеш да смекчиш ситуацията ,колкото и да е трудно ,хора сме ,може да има и някаква възможност да се договорират отношения при които и вълка да е сит ,и агнето цяло




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.