Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:54 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: tака е...защотонови [re: LlRA]  
Автор Ryan ()
Публикувано25.08.06 14:57



Да :) Точно така си е - нещата от живота във фентъзи изпълнение :)
Абе майстор си е Лукас, каквото и да го оплюват, че му били детски филмите - аз затуй и отказвам да порастна :) :)

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Ох... има писано.нови [re: Kлep]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано25.08.06 15:00



Купи му книгата за разведените бащи.... има какво да научи.
И разбира се - говорете с адвокат!

Non nova, sed nove.


Тема Re: tака е...защотонови [re: Ryan]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 15:03



Всичките серии си ги имаме, защото това е класика!
Едно време преподавателката ми по литература казваше , че през годин а-две си препрочитала "Война и мир" и всеки път го разбирала и тълкувала различно този роман. На 16г. и се чудех...сега въобще)) Та колкото и да е странно и с този филм при нас у дома се случва така))
Спирам да пиша извън темата , сори))



Тема Re: Сега пък ново 20нови [re: Kлep]  
Автор Glam (Енергия)
Публикувано25.08.06 15:56



Тук доста вече го казаха, аз само ще повторя май - проблемът е на таткото и остави той да прецени дали и как да го решава. Можеш само да съчустваш, подкрепяш и даваш мнение, ако ти го искат. Защото забраните да се вижда детето са средство за натиск и дори някаква форма на отмъщение. Защо ли? Ами както правилно си се досетила - заради теб. Защото има човек до себе си и си позволява да не умира от мъка и нещастие. И защото не е разположение. Явно чувството за собственост най-късно си отива. Та идеята ми е - той я познава по- добре и може най-добре да прецени какво и как да "натисне".
Ние сме в същата ситуация. Не разбирам подобно поведение, щото на една майка по-важно трябва да й е добруването на детето, а не да трови бившия си. Но нейсе.
Че има права има и че може да си ги защити може. Но адвокатите и директната конфронтация могат да влошат нещата, пък и един от родителите трябва да запази размуно поведение и спести циркове на детето си, доколкото това е възможно.
Кофти ситуация, но ние (казвам ние, щото и аз съм в твоето полжение) сме страчен наблюдател.
Жалко само за хлапетата в такива ситуации.



Тема Re:С една дума:Да не си на мястотото на таткото)нови [re: Glam]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 16:28



Защото той милия накрая го отнася)) И е между 2 жени с деца, едната с неговото, другата с нейното...ужас, проста да падладееш))
Едната си драпа за своето и не може да се примири, че таткото си харчи парите по чуждо дете))
Другата напира да му е верен рицар и си пази своята територия и интереси на нея и детето и))

Грешка 1: Tatkoto е пренебрегнал основен природен принцип и се е оженил за жена с не негово дете/нищо лошо от човешка разумна гледна точка, даже благородно, но си носи своите последствия, защото първичното "навъпреки" е заложено у нас/...тоест мъжкарлъка при него не е взел превес и сега ни едната от двете територии не е негова)) Щото майката му я е иззела)) Той се бори да си запази останките от бившата колония и по този начин доказва и на двете кой кой е...))
Грешка 2: Клер не е предвидила, или е подценила, че той си има свое и че винаги дебнат опасности и проблеми ...но това е по-малката беда, защото е жена , а жените знаем как да се нагодим)) В един момент, ако таткото не си докаже мъжкото начало, и един вид "Клюкарски казано" да позволи бившата да му прави постановки, има опасност да се промени поведението му в много отношения))

Опасност за Клер!- Колкото и да го обича и той да я приема с детето и за негово семейство, кръвта вода не става и мъжкото начало трудно се променя))
Ако Клер не му роди дете има огромна опасност един ден да загуби позиции при някакъв катаклизъм...недай си боже! Еле пък ако таткото е влюбен в другата си щерка и иска да я запази на всяка цена. Защото тя е негов истински ген!

Та както и да го погледнеш, таткото си е оплел конците и само той може да си ги разплете. Абе не е лесно явно с две жени)) Па макар и едната бивша... ох, правя си малко дъвка за ума)) не ми се връзвайте))








Тема Клер,нови [re: Kлep]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано25.08.06 16:45



вкарайте нещата в релси с адвокат. Твоята роля е 1. да не се сблъскваш с бившата и 2. да подкрепяш мъжа си. Горкият...



Тема Re:Понакога и ти казваш такива неща на приятелкитенови [re: Kлep]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.08.06 16:46



Извинявай, че се намесвам, но не мога да се въздържа да не изкоментирам. Огромни две теми за тази бившата. Обсебена си....и то неистово.
Не знам, дали успяваш да убедиш ПОНЕ себе си, че бистриш тези теми, уж за доброто на детето.
За съжаление ти играеш нейната (на бившата) игра. Ама така хубаво си се вживяла в ролята, която ти е отредила, че сякаш тя ти е писала и диалозите. И докато ти позволяваш, тя ще държи главната роля....sorry...Ама все пак това е нейната игра:)
Дано не те обидя, но моето виждане е, че ти си жертвата. Опитай се да де отдръпнеш, за да се съхраниш, че като те гледам си като оголен нерв.

Хм...всички били на твоя страна... Не се осланяй на тези глупости. Не си търси поддръжници, за да не се изненадаш неприятно някога.
Дано разбра и това, което не казах!


Успех!




Carpe diem!

Тема Re:С една дума:Да не си на мястотото на таткото)нови [re: LlRA]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.08.06 16:56



Ашкоусум, евала, машала !!!!!!!
Явно не само аз забелязвам, ЧИЙ е проблема....






Carpe diem!

Тема Re:За двоякият смисъл- коя е жертвата, всъщност?нови [re: mirror_]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 16:56



Да, Клер е жертвата на пъненето да се бие с чуждите призраци с които се е заиграла.

Майката на детето е жертвата на отхвърлянето.

Обаче най ще го отнесе таткото защото той е жертва на собствената си предопределеност.

Де факто всеки е жертва...не става дума само за тях, за всеки от нас))
Интересно, кой ли ще бъде принесен в саможертва?





Тема Re: Сега пък ново 20нови [re: Kлep]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано25.08.06 16:57



"Бившата" май е права / според хорското мнение - съседи , майка, колежки и т.н. / да не пуска повече щерка си при татенцето, щото татенцето вече не е само и може "новата" леличка да й напълни главицата с куп простоий...Не става май въпрос за интриги, ами за предпазване на рожбата от "чуждото" влияние на "оная, другата".Хипер гадно е, но мисля, че това е в основата на конфликта.
Аз също бих спрял щерка си от срещи с бившата, ако покрай нея се яви някой , който много иска да се прави на нейн баща.
Това е мойта логика - чувствата оставям на жените в тоя клуб!



"Живей съвременно, ако не можеш да отложиш това за друга епоха..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.