Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Един въпрос за секса?  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано23.08.06 19:12



Здравейте приятели. От доста време не съм писала, но не съм и влизала... И от още повече време искам да ви попитам - имахте ли проблем със секса, след като преживяхте една голяма и травмираща раздяла (намирам развода за тежка и драматична раздяла, особено, ако след него има и деца, защото това за мен е ужасно преживяване, дори и да премине цивилизовано, мисля същото и за преживяна раздяла без документи)? В смисъл, имахте ли желание? Аз сякаш съм изтъкана от ... интелект, премислям всичко и всеки по няколко пъти, и в крайна сметка се отдръпвам... Ако пък някой мъж, независимо от вида и/или ерудицията му, започне уклончив разговор със директната цел - секс, направо се изпотявам и имам желание да изчезна яко дим, което и правя, обикновено... И се питам, само при мен ли е така, или това е посттравматичен стрес, или ми трябва време, да си възвърна доверието в хората, или пък съм за доктор? Започвам да си мисля, че нещо съм повредена! Е, темата е много лична, така, че ще ви разбера, ако не получа отговори, но ще се радвам да узная вие как сте се чувствали, трябвало ли ви е време, желанието бавно ли се е върнало, или изведнъж просто сте срещнали правилния човек, и нещата са си дошли на мястото? Благодаря ви, и лека вечер!





Тема Re: Чакай сега,нови [re: parvaty]  
Автор anbra (аз)
Публикувано23.08.06 19:25



за какъв секс става дума?
За секс изобщо, или за секс в любов?
Щото има разлика, сякаш.
Явно попадаш на неделикатни индивиди. Човек може хареса всичко, стига по елегантен начин да бъде предложено или поискано. Ако става дума за някаква брутално-грубиянски вариант - и за това си има желаещи, но ти май си от по-интелектуалните натури

. Уточнявам, че в това понятие брутално-грубиянски вариант включвам и всички недвусмислени просташки намеци, или поне тези, които аз преценявам като такива, отделен въпрос, че на някого може да му се сторят дори възбуждащи...
Нищо ти няма, просто не си готова за подобни занимания. Или и характерът ти има нещо общо Или пък възпитанието ти. А ако са и трите заедно, не разбирам на какво се чудиш и за какво се тревожиш. Не те усещам като жена, която мисли, че времето минава и е загубено щом е без партньор. Какъв ти е проблемът, всъщност?
Я се замисли, има ли наистина проблем, или скоро си чела някое нескопосано женско списание?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Мили боже, ми секса следнови [re: parvaty]  
АвторBen (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 19:30



развода е най-страхотния секс, който може да има човек в живота си.





Тема Къде ти време за списания???нови [re: anbra]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано23.08.06 19:53



Анбра, мила, нали знаеш цялата история на моето несбъднато семейство и т.н... Не съм чела нищо, не съм говорила даже с приятелките си на тази тема... Просто, понякога ми се случва да излезна някъде, и се намира някой мъж, който да ме сметне за хубава, и по един или друг начин се опитва да установи някаква връзка с мен, и покани за вечери следват и т.н... Възпитанието ми, донякъде, ми пречи просто да правя секс, и никога не съм правила секс заради самия секс - имам потребност да бъда влюбена... Така описаните от теб грубиянски подмятания изобщо не ги и регистрирам... Що се отнася за времето и партньора, знаеш ли, никога преди не си бях давала сметка, че всъщност имам нужда, и ми харесва да наблюдавам двойки, които си принадлежат истински... Това по някакъв начин ми липсва. Принадлежността, грижата и обичта към някой, различен от майка ми или детето ми... Може би обичам да обичам, но ми липсва емоция, усещането за безметежност, което получаваш, когато обичаш някого, и той те обича в отговор... Последно съм преживявала това усещане преди близо 10 години, и почти не си спомням какво беше, помня само, че ми топлеше коремчето... Това ми е проблема, всъщност, че ми липсва любов! Едва ли откривам топлата вода, сигурно много хора имат същия проблем, и в тази връзка, може би, не е чудно, че не искам и нямам потребност от секс... Но си мислех, че има и нещо общо с това, което преживях, и затова ме вълнуваше другите хора, изпаднали в подобна на моята ситуация, как са реагирали по този въпрос. Не е проблем, защото проблем е нещо, което те мъчи. Пък мен не ме мъчи секса, точно обратното - аз го мъча... Може пък секса да е константа, и сега други двойки (тройки, четворки) да правят моя секс

Целувам те!



Тема Това при положение, че си се оженил/омъжиланови [re: Ben]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано23.08.06 19:55



на 20, нали? Защото аз имам и доста "свободни" години зад гърба си, и не мога да се оплача от липса на секс преди моята раздяла, защото аз нямам развод ... То всъщност, аз и брак нямах

Но сигурно трябва време... Да се пренастроиш, да се отпуснеш, и просто да си живееш Живота, пък каквото - такова! Но, ще имам предвид твоите думи, и само да получа лош секс, мисли му!



Тема Re: Дааа, разбирам,нови [re: parvaty]  
Автор anbra (аз)
Публикувано23.08.06 20:27



ти просто имаш нужда да бъдеш оценена от някого, да означаваш нещо много специално за него, да ти се възхищава, да те поставя на пиедестал...
Да не те разочаровам, но това трудно ще стане. То хем има, хем няма много общо с любовта. Тоест на любов и топлинка в коремчето може да се радваш още много пъти в живота си, дано имаш късмет да намериш и това...
Иначе, за женските списания - много ги обичам - като чета, установявам такава константна концентрация на световната глупост, че просто няма начин да не се зарадвам, че не съм част от нея... Ама ме забавляват безумно... Не чета само тези, в които ми говорят на "ти" - много съм капризна и чувствителна спрямо това обръщение... Не само, че не ме приобщава, ами ме изстрелва на огромно разстояние... Ама това е друга тема.
А от какъв зор ти мъчиш секса? Щото на твоите години хората правят задължително секс по намсиква схема, а по-старите им завиждат, а по-младите се мъчат с повече, ама то без секс не можело... Представяш ли си?
Всеки знае себе си. Като ти се прави - правиш, като не те занимава тоя въпрос, го отлагаш за времето, в който ще стане екзистенциален за теб /вярваш ли си

/.
Хора разни, идеали разни /преразказано/.
Пак не ти схващам проблема...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: офф-т.нови [re: parvaty]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано23.08.06 20:39



Не бива да пиша в тази тема (несъм преживял това), затова съм извън нея.

Та, имах куче.
(така започвам, за да привлека вниманието)
Това куче, старонемска овчарка, се спомина скоропостижно преди няколко години (!)
Оттогава гоня от мисълта си всякаква идея за куче.

Задавам си въпроса - защо, та аз обожавам кучетата. Отговарям си така: не мога да се насиля и да му изменя... Е това си е комплекс, психология, фобия и т.н.
===

Некои изводи:
- 1. страхотно си обичала този, с когото си се разделила (блажен е и той, и най-вече ти);
- 2. още не е минало достатъчното за теб време след раздялата. Може да е 3-5-20-50 години. Всекиму - каквото.
- 3. подсъзнателен стремеж да е същото. Оттук е логично и да не споделяш това с никого (анонимното тук е друго - но е съществено начало, "пред себе си"). Защо е логично, ми е сложно да кажа; неудобството от третите лица е сложен феномен.

Наглед всичко излиза като "притеснение", "затваряне", изчезване яко дим. Премислянето по няколко пъти не би се и появявало, ако го нямаше неосъзнатия мотив, интуицията (как е изградена?), неусетното понякога автоматично и мигновено (първите 10 секунди) сравнение с бившия например.
===

Рецептата:
Take it easy.
===

Ако днес, вчера, миналата седмица, миналия месец и т.н. по някакъв начин желаеш оргазъм или си стигала до него - определено не си за доктор. Един психолог би правил същото като мен в момента: би си говорил с теб свободно на всякаква тема...
В момента, с факта на темата, вече си на психотерапия



Значи, искам да кажа, че take it easy е много труден преход. Страничното ми, неангажиращо с нищо и определено лаическо мнение е, че parvaty има един единствен проблем - поява на следващата любов. Но това си е проблем, който всички с предишна любов имат.
Даже си позволявам да предположа, че си твърде high, което често притеснява простите мъже като мен.
===

Отделен въпрос е, че колкото и уклончив да е разговор - при ясна директна цел - съвсем нормално си е да се "затваряш". Един хитрец би те влюбил без намек дори за секс, пък после - айде-е-е...



Тема Re: Това при положение, че си се оженил/омъжиланови [re: parvaty]  
АвторBen (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 20:59



Няма да получиш лош секс, вярвай ми. Развода е едно освобождение от оковите на брака и затова и секса след развод е върховен. Това е като да първата глътка въздух след 20 годишна присъда, излежана в затвора. Никакво време не трябва, това е нещо, което е жизнено необходимо на човека като водата, храна и въздуха.





Тема Ще ти разясня буквално!нови [re: anbra]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано23.08.06 21:09



Получавам сърцебиене, и тялото ми трепери, обикновено сутрин... Ходих на доктор, най-накрая, че мразя да вися по лекарски кабинети, и се установи, че като изключим липсата на желязо, нищо друго ми няма... Та, медицинското лице ми намекна, след като установи всекидневния ми режим - хранене, и т.н., че вероятно проблема е "емоционална нестабилност" - т.е. разбирай, недоеб синдром, както се изказваше един мой познат лекар. Ма, много вулгарно племе са това докторите. Та, това е проблема ми, всъщност. Може би тялото ми има нужда от секс, че една година си е доста време, по всякакви стандарти за всякаква възраст. Но просто, нямам желание. Не мога да се отпусна! И да поискам интимна близост... Това ми е проблема, Анбра. И си мислех, че може би идва от предаденото ми доверие - все пак, секса, любовта, връзката изобщо се гради първо на доверие... О, а това да ме качва някой на пиадестал - отдавна преживях потребността да бъда превъзнасяна - установих, уви, че и аз имам своите кусури, и няма как да получа повече, отколкото заслужавам. А и, понастоящем, нищо не търся... Питам

Редактирано от parvaty на 23.08.06 21:11.



Тема Съжалявам за кучето ти...нови [re: Гeвpek]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано23.08.06 21:29



Забелязала съм, че някои хора имат способността да заобичват животните повече, отколкото повечето хора, които някога са се докосвали до тях, и после винаги отказват да заменят кучето, което вече не е при тях, със което и да било друго куче, по същите причини, които и ти си посочил. Каква е причината това да бъде така е друг въпрос, вероятно, кучето дарява човек със емоция, различна от всяка една, която може да получи от който и да е човек. Донякъде ти завиждам за връзката, която си имал с това същество, защото тя показва, че можеш да обичаш... Тук идва момента да ти отговоря на следващите абзаци, които си посветил на моята скромна личност - не мисля, че съм го обичала толкова, и съм сигурна, че той не ме е обичал изобщо. Със сигурност не е минало достатъчно време, но пък и раздялата ни си я биваше - не знам, дали знаеш, той реши, че вече не му се жени за мен, десет дни преди сватбата ни, когато бях бременна в четвъртия месец... Та, след такава раздяла, какъвто и хитър сладкодумник да срещна, трудно ще ми бъде да се омагьосам ей тъй на

Виж, за психотерапията си прав И изобщо не си прав относно себе си - чета често мненията ти в клуб 40-50, който ми е по интересен от 30-40, където би трябвало да чета, но в последния не намирам нищо от себе си... Та, от това, което пишеш, си вадя не по-малко неангажиращ и съвсем личен извод, че изобщо не си прост мъж. Даже, понякога нарочно търся теми, в които си дал лично мнение, за да прочета нещо смислено, най-после. Що се отнася до мен, и какво представлявам - благодаря ти за комплимента, макар да го считам само за толкова - аз съм най-обикновена жена, пораснала по необикновен начин... Живота ми е дълга история със много трудни моменти, и може би те ми помогнаха да стана това, което съм, или ми попречиха да бъда различна. Може би понякога съм се намирала за много "важна", но, нали знаеш, казват "Хитрата сврака с двата крака!" Аз все много знаех, за мен всеки мъж беше или дебел, или слушаше чалга, или не е чел моите книги, или носи бели чорапи, или, или, или... Госпожица Претенция. Та, понеже съм много важна,на финала останах сама да си раздавам картите. Направила съм много грешки, които сега виждам... положителното в случая е, че все пак си давам сметка за тях Що се отнася до любовта - това е сложна тема... Както ти писах в началото, има хора които умеят, и хора, които не умеят да обичат... Мислиш си, че обичаш някого, или поне си мислиш, че това, което чувстваш, е любов, а се оказва на финала, че просто имате прекрасен секс, и онова топло усещане, което имаш, е от ваната, която си взел междувременно Надявам се, един ден да намеря Любов, защото искам да обичам. О, и да бъда обичана. Имаше една поговорка, обаче, за която сега се сещам "Внимавай, какво си пожелаваш, че може да се сбъдне!"... Престави си, че се разочаровам от човек, когото наистина обичам, и който ме е обичал някога... Много се отплеснах. Благодаря ти за мнението, ще послушам твоя терапевтичен съвет. Аз и без друго го карам леко, но ме притеснява факта, че изобщо не се сещам за интимничене... Не бях такъв човек



Тема Re: Ти ме разсмянови [re: parvaty]  
Автор anbra (аз)
Публикувано23.08.06 21:30



Зависи при какъв си доктор отишла.
Имай предвид, че всеки лекар се чувства длъжен да каже нещо и да не се изложи по специалността си. А и да не си излъгана в очакванията си, той е реагирал като врачка от пл. Св. Неделя. - ооо, щом нямаш мъж, млада, здрава, права - ми да, то е съвсем ясно...
Я стига си се занасяла, ами наистина погледни назад и отчети съвсем точно какво си правила в последната година - къде е имало място за твоите, не желания, а потребности от сън, почивка, разнообразие, спокойствие, кога за последно си отпусна душата /без гвоздея адашката/, кога, като се видя с приятели, седя без да мислиш какво става вкъщи, кога спря поне за миг да влагаш останалото от себе си в работата, кога заряза всичко щото нямаше сили /трябва е една от най-страшните думи на земята/, кога се сети, че и ти си човек без да изпаднеш в понятното самосъжаление... И да не продължавам да ти изброявам всички тези неща, които са ми до болка познати, защото представляват живота ми в последните 20 години. Кога има време за себе си, без мисълта, че го отнемаш от другите, важните неща?
Емоционална нестабилност... Дрън-дрън та пляс... Ако преумората и изчерпването се наричат така - ок, ако преглъщането навътре в себе си на всички гадости носи това име - ок, ако несигурността за бъдещето през призмата на отговорността за детето изпълва това понятие - пак ок...
Значи щом докторът ти е уточнил проблема, ти го приемаш безпрекословно А ако предписаното лекарство - сексът те излекува, ми щом е лекарство, може и да е гадно, но трябва да се приема...
Направо ме разби...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Дааа, отново си права...нови [re: anbra]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано23.08.06 21:46



Абсолютно, даже! Нямам много лично време... Сигурно затова не си позволявам да мисля каква всъщност е причината да се дистанцирам от живота си така - гледам си детето, работата и това е! Някоя разходка, разговор със клиент, и понякога -вечерна програма, за 1-2 часа... И си права и за това, че през 30-40 минути звъня на майка ми, да питам как е детето, та то и излизането не става като хората... Но, трябва да намеря баланс, и да помисля и за себе си. Наистина, лекарствата не винаги са приятни, но щом доктора е казал

... Сигурно като отрасне малко детето ще е по-друго... Ще видим! Ама, как хубаво ми го написа...



Тема Re: Бе не искам да тенови [re: parvaty]  
Автор anbra (аз)
Публикувано23.08.06 22:00



плаша, ама много скоро няма да бъде различно - наистина тя ще расте, но и проблемите около нея ще се увеличават. Тъкмо ще си мислиш, че си ги поприключила - аууу, станала тийнейджърка и стой, та гледай... После и това ще преглътнеш - неее, идва ред на родителите...
Така че, не отлагай лечението много-много



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Дааа,нови [re: anbra]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано23.08.06 22:29



както казва един приятел "Трябва да се научиш, че твоите нужди са си твои, нейните (имайки предвид Ането) - нейни, и това, от което имаш нужда ти, трябва да намериш начин да си го намираш. Ти не я пренебрегваш, като излизаш, просто задоволяваш потребността си от социален контакт. Това по повод една вечеря, която все отлагах... Но, ще взема под внимание съвета ти.

Сега изчезвам, че дребното се събуди... Лека вечер!



Тема Нямах желаниенови [re: parvaty]  
Автор koм (новак)
Публикувано23.08.06 22:41



Имаше един период, в който нямах желание да потърся, после един период, в който имаше секс, но нямаше емоционална наслада, а само физическа. Бяха по-къси от твоите, но аз съм мъж все пак.
Според мен е нормално това, което ти се случва. Ти ще почувстваш кога му е времето. И като дойде - не му мисли много - и да не стане от първия път - пробвай пак - не си казвай "ето, пробвах - не става, значи секса не е за мен"



Тема Re: Един въпрос за секса?нови [re: parvaty]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано24.08.06 00:32



Шест месеца от фактическата ни раздяла въобще не се сещах за мъже. Работех като луда по 12-14 часа до пълно изтощение. В редките случаи, когато се сещах за тях, изпитвах желание да убивам. На въпроса дали ми се прави секс (директен или косвен) и досега отговарям, че предпочитам да го убия. Правя го много професионално и повече ме кефи като преживяване. Един секс колко се помни, а едно убийство не се забравя. Ако знаеш колко кръв се проля във виртуалното пространство! Ако знаеш колко мъже стресирах по малките часове на нощта. Сигурно съм изглеждала луда, но аз се забавлявах.
После се влюбих. Неподходящо, разбира се. Мина ми.



Тема Така, таканови [re: parvaty]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано24.08.06 00:40



Пациентката parvaty вече е за изписване, терапевтичният курс уеб-фантазии по метода Геврек даде ефект...пациентката се разбъбри и скоро ще вижда не само думите, но и зад тях


Отворен е широк фронт за други сладкодумници, въвличащи в откровения дори на принципа "опровергай", пациентката вече не търси финал, всъщност вече въобще не я интересува финалът, а само пътят, ваната, сексът Докторът вече дори смята, че parvaty е симулирала с цел да си вземе болнични!

Останалото да оставим на Божията воля.



Тема Re: Тоя приятелнови [re: parvaty]  
Автор anbra (аз)
Публикувано24.08.06 06:26



очевидно не е майка и понеже никога няма да бъде

няма как да разбере, че нейните нужди и потребности са и твои, докато твоите не са и нейни... Той просто ампутира действителността, за да снесе безспорната си, според него, теза.
Ей оттам идва разликата и разминаването.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Един въпрос за секса?нови [re: parvaty]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано24.08.06 10:31



Скъпа Парвати,
Не знам какво са ти писала до сега, после ще видя. Но наистина не мисля, че имаш проблем в секса. Ти си нежна и чувствителна жена и ми се струва, че поведението и усещанията ти са в реда на нещата.
Може да не звуча съвременно, но мен също сексът без чувства ме опустошава. Затова и не го правя. Предпочитам да си стоя без секс, отколкото да правя просто секс.
Съвсем нормално е да се чувстваш зле, когато усещаш, че някой мъж търси само това в теб, особено когато си все още наранена от скорошно разочарование. Съветът ми е да не се насилваш, всичко ще си дойде на мястото, когато се влюбиш и се влюбят в теб. А това ще стане неминуемо, колкото и невероятно да ти се вижда сега!
Има хора, за които чистият секс не носи радост. Живей в мир със себе си и всичко ще си дойде на мястото.



Когато Господ затваря врати, отваря порти.

Тема Не си намерила човеканови [re: parvaty]  
АвторPaйнa (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 14:20



Не може да се твърди, че ти трябва непременно секс след като не го желаеш. Аз имах силна връзка с един мъж- 17 години. Той почина при нещастен случай. три месеца след това бях между живота и смъртта и не си представях, че мога да бъда с друг, камо ли да се влюбя. На четвъртия месец срещнах един мъж, който го почувствах инстинктивно на физическо ниво и желание да бъда с него! Честна дума, тогава си мислех, че го вземам като лекарство за забрава и за връщане в живота. Вече 5 години съм с него, връзката ни е много силна! Различна е от първата , но не бих казала, че е по-лоша!
Така че , моят съвет е , не насилвай нещата. Ако нещо ще се случи , то просто се случва! Не си срещнала човека! А да се насилваш да правиш секс с някого само заради спорта е направо безумие! живей си живота1 Срещай се с приятели и чудото може да се случи!



Тема Евала Райнанови [re: Paйнa]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано24.08.06 15:20



за инстинктивното описание ....


Интересно ми е ако първия беше жив и здрав - какво щеше да се случи при срещата с "инстинктивно пожелания" ?



Тема Там е работата, Ком,нови [re: koм]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано24.08.06 18:18



едно време имах потребност от секс повече, отколкото хората около мен... Винаги съм била сексуална, имала съм нормален апетит, желание, потребност, и обикновено някакси неусетно си намирам партньор, когото да харесвам и желая... Та, не мога да кажа, че секса не е за мен... Просто се чудех как е възможно ... да нямам потребност... или пък, имам, но толкова добре я подтискам, че не я усещам... А освен това, съществува и огромното притеснение - как ще се покажа с този сцепен корем и т.н.... Макар, че не последното ми е проблема... И ми беше любопитно, аз ли съм мръднала, или е нормално явление. Ето, и ти си нямал желание първоначално, значи може да се каже, че е нормално. Най-лошото е, че изобщо не ми липсва. В смисъл, искам да имам принадлежност с мъж, но секса не е първото, за което се сещам в тази връзка - искам да си поприказвам, да се погушкам, да пием по чаша бяло вино на залез Слънце... Романтика! Пък това със секса сигурно наистина само ще си дойде... Не знам... Но пък и, от друга страна, няма как да пробвам, защото, както съм писала и по-горе, не правя секс заради самия секс, така всичко се превръща просто в "чукане"... А да се влюбя ми е трудно, пък и както Анбра констатира, нямам и време за себе си... Може би просто трябва да мине време... Сега приключвам, да не каже Геврека, че пак проявявам писателски дарби. Но смятам, че когато човек си каже мнението, е учтиво, като автор на темата, да взема отношение по съответното. Дано да мога един ден да пиша тук колко съм щастлива и .... удовлетворена

Приятна вечер, Ком!



Тема абе, момиче...нови [re: parvaty]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано24.08.06 19:04



да не е нещо хормонално, покрай раждането.

Спомням си, че близо 10 месеца след раждането (всъщност докато кърмех по-активно) и години след това, когато реших да вземам и аз някакви противозачатъчни, нямах никакво желание за секс. Ама никакво.
И докато около бебето ми се струваше, че е нормално (все пак умора, недоспиване), то покрай онези хапчета бързо се усетих, че нещо не е наред. Ползвах ги 3 месеца и ги спрях - и веднага ми се появи апетит за секс

.

Смени си доктора и пробвай нова консултация...

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.

Тема Това поведение разбирам чудесно...нови [re: ariel$$]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано24.08.06 22:05



... само че, там е проблема, аз не мога да твърдя с лека ръка, че съм обичала този човек дотолкова, че да реагирам по начина, по който го правя... Странно! Мисля, че вече ми преминава периода, в който мъжете ми се виждат като нещо за изяждане и/или убиване, но пък... чувствам се ... празна, по някакъв начин. Това е. Не е и толкова до потребност от близост, просто искам малко покой... Уморих се да обяснявам наляво и надясно защо съм самотна майка, какво правя в ежедневието си, защо нямам съпруг и т.н. Не, че сега не си почивам, даже на моменти се чувствам прекрасно... Но, преди време имах връзка със себе си, живеех в относителна хармония със себе си. Сега, и аз не знам какво чувствам, но изобщо не съм този човек, който бях... Уверенността, която лъхаше от мен, вече се усеща по-рядко... Или поне аз я усещам по-рядко. Вече просто не съм сигурна, че съм Господар на съдбата си. А секса е състояние на духа, потребност от пълен контакт, единение с друго същество, или поне аз така го усещам... Та, сигурно, така, като чета и теб, и другите, моето състояние е съвсем нормално. Наистина ми трябва ОЩЕ време! Благодаря ти за обратната връзка!



Тема Ето, едни слънчеви думи.нови [re: Kлep]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано24.08.06 22:11



Благодаря ти за оптимизма, Клер! Наистина ми се вижда невероятно да се влюбя пак, макар, понякога да ми се иска... Забавното е, че все по-рядко мисля за себе си като за жена... Е, правя чисто женските работи - грим, прически, кола маска, и т.н., но пък като мъкна торбите и работя като вол, изобщо не виждам нищо женско в себе си, камо ли пък нежно и чувствително

Но ти благодаря за комплимента, хубаво ми стана, че поне един човек ме намира за нежна и чувствителна. Защото аз нямам право да се отпусна... Както и да е! Сигурно съм нормална, и нищо ми няма, защото видно и други хора са минали през периода, през който минавам аз. Един ден всичко ще се нареди, вероятно както казваш, от само себе си, и сигурно отново ще живея с мечти! Това е другото, което чувствам напоследък... Преди време мечтаех, правех планове... Господ ми показа, че не бива Желая ти много хубави мигове!



Тема Re: Това поведение разбирам чудесно...нови [re: parvaty]  
АвторCнeйп (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 22:16



Всичко това, което си написала и което чувстваш е напълно нормално. Ще си позволя да вметна, че при публична тема ще получиш част от отговорите. Тази част, която става за пред обществото. Казвам това, защото ако трябва да погледнем нещата в дълбочина и ако трябва да се опитаме да стигнем до дъното на варела ще излязат един куп неща, които повечето хора не биха искали да споделят. Както каза Византийката преди време - там си е тоалетната на душата ми и не ми е приятно да пускам там никого. Цитата е по смисъл.



Тема Тцъ, не е хормонално!нови [re: Hell]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано24.08.06 22:16



Направих си пълни хормонални изследвания, доктора,който ми роди детето ме прати първо да направя тях... И нищо ми няма. Даде ми анти бебе хапчета, за всеки случай, но те ми действат зле, по принцип, и не ги пих... Винаги съм имала редовен цикъл, и след като родих - също. Не виждам нужда да ги пия, още повече, като няма смисъл от тях

Това за момичето ми хареса, особено като знам, че си по-млада от мене, но пък ми стана много приятно! Сигурно ще се оправя, беше ми странно и затова реших да питам другите хора, вас т.е., дали сте имали подобен проблем... Разбирам, вече, че не съм само аз, не съм изключение, и вероятно наистина ми трябва време, и както писа Анбра, настройка и състояние, в които да обърна внимание и на себе си. Но, след два месеца ще ходя пак на доктор, за контролен преглед, белким, ако има човека късмет, дотогава ще съм си намерила любовник (хи-хи) и няма да го стряскам да си измисля диагнози! Лека вечер, Хел!



Тема Точно така!нови [re: Paйнa]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано24.08.06 22:22



Аз и не смятам да прибързвам, или да си правя експерименти с и без друго изтънялата ми нервна система. Факт е, че за първи път от много време не се тормозя относно това, дали ще срещна мъж, дали ще имам деца (аз бях почти на 30, повечето ми приятелки - изпоженени, пък аз никога не бях забременявала, и дълго време си мислех, че може би не мога да имам деца! Е, забременях, на 30, от възможно най-неподходящия човек!!). Защото, вече имам дете, и някак си, безкрайните подмятания на този, онзи, комшии и филанкишии вече спряха. Е, сега някои снобки ме гледат надменно, защото съм самотна майка, пък те имат мъже, но на мен този факт изобщо не ме притеснява! Както казва един мой приятел "Разликата между теб, и женичките, които бутат количките с мъжете си в Билла е, че ти плащаш сметката накрая". И вече не се тормозя с глупости. Друг е въпроса, че изобщо не вярвам вече, че някога ще се влюбя със душата си... НО, за едно си права, а и аз така и правя - гледам си живота, правя каквото трябва, пък да става каквото ще! Благодаря ти за мнението!



о, п.п. - не обръщай внимание на Джейми, малко е напрегнат напоследък!



Тема Явно и акъла ми, като либидото, стачкува,нови [re: Cнeйп]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано24.08.06 22:29



обаче, почти не разбрах какво искаш да кажеш, вероятно, защото не знам коя жена е Византийка, или, в случай, че се бъркаш, има нещо общо с гърците, или с някакви гръцки прякори. Това за общия казан го разбрах, но това е форум именно защото искам отговор от всички, нали? Пък и, един форум от вида, в който пишем, дава доста свобода - аз съм Парвати, ти си Снейп, тя е Византийката, т.нар., и всеки може да каже това, което иска. Или поне аз така чувствам нещата. А дори и някой да ме познава, като например хората, с които се запознах на клубната среща в Енигма, не мисля, че бих получила по-лоши съвети от тях само защото не съм им допаднала, или пък вече ме познават и става много лично!!! Нищо не става, просто си говорим. Аз питам, някой, който иска и има време - отговаря. Другия път е обратното. Това е част от безкрайния кръг на Живота - давам - получавам. Като бакшиша за келнела и т.н. Хайде, до нови срещи, и, все пак, не отговори ти дали си имал подобен проблем





Тема Къ мислиш, ми кък!нови [re: Гeвpek]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано24.08.06 22:34



Напрао мъ фанъ...

Какво толкова ти казах, че ме взе за прохождащ писател, не знам... Но пък, радвам се, че ме смяташ за излекувана. Ако трябва да перефразирам известна американска поговорка "Трябва да походиш една миля в моите гащи, да разбереш колко съм излекувана" Хайде, докторе, наслука



Тема Re: Ето, едни слънчеви думи.нови [re: parvaty]  
Автор bubble ()
Публикувано24.08.06 22:35



"Ако нямаш мечта- как ще се сбъдне" -не се отчайвай. Разбира се, че всичко ще се нареди, на мен най-трудно ми беше да разбера, че ми е липсвало търпение...



Тема Re: Ето, едни слънчеви думи.нови [re: bubble]  
АвторDany (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 23:28



Ne ti e lipsvalo tyrpenie, lipsvala ti e proshka...kojto ne moje da proshtava toj e netyrpeliv, a..
moje i da burkammm



Тема Re: Ето, едни слънчеви думи.нови [re: Dany]  
Автор bubble ()
Публикувано24.08.06 23:34



мисля, че бъркаш...



Тема лека и на теб :)нови [re: parvaty]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано25.08.06 00:48



пожелавам ти Анито да те оставя да си почиваш достатъчно, че да ти дойде мерак и за по-такива занимания



п.с. Абе знам, че изглеждам и говоря като дете-идиотче и че не трябваше навремето толкова отчаяно да повтарям заклинанието на Пипи срещу порЕсването... ама все пак ми се струва, че съм ти кака .
Ако не, обещавам да се явя на поправка по математика :))

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.

Тема Re: А сега аз да те питамнови [re: parvaty]  
Автор anbra (аз)
Публикувано25.08.06 08:16



защо трябва да обясняваш каквото и да е комуто и да било? Явно особеност на зодията... Майка ми козирог така се чувства длъжна да дава обяснения на целия свят и оттам се чувства винаги зле... Никак не мога да се преборя с този и идиотски навик.
Нямаш връзка със себе си за момента, защото още не си канализирала връзката си с детето - това не става никак бързо. Ти сега не си ти - ти си функция от нейния живот. Трябва време за да поемеш този факт и да го приемеш. След няколко години, нещата ще си дойдат по местата. Укрепвайки емоционално, тази връзка ще отслабва физически, защото тя расте и постепенно се оформя като различен от теб човек. Засега сте почти сляти в едно цяло. Затова не си господар на съдбата си - тя е господар на твоето ежедневие и еженощие.
Затова мирясай и не си пъхай простотии в главата. Първо трябва да се откъснете една от друга и после идва всичко останало...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Остави миналотонови [re: parvaty]  
Автор Chromanin (загадка)
Публикувано25.08.06 16:05



да си отиде от теб и позволи на нещата да се случват. Не се опитвай да предпоставяш каквото и да било, просто избирай от наличните възможности. И не интелектуализирай прекалено, довери се на емоциите си. Те нямат доводи и съображения, винаги са искрени. Може това да ти се струва рисков подход, но без риск не можем да срещнем новото.

И не се притеснявай - всичко Е наред, не си за доктор. Просто ти трябва време да го надживееш. А това ще се случи когати ти решиш.

Истина, изразена с думи, вече не е истина.
Лао Дзъ


Тема Парвати,нови [re: parvaty]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано25.08.06 16:05



не ми адвокатствай :-) Че ще реша да те наема


ПП: Винаги има два начина да се продължи напред. Писна ми да стискам зъби - предпочитам с усмивка



Тема Re: Един въпрос за секса?нови [re: parvaty]  
Автор magnet (лято)
Публикувано25.08.06 17:41



не е в отговор на въпроса ти на пръв поглед, но

виждам, че много те боли от несъстоялата се сватба
но отстрани погледнато
имаш ангел хранител
който те е опазил
от едно мъчително съжителство
и от куп проблеми

наслади се на майчинството сега и не се тревожи излишно
толкова е хубаво да имаш бебче в къщи, вдъхни аромата му и послушай как спи
анбра по-горе ти го е казала чудесно - ти не си ти сега.
още броени месеци и всичко ще се хармонизира





Тема Знаеш ли, отстрани погледнато,нови [re: Chromanin]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано27.08.06 19:02



думите ти звучат прекрасно... Но, как се бяга от Аза? Знам, усещам, че съвета ти е абсолютно правилен, просто понякога не мога да спра да мисля... даже, повечето пъти. Истина е, че ми трябва още време, друг е въпроса как мога да имам доверие някому...

Понастоящем стискам зъби, и броя дните... Проблема е, че работя в къщи, и така на практика гравитирам все на едно и също място... И понякога имам нужда просто да излезна... И да не мисля... Но, и това ще мине, както са казали мъдрите хора



Тема Абсолютно!нови [re: magnet]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано27.08.06 19:06



Направо, много хубаво написано.

Приеми, че това емотиконче е целуващо човече (не е ясно защо няма такова по-долу). Знам, че съм се отървала по възможно най-лесния начин от този човек, ако мога така да го нарека, въпроса, който не спира да ме мъчи, е защо точно на мен трябваше да ми се случи подобро преживяване... Но, няма страшно! Живота си тече, освен това,както казва мъжа на моя близка приятелка "Живота е хубав, наслаждавай му се!" И е абсолютно прав! Знам,че аз не съм аз, просто понякога си спомням, че съм забравила какво беше това интимност, любов, секс, нежност, вино на възглавници... Но, всяко нещо с времето си. Сега наистина няма как да си зарежа детето и да ходя да интимнича... Проблема ми беше, че нямам такава потребност, което ме притесни... Но, явно, и други са преживяли същото... Просто, наистина ми трябва време! Приятни "учебни" дни



Тема Абе, щом имаш още зъби,нови [re: jamie]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано27.08.06 19:08



значи няма страшно - ако не се получи с усмивките, имаш възможност да продължиш да ги стискаш!

Що се отнася до наемането ми - скъпичко ще ти излезне адвокат - счетоводител да наемеш, но щом искаш - обади се Пари ще взимам, кой бяга от това! Айде, успехи с усмивките, и да кажеш има ли ефект!



Тема Бъркаш !нови [re: parvaty]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано27.08.06 19:15



Ако наема счетоводител за адвокат - ще ми излезе евтино. Ще плащам на специалист да работи в сфера където не е експерт - следва труда му е по-евтин (и ти това го знаеш именно заради счетоводството)


Мерси за пожеланията, наистина е трудно с усмивките когато през ден виждаш как ти изневеряват (буквално).



Тема Е, аз за това сто пъти ти казах,нови [re: jamie]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано27.08.06 19:28



че има нещо гнило в Дания, и по-конкретно в твоето "семейство" - говорили сме много пъти, и аз съм ти казвала моето мнение, и ти го знаеш, а ти тогава - "не та не, така ми е добре"! Видя ли, че не ти е добре, и всъщност не ти е било, но си се надявал напразно. И ме убеждаваше в неща, които самия ти видно не вярваш.... Защо се учудваш на финала? Бях ти казала, че за мен твоето не е нормално, нали? Обикновено обичам да казвам "Аз нали ти казах", но в твоя случай ми е тъжно да ти натяквам колко съм била права! Пък, за адвоката не си прав, трябва да ми плащаш, защото хем мога да ти адвокатствам, хем да ти сметна чинно разходите по делата

значи - двойно! Надявам се да се оправят нещата някакси, защото виждам, че обичаш жена си. Би било жалко да си развалите семейството за някаква глупост, която вероятно й е щукнала, аз не знам подробности. И ще ми е тъжно, ако страдаш, защото ми се струваш свестен човек. Пък и мисля, че много я обичаш... Успехи, Джейми!



Тема Дотук с успехите,нови [re: parvaty]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано27.08.06 20:22



дотук с усмивките. Ред е на зъбките - явно на тях им е писано. Детайлите - в моята си тема !



Тема Стига де...нови [re: jamie]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано27.08.06 23:43



... ВЕЧЕ не ти изневеряват, защото след това, което се случи вече не си дължите вярност! Все пак е облекчение - сега да ходи да слага рога на другия.

Non nova, sed nove.


Тема Маме,нови [re: MamaNetty]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано27.08.06 23:49



от кой момент всъщност не си дължим вярност - питам се ? Въпроса ми е сериозен.



Тема Re: Маме,нови [re: jamie]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано27.08.06 23:58



За моралната или "юридическата" страна питаш?
Вземи се издъни сега още утре.....




Carpe diem!


Тема И за двете.нови [re: mirror_]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано28.08.06 00:00



И питането ми е свързано със събития с жена ми от тази вечер. При това решаващи.



Тема Re: И за двете.нови [re: jamie]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано28.08.06 00:08



утре-право при адвокатка....
ще ти изясни всичката галимация...




Carpe diem!


Тема Ами..нови [re: jamie]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано28.08.06 00:18



не съм на 100% сигурна, защото не съм адвокат, но мисля, че официално докато сте още съпрузи си дължите - тоест дополучаване на съдебното решение.
Това по документи - в американските закони това е много важен момент защото там бракоразводните дела се влияят от най различни подробности СЛЕД момента на фактическата раздяла - от значение са дали майката и таткото си имат любовник, както преди така и след раздялата, къде и как живеят в битов план, какви средства харчат за себе си и за новия партньор и прочие...
Може би наистина трябва да прочетеш - "Как да запазим връзкатас децата си" или "Наръчник за оцеляване на разведения татко" от Дейвид Нокс и Кермит Леджит. Аз я чета в момента - там има доста неща, които ще са ти от полза лично на теб...
Обаче / продължавам мисълта си/ - в България според мен няма голямо значение за изхода на делото кой от съпрузите как точно живее след момента на фактическата раздяла - ако не броим съвсем конкретните доказателства за вина / изневярата/. Там обаче са нужни свидетели.
Все пак гледай, ако излизаш с друга жена, поне в началото това да е крайно дискретно! Няма да се отрази добре на никой, включително и на теб самия, да започваш сега нова сериозна връзка... виж неангажиращия секс е друга работа!


Ще ти дойде много на място в един момент... и ще ти повлияе добре не само физически, но и емоционално, ако успееш да се разтовариш по този фронт.

От морална гледна точка - вече не дължиш вярност на бъдещата си ех-съпруга, уверявам те, но от юридическа си все още уязвим в това отношение - щом планираш дело по вина и съдебна битка.


Non nova, sed nove.

Редактирано от MamaNetty на 28.08.06 00:27.



Тема Е,нови [re: MamaNetty]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано28.08.06 00:22



аз така или инак не планирам скоро връзка - било сериозна, било еднодневка.
Тази вечер жена ми е била достатъчно глупава да отиде при другия. В присъствието на жена му. Достатъчно е утре да покажа снимка на жена му, да я разпознае и ето ти съвсем конкретно доказателство за изневяра - със свидетел. Благодаря за консултацията - надявам се българското правораздаване да вземе подобен аргумент предвид.



Тема Джейми - тогава спешно трябва...нови [re: jamie]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано28.08.06 00:39



утре да отидеш и да заведеш ТИ дело по вина.
Так ще спечелиш ценно предимство.
Но те моля, моля те... помисли и за отказване от това дело, ако дойде момент в който жена ти под натиска на остоятелствата " клекне" и мине на варианта " взаимно споразумение".
Винаги е по добре да има взаимно споразумение между двама родители - всъщност ако вникнеш в нещата ще разбереш, че дори при най-жестокото дело за вина накрая практически пак се стига до някаква форма на взаимно споразумение.
Защото дори и да и отнемеш децата ти пак ще трябва да се виждаш с нея 2-3 пъти месечно и тя ще има достъп до децата ви също. Тоест контактът помежду ви и с децата остава! По добре е този контакт да е цивилизован - тоест да сте се разбрали кой какво...
Нали и двамата обичате тези деца - това трябва да е основата, върху която да стъпите.
Да - тя не те обича - обича друг, ти вече също не я обичаш но децата са общи и ВИНАГИ ще бъдат... освен ако един от двама ви не се откаже от тях сам.

Утре - право в съда с адвоката и успех!

Non nova, sed nove.


Тема Никой не моженови [re: parvaty]  
Автор Chromanin (загадка)
Публикувано28.08.06 08:10



да избяга от егото си. То е един дребен досаден тиранин, който блъска с невидими юмручета по черепа ти отвътре и крещи: "Аз съм важен, Аз съм значим, ти не можеш да живееш без Мен и затова трябва да ми обръщаш внимание..." Но то е просто един съвършен оцеляващ, който непрекъснато се притеснява за себе си и въпреки това винаги оцелява. Така че остави го да си вряка

. Като разбере, че не му минава номера, ще млъкне.

За да си отидат, мислите трябва да излязат от теб. Най-добре е да ги споделиш с човека, към когото са насочени. Ако не може с него, тогава просто с някой близък, готов да те изслуша без да съди. И най-важното - трябва да простиш на него и на себе си.

Колкото до доверието - трябва да имаме доверие на всеки, който не ни е дал достатъчно сериозни доказателства за това, че не можем да му вярваме. Иначе не си струва да живеем - това е истински ад.

Истина, изразена с думи, вече не е истина.
Лао Дзъ


Тема Имаш ли идея...нови [re: Chromanin]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано28.08.06 16:27



колко умни нещица си написал!


И колко забавно си ги написал / дано само не си ги заимствал от някого/

Никой не може да избяга от егото си. То е един дребен досаден тиранин, който блъска с невидими юмручета по черепа ти отвътре и крещи: "Аз съм важен, Аз съм значим, ти не можеш да живееш без Мен и затова трябва да ми обръщаш внимание..." Но то е просто един съвършен оцеляващ, който непрекъснато се притеснява за себе си и въпреки това винаги оцелява. Така че остави го да си вряка. Като разбере, че не му минава номера, ще млъкне.

Егото наистина е съвършеният оцеляващ!
Въпросът е КАКВО ДРУГО може да спасим освен него - то така и така ще оцелее в крайна сметка...приоритети трябват!
Егото е приоритет, само когато е крайно застрашено - поне при мен е така..


Колкото до доверието - трябва да имаме доверие на всеки, който не ни е дал достатъчно сериозни доказателства за това, че не можем да му вярваме. Иначе не си струва да живеем - това е истински ад.

И аз така правя...рискувам напук на лошия си опит за куп неща
/ но все пак базирам ПРЕДВАРИТЕЛНАТА си селекция на мъже съобразно него!/
Крайната селекция я оставям на... реалността.
Цикличност... и спирали...

Но истинската причина да рискувам не е моят положителен или отрицателен опит, не е моята мъдрост, а желанието ми се забавлявам!
Мога само да се надявам, че това също е ... вид мъдрост на друго ниво на спиралата на живота?

Non nova, sed nove.

Редактирано от MamaNetty на 28.08.06 16:48.



Тема Да не мислиш, че току-щонови [re: MamaNetty]  
Автор Chromanin (загадка)
Публикувано28.08.06 16:56



съм открил велосипеда?



Това е част от житейската ми философия, идеи, които други са открили преди 2-3 хиляди години. Аз само съм ги приел. И съм ги преразказал тук.

Истина, изразена с думи, вече не е истина.
Лао Дзъ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.