Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 23.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Е,нови [re: MamaNetty]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано28.08.06 00:22



аз така или инак не планирам скоро връзка - било сериозна, било еднодневка.
Тази вечер жена ми е била достатъчно глупава да отиде при другия. В присъствието на жена му. Достатъчно е утре да покажа снимка на жена му, да я разпознае и ето ти съвсем конкретно доказателство за изневяра - със свидетел. Благодаря за консултацията - надявам се българското правораздаване да вземе подобен аргумент предвид.



Тема Джейми - тогава спешно трябва...нови [re: jamie]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано28.08.06 00:39



утре да отидеш и да заведеш ТИ дело по вина.
Так ще спечелиш ценно предимство.
Но те моля, моля те... помисли и за отказване от това дело, ако дойде момент в който жена ти под натиска на остоятелствата " клекне" и мине на варианта " взаимно споразумение".
Винаги е по добре да има взаимно споразумение между двама родители - всъщност ако вникнеш в нещата ще разбереш, че дори при най-жестокото дело за вина накрая практически пак се стига до някаква форма на взаимно споразумение.
Защото дори и да и отнемеш децата ти пак ще трябва да се виждаш с нея 2-3 пъти месечно и тя ще има достъп до децата ви също. Тоест контактът помежду ви и с децата остава! По добре е този контакт да е цивилизован - тоест да сте се разбрали кой какво...
Нали и двамата обичате тези деца - това трябва да е основата, върху която да стъпите.
Да - тя не те обича - обича друг, ти вече също не я обичаш но децата са общи и ВИНАГИ ще бъдат... освен ако един от двама ви не се откаже от тях сам.

Утре - право в съда с адвоката и успех!

Non nova, sed nove.


Тема Никой не моженови [re: parvaty]  
Автор Chromanin (загадка)
Публикувано28.08.06 08:10



да избяга от егото си. То е един дребен досаден тиранин, който блъска с невидими юмручета по черепа ти отвътре и крещи: "Аз съм важен, Аз съм значим, ти не можеш да живееш без Мен и затова трябва да ми обръщаш внимание..." Но то е просто един съвършен оцеляващ, който непрекъснато се притеснява за себе си и въпреки това винаги оцелява. Така че остави го да си вряка

. Като разбере, че не му минава номера, ще млъкне.

За да си отидат, мислите трябва да излязат от теб. Най-добре е да ги споделиш с човека, към когото са насочени. Ако не може с него, тогава просто с някой близък, готов да те изслуша без да съди. И най-важното - трябва да простиш на него и на себе си.

Колкото до доверието - трябва да имаме доверие на всеки, който не ни е дал достатъчно сериозни доказателства за това, че не можем да му вярваме. Иначе не си струва да живеем - това е истински ад.

Истина, изразена с думи, вече не е истина.
Лао Дзъ


Тема Имаш ли идея...нови [re: Chromanin]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано28.08.06 16:27



колко умни нещица си написал!


И колко забавно си ги написал / дано само не си ги заимствал от някого/

Никой не може да избяга от егото си. То е един дребен досаден тиранин, който блъска с невидими юмручета по черепа ти отвътре и крещи: "Аз съм важен, Аз съм значим, ти не можеш да живееш без Мен и затова трябва да ми обръщаш внимание..." Но то е просто един съвършен оцеляващ, който непрекъснато се притеснява за себе си и въпреки това винаги оцелява. Така че остави го да си вряка. Като разбере, че не му минава номера, ще млъкне.

Егото наистина е съвършеният оцеляващ!
Въпросът е КАКВО ДРУГО може да спасим освен него - то така и така ще оцелее в крайна сметка...приоритети трябват!
Егото е приоритет, само когато е крайно застрашено - поне при мен е така..


Колкото до доверието - трябва да имаме доверие на всеки, който не ни е дал достатъчно сериозни доказателства за това, че не можем да му вярваме. Иначе не си струва да живеем - това е истински ад.

И аз така правя...рискувам напук на лошия си опит за куп неща
/ но все пак базирам ПРЕДВАРИТЕЛНАТА си селекция на мъже съобразно него!/
Крайната селекция я оставям на... реалността.
Цикличност... и спирали...

Но истинската причина да рискувам не е моят положителен или отрицателен опит, не е моята мъдрост, а желанието ми се забавлявам!
Мога само да се надявам, че това също е ... вид мъдрост на друго ниво на спиралата на живота?

Non nova, sed nove.

Редактирано от MamaNetty на 28.08.06 16:48.



Тема Да не мислиш, че току-щонови [re: MamaNetty]  
Автор Chromanin (загадка)
Публикувано28.08.06 16:56



съм открил велосипеда?



Това е част от житейската ми философия, идеи, които други са открили преди 2-3 хиляди години. Аз само съм ги приел. И съм ги преразказал тук.

Истина, изразена с думи, вече не е истина.
Лао Дзъ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.