Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:19 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Вероятно не съм права,нови  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 15:51



Погледнато отстрани всичко в семейството ми е прекрасно. Съпругът ми е добър, кротък, усмихнат и любезен с всички, тича да помага на приятели и познати... всички смятат че съм уцелила шестица от тотото с него.
На практика обаче, у дома (от години) той е студен, затворен, незаинтересован от нас двете с дъщеря ни, дори на моменти злобен... към мен никога не се е държал лошо, но непрекъснато е груб с детето, на моменти до ярост.
Винаги само той говори, само той има проблеми, всеки ден и всяка вечер слушам за служебните му неприятности и дребни разговори с този или онзи, никога не съм успяла да му привлека вниманието към мой проблем. Дори и здравословен...
Иначе е кротък. Както казват бабите "не пие, не пуши, и по жени не ходи..." Но .... никакво внимание към мен. Минават празници - нищо, рожден ден имах скоро - дори не ми честити с две думи, не говоря за по-специално внимание.
На моменти се чуствам като домашна помощница, на която обаче не й се плаща, която работи по 8 часа, както повечето българки, и която от време на време може и да послужи и като средство за сексуално разтоварване.
Може би съм много претециозна. Може и да е добре да си стоя кротко у дома и да не искам повече, .... не знам.
Предпочетох да споделя пред вас, защото всички приятели ще си помислят, че си фантазирам. Просто според тях не е възможно съпругът ми да е има кофти характер.



Тема Re: Вероятно не съм права,нови [re: Oщe eднa]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 16:09



А ти що не вземеш да елиминираш този човек без пороци?))) Ама не ги обичам тия без ни един порок и това си е...щото аз си имам няколко и не искам да се обожествявам...аз лично подобен не бих могла да изтърпя, еле пък ако е и злобен към детето...направо го отцепвам! обаче има и друга страна - не се знае какви интереси ви свързват? Това ти си знаеш!





Тема Вероятно аз не съм прав,нови [re: Oщe eднa]  
Автор GED Ltd. ()
Публикувано20.06.06 16:13



но ако описаното от теб е достатъчно близо до истината (дето я няма), ми се заформя гадното усещане, че човека просто е бесен, нещастен, крайно неудовлетворен от живота и...може би от факта, че го живее с теб

...дано не съм прав, наистина.

И, ако е така, и допускането ми е вярно, не е задължително да имаш вина за ситуацията.

...пък може просто да има много да учи



Тема Re: Вероятно не съм права,нови [re: LlRA]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 16:24



Какви интереси? Ами първа връзка от ученическите години, продължила вече близо 20 години и 16 год. брак.
В началото не беше такъв, или поне не съм обръщала внимание... не знам.
А дали е неудовлетворен?
Честно, нямам идея. Никога не е споделял с мен желания, мечти, ... основно занимание у дома е да седи пред компютъра и да играе... това е от поне 6 години.
Всички забавления, идеи, предложения за срещи с приятели, за излизане, за пътуване - са от мен. Знам, че предпочита да си стои у дома, но това е по-скоро усещане от моя страна, а не изказано от него желание.
На моменти съм съвсем объркана.



Тема Re: Вероятно аз не съм прав,нови [re: GED Ltd.]  
Авторoщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 16:27



Ами като е така, защо не каже нещо.... Аз не го връзвам да стои в къщи, не го ограничавам, има пълната свобода на действие, да прави каквото пожелае.
Като е бесен, нещастен и неудовлетворен - да направи нещо?
Или и него го е подхванала инерцията и така му е по-добре - има кой да готви, да чисти, да пере, да глади ризи, костюми... чорапи...



Тема Re: Вероятно аз не съм прав,нови [re: oщe eднa]  
Автор Clio (palechka)
Публикувано20.06.06 16:31



покажи му какво си писала тук... може да се замисли.....

"Човек е човек, когато е на път"


Тема Re: Вероятно аз не съм прав,нови [re: oщe eднa]  
Автор GED Ltd. ()
Публикувано20.06.06 16:33



Не зная защо не го казва. А и защо очакваш той да направи нещо - явно и теб не ти харесва ситуацията...каза ли му достатъчно ясно?

Редактирано от GED Ltd. на 20.06.06 16:33.



Тема Re: Вероятно аз не съм прав,нови [re: GED Ltd.]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 16:36



Защото от години имам усещането, че той не ме слуша.
Опитвала съм с други теми, в момента в който започна да говоря и той ме прекъсва, за да ми разкаже за собствените си проблеми. Обикновено единствена тема на монолог е проблемите в офиса. И за това, как в стаята на дъщерята цари хаос и как тази музика не му понася.

Майка ми твърди, че това било нормално за 40-годишните и трябва да изчакам да мине, ... и аз чакам.



Тема Не вярвам да е нормално за 40нови [re: Oщe eднa]  
Автор GED Ltd. ()
Публикувано20.06.06 16:45



годишните, но нормално ли е за теб? Важно е да си отговориш



Тема Re: това сериозно!нови [re: Oщe eднa]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 16:50



Защо не го посъветваш да отиде и си излее душата и мислите пред психотерапевт...мож еи да се поуспокои, а и специалиста ще му подпомогне разрешаването на някои въпроси...стига да не ти се обиди! Това ти го казвам напълно сериозно, всеки от нас зацикля в определен момент....ти също можеш да идеш...не е срамно, стига да имаш смелост и нужда...това е също цивилизован начин малко да си поподредиш пъзела...помисли и в тази насока, определено помага...ако не , значи положението е неспасяемо)))






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.