Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:38 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Вероятно не съм права,нови [re: Янa]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 09:10



Иска ми се да мога да благодаря на всички, които се включват със съвети и мнения, но нямам достатъчно време, затова така - еднократно!
Сигурна съм, че проблемат е и в мен, аз вече го казах някъде. Но как да се променя, като цял живот са ми обяснявали, че жената е тази, която се грижи са дома и семейството и нейни са тези отговорности. А на мъжа - малко по-различни. Винаги съм смятала, че е моя работа да подържам дома и хората в него в чисто битово и морално отношение. А това, че работя освен финансова необходимост е и мое вътрешно убеждение, че не може една жена да се затвори у дома.
Та как значи да демонстрирам сериозно и отговорно отношение към брака? Като започна да имам претенции към него? (извинете ме за тъпите въпроси, но напоследък все повече се чуствам като олигофрен)



Тема Re: Вероятно не съм права,нови [re: Oщe eднa]  
Автор elii (объркана)
Публикувано22.06.06 09:16



Ейй,съвсем не си олигофрен.Просто се опитай да преодолееш своята инерция.
Човек понякога си пати повече от бездействието по даден въпрос,отколкото от действията си.Успех.



Тема Re: Вероятно не съм права,нови [re: elii]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 09:23



Казах, че се чуствам като олигофрен, защото просто нямам идея как аз да се променя - не като визия, а като поведение. Да престана да се грижа за дома е просто невъзможно.
Ако започна да се съобразявам със собствените си желания - той още повече ще се затвори. Опитвала съм. А когато пътувам служебно се стига до там, че дъщерята домакинства (в смисъл готви, мие, чисти), а той само дава пари да се напазарува нещо.
И скрито се обижда ако не му донеса нищо, освен бутилка някаква от пътуванията си (защото се случва да пътувам и зад граница понякога). На моменти си мисля, че е като непораснало разглезено момче.



Тема Re: Вероятно не съм права,нови [re: Oщe eднa]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 10:59



Браво! Виж как прозря нещата...но за съжаление няма да го промениш, просто ти трябва да избереш, да я караш както до сега, или да си спомниш , че и ти заслужаваш да се чувстваш по-добре! Лошото в случая е, че ти така си свикнала с ежедневието си и начин ана живот, че трудно ще излезеш от този капан ...това става само с тотален аборт, за който виждам, че не си готова...или пълен непукизъм, който също ти убягва....ще попишеш , ще се поразговориш и май пак ще останат нещата така -висящи!!! Не знам...





Тема Re: Вероятно си праванови [re: LlRA]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 12:05



, но това не ми пречи да търся варианти за подобряване на атмосферата, да търся обяснения за себе си... и да се надявам, че може пък да има добър изход ситуацията.
Да си призная, страхувам се пред себе си, че може да продължи така до безкрайност, но се страхувам и да помисля дори, че може да се наложат крупи мерки. Не, защото ще съм сама и беззащитна, защото си мисля (или си въобразявам) че мога да се справя сама (на практика и сега го правя), а защото ми се иска да заобиколя стръмнините



Тема И двамата сте невиннинови [re: Oщe eднa]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано22.06.06 13:33



Аз бях като твоя мъж. На целия свят обръщах внимание, но не и на жена си. Твърде късно разбрах какво тя е очаквала от мен и какво не е очаквала. Твъъърде късно разбрах какво не е трябвало аз да очаквам.

Изприщиха ми се пръстите в този клуб да пиша едно и също, но няма да се уморя да го пиша пак.

Влез в заглавната тема на Мамето. Вътре има линк към сайта на разведените. В сайта, пък, има линк към "Мъжете са от Марс, жените - от Венера". Чети! Осмисли! Разпечатай и небрежно остави вкъщи на подходящо място, та дано прочете и мъжа ти.

Ако това с нищо не ви помогне - имаш два изхода. Развод или още дълги години скърцане със зъби.

Успех.



Тема Re: Като му дойде времето....нови [re: Oщe eднa]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 13:46



...всичко си идва на мястото, както казваше и царчето)))...
Приеми разговорите тук като предварително сверяване на часовника и подреждане на мислите, останалото...то само ще си покаже и дойде. Това не е изчакване и оправдаване пред самият себе си, това е конкретно стечение на обстоятелствата, времето, фактите и действията...когато нещата просто стават...а не са изнасилени!



Тема Да,нови [re: ASSASSlN]  
Автор nbb (весела)
Публикувано22.06.06 14:20



и на мене тази книга ми помогна да прогледна за някои неща, нищо, че много хора я определят като елементарна.





Тема Re: Вероятно аз не съм прав,нови [re: V.Grig]  
АвторПeпa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 21:32



Да бе да! Ти не виждаш ли че цялото й съществуване е определено от нуждите на непокиса. Ебати темерута гаден. Той добре си е намерил таква добра жена, че ако ми падне на мене - ще видим кой само за себе си говори и дали не ми прислугва из къщата! Или ако не - вън, чао.



Тема Re: И двамата сте невиннинови [re: ASSASSlN]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 08:33



Ще опитам.

Ще я прочета първо аз.
Пък после - ако успея да го убедя, въпреки че той е многоскептично настроен и дори подигравателно отношение изразява към подобни книги. Но ... мисля че трябва да опитам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.