Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Именнно!нови [re: Oщe eднa]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано17.07.06 17:20



Дъщеря ти е голяма....
И да е забелязала някого и нещо си... ще си мълчи, а много по-вероятно е тя , самата, улисана в разни си нейни красиви любовни вълнения да не иска да " замърсява" романтиката на почивката с осведомителни бюлетини относто сексуалното поведение на родоначалника в екстремни обстоятелства....хе-хе...


Дъщерите разбират някои неща далеч по-добре и по-цялостно от майките си!!!
Изобщо не разчитай на това, че тя ще ти каже нещо, дори и благоверният да е кръшнал тактично.... и особено ако е ТАКТИЧНО!

Не, че на теб ти пука, де... то е ясно и от километри...
За мен , брака ви отдавна е приключил, щом на тази възраст дори и на почивки не ходите заедно!
И дано само мъжът ти, наистина да е изневерявал здравословно, тоест с презерватив!
Надявам се ти също да не му останала длъжна... и да имаш свой " резервен изход" ...
Иначе горко ви...поредния камуфлаж, на който му предстои да се разпадне по "здравословни" причини...

Non nova, sed nove.

Редактирано от MamaNetty на 17.07.06 17:27.



Тема Re: Именнно!нови [re: MamaNetty]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 09:25



Отидоха на почивка, защото на мен не ми дават отпуска.
Не че това има някакво значение, дори за мен беше по-добре, защото почивка с цялата фамилия за мен е много уморителна. Започвам да си мечтая почивката да свърши, за да си почина


Ако става въпрос за секса - отдавна нямам желания. И не страдам от това.
Така че, ако е имало нещо подобно, дали е било "здравословно" си е само за негова сметка.
Не искам да приключвам тази връзка, защото дъщерята се чуства добре с двама ни, а и имаме много общи неща, твърде продължително минало и се надявам и добро бъдеще.
Или да не се надявам?
Нямам резерви, защото не съм имала необходимост от чуждо внимание, а от неговото.... и от няколко години се смачквам все повече като жена...



Тема Не се надявай,нови [re: Oщe eднa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.07.06 10:09



а търси начин да имате общо бъдеще, и то щастливо, а не по силата на навика. Не знам какво да те посъветвам, защото ти най-добре се познаваш, но на мене ми помогнаха и книги, и разговори не само с мъжа ми, но и с други хора. Осъзнах какво искам и как да го постигна. Не си представям да живея под един покрив с човек, когото не обичам или пък той мене. Но навикът си беше казал думата и чувствах как се отдалечаваме един от друг. Радвам се, че това вече е в миналото. Не казвам, че е лесно, но си заслужава усилията. Все някой трябва да направи първата крачка и обикновено това е жената.





Тема Re: Не се надявай,нови [re: nbb]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 10:23



най-големият ми проблем е (ако не си разбрала до сега от всичко написано), че се чуствам все повече като домашна помощница.
Как да го накарам да ме види по друг начин? Как да променя поведението му, като той не проявява инициатива никога, а когато го помоля да свърши нещо елементарно (дори да купи хляб) той казва "Ела с мен" Е, нали през това време мога да свърша нещо друго и да имаме после повече време свободно. И ако случайно отиде сам нищо не свършва.
Как, като съм го молила да ми помогне в домакинството по някакъв начин, той се държи като олигофрен. Това някаква тактика ли е да него закачам?
Как, ако решим да излезем и се видим с приятели не ме оставя да се изкажа никога. ....
Когато съм говорила с него за отношението му към детето, той отрича че се държи зле с нея, а ако стане дума за някаква придобивка, която за нея е важна, той казва "аз, като бях ученик, знаеш ли кога ми купиха....като завърших (например)"
Е, това е било преди повече от 20 години, защо не приеме, че времената са много променени, стандарта е различен.... Защо разсъждава като дядо ми от началото на 20-ти век?



Тема Разбрах,нови [re: Oщe eднa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.07.06 11:08



защото точно така се чувствах и аз. Но сама си бях виновна, защото в началото той много ми помагаше, но постепенно му иззех всички функции без дори да се усетя. Не знам как успях да се справя, казах ти, че книгите на Джон Грей, макар и да изглеждат елементарни, ми помогнаха да осъзная разликите помежду ни. Например като му казвах, че ми липсва времето заедно, той оставаше толкова учуден - та нали цяла вечер заедно сме гледали телевизия. Да, но аз не обичам да гледам телевизия - стоях там, за да успея да си поприказваме поне по време на рекламите. Другото, което направих е, че вместо да страдам, че той няма време, да стоя да го чакам и да изнервям и него, и себе си, започнах да обръщам повече внимание на себе си - да ходя на масаж, на танци, на среща с приятелки. Хем той щастлив, че не му мрънкам, че много работи, хем и аз щастлива и доволна от свършената работа.

Постепенно започна да намира време да излезем заедно, и то инициативата да бъде от негова страна, да ходим почивните дни в планината, а преди все имаше работа. То и сега работата не е свършила, но вече започна да сменя приоритетите си.
Та първо промени себе си, а постепенно и той ще се промени. Не очаквай ти да го промениш. Как би се чувствала, ако някой реши да те променя ? Аз не бих позволила, бих се борила със зъби и нокти.



Тема Не, не си разбраланови [re: nbb]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 12:17



никога не съм му изземвала функциите и задълженията. Това първо. Той просто престана да си ги изпълнява или го прави след многкратни напомняния и молби.
Второ - аз не съм домакиня, ходя на работа точно както и той по поне 8 часа на ден. Така че излишно свободно време, в което да се чуствам самотна нямам.
Трето - аз не му страдам, че той отсъства и няма време. Обикновено той страда (или поне прави такива физиономии), когато реша да отида на гимнастика.
Четвърто - ако искам да излезем заедно, обикновено го прави с нежелание. Предпочита да си лежи на канапето пред телевизора. Защо ме караш да повтарям нещо, което съм написала вече.
Та какво казваш трябва да променя в себе си?
Да престана да бъда домакиня? Например?
Ами в този случай подозирам, семейството ми тотално ще се разпадне.
А не мога пак да бъда на 20 години. Пък и не искам.



Тема Re: Не, не си разбраланови [re: Oщe eднa]  
Автор anbra (аз)
Публикувано18.07.06 12:37



неуместно се намесвам в разговора ви...
Според мен, ти нищо няма да промениш, променяйки себе си, ако съпругът ти, успоредно и едновременно с теб, не е достигнал до идеята, че нещо във взаимоотношенията ви не е наред и не пожелае да се промени.
Семейството е дело на двама, ако само единият се бори за него - борбата е обречена на пълен неуспех.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Не, не си разбраланови [re: anbra]  
Авторoщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 12:48



И аз вече не знам къде е истината. Вероятно дамата преди мен е права и наистина трябва да се променя.
Само не знам как, в каква посока, на моменти съм объркана и вероятно това си личи в постингите ми.



Тема Е, добренови [re: Oщe eднa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.07.06 12:54



Спирам да пиша, няма какво повече да ти кажа. Ако искаш, ще намериш начин да бъдете отново семейство, защото в момента доколкото схванах, сте май само съквартиранти. Аз също не съм домакиня, работя по 8 часа, но мъжът ми работи по 14-16 часа в повечето дни от седмицата и въпреки всичко, намира време да бъдем заедно, когато не пътува.
Не искам да те ядосвам, явно говорим на различни езици или поне не мога да пиша така, че да ме разбереш какво искам да ти кажа. Искам да ти кажа да си върнеш самоуважението, да започнеш да се обичаш повече, а не да спреш да си изпълняваш задълженията. Не знам как да стане, но той трябва да поиска да излезете, а не да приема това твое предложение като задължение.
Успех ти желая !



Забравих - и аз не искам да бъда на 20 години, животът започва след 35.



Тема Не се засягайнови [re: nbb]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 13:03



наистина в момента не знам кой път да поема.
Разбирам идеята ти, просто трябва да намеря начин да го направя.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.