Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема За жените, еманципацията и баланса на силите.нови  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано14.06.06 18:01



Пускам темата по молба на Clio. Смятам, че това ще бъде една добра тема.

В същност нещата, които предизвикаха въпросната молба ще ги напиша тук, за да започнем в отделна тема коментарите, доколкото има такива и да си ги дъвчем на спокойствие.
Ето предшестващия разговор:

Цитат от Дарена:

Мъжете в днешно време, подари много причини, са доста по-ухажвани от дамската част, отколкото преди. Не знам защо, но забелязвам някакво обръщане на традиционната водеща роля по отношение на флирта. Жените станаха доста по-настъпателни, доста по-напористи, и доста по-освободени. Лошо няма, де.

Моят отговор:

Ти казваш, че няма лошо, но адски много жени намират това за много лошо. В същност поколения наред жените работят, съзнателно или не точно в тази насока а сега, когато в последните години нещата са се ускорили изведнъж се оказват изненадани от това, което се е получило в резултат на техните (на жените) действия.
Айде със здраве... и нека жените, които прочетат това не се чудят прекалено какво искам да кажа. Тези, които трябва ще ме разберат.


Дарена:

Абе Снейп, любов да има ... тва е важното, няма значение кой първи, кой втори, кой отгоре, кой отдолу

Моят отговор:

Винаги има значение... защото не става въпрос за това кой е първи а за това, кой поема на практика водещата роля в семейството. След като много жени искат водещата роля редно е да поемат и водещата отговорност, както и водещата инициатива.

Clio

Моля те, зада не плагиатствам - пусни това като нова тема...

А ако някой не вярва, че Clio е отправила подобна молба нека просто

и ще види нейния постинг, който съм копирал.

Вие сте на ход - нека само бъдем добронамерени и не се хапем за дреболии, както ни е станало навик в последно време. Чакам вашите мнения и коментари по темата.

Felonius...

Тема Re: Ако единият води, значи другият го следва...нови [re: Severous_Snape]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано14.06.06 18:46



Аз пък ще кажа само едно - няма водеща роля нито в едно семейство, нито в едно съжителство.
За мен наличието на водещ, означава, че единият води, а другият го следва! А тази философия за мен е неприемлива!
Не бих поела еднолично отговорността да водя някой, който сляпо ме следва. Нито пък бих приела някой, който очаква да го водя, а той сляпо да ме следва... Също така, не бих следвала някой, който смята това за мое задължение - част от нашата 'връзка'!!!

.

Никога не съм разбирала делението на качества и характеристики на 'мъже' и 'жени', нито хората, които го проповядват...!

Та ти, като поставящ темата Снейп, бъди така добър да дадеш яснота - какво според теб означава 'водеща роля', 'водеща отговорност' и 'водеща инициатива' в една връзка? Могат ли тези определения да се вместят в определението 'семейство'? Или в определението 'съвместно съжителство'?

______
____Dum spiro, spero!

Тема Re: За жените, еманципацията и баланса на силите.нови [re: Severous_Snape]  
Автор Ava G. ()
Публикувано14.06.06 18:51



Не искам мъж, който да водя или който да ме води, искам такъв, който да върви до мен.
Може да се случи за отделни моменти/ситуации/проблеми и т.н. да "водя" аз, за някои други да "води" той, но това трябва да се изтравнява в общото цяло.

Изкуството да простиш всичко и жаждата да живееш са недосегаемо съвършенство.


Тема Моан...нови [re: Moan]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано14.06.06 19:02



Ако взема да обясня какво мисля аз по посочените въпроси това на практика означава да дам уклон на мислите на доста хора, които се колебаят а определено не желая това. Искам да видя размислите и мненията на хората без да бъдат подправяни от някакъв водещ постинг, защото и ти самата добре знаеш, че при умело написан водещ постинг една тема тръгва точно в посоката, в която я подкара нейния създател, ако той е достатъчно умел с думите.
Е... аз не желая това, независимо дали умея или не умея да поведа мненията на хората и затова темата ще остане недостатъчно ясно формулирана и по този начин даваща свобода да се пише в нея кой каквото пожелае.

Felonius...


Тема Re: За жените, еманципацията и баланса на силите.нови [re: Ava G.]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано14.06.06 19:04



Това добре... но какво ще кажеш за процесите, които бяха задействани от еманципацията на жените и за последвалите от това промени в баланса на отношенията мъже-жени?

Felonius...


Тема Re: За жените, еманципацията и баланса на силите.нови [re: Severous_Snape]  
Автор Ava G. ()
Публикувано14.06.06 19:09



Нищо


Изискванията, които имам към един мъж и неговата роля не са свързани с някакви си днешни баланси и сили.

Изкуството да простиш всичко и жаждата да живееш са недосегаемо съвършенство.

Тема Re: За жените, еманципацията и баланса на силите.нови [re: Ava G.]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано14.06.06 19:13



Не желаеш да коментираш? ОК. Така да бъде.



Felonius...

Тема Re: За жените, еманципацията и баланса на силите.нови [re: Severous_Snape]  
Автор Ava G. ()
Публикувано14.06.06 19:24



Не, просто наистина няма какво да кажа по отношение на моята връзка. Това, което съм аз и което е той не зависи нито от вчерашните или днешни моди и тенденции, нито от еманципация и губене водещата роля от страна на мъжете.
И двамата знаем кои сме, какво искаме и какво даваме. Щяхме да мислим по същия начин и преди 60 или 600 години. Е, бихме имали повече опозиция просто тогава


Така че не мога да кажа, че моят мъж е загубил водещата роля в семейството за моя сметка. Първо, той никога не я е имал, второ, аз също и трето, ние не сме класическо семейство. Всички тези истории за баланс на сили са ни безкрайно чужди. Бовбата я водим на друг по...копринен терен. Но извън него равноправието ни е почти пълно.

Изкуството да простиш всичко и жаждата да живееш са недосегаемо съвършенство.

Тема Re: За жените, еманципацията и баланса на силите.нови [re: Ava G.]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано14.06.06 19:46



Извини ме, но аз не те питам за дърветата, нито за твоето дърво в частност а за гората и ако дърветата ти пречат да видиш гората то моля да ме извиниш за това, че се опитвам да ти обясня какво точно питам.



Felonius...

Тема Снейп, аз също мисля като Дарена, че....нови [re: Severous_Snape]  
Автор Trendi ()
Публикувано14.06.06 19:59



...мъжете са много по-ухажвани от жените. Имам хипотеза защо това е така, но не мога да я обуслова достатъчно аргументирано, за да я описвам тука, а и няма смисъл.

Май наистина мъжете са глезениците на съдбата.





=============
За сега е безплатно


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.