Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 05.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Тема Re: И аз да попитам във връзка с уточнението.нови [re: Severous_Snape]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 09:24



Абе мислех да не пиша, ама това направо ме изкуши...



Прочетох цялата тема, тия дни не писах, защото липсвах.Не се чувствам притисната по никакъв начин.

Ето какво имим предвид: просто тази игра на надмощие и власт е твърде изхабена и вече не върши практическа работа. Вероятно е имала някакъв смисъл в борбата за оцеляване, но сега реалностите са други.

И, драги ми г-н Снейп, нямаше да се намесвам тук, ако не виждах, че вие страдате от това неразбиране на фактите. Не еманципацията е виновна и на онзи господин, дето жена му се изчукала с шефа, ако си беше стояла вкъщи до печката, сигурно щеше да се изчука с водопроводчика или градинаря /например/.

Основния смисъл на всички видове права и свободи е правото на избор. Ето един прост пример - всеки има право на образование. Едни го използват и постигат успех в живота си, други го използват и става озлобени "дървени философи", трети не го използват и се провалят, четвърти не го използват, но постигат реализация по друг начин и т.н. и т.н. Това, че някой се е образовал, но не е постигнал нищо, все още не означава, че това право трябва да се отнеме на всички, нали?

Умишлено не говоря за еманципация, мисля че тук смесвате вашите лични неуспехи в отношенията си с другия пол, с нещо, което е даденост. Този процес не е започнал в наши дни, сигурно и скоро няма да приключи. Просто трябва да съобразиш с това житейските си възгледи, за да живееш по-спокойно и щастливо. Това е - за това се намесих - дискусията е смешна, защото никой от нас не е бил съвременник на началото на процеса и не знаем всички факти, които са ни довели дотук. Добре - зле - това е!

Пожелавам ви щастие с партньор, който споделя вашите възгледи, каквито и да са те.



Тема Re: За жените, еманципацията и баланса на силите.нови [re: Ava G.]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 09:36



Виж, може би не съм била достатъчно ясна...

Не казвам, че одобрявам крайности, но очевидно има неща, които не могат да се избегнат. Аз махалото го разбирам че е от този вид, дето се залюлява, полека - лека прави все по-леки махове и спира. Не го разбирайте като махалото на Фуко.



В този смисъл, не мисля, че поне в Бг, то все още е стигнало точката, след която ще започне да се връща обратно. Поне не и докато мъжете не поемат част от "женската" работа. Защото това все още почти не се случва. Жените работят и "по мъжки" и "по женски", докато мъжете се мотаят наоколо объркани и с наранено самолюбийце. Крайно време е и те да открият своето място и да се впишат в "картинката". Едва сред това може да се обсъжда за кого какво е по-добро.

п.п. Миналото ме интересува дотолкова, доколкото части от него участват в настоящето. И ако днес нещо ми изглежда нелепо, то почти винаги се оказва, че "нещото"просто не си е тръгнало, когато му е дошло времето.



Тема Re:ЦЕНАТА НА ЕМАНЦИПАЦИЯТА.нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 09:41



Извинявай, ама по-добре ли щеше да ти стане, ако я беше наебал водопроводчика? Или другия вариант - да те мрази до смърт, но да не смее да те напусне, защото не може да се издържа сама? И да ти сипва по малко арсеник всеки ден в яденето, барем пукнеш и те наследи...Мда, явно това би те изкефило много!



Абе хора, що мислите, че еманципацията има такива свръхестествени свойства? Я се вземете в ръце и не бъркайте причина със следствие!



Тема Re: Чела си, НО НИЩО НЕ СИ РАЗБРАЛА.нови [re: xм]  
Автор albi_rijav_kotarak (член)
Публикувано20.06.06 11:02



Червенета нишка на моите мисли беше за ЦЕНАТА на еманципацията, т.е. когато тръгваш да успяваш, какво оставяш слез себе си...
Е, сега, макар и бившата ми съгруга да не е успяла, след нея няма нито ДОМ, нито СЕМЕЙСТВО, нито ЛЮБОВ, като потърпевши сме ВСИЧКИ, включително и ДЕЦАТА ни.



Тема Re:ЦЕНАТА НА ЕМАНЦИПАЦИЯТА.нови [re: xм]  
Автор albi_rijav_kotarak (член)
Публикувано20.06.06 11:06



Както казах по-горе ЧЕЛА СИ, НО НИЩО НЕ СИ РАЗБРАЛА...





Тема Re: Чела си, НО НИЩО НЕ СИ РАЗБРАЛА.нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор пчeличka (оса в оставка)
Публикувано20.06.06 11:32



А защо това да е цената точно на еманципацията? Не е ли това цената на опита да промениш живота си, да реализираш амбициите си? Да заявя, че не подкрепям постъпката на жена ти, но подобна разруха може да предизвика и свръхамбициозан мъж, нали? Тук не става въпрос за еманципация, а за приоритети. Както и за правото на човек сам да си ги определи. Ти би ли искал да прекараш остатъка от живота си с жена, която ежедневно съжалява за всичко, което е пропуснала, за да запази семейството си с тебе?

Не чепкай, че ке пукнеш!!! (надпис на ел. табло)


Тема Re: И аз да попитам във връзка с уточнението.нови [re: xм]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано20.06.06 11:33



Не зная коя сте, но ще си позволя две забележки около този ви постинг.

И, драги ми г-н Снейп

Не съм направил и нямам и намерение да правя нищо, с което да ви стана драг. Съжалявам ако това звучи грубо.

Умишлено не говоря за еманципация, мисля че тук смесвате вашите лични неуспехи в отношенията си с другия пол, с нещо, което е даденост.

Бих искал да ви обърна внимание на мъничката подробност, че никъде в темата не се говори за личния ми живот. Ако наистина не се чувствате притисната и ако сте почтена ще го признаете и ще се извините.

Puss...


Тема Re: Чела си, НО НИЩО НЕ СИ РАЗБРАЛА.нови [re: пчeличka]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано20.06.06 11:38



Съгласен съм, че това е амбиции. И аз имам един спомен за една история на една жена, която трябваше да спи с научния си ръководител за да и уредят... не мога да си спомня какво точно беше, но ставаше въпрос за стипендия и ходене в Америка за една година. Докато тя се тръшкаше дали да го направи или да не го направи междувременно нещата се сговнясаха и се оказа, че научния и ръководител е знаел още преди това, че няма да има пътуване, но... нататък замълчавам. Историята не говори добре нито за мацката, нито за ръководителя и.

Puss...


Тема Re: За жените, еманципацията и баланса на силите.нови [re: xм]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано20.06.06 11:49



Твърде много общи знаменатели поставяш. Това изражда дискусията в спор. Ако не можеш без общи знаменатели замисли се защо това е така а ако можеш бъди така добра да обясниш защо ги ползваш.

Puss...


Тема Re: Чела си, НО НИЩО НЕ СИ РАЗБРАЛА.нови [re: пчeличka]  
Автор albi_rijav_kotarak (член)
Публикувано20.06.06 11:56



Явно трябва да разкажа повече, макар че всеки преценява от своята камбанария.

И аз успях да се реализирам през 99 г., но нито веднъж не застраших семейство ми, напротив, заживяхме по-добре.

А, когато тръгна да излиза в 22 .15 на важната служебна среща, опитвах се да й обяснавам нещата от живота, помагах и преди това и в отглеждането на децата и в домакинството, не закъснявах за работа, съседките по мен си сверяваха часомниците в 17.30, като се прибирах, НИТА ВЕДНЪЖ НЕ ЗАСТРАШИХ семейството си...
Опитвах се да я разубедя, да я насоча в правлината посока, не, тя се беше хванала с мутрите и очакваше светлото бъдеще...
както вече знаете, то НЕ СЕ СБЪДНА, НАПРОТИВ-остана САМО РАЗРУХАТА-психическа и битова...




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.