Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:04 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема имам нужда от съветнови  
Автор _drink_ (кот)
Публикувано05.06.06 20:35



Омъжена съм от 3 години-сега съм на почти 24. Обаче когато се оженихме не се познавахме-дойде сляпата неделя и толкова бяхме влюбени, че сега осъзнавам, че той не е това което беше. Станал е злобен, постоянно е сърдит и ме ревнува от всичко и всички. Не издържам на цялото това напрежение-незнам дали ще се оправят нещата, но и други пъти сме говорили и след седмица-две пак същото. Сега му казах че ще се изнеса и мисля да го направя. Страх ме е да не сгреша. Той е на 27, дали ще се промени. Искам просто да се разбираме, да говорим да си бъдем и приятели, да не си изкарваме живота само в нерви. Искам спокойствиеееее

Моля ви посъветвайте ме-да се изнасям ли или да изчакам.

'У всеки жив има мъртвец, който чака да се прояви'..."

Редактирано от _drink_ на 05.06.06 20:35.



Тема Re: имам нужда от съветнови [re: _drink_]  
Автор anbra (аз)
Публикувано05.06.06 20:44



Винаги можеш да се изнесеш, но ако пропуснеш момента, в който, може би, бихте се разбрали, ще си пропуснала и шанса да бъдете заедно.
Какво толкова делите и защо не се разбирате? Той изтъква вероятно някакви причини. Освен това има и период на напасване при съжителството - като е попреминала еуфорията и сега картите са свалени, нужно е време и доста двустранни компромиси докато животът влезе в релси. Наистина е различно да сте гаджета и да сте семейство - може би трябва да свикнете постепенно с този факт.
Говорете пак - никой от вас няма да се промени съществено, но е напълно вероятно да поочукате острите ръбове на характерите си при добро желание и нещата да потръгнат. Но не бива да храниш никакви илюзии - семейният живот не е един безкраен празник, уви...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: имам нужда от съветнови [re: anbra]  
Автор _drink_ (кот)
Публикувано05.06.06 20:51



Няма какво да делим -един от основните проблеми е, че преди да се оженим аз му казах че вървя с котката си-той каза че няма проблем.След това я пребиваше и се наложи да я подаря-сега имам 2 котки-той ги мрази. Това е една от основните причини да се караме. Но от известно време е станал и отвратително ревнив и става все по-зъл-сякаш е друг човек.няколко пъти стигахме до тук и след разговори сме се сдобрявали, но и сега ли трябва да стане така като май цял живот ще мине по този начин.Просто ми омръзна да се боря, има неща които, колкото и да си заслужават-накрая губят стойността си.

'У всеки жив има мъртвец, който чака да се прояви'..."


Тема Re: имам нужда от съветнови [re: _drink_]  
Автор anbra (аз)
Публикувано05.06.06 21:00



Е като е пребивал котката ти защо си взела още две? Да ги пребива и тях ли? Или да свиква? Или какво? Щом си успяла да прежалиш първата, не е било нужно да го дразниш с други, та чак и две...
Той какво обяснява всъщност? Защо се държи по този начин?
Ако причината са котките, то всъщност е доста детинска борба за надмощие, а животните страдат от това ваше безумие, поне тях пожали...
Не казваш неговото становище, какво иска той, което не му даваш?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: имам нужда от съветнови [re: _drink_]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано05.06.06 21:04



Ами прецени на кое държиш повече - на него или на котките. Но не ми се вярва това да е проблемът. А пък човек способен да пребие котка, може и на друго да посегне.



Тема леко оффнови [re: Mъppp]  
Автор GEDLtd. ()
Публикувано06.06.06 09:03





Еее, недей тъй, де



Тема Re: имам нужда от съветнови [re: _drink_]  
АвторKлep (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 09:57



Никой няма да реши проблемите ти вместо теб. Какво очакваш да ти пишат хората? Вариантите са два:

1. Говорите, изяснявате се, разбирате се и се опитвате да продължите заедно.
2. Решаваш, че повече не можеш да живееш така и се разделяте.

Не е ясно твоите чувства какви са. Докато го обичаш едва ли ще можеш да го напуснеш. Виж, ако не го обичаш повече, това е друг въпрос. Лично моето мнение е, че без любов не си заслужава да се живее. Но, разбира се, аз не съм най-добрият съветник - два пъти съм разведена, сега вървя към 3-ти брак. Но за мен да обичам и да бъда обичана е по-важно от всичко друго и целия си живот съм подчинила на тази си потребност. Повечето хора не са така - склонни са да търпят в името на семейство, деца и какво ли не още. Кой е прав - аз или те не знам. Важното е човек да е в мир със себе си.





Тема Re: имам нужда от съветнови [re: _drink_]  
Автор....... (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 10:03



С остаряването тия обикновено стават още по-зле..........



Тема Re: имам нужда от съветнови [re: _drink_]  
Автор V.Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано06.06.06 12:09



От моя гледна точка, не че няма хора които са си принципно ревниви, но е твърде малко вероятно първите 2/3 години да не ревнуваш и после изведнъж без никаква причина, хоп и болезнена ревност ... Все нещо е първопричина за тази ревност ... и докато не си изясните защо е започнало всичко няма и шанс нещо да се промени ... не че има голяма вероятност нещо да се промени ...

Както и да го гледам ревността е въпрос до доверие - има доверие / няма ревност и обратно, а веднъж стигне ли се до състояние на болезнена ревност ... от тази гледна точка по-добре стягай багажа и си дай равносметка какво е довело до това положение за да не правиш същата грешка втория път - примерно като решиш, че искаш да отидеш сама на дискотека, не е нужно да считаш, че ако кажеш на мъж си "отивам там и там, с този и този" е унизително ...

А за котките - ми кво да ти кажа ... като за начало има хора които обичат котки има и такива, които не могат да съжителстват с тях ... ти живееш с коткомразец пък си му сложила на главата 2 котки ей тъй на пук ... добре че мъж ти очевидно е беден откъм въображение - аз бих си докарал в къщи някой 3 годишен, по-зъл ризеншнауцер мразещ котки, па после като стане мазалото да ти е за обеца на ухото



Б. БОРИСОВ: "НЯМА ЦАР! НЯМА ЦАР!

Тема Re: имам нужда от съветнови [re: _drink_]  
Автор EvaB. ()
Публикувано06.06.06 12:11



Аз май нещо изтървам от цялата тази история или ти нещо премълчаваш, но някакси не мога да приема, че основният проблем между вас, който поставя брака ви под въпрос е една или две котки. Мъррр си е напълно права, както си го изложила звучи така, сякаш изборът е между котката и мъжа и котката печели сърцето ти. Нека ти споделя нещо. Аз обожавам котките. Колкото по-големи, по-дебели и по-пухкави, толкова по-добре

Първият ми годеник ми подари котарак и после ме ревнуваше от него. Сега имам котка, която ме ревнува от втория ми годеник. А той е много спокоен човек, обичаш животните, дори няма куче, че да усеща миризмата на друго животно по него. Обаче моето голямо писе още като беше малка издивяваше като го видеше, настръхваше, наежваше се и съскаше като злобна свекърва. Бях се видяла в чудо, но колкото и да я обичам даже за секунда не се бях поколебала в решението си да я махна, ако нещата не потръгнат. В крайна сметка реших нещата радикално - дадох му я един ден и му казах, ти ще се грижиш за нея, с теб ще живее, ако искате се избийте, само не ме занимавайте с вас. Не знам (и не искам да знам) как са се оправяли, но след месец вече бяха първи приятели и от тогава живее при обичания мъж, има повече място, а и той повече я обича от мен и тя го знае. Но, ирония на съдбата, тя обича повече мен. Сега е 10 кг и е подивила булдога на съседите, понеже му скача на гърба му от балкона и го издира, той докато се усети и тя изчезва. Съседите искаха да ни съдят, но се разбрахме само да оправим балкона и да платим психотерапията на кучето, понеже вече има фобия от котки
Тъй че, мило момиче, стегни се и най-вече си дай сметка колко е смешно, ако е само това, което казваш. Един мъж не е домашно животно и не заслужава да бъде унижаван заради една котка. Може да не обича котки - ами не можеш да го насилиш да ги заобича. Помисли си защо е станал злобен, постоянно сърдит и те ревнува от всичко и всички - едва ли е само заради една котка. Поговори с него, попитай го искрено какво го кара да се чувства така, може да е професионален проблем, може да е личен, много по-различен от този с котките, който ни(си) представяш. И най-вече, ти си на 24, остави тези мелодрами с това колко си уморена, тук има хора, водили много по-тежки, дълги и извинявай, важни битки от твоите и при това никога няма да кажат, че са уморени да се борят. Има неща, които си заслужават достатъчно за да се направи в тяхно име компромис. Нима искаш да ме убедиш, че да се бориш за съпруга си си уморена, но не и да се бориш за котките си? Малко странна ми е тази ценностна система, но живота си е твой, желая ти, ако оставиш съпруга си, много щастие с котките.

Изкуството да простиш всичко и жаждата да живееш са недосегаемо съвършенство.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.