Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Защо "бившите"започват да чупят всичко,  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано18.03.06 20:57



което им се изпречи пред погледа, когато усетят, че вече започват да стават "история"?Иначе казано, как се борите с истерията, обхванала бившата Ви половинка....?

"Решавай сложните проблеми докато са още прости!"


Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: Hoй]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 21:38



Здравей приятерю!
Приеми с весел смях думичката "приятелю", не влагам ехиден, а добродушен смях при употребата й. Все по-често отривам подозрителни паралели в бракоразвода ти
Запази самообладание и усмивка. След незнам кой номер чиния в краката ми, а някои оставаха здрави, защото килима омекотяваше свирепия удар, аз учтиво започнах да й подавам прекалено устойчивите паници. За моя изненада ми изкрещя, че ще ми върне сребърните ножове, щото нямала нужда от тях, но останалото ще запази за децата!!!Търси се връзката между желанието да трошиш паници и отказ от сребърни ножове????!!!
Дръж се! Краят идва! Мога да ти подсказвам следващи ходове на противницата, ако усетиш затруднение, насреща съм.
Венсеремос!!!



Тема Нямам нищо противнови [re: Hoй]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано18.03.06 22:30



да си беснее, но защо бе нужно да ми разбие TFT монитора - ама бил съм си чатил, че какво я бърка нея това?Сега не смея да си купя нов да не го сполети същата съдба.Ама още малко остава...

"Решавай сложните проблеми докато са още прости!"


Тема Re: Нямам нищо противнови [re: Hoй]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 22:45



Дръж се ти казвам!, Малко остава.
Припомни си, че сумата от изхабените нерви в една словесна конфронтация е винаги константа. Значи, колкото по-малко хабиш нерви ти, толкова повече се изпилва сам противника, защото така, или иначе константата си е константа.
Оставих само един комп и един монитор на синчето. Не можело само по едно, по равно трябвало. Синчето вика, мамо искам сам да си купя, като започна работа, тогава беше още на 18год. Искал да усети вкуса на собствената победа. НЕ МОЖЕЛО, БАЩА ТИ затова е баща, зада купува за дома и семейството.
Хехе
Кофти ми е за дома и децата, ама май е прихванало детето нещо от моето ЕДИНАЧЕСТВО, според бившата.
Не се ядосвай за нищо. Радвай се, че хлапето остава при теб.



Тема Re: Нямам нищо противнови [re: XмPaзвeдeни]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 23:10



Забравих да добавя. Преговори й чл.22 от СК, там за вещите свързани с упражняването на професията и пр. Можеш така да я забиеш, че свитки да й изкочат, че и ще възстановява после. Бе дай да не те освирепясвам предварително. Ще имаш още емоцийки, та ХМ.
Аз оставих и Шик- инжектор, та да си бръсне крачетата гладко с профи самобръсначка, а не с ментета от Метро. Бе не ме слушай. Тия веселби започнах да ги правя на самия финал, та май и аз дето ти давам акъл да се кротнеш накрая ....да де.



Тема Абе,нови [re: Hoй]  
Автор Mama NettyМодератор (блондинка)
Публикувано19.03.06 09:52



чета ви и се чудя... защо не се разделите физически още преди развода??!
Какво е това чупене на чинии, телевизори и прочие....
Вземате си шапката и най-необходимите неща и се изнасяте на квартира или обратното - изнасяте нейния багаж по същия начин.
И без това самата подялба на вещите идва по-късно. Нали така?


В моя случай бившия се изнесе скоропостижно - уж излезе за 5 минути до магазина за бутилка вино - да отпразнуваме с кумовете Новата година и не се върна 3 седмици, освобождавайки напълно терена....
Като се прибра у дома - някъде преди Свети Валентин..., поговорихме, разбрахме се за развода, и той преди да си тръгне и да отиде облекчен психически при любовницата си/, която го чакаше в колата пред къщи/, се отби в тоалетната да се облекчи физически...
След което се чу силен трясък и като излезе от " офиса" - на пода зееше дупка - тоалетната чиния и казанчето бяха пропаднали едно в друго, а мръсния канал весело бълбукаше, досущ кално гейзерче...
Та, мили мъже - има и чупене и чупене! Пляскайте с ръце, че бившите ви половинки не са ви счупили нещо от ПЪРВА необходимост...

Non nova, sed nove.

Редактирано от Mama Netty на 19.03.06 09:54.



Тема Re: Абе,нови [re: Mama Netty]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 16:00



Бях започнал да се изнасям физически още преди последното дело, зада свиква малката, ноо скандалите станаха още по-неудържими. Бил съм егоист, като съм оставял сами децата. На опроклетяла жена с нищо не може да се угоди. Тва е. След като свърших големия ремонт се изнесох окончателно и момата тогава започна погрома на къщата. ЗАЩО? Нали тя остава да живее в моята къща с децата?
Баня- откърши чучура на новата батерия ,БАСИ силата в това джезве кокали, С чучура разби мивката и продължила към сухото помещение към новата перална-"Миеле". Гадна била! Тя си била свикнала със стогодишната Перла, дето изпра две деца. Не могла да разбие нищо по пералната, само я понаръбила. Спирам, защото ако продължа през стаите и кухнята може да се стресне Ной. Щракам по темата най-вече заради него. Подържам бойния му дух, демек.
УФФ
Много щях да пиша, ама шестгодишната какичка до преди малко беше при мен и ми просветна пред очичките. След пет дни наййй-накрая навършва ШЕСТ години.
Та: яяяя тати, каква е тая черната клавиатура, а какви са тези ролчици тук, ми що й е такава формата, ма тя май има повече копчета от другата, да и лампичките са й повече. Тати нали си пазиш старата клавиатура? Нищо не искам за подарък за рожденния ден, имам си всичко. Ма вече съм наистина голяма и госпожата в градината каза, че децата бързо се развиваме днес.
Що не ми подариш тази клавиатура сега, пък догодина така и така ще се взима комп, та да се подготвям помалко, помалко. Айде аз сега ще я взема, а за 24ти ще ти се обадя, да ми честитиш рождения ден.
Кажи сега как да пиша за идиотийте на бившата, като това слънчице за секунди ме отнесе нананякъде?
Дай да не разводнявам бойната тема на Ной. Значи съдра ми страхотен плакат с единствената Бг баркентина "Калиакра" с ескорт от яхтички, с пълно стъкмяване, гладка вълна, точен вятър, чистак фоър и влиза в пристанището след едно плаване. Бил съм инфантилен романтик.
За протокола- не съм моряк, на море съм служил, ама шашави войски и морето ми е еди къде си. Също като миризмата на керосин. Офф.
Добре, че са децата, иначе ми е идвало да се гръмна.



Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: Hoй]  
АвторГepи (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 16:47



аз значи чупя много малко:)))ще се поправя:)))



Тема Re: Нямам нищо противнови [re: XмPaзвeдeни]  
АвторKpиc (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 16:49



Бе ти да не си луд?:)))И как ще докажеш кога и от кой е строшено нещото си -



принципно накрая троши този, който го боли повече - от безмерна мъка и безсилие



Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: Hoй]  
АвторИвaнa (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 17:12



Какво трошене сънуваш пък ти?:))Единственото, което строших и то с кеф бе сувенирната чаша от града в който бившият мой съпруг бил с н-е-я още доста преди да ми стане бивш - така я треснах с пода, с такъв кеф,че като се сетя още ми става кеф:)
)))
Той не ме бе ядосал чак дотолкова:)))



Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: Hoй]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано19.03.06 17:14



Хм, размисли ме за моите и на бившия изблици.
Признавам, че на няколко пъти ми е идело неговата глава да направя на парчета, ама ... нали съм си практично зло, как ще се занимавам после с доктори, не дай боже полиция. За чистенето да не говорим.
Та затова моите изпълнения се ограничават в як ритник по един шкаф, което доведе само до заклещването на механизма на ритнатото чекмедже, та не се отваряше. Е, бившия го оправи накрая. Другото си беше направо закачка, запокитих по него купичка със семки. Пластмасова. И кво, накрая пак аз си ги събрах. Хем чистене си докарах, хем останах без семки. А това е почти като заклет пушач без цигари Отврат. И така се убедих, че всякакви подобни истерясвания вредят единствено на мен. Отказах се. Чинии, чаши, вази ... немам намерение да си ги троша, после ще трябва да се бъркам за нови. Забрави тая работа.
Виж бившия веднъж метна по мен гърнето на детето. Добре че беше празно и измито Ама като ми мина покрай главицата, та право в стената отзад. Стана на парчета. Много ме беше яд щото после трябваше да купя като на всички други деца. А онова беше по-различно, харесваше ми. Е как да му простиш такова нещо

Така де, не я разбирам точно тая истерия. Аз мога да крещя, да приказвам глупости и да хапя с гадни думички. Ама чупенето не ме влече. Сигурно щото съм мързелива и не ми се чисти след това.

Успех и дано щетите са възможно най-малко. Гадна работа е това. Дали някои просто ги влече или само са гледале прекалено много филми?

Festina lente - Бързай бавно!


Тема Хехеее, за последниянови [re: XмPaзвeдeни]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 20:01



месец два пъти по повече от седем часа с щерката и без ангелската физиономия на бившата около нас. После нямало съдебна система в Бг?
Има, имаа и адвокати дето си разбират от работата и нам кви предупреждения за опроклетели бивши съпруги и друго и трето.
Дръж се Ной, радвай се на настъпващата пролет и после глей кво става.
Балтона към копчето, разбирай компа към клавито за щерката, май Деди Коледа ще й го тръсне през коминчето. Натам вървят работите, ако по-задълго и зачесто си виждам подскачалката. Усмивката й пак я изпреварва с около метър докато се квантува през стайте. Като свободен електрон е тва дете



Тема Re: Аз пък наивно си мислех,нови [re: Hoй]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано20.03.06 07:04



че тия сцени ги има само по филмите...
Не ми е понятно как интелигентни хора могат да си изпуснат по тоя безумен начин нервите.
Знам обаче, че за скандал са нужни минимум двама души - значи, ако единият отказва участие, просто нещата не могат да се състоят. Не е интересно да трошиш без публика и при липса на реакция от отсрещната страна. В смисъл, че устремът по-бързо спира и накрая изчезва. Ако ли не - значи въпросът е психиатричен...
Всъщност наистина - защо стоиш още там?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Аз не забелязах чупене, но затова пък....нови [re: Hoй]  
Автор Trendi ()
Публикувано20.03.06 08:26



... два месеца преди кулминацията при мене я заварих да унищожава абсолютно всички снимки. За съжаление не успях да спася нито една. е, може би пък е по-добре човек да е без минало...

=============
Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: Hoй]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано21.03.06 20:08



Не съм луд / засега поне /
Мога на 1000% да докажа, че тя лично е изпочупила всичо, което е потрошено.Имам и перфектни доказателства, но не желая да й правя живота по-тежък отколкото е, като я дам на прокуратурата и т.н.
Не ме вълнува и особенно много материалната загуба от потрошеното - за нула време мога да го възстановя / в крайна сметка за нея съм ги купувал тия неща - като не ги ще, нека си ги троши /
По ми е интервсно да анализирам ситуацията и да я избегна за в бъдеще...
На въпроса защо не се изнеса - е няма пък....Това е бащината ми къща и за да я оставя тук ще трябва да си го заслужи - не търпя тероризъм в каквато и да е форма...., спрямо дъщеря ми - също...
Имам чувстовото, че търси начин да ми наложи някакво свое мнение - но този език не го разбирам, а тя друг не владее, явно?
Не ще да си ходи и нищо за сега не мога да направя по въпроса, поне докато съдът не изрази своето си мнение по тоя въпрос.На практика, като "държавен служител" трябва да се съобразявам с ред простотий и не мога да си позволя волности - тя го знае и за това така смело си "капризничи".Не ме впечатлява особенно много с истерийте си и това я изкарва извън релси.
Като се оженихме навремето имаше пак такива подобни истерий - бяха за идеята "кой ще води парада в къщи" - беше свикнала да се налага, ама това го преодоляхме.Сега май я влече отново същата мания да се наложи...., да ама не.Уф , не ми се ще да подлагам на сихо-проверка, ама ако се наложи...
Все се надявам, че ако потърпя още малко и бог ще ме възнагради с нещо по-свежичко..... или ще ме направи поне светец....?

"Решавай сложните проблеми докато са още прости!"


Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: Hoй]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 00:07



Като чета написаното от теб, имам чувството, че ти си аз, ама преди две години. Ти поне си се усетил да дръннеш в клубчето. Дано да ти е от полза.
Аз не знаех, че дори съществуват такива клубчета. Работата ми е свързана с компове от зората на появата им, но игрички подкарах покрай сина, докато му беше интересно. Сега и той и аз нямаме дори пасианс на комповете. Само програми за бач и толкова. Преди около месец ме завари в клубчето и вика- бе ти работа нямаш ли си, та си губиш времето. Одъртя и се вдетини.
Малеейй! На кой ли се е метнало това дете? Само на 20 год е.
Ще се опитам да пробия дира и да ти пусна бележка.



Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: Hoй]  
АвторПчeличka (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 11:05



А тя докато чупи ти какво правиш? Интересно ми е, защото никога не успях да реагирам адекватно на такава ситуация. Не ме бива по такива изпълнения . Видът на летящи предмети ме докарва до сълзи и поне две седмици загуба на интерес към секса . А опитите ми да хвърля/ счупя и аз нещо, та да види как изглежда отстрани, ми се струваха смешни и жалки... Следващия ще го търся кротък .



Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: Пчeличka]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 11:44



Аз се набърквам.
За Ной незнам до какви мисли са го навеждали летящите в близост предмети, ама мен ме навеждаха на казармени спомени и веднага си сядах на ръцете.
Иначе в главата си чувах тътен и едни звуци, като от шевна машина, ама само с 30 игли.
Аре да не продължавам, че



Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: Hoй]  
АвторДapeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 13:04



Като се върна назад в миналото и на мен ми се е случвало да чупя разни неща (в границата на разумното, разбира се). Счупих чиния в момент на спор ... когато се чудих какъв е този дебил дето ми е застанал насреща. Но чупенето определено ми се отрази добре в два аспекта – първо, изпусках парата (и счупих чинията в пода вместо в главата му) и второ – самият звук от счупеното ме отрезви и си дадох сметка какви глупости върша. Мисля, че в афект би могъл да изпадне всеки, независимо от това дали е интелигентен или не чак толкова. Номерът е да не му се поддадеш. Когато човек си позволи афектът да го завладее, здравият разум и логиката изчезват и загубваш контрол върху постъпките си. Сега ако ме питаш защо съм счупила чинията ... не мога да ти дам свесен отговор – чинията не ми е виновна, хем останах без чиния, хем после половин час чистих пръснатите парченца, но определено ми подейства добре. Дадох си сметка обаче, че подобно общуване ме натоварва психически и ме кара да бъда ... как да кажа ... лоша. Затова съм го ограничила до минимум.
Аnbra е права, че за сеир трябват поне двама. Предполагам, че тя чупи от безсилие или за да си изкара яда, който е натрупала. А може това да е единственият начин, по който да ти въздейства и да те дразни ...
Ако успееш да не влизаш в пряка конфронтация и словесни двубои с нея ... би могъл да избегнеш подобни изблици. Доколко това е възможно, живеейки в една къща, не знам, но все пак опитай.



Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: XмPaзвeдeни]  
АвторПчeличka (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 13:11



Това за тътена в главата и при мене го имаше. Плюс разни мисли за моментална разправа с причинителя на тътена, но така и не ги реализирах, слава богу . Например ми идваше идеята да забъркам кофа гипс, да му я нахлупя на главата и да натискам, докато се втвърди. Само не ме обвинявайте в подбуждането на омраза, аз само така си мислех да се утешавам .



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: XмPaзвeдeни]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 15:04



а да ти е казвал някой колко си гнусен?
Виж само какви неща плямпаш по адрес на жена си - ти си спал с тази жена, целувал си я, клел и си се в любов, тя ти е повярвала и сега...предупреждения и не знам си там какво си?Ти въобще даваш ли си сметка колко си гнусен?
И не те ли е страх? - всичко се връща.

Такива изроди като теб ме изнервят. Раздели се, но се раздели като човек .

Ти си, ебати, нищожеството, честно.Отвращаваш ме.



Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: Hoй]  
АвторЛипoвaнckи (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 15:31



Как можеш да дадеш на прокурор някой, защото е счупил нещо свое когато някой го е обидил и наранил? - и как точно ще докажеш, че същото това нещо не е било само негово, а и твое? -и на еди колко си процента ще докажеш, че е твое?

Ти нещо да не си кукав? Ако жената ти вместо да реве и да троши чинии, (от болка и любов явно, защото такива неефективни действия се вършат само от болка и любов) та ако жена ти се вземе в ръце и реши хладнокръвно да те натика в миша дупка, знаеш ли какво ще стане?

Мога да и дам две-три свежи идеи. Жена ти може да ти спука гьона за нула време, ако реши. А и като те гледам си го заслужаваш. По-добре легай долу и си трай.

Защо се излагаш?Ти краката трябва да целуваш на тази жена. Тя се е омъжила за теб, правила ти е дом, била ти е близка. И ти кво?Хващаш и се насираш.

Целият ти проблем е, че си неспособен да обичаш, че си зъл вещоман и безочлив простак. И нека това да не ти звучи като обида. А се замисли.

Ти седна ли да поговориш с жена си с уважение?Това е твоята жена и ако ти не уважаваш жена си,тука няма бивша, няма настояща, какво въобще уважаваш? Трябва да поговориш с нея просто, но с уважение, с любов, с желание и тя да е добре след развода и ти. Което е напълно възможно и постижимо.

Схващаш ли какво правиш като акумилираш толкова злоба и гняв срещу себе си?Без да те плаша - но всяка сводка на полицията сочи , че на този свят най-много убийства стават точно в такива ситуации. Не си ли чувал за хора, които палят къщите си, защото съдът ги е дал на ответната страна?Ти май искаш да се четеш по вестниците и аз така като те чета натам и отиваш - никой, никой не иска да търпи изродщини, разбери това, и ако някой го подлагаш на изродщини в един момент така ще му причернее, че....а твоето е изродщина, само се виж - плашиш жена си с прокурор --- ти не си у ред, мой човек.

Уважавай и обичай жена си, и се раздели с любов. Твоята жена не иска нищо друго. Тя едва ли и някога е искала нещо друго освен любов. Това, че сега се разминавате не означава, че всичко трябва да стане на пепел. А и не означава, че любовта си е отишла...тя е все още там, потърсете и я и дори да се разделите, направете го мило, а не изродски...Или на теб чиниите , колата или каквото и да е било там - все едно вещи са ти по-мили?



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: Лopa]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано22.03.06 15:38



Що ли имам чувство, че ти специално под "раздели се като човек" разбираш, човека да си вземе по възможност само дрехите и да плаща поне толкова че да не се налага на бившата да работи , а още по-добре да седи в къщи засрамено в ъгъла и да трае всички простотии за които може да се сети една жена

В неделя гледах за сефте Ванила скай ... та там онази русата вика "Ама аз свирка съм ти правила, гълтала съм ти ... това значи нещо, как може да не значи нищо" ... та и ти така

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Аз пък наивно си мислех,нови [re: anbra]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано22.03.06 15:43



Ааа може може мойта бившата сама и без публика си потроши традиционния сватбен подарък - порцеланов сервиз ... така и не мога да разбера и до ден днешен за какъв чеп го направи

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: Лopa]  
Автор Eva B. ()
Публикувано22.03.06 15:54



Лора, като те чета си мисля, че единственото обяснение за думите ти е, че ти самата преминаваш такъв период или си преминала скоро. Ако е така, разбираемо е. Но опитай се да приемеш, че както има мъже, които се държат като боклуци, така има и жени, които далеч не им отстъпват.
А за това, че плямпа срещу жена си, ами като гледам колко му се е събрало, чак му се възхищавам за търпението. И нали за това са тези клубове, да си изливаме тук, където сме (почти) анонимни мъката. По-добре да плямпа така за нея тук, отколкото пред децата, пред които както сам казва и дума не обелва срещу нея, или пред приетяли и общи познати.
А това, че бълва мръсотия, ако те перифразирам, срещу жената, на която се е клел във вярност и любов - ще ме извиниш, но тази жена, срещу която той говори няма нищо общо с онази, в която се е влюбил и създал семейство. Тази е някаква непозната, странно животно, което вече е напълно чуждо.



Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: Hoй]  
АвторCтeлa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 16:10



А защо да не чупят?Ти какво искаш?Да си мърсуваш ни лук ял, ни лук мирисъл, да ебаваш майката на екслюбимия или екслюбимата, и накрая и парчетата от една счупена чиния да не събереш - ееее, не може!
Просто бъди благодарен, че ти, за разлика от чиниите, телевизора или нещо там друго, си цял.



Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: Hoй]  
Автор Eva B. ()
Публикувано22.03.06 16:14



Все се надявам, че ако потърпя още малко и бог ще ме възнагради с нещо по-свежичко..... или ще ме направи поне светец....?


Аха, сърбежът на гърба ти е от това, че вече ти растат крилца А и като ти се появи ореола, ще ще можеш да спестяваш енергия. Един вид, ще си екологично чист продукт



Тема Re: Аз пък наивно си мислех,нови [re: V. Grig]  
АвторДapeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 16:22



Че какво има да не разбираш. То този порцеланов сервиз е ценен именно защото е бил подарък за новото семейство. А семейство вече няма. В чупенето му има дълбока символика ... Някои неща имат символична стойност и загубят ли смисъла си не значат (не струват) нищо. А ти не разбрал ... ту язък... само се е изхабила жената.
А пък кажи сега защо моят бившият (който живее с приятелката си) държи във витрината сервиз от кристални чаши, подарък за сватбата ни. На всяка чаша е гравирано „С пожелание за вечна любов”, имената и датата. Е, аз туй не разбирам. Да кажем от прагматизъм ... ползват си ги хората – чаши като чаши. Като си помисля обаче, ако бях на мястото на приятелката щеше да ми присяда ... и щях ей така съвсем, ама съвсем съвсем, случайно, докато ги бърша от прах, да ги изпусна една по една

Е, поне на благородна приятелка сме случили



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: V. Grig]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 16:37



разбира се, че значи нещо - сексът между двама женени означава най-малкото привързаност, загриженост и още все такива все нормални неща.
Най-малкото сексът означава обещание - когато един мъж прави секс с една жена той и обещава, че ще се грижи за нея и за детето, което би могло да произлезе от този секс - това е което е нормално. Всичко друго са перверзии.
За ванила скай - ами жената безумно обичаше, този същия, дето му беше правила толкова интимна любов. Принципно една жена ако прави подобен вид свирка на някой мъж значи много го обича, подобен сорт изживявания не се предлагат от професионалистки.
Аз лично не бих искала да съм с мъж за който секса не означава нищо.
За мен е смешно и грозно да живееш с един човек години наред, да сте женени, да сте близки и в един момент единия да се хване за телевизора, колата, компа или там каквото и това да е, и да е готов да сее смърт само и само да има повече вещи от другия.
И двамата имат нужда от вещи, това е ясно, вещите улесняват живота ни, и след като единият напуска жилището естествено е той или тя да си вземе това , което примерно двамата са се разбрали в един най-обикновен разговор, всички останали видове делби са изродщина - принципно според мен повече от вещите трябва да вземе този , който напуска, защото на него му е по-трудно.
Или пък може да става дума за лични вещи.
Я си помисли например че ти си меломаниак и имаш 1000 диска, а другия не ти ги дава, иска подялба на дисковете въпреки, че той не слуша въобще такава музика, но ги иска ей така да си ги гледа - ами това е провокиране на конфликт.Тоест това са вещи уникални ( книги, рисунки) за единия, а може да са дори без никаква пазарна стойност.. И който се интересува от тях, или сантиментално е свързан с тях редно е и той да ги вземе - освен ако другия не е някаква супер гад.

Просто трошенето не е случайно - то е отговор, когато някой зверски те издразни.

И да кажа и аз нещо за Ванила скай все пак - секунди след тези думи,русата разби колата и утрепа и себе си и утрепа майката и на този на който беше гълтала, като го направи инвалид за цял живот.... И беше права. Достойнството в този свят е над всичко.



Тема Re: Аз пък наивно си мислех,нови [re: Дapeнa]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 16:41



Ей яко завихрихте на сервизи значи.
Да, ама мойте паници си бяха мой отпреди брака. Просто десетина години преди да се заженя си живях сам в ателието и поради пословичния ми чиниен мързел си бях купил 24 чиниен комплекс с два големи супника и два малки супника и пр. Иначе от свадбените джунджурии внимателно раздели костния порцелан на две, аз пък го преотстъпих на децата, щото мразА паници и чаши и кухненска посуда. Обичам машинки и компове и пр. Ся ша видим с поялниците кво ще стане , онли ВЕЛЕР, за тия, които отбират тва е Ролсройса на поялниците, компове, монитори, ааа и часовникарско стругче имам и микроскоп. Баси колко покъщнина съм отнесъл. За съд съм си и тва си е. Е те за тва се съдим сега, за подялба на основните средства.



Тема Re: Аз пък наивно си мислех,нови [re: Дapeнa]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано22.03.06 16:49



Ми какво да направя като от символи не разбирам ...

А за твоя бившия знам ли ... може д аго кефят кристални чаши ... знаеш ли ... аз пък по кристал и "специални" порцелани не си падам ... кефя се на стъклени чаши еднодневки и керамични чинии

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Аз пък наивно си мислех,нови [re: XмPaзвeдeни]  
АвторДapeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 16:50



Добро ти е направила жената ... подменил си амбалажа Че и кой ползва супници днешно време .



Тема мамка му!нови [re: XмPaзвeдeни]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано22.03.06 16:58



отмъкнал си активите и си й оставил пасивите .

Сега ще те осъди да й осигуряваш и балсам за съдове и ръце всеки месец :)))) Така де... освен продуктите, с които требе да се пълнят паниците





Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: Eva B.]  
АвторKeти (Лopa) (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 16:59



Сериозно ли?И би ли ми обяснила как от жената на която този мъж се е клел в любов и вярност тя, същата тази жена се е превърнала в нещо там дето незаслужавало нищо добро, пък камо ли любов? Има ли такива хора според теб - животни?Ами що не предложиш от един период на там разни такива хора направо да ги колят? Нали са животни? А животните според теб нямат чувства?Не усещат болка?Привързаност?

Извинявай, Ева, не знам кой стои зад ника ти, но ти за мен си болен човек.
Да считаш, че някой може и е в правото си да злоупотребява с друг - това е налудност.
Принципно във всички религии се счита за престъпление да изоставиш съпругата си и никъде не се разглежда въпроса дали и как тя се е превърнала в нещо си, в което не е била на датата на брака си. Във какво да се превърне? Хората търпят някакво развитие, но не се променят коренно - в основата си всички сме ония бебета, които сме били.
Обяснението, че жената която си обичал се е превърнала в нещо си и ти вече не я обичаш, е несръчен и злобен опит да се прикрие безотговорност.Това е все едно да кажеш на някого - не мога да те обичам, защото вече никой не може да те обича, тъй като ти си това и това и това и това.Такова нещо не е реално.

Би трябвало да се знае, че с времето хората се променят, жените остаряват, надебеляват, мъжете погрозняват, оплешевяват и т.н.
Затова е казано в здраве и болест, и в добро, и в зло двамата да са заедно и това е смисъла на брака - учудвам се че се дискутира това, но ние българите сме невярващ народ и не случайно сме и на този хал.

Само в този клуб какви невероятно грозни неша се пишат, като това което ти и Григ сте написали, това могат да ги пишат само хора, напълно жалки, напълно обезверени и напълно отчаяни. Жал ми е за теб.



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: Лopa]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 17:04



Не се коси, не съм опрял до тебе за любовта.
Свиркай си
Нали аз си гледам децата в мойта къща, тебе няма да наема за гувернантка, кво ти пука тогава



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: Keти]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано22.03.06 17:17



Интересни разсъждения ... но това че са интересни не означава че са генерализиращо правилни ...

Първо - разбира се че секса между женени не означава нищо повече от секса между неженени ... секса си е СЕКС ... носи удоволствие, няколко оргазма и толкоз ...

И разбира се че секса не означава обещание за каквито и да е грижи ...

Да разгледаме няколко хипотетични ситуации ...

- жена и мъж - запознават се на дискотека, пияни като свирки, изчукват се ... обещание ли ??
- почти същата ситуация, жената не изисква от партньора да ползва презерватив, същевременно главата й е достатъчно куха да каже че тя хапчета не ползва щото не знам си какво а пък спиралите правели друго и не е неин проблем ... обещание за какво??? И защо в подобни случаи се предполага, че като се забремени полу от нехайство, полу нарочно трябва някой друг освен нея да носи отговорността за бебето без значение дали иска или не?

Обещанието е обещание, когато се даде съзнателно и доброволно без значение дали под формата на подпис в граждански ритуали или просто няколко думи ...

Толкова по-въпроса за обещанията ... а за свирките - ако ти ги смяташ за толкова обвързващи недей да генерализираш за всичко останало дето било перверзии ... разни хора, разни идеали - едни жени гълтат, други не

Толкова по въпроса ... за свирките ...

За вещите - пак разни хора, разни идеали ... ако мен питаш, най-правилно в подобни обстоятелства е разумно да се разделите, да се теглите жребий за дребните вещи, по едрата и скъпа движима собственост, а и недвижимата, да продадете или остойностите, да се разплатите и всеки да е доволен и да си останете приятели ... ако въобще е възможно приятелство де ...

Има и други хора - тук по-долу (или по-горе) например я имаше репликата "правила му къщата" ... е тя му била правила къщата ... ами на същия принцип той какво е правил през това време да не би да си е чоплил носа?? Да не говорим за "перверзните" случаи, където примерно наследствено жилище на мъжа се счита, че трябва да остане на разположение на жената защото детето таковата ... имаше и подобни мнения в една от по-старите теми ... мдамм - хора различни ...

Въобще в този форум има една тенденция за генерализиране на принципа "всички мъже са боклуци" и "всички жени са кучки" (според пола на пишещия) а истината е, че каквото повикало, такова се обадило, а християнския морал и принципа с бузите в 99% от случаите си остава само в библията.

И ако се върнем към Ванила Скай - счупването на колата в случая бе еквивалент на чупенето на чинии ... с тънката разлика, че тази русокоска бе кучка в размери по-големи от стандартното ... щом няма да е мой - няма да е на никоя и хоп под моста

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Аз пък наивно си мислех,нови [re: Дapeнa]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 17:20



Ейй най-накрая да ме разбере една жена. Ма нали и аз тва разправях на бившата, всичко квото иска да взима, само мен да остави на мира и си остава да живее в София и в къща в оная зона с червеното на цените за недвижими имоти, ако се сещаш. Хиляда пъти й благодарих за страхотните деца дето роди, стинки давам непрекъснато, синчето и той налива непрекъснато, щото го било срам да бачка и да не дава. Той па и учи завалията, ама е баси жилавото единаче и ще се оправи. Ма бившата НЕ! В къщи трябвало да живея, егоист съм бил. Ми аз ще пукна от тая проклетия бе, и аз съм човек. Помагам колкото мога, ама от разстояние.
Офф. Абе всичко се оправя с времето, ма немога и да й търся гадже по нейния вкус, та да миряса.



Тема Re: Аз пък наивно си мислех,нови [re: XмPaзвeдeни]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано22.03.06 17:26



Егоистин такъв не та е срам ... криеш си доходите и не даваш. Да не говорим за струга и микроскопа ... сега само не казвай и че е гълтала, щото на още една работа ще трябва да се хванеш ... няма изплащане подобно обвързване

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: V. Grig]  
Автор s_m (непознат )
Публикувано22.03.06 17:35



Аз се изнесох от семейното жилище с децата и парцалките и всичко останало остана за него,един лев не е дал от много време и пак съм лоша,защото не съм успяла да приема факта,че един мъж може да има и любовница.



Тема Re: мамка му!нови [re: Hell]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 17:38



Хах
Обезопасих пространството около бившата. Тва е. Иначе не, че не съм превързвал пръсти като се прави на техничка. Абе кучето и сламата. Сега ще я разглеждам под оня 22ри член. Той на пръв поглед е лек и безобиден, ама ако знаеш откъде да го подпреш, става интересен член и хич не е за всеки, дето го е фанала проклетията. Списък ми направи на комповете, с марките, с дисковете, а аз скромно диктувах всичко до фирмен номер и дата на производство. Три дебели тетрадки!!! Викнала вещи лица - 300 кинта и пичовете замалко да се утърват. Добре, че тоалета е близо, само две врати от хола.
Що кревати, дивани, маси, паници, лъжици, вилици, ножове, ПРЕСИЧКА за чесън!!! нямат сериен номер?? А? Баси пропуска на производителите значи. Толко съм гаден, че чак на смях ме избива.



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: Keти (Лopa)]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано22.03.06 17:39



Не споменавай религиите ако обичаш ... защото четеш като дявола евангелието ... защо не споменеш например и това че в религиите е казано и че жената трябва да се подчинява на мъжа си и да го слуша и уважава?? Има и по-грозни религии дето жените за прелюбодейство ги утрепват с камъни ...

Просто не споменавай религиите ...

Но ще ми е интересно да ти чуя мнението по следния казус ... беше тв репортаж преди няколко години. Герой - баба помакиня на 105 години, в легло, репортажа със субтитри щото не й се разбира какво говори ... мъжа и умрял преди 30 години - както и ти казваш в добро и в зло, в здраве и болест ...
Та питат бабата "Кажи за мъжа си" и тя отговаря "Ами добър човек беше. Много добър. е побийваше ме от време на време, ама аз си го заслужавах"

Наистина ще ми е интресно да ти чуя мнението ... защото до тук от тебе чухме за гнъсните мъже дето най-нагло се изнасят и оставят правоверната съпруга да духа супата, но не чухме нищо за психическия тормоз, който една жена е способна да причини ...

Лично аз по мое мнение мога да кажа едно - с изключение на особено редки случаи когато на мъжа просто си му е в кръвта да ходи по жени, мъжете са повече или по-малко мързелива пасмина и ако всичко му е наред в къщи няма да тръгне да започва всичко отначало с нова жена само защото задника й е по-стегнат от този на старата ... твоя за какво те заряза , кое не му харесваше

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Аз пък наивно си мислех,нови [re: V. Grig]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 18:10



Всичко за доходите съм дал в съда, с печати и подписи за достоверност и пр.
Счетоводителката се беше ошашавила преди две годин, ама тва е.
Ей ся ша забия пирона.
Преди две годин с майка ми й предложихме да отиде с децата в другата къща-
четири водомера, ама не щото свързани апартмани, а щото така проектирано- НЕ! децата тук са израсли, значи тука. И кво става миналата година? Дай да се преместя с децата в големия, па ти нали искаше тука, тъ да де, тъ щото сина на 20 и момичета значи, та да не се притесняваме с малката, тъъъ...........БАСИ
Майка ми разбра, че се развеждам чак като вече бях разведен и щеше да се кутуряса горката, тя предложи да сменим апартаментите преди време, ама като чу новата идея и тя освирепя. ЕЕЕЕ То разбирам момиче от провинцията, нищо, че си имат триетажна къща, че и апартаментче в центъра на градчето, ама па то нагло, та се уляло.
Знам, че съм виновен за всичко и непрекъснато. Тва е положонието



Тема а ако бившия чуупинови [re: Hoй]  
Авторeднa oт мнoroтo (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 18:13



Аз още не съм се развела но ...
Имаме едно огледало в неговата къща не нашата което той е счупил заради бившата му приятелка с която е живял на семейни начала цели 9 години.
Заради мене още нищо не е счупил но входната врата отнася доста ритници добре че е здрава -Така я блъска и рита че направо не знам как понася .
И от време на време хварля по нещо но пластмасово ей така от яд но нищо не се чупи-
Аз нямам намерение нищо да чупя - предметите не са ми виновни че едно време не послушах мама та да ги чупя.Освен това не искам никакви вещи от него да си ги държи само книгите ще си взема и чисто личните сувенири който аз съм избирала и купувала и личните вещи това е -
Вещите не са виновни за нищо а и струват пари .



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: V. Grig]  
АвторKetiLora (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 18:53



Когато двама хора се женят това означава обикновено любов. Това е здравословната норма, а иначе девиации и отклонения по-малко паталогични или не - има, както се вижда.

Когато двама се женят това не означава, че те минават в състояние на позиционна и прикрита война. По-вероятно и напълно нормално е да означава, че те се обичат, нуждаят се един от друг, ще се подкрепят в здраве и болест , и в добро и в зло, и т.н.


Когато двама се разделят това не означава, че те трябва непременно да се унищожат.Това също не означава и, че вещите стават по-ценни от този в който вече не си влюбен.

Когато двама правят секс те обикновено изпитват мили чувства един към друг, а не злоба и ненавист. Да дадеш на някой удоволствие и да получиш означава в повечето случаи, че ти е мил. А не че го мразиш и искаш да го унижиш...


Когато един мъж, съпруг и т.н. не взема мерки да предпази жена си от забременяване това е нормално, защото щом двама са женени, нормално е те да искат да имат деца.

Сексът е супер близко общуване, сексът прави деца, сексът също е и обещание, и признание за любов, и любов.
Сексът създава живот.
И сам по себе си е живот.

Сексът не е това, което върви по някои тв канали нощем - това е порнография.

Хората не са боклуци. Хората са живи същества и като всяко живо същество те са ценни, по-ценни от който и да е телевизор. И най-бедният клошар е по-ценен от най-лъскавото ферари. Знам, че това ти се вижда революционно, но това е нормата. А другото е отклонение - на тъпа мутра с обратна захапка и нощно напикаване.

Хората са различни и всеки е имал различни пътища, но да обичаш и да те обичат, да си верен, мил и подкрепящ, да правищ секс с мили чувства, а не от злоба е нормалното тоест здравословното. Всичко друго са нещастности.



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: V. Grig]  
АвторKeтиЛopa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 19:01



Не е приятно да си с някой, който не умее да обича - много е студено. А аз съм зиморничава.

Аз се намръзнах в моя брак, не съм разведена, нито съм в процес на развод, но напуснах съпруга си, защото ми омръзна да ми е непрекъснато студено - нещо като те чета ти много приличаш на него.



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: Keти (Лopa)]  
Автор Eva B. ()
Публикувано22.03.06 19:18



Уважаема Кети-Лора, аз съм вторият човек, даже май и третия, на който поставяш някаква силно отрицателна диагноза само защото мисля различно от теб. Дано да съм последната.
Иска ми се да ти кажа няколко неща просто, не го приемай нито лично, нито като негативно отношение към теб, а моля те, опитай се да разбереш смисъла на думите. Ако не можеш...е, лесно е, ти и без това си убедена, че съм болен човек
Първо, ти не четеш внимателно написаното от нито един от нас, а интерпретираш както искаш. Нито аз, нито двамата мъже, които постави под съмнение не са споменавали, че жените им не заслужават нищо добро и че са хора-животни. А ако прочетеш отново всичко внимателно ще видиш, че те са по скоро онези, с които са злоупотребявали - по техните глави са летели чиниите, не в обратна посока. Значи, ако вляза в твоята логика, да се третира като животно една жена е налудност, но когато една жена третира зле един мъж, това не представлява проблем и даже се очудваме, че той има нещастието да се оплаква. Може би ще те изненадам, но равенство на половете означава равенство във всичко. Винаги ще се учудвам как слабият пол иска равенство и еманципация, когато му е изгодно, но когато не е в негов интерес, веднага си спомня, че мъжът е силният пол. Казвам го не друго, а просто звучиш като яростна феминистка.
Религиите, които ми цитираш като всички предполагам са по-скоро големите монотеистични религии (защото в много други религии разводите са ежедневна реалност, изоставяне на жената също), появили се в много стари общества, чиито цивилизации са били основани на различни ценности и морал. В същите тези всички религии пише, или по-скоро не се забранява, баща, патриархът, да блудства с дъщеря си, да се ожени за вдовицата на брат си или баща си и да има поне няколко съпруги. Тези религии повеляват например и, че в случай на изневяра от страна на жената тя се пребива с камъни или, ако мъжът е милостив, се удушава. Други религии повеляват жената да бъде изгорена със съпруга си, при неговата смърт, и прочие. Сигурна съм, че разбираш къде искам да отида. Религиите може да са основен движещ компонент на всяка една култура, но повечето от тях съдържат догми, трудно приложими за днешния свят и интелектуалното ниво, което придобива в хода на живота си един човек. Днес да приемем, че имаме право на 5 жени или сме задължени да останем с една и съща до края на живота си ни изглежда остаряло. И с право. Защото противно на това, което викаш - защото ти си викаш, макар и пишейки, хората се променят. Не обичам да слагам етиката на промяна към добро или лошо, не това е важното, важна е промяната. Аз не съм момичето, което бях на 18. И ако до мен все още беше мъжът, с който бях на 18, то много от онова мен, което съм представлявала тогава днес нямаше да съществува. Ние не се влюбваме само в име, лице, физика или дадена личност като константа, ние се влюбваме във всичко онова, което го прави личност, всичко онова, което често се променя в нас и с нас. Така че не се учудвам, когато в един момент се окаже, че двама души, обичали се някога, вече не изпитват същото един към друг, защото онова, което някога ги е събрало днес е изчезнало и ги е разделило. И безотговорно, предателство към теб самата е да останеш точно с такъв човек, с който вече нямаш нищо общо, освен миналото и миналите чувства. Извинявай, но предполагам всеки ненормален човек като мен ще ти каже, че колкото и да ни е скъпо, колкото и да сме обичали хората от това минало, понякога трябва да приемем, че вече не съществуват и да имаме куража да ги пуснем. Ако приемем обратният избор, представям си дългите години на още по-силно отчуждение, което чака двойката, изпълнено с летящи чинии, скандали, войни. В името на религиите, които според теб го налагат. Всички тези религии, които позволяват линчуването, двуженството, инцесията. Но за тях ти не спомена нищо, нали?
Съмнявам се, скъпа Кети-Лора, че двамата мъже са оставили съпругите си само защото те са погрознели, надебелели и т.н. Оставили са ги, защото смисълът на думата зло, от брачната клетва е най-вече външно зло, зло, което не идва от самите съпрузи.
И си мисля, че ако споделиш какво те мъчи с някой, ще се почувстваш много по-добре. Ще трябва време, знам, но болката ще изчезне. Нали ти говориш за вяра? Вярвай, Кети-Лора, но най-вече в себе си и в бъдещето.



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: s_m]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 19:20



Хехе
Чаак сега те изчетох, щото тука баси канонадата по ГАДНИТЕ мъжове.
Скива ли сега колко е гадно да не си фанеш любовник.
Сто пъти го написах, че и се повтарям, изнесох се от моята къща, защото съм старомоден и назадничав и неща да си хвана любовница, тъда си стоя в къщи и да си гугуткаме сичките, като идна малка комуна.
Баси тъпунгера съм начи.
И ти си за уреваване. Как може да не приемеш една приятелка повече?Старомодница такава!



Тема Re: Нямам нищо противнови [re: Hoй]  
Авторнeпoзнaтa (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 19:38



Чупят от безсилие,това е израз на гнав срещу теб.Ако може би те убила.но ще трябва да те лежи.Но пък като изпочупи вещите ти мисли,че по този начин те наранява.:-)



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: KeтиЛopa]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано22.03.06 21:26



Да ти кажа има нещо много объркано в разсъжденията ти ... чета те и не мога да захапя къде ти е болката ...

Приличам ти на НЕГО ?? Защо ?? Защото ти цитирах какво е казала една мъдра жена на 105 години ?? (Така и не каза какво мислиш за това изказване) Или защото ти казах да не цитираш и споменаваш религиите, просто защото НЕ си права?

Интересно ми е и друго - например - как точно съвместяваш тези 2 изказвания:

Аз се намръзнах в моя брак, не съм разведена, нито съм в процес на развод, но напуснах съпруга си

и

Когато двама хора се женят това означава обикновено любов. Това е здравословната норма, а иначе девиации и отклонения по-малко паталогични или не - има, както се вижда. (това на фона на лошите мъже дето не ги е срам да си напускат съпругите)

Да не би, когато си се женила да не е било по любов?? Или нещо друго се е случило ... например, непрекъснатите приказки за девиации и отклонения по-малко паталогични или не ....

Серизно се замисли миличка ... (казвам миличка не с насмешка а със съжаление) ... отношенията между хората не са само черни и бели ... не са само любов и умраза. В повечето случаи те са в сивата зона!!

А когато седнеш и наречеш всичко което не се случва по начина, по който на теб ти се иска ДЕВИАЦИЯ, ОТКЛОНЕНИЕ или ПАТОЛОГИЯ си е най-малкото наивно поведение ...

Всяко нещо си има причина - дори и когато мъж или жена напусне половинката си. Дори и когато при развода се стигне до класическата делба на бойлери и сервизи ... и всичко това е в сивата зона.

Междувпрочем така и не каза нищо когато жената е лошата при един развод ... или според теб всички жени са светици, а всички мъже прасета ...

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Аз пък наивно си мислех,нови [re: XмPaзвeдeни]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано22.03.06 21:31



Само една забележка ... няма значение от къде е един човек ... може да е от последната планинска паланка, може и от София да е - всичко е до възпитание и до самия човек ...

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Аз пък наивно си мислех,нови [re: V. Grig]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 21:44



И аз това казвам, за паланката и прочие и винаги съм го казвал, нищо, че 50 годин се ръбча по тротоарите в София. Обикалял съм и по чукаци и паланки и водици разни и винаги съм се разбирал с 99проц от хората.
Одъртявам явно и на казармени спомени ме избива, преди 30 се уволних, ама бях единствения софиянец с една камара пройдохи от цяла Бг. Как па един път не чух простотия, или аз да се изцепя с нещо на тема регионален шовинизъм. Баси пичовете бяха сичките.
Ама на. Уцелих най-готината от курса преди 20год, според колегите, та най-готината ми се качваше на главата 18 годин. Всеки с късмета си. Бе кротват се нещата с времето, това и се мъча да убедя започналия темата Ной. Само дето нагла простотия не се научих да търпя и май така ще си отида след 100 да речем, годинки.



Тема Липовански....,нови [re: Липoвaнckи]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано22.03.06 23:08



наистина ли мислиш, че човек с моят опит не е опитал всичко възможно за запазване на брака?
Просто има ситуаций в които твоето мнение не се иска и решенията за неща, което касаят и теб ти се налагат без право на "вето".каквото и да направя ми се дава "игнор" - дори и сега НЕ ЗНАМ КАКЪВ Й Е ПРОБЛЕМА.
Знам само,че аз и дъщеря ми сме "отсвирени" без никакви обяснения - затова ми е странна реакцията на скъпата - да троши и беснее.Това мога да го разбера, ако отказвам диалог и всички други методи на комуникация с мен са изчерпани - но това не е така.
Нищо лично против нея - вещи се купуват, те не са всичко - това го зная прекрасно.Не съм я дал на прокурор и нямам такова намерение, просто й казах да внимава какво си пожелава - да не вземе да се случи,тя е голямо момиче и рано или късно ще си намери майстора - не искам аз да съм тоя майстор, защото наистина всичко рано или късно се плаща и не е задължително да е в пари.
Само едно се чудя - от торбата със змийте как можах баш тая да извадя и баш сега ли намери да си сменя кожата....?

"Решавай сложните проблеми докато са още прости!"


Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: V. Grig]  
АвторKeтиЛopa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 11:35



Аз винаги мисля сериозно, с любов и грижа, но и с хумор, в мен злоба, ненавист и завист няма, много позитивен човек съм и имам достатъчно опит и добро потвърждение за самочувствието ми, за да бъде то накърнимо от хора като теб.
Всичко, което си написал/а и което е невероятно грозно, говори само за твоята тотална бездушевност и дава характеристика на това в каква кал и помия си затънал/а.
Не си мисли, че си стигнал/а до някакви общовалидни прозрения, като плюеш и съскаш и че всички са бездуховни, побъркани, цинични, злобни и меркантилни.
Хора като теб трябва да се лекуват. Не искам да те нараня , но ти си болен човек. Може би ако се обърнеш към религия, философия, или ако се опиташ да прочетеш поне една книга с поезия...
Злобата, вещоманията, цинизмът, егоизмът, алчността са болестни състояния на духа. Те не са присъщи на което и да е живо същество - единствено се появяват при човека, като вид уродства.
За съжаление т.нар "зли" хора обикновено не пожелават да бъдат лекувани, те считат, че всичко им е наред и че целия свят е и трябва да бъде като тях.

Мога само да се надявам, че някой ден ти ще пожелаеш да изгониш злобата от душата си и да бъдеш по-добър.

Приятен ден.



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: KeтиЛopa]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано23.03.06 11:50



Както и очаквах ... не даваш отговор на нито един от двата въпроса, които съм ти задал:

-Какво ще кажеш за светогледа на 105 годишната жена
-Защо не споменаваш нищо за жените в ролята на "лошия"

Но за сметка на това казваш че съм зъл, болен, за лечение, бездуховен, побъркан, циничен, злобен, меркантилен, изпълнен с уродства ...

Казваш че, в теб няма злоба ... но същевременно с това използваш горните епитети на фона на репликата, че ти напомням за ОНЗИ с когото нямаш развод ...

Съвсем в твоя черно-бял стил ще те попитам ... защо след като той се ти се е клел в любов, давал е обещания, обичал те е, грижил се е за теб и децата ви, правил е всичко за да сте щастливи и т.н. и т.н. ти си си събрала багажа и си го изоставила ... вместо да си с него "в радост и мъка, в здраве и болест .. до гроб" ...

И още веднаж - пробвай да си отговориш на въпросите, които ти зададох ... дори и да не напишеш нищо тук във форума ... ще ти е полезно

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема ми..нови [re: Hoй]  
Автор scissors (Edward)
Публикувано23.03.06 12:05



Аз си чупя от време оно. Ей така, да се чупи нещо. Без да съм хванала пътя на бившите:)

Ако вярваш в любовта от пръв поглед, не затваряй очи.


Тема Re: Аз пък наивно си мислех,нови [re: anbra]  
Авторcвoй (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 12:15



оооо, анбра, аз отказвам такива участия, честно-седя си мирно, но пак летят чаши, просто човекът си има влечение към подобен род дейности...но всичко свършиииии-Ураааа-това с настоящия, бъдещ бивш.



Тема :-)нови [re: KeтиЛopa]  
АвторДapeнa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 12:39



Мила ми KeтиЛopa, а защо с цялата си позитивност, любов, грижа и чувство за хумор ... вместо да поставяш диагнози и сипеш епитети ... не отвориш тълковният речник на думичката „Толерантност”



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: Eva B.]  
АвторKeтиЛopa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 12:52



ЕваБ., няма религии в света които да учат, че баща може да блудства с дъщерите си, нито, че някой трябва да бъде пребит с камъни. Няма религия която да учи на насилие.
Това е възможно само в учения на сатанински секти или на институции, присвоили си правото да съдят. Те не са религии.Религията е учение за начин на живот пряко свързан с всичко, което е положително и здравословно.
Всички от цивилизациите в света, които са постигнали високо ниво са притежавали и притежават стабилен религиозен мироглед и здрав, и строг морал, който винаги носи една религия. Защото религията учи най вече на уважение към живота, към доброто и към светлината. Било православие, католицизъм, протестанство, конфуцианство, даоизъм, будизъм, ислям, дановизъм - всяка една от тези религии е носител на положителен и здравословен морал, независимо от името, което дава на Бог.

Не желая да влизам в дискусии. Изречението в което си написала, че жената на някой си се била превърнала в животно ( тук обидата е и за жената, и за животните, защото самият факт, че се използва думата животно като обида вече говори за мироглед, основан на неуважение към живота, но това е отделен въпрос) като така ти даваш право на еди кой си да постъпва грозно и злобно. Тоест ти казваш, че някой ако се превърне в животно, той трябва да бъде унищожен. Това е диагноза и показва много, много болна душа. Някои от нещата, които си написала и в сегашния си отговор, ще поясня по-долу кои, говорят за същото. Лекувай се, ЕваБ, това е единственото, което мога да ти пожелая. С най-добро отношение към теб. Излез сред природата, позволи си да поплачеш, отгледай някакво цвете, вземи си куче, но не породисто, а от улицата или от изолатора за изоставени животинчета, това много би изчистило душата ти - въобще направи нещо за себе си. Естествено, ако желаеш.


Любовта не умира, ЕваБ. Това за което ти говориш като за любов, не е любов, а егоизъм, гордост, алчност, накратко - използвачество и е оправдано като отношение единствено към твоята прахосмукачка, хладилник и прочее вещ, която сменяш, когато се счупи или излезе по-нов модел, но такова отношение е недопустимо към човек и към живо същество изобщо, камо ли към твоя съпруг/а. Това за което ти говориш не е любов, ЕваБ, това е цинизъм и преклонение пред лошото в света. Казвайки, че не можеш да продължаваш да обичаш мъжа, който си обичала на 18, ти казваш, че не можеш да обичаш и че никога не си обичала никого, включително и себе си.

Твоя работа. Изборът как мислиш е твой. Изборът да пуснеш любовта в сърцето си е твой, да си болна или здрава също.

От това което пишеш личи, че на този етап изборът ти е да си роб на злобата, на преклонението пред по-силния и на отричането на живота.



Тема Re: :-)нови [re: Дapeнa]  
АвторKeтиЛopa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 13:17



Аз съм толерантна - не призовавам да бъдете изоставени, измамени, излъгани, отречени, дадени на прокурор, сексуално използвани, унизени, затворени или да се отнесат към вас като към животни, по причина, че във възгледите ви преобладава цинизма.

Като всеки нормален човек реагирам, когато някъде се обсъжда как някой да бъде унищожен. В тази тема вие обсъждате точно това.

Позволих си да ви намекна, че сте се отдалечили от ценности, които са нормални, здравословни, присъщи и естествени за човешкия дух. Бих се радвала ако някой от вас се замисли.



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: KeтиЛopa]  
Автор Eva B. ()
Публикувано23.03.06 13:37



Скъпа Кети, бих спорила много и дълго с теб, но за съжаление ти не спориш с мен, а с твои си изградени върху моите пречупени думи теории. Така че в този разговор-диалог аз съм повече от излишна.



Тема Re: :-)нови [re: KeтиЛopa]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано23.03.06 13:53



ценности, които са нормални, здравословни, присъщи и естествени за човешкия дух.

Само един въпрос - А КОЯ СИ ТИ И С КАКВО ПРАВО СЧИТАШ ЧЕ МОЖЕШ ДА ДАВАШ ОПРЕДЕЛЕНИЯ, за това кое е нормално и кое не?

И не е ли малко нахално да поставиш себе си в полюса на светците, а всички останали които не отговарят на критериите ти да са онези неморалните ...

Говориш за религия ... но Спасителят е казал:
(Мт 7:3) И защо гледаш съчицата в окото на брата си, а не внимаваш на гредата в твоето око?

Не исках да ти го казвам, но те гони яд и злоба ... озлобена си от нещо, но за сметка на това към всичко и всички, които не са като теб.

Добре ти казаха - виж какво значи думичката толерантност и прочети отново библейския цитат.

И все още очаквам да ми отговориш на ОНЕЗИ въпроси....

ПП : Я на какъв цитат попаднах от библията:
Мт 5:31 Още било казано: “Който си напусне жената, нека й даде разводно писмо”.

Та какво казваш за ценностите ??
-

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Това което цитираш е невярно.Изопачаваш Евангелиенови [re: V. Grig]  
АвторЛaзap (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 16:02



Никъде и никога Иисус Христос не е и не би могъл да изрече такива страшни и грешни думи. Разводът е прелюбодеяние и е един от онези 10 големи смъртни гряха , заради които и за да ги премахне Иисус идва на Земята.


В гл.5 Евангелие на Матея Иисус обяснява блаженствата и тълкува своите десет заповеди за здравословен и добър живот. Той първо цитира погрешната норма и след това дава своята заповед с която да бъде корегирана.

Точният цитат от Евангелието на Матея е:

5:31. Казано бе също:" ако някой напусне жена си, нека й даде разводно писмо"
5:32. Аз пък ви казвам: който напусне жена си, той я прави да прелюбодейства; и който се ожени за напусната, той прелюбодейства.

Евангелието на Марка -

10:2. Приближиха се фарисеите и Го попитаха: позволено ли е на мъж да напусне жена си?
10:3. Той им отговори и рече: какво ви е заповядал Моисей?
10:4. А те казаха: позволил е да напише мъжът разводно писмо и да я напусне.
10:5. Иисус им отговори и рече: поради вашето жестокосърдечие е позволил.
10:6. Но в начало на създанието Бог ги сътвори мъж и жена.
10:7. Затова ще остави човек баща си и майка си
10:8. и ще се прилепи до жена си, и ще бъдат двамата една плът; тъй че те вече не са двама, а една плът.

Евангелие на Лука

16:18. Всеки, който напуска жена си, и се жени за друга прелюбодейства, и всеки който се жени за напусната от мъж, прелюбодейства.



Тема Re: Хехеее, за последниянови [re: Eva B.]  
АвторЛaзap (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 16:04



Тя няма за какво да спори с теб - все едно да спорите кое е по-добро - здравето или болеста?



Тема Re: Това което цитираш е невярно.Изопачаваш Евангелиенови [re: Лaзap]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано23.03.06 16:14



Тъй Тъй - съжалявам за неточния цитат, за което се извинявам веднага ...

Само че има един малък проблем ...

Първо се появи "Лора", после "Кети", после КетиЛора, Кети(Лора) ... сега Лазар ... миличка ти имаш нужда от сериозна помощ особено имайки предвид последните ти изявления в които говориш за себе си в 3то лице ...

И следващия път не е зле да коментираш и другия цитат за треската и гредата ... както и онези 2 въпроса които вече ти зададох

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Това което цитираш е невярно.Изопачаваш Евангелиенови [re: Лaзap]  
Автормer (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 16:20



От къде се взехте пък такива светци на този грешен свят?Ако някой го стяга чак толкова ореола,нека не си го изкарва на нас,напуснатите-с всичките си грешки и недостатъци май сме малко по-човеци от доста "праведници".



Тема Re: Това което цитираш е невярно.Изопачаваш Евангелиенови [re: V. Grig]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 16:22



Що се връзваш?
Момата си е готова за освидетелстване. Мога да подскажа дори. Разслоение на личността, шизофрения демек. От старогръцки идва терминчето. Питай мичман Нети. Тя е по-навътре в занаята. Оправия няма, само временни ремисии и после пак.
Айде аз да си копам стотинките, че тия клубчета са бетер от биричката и цигарката и кафенцето и и да.



Тема Re: Това което цитираш е невярно.Изопачаваш Евангелиенови [re: V. Grig]  
АвторЛaзap (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 16:24



Скъпи Григ, дори да предположим, че зад никовете Лора, Кети, КетиЛора, Лазар и т.н. има един и същ човек, това са само никове, произволно избрани имена, а не самоличности или каквито и да е било претенции за самоличности - не бива да бъркаш виртуалния свят с реалния.
Виртуални шизофреници ( раздвоявания от никове и измислени герои ) не съществува. Инак вси писатели биха били дефинирани като такива.



Тема Re: Това което цитираш е невярно.Изопачаваш Евангелиенови [re: XмPaзвeдeни]  
АвторЛaзap (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 16:29



Ето това отново е проява на злоба, и то патологична злоба:)))Използването на различни никове в интернет не е белег на шизофрения.
Или ти живееш с ника си - "хмразведени"?



Тема абе не знам кое е злобно и кое - нормално...нови [re: Лaзap]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано23.03.06 16:41



но ако критериите и определенията се дефинират на базата "религия" и "християнство" - радвам се, че не съм християнка, още повече се радвам, че съм атеистка.

Предпочитам да живея според своите критерии за добро и зло, а на който не му харесва - прав му път.

То е ясно, че ще се отчитам на друг господ... поне да си направя труда да си го измисля по свой образ и подобие... опссс... вкус исках да кажа



Тема Re: Това което цитираш е невярно.Изопачаваш Евангелиенови [re: Лaзap]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 16:46



Ника "ХмРазведени" се появи спонтанно преди известно време покрай неистовите ми опити за пробив в дира. Регистрирания ми ник е ORCAD и на няколко пъти точно в това клубче съм пояснявал причините и прочие. Весело е да пишеш с различни никове, но аз и честничко ги оповестявам. Всеки ник носи и определен мисловен заряд
Та, с твое позволение, ще направя отново списък на използваните от мен никове, тук, а и в други клубчета, за да не стават недоразумения
ORCAD
оффф
ффоо
аман
горните три са предизвикани от скачане по клавиатурата, поради непробиваемост на дира
вече с опит
ХмРазведени
Бих могъл да помоля модераторите да ги окачат отгоре, но на няколко пъти получих писъмца, не от тях, че е напълно ненужно, защото били достатъчни няколко думи подредени в словесна конструкция, зада бъда идентифициран еднозначно. Така, че веселбата продължава
хехе
заподозрях те и с още един мъжки ник в текущата темичка, ама няма да кажа



Тема Re: Това което цитираш е невярно.Изопачаваш Евангелиенови [re: XмPaзвeдeни]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано23.03.06 16:51



Чакай да се пробвам с кристалната топка .... ааа .... ллл .... Липовански

Иначе вярно е - няма виртуални шизофреници ... те са си реални винаги

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Това което цитираш е невярно.Изопачаваш Евангелиенови [re: V. Grig]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 16:56



Олеее
Десеткатааааа
От де купи тая кристална топка бре?
Дай я замалко, че ше ми трябва за тотото.
МЧалеейй



Тема Re: Това което цитираш е невярно.Изопачаваш Евангенови [re: Лaзap]  
АвторПчeличka (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 12:00



Аман от сектанти...



Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: Hoй]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано24.03.06 18:23



М'даааа, къде го чукаш къде се пука...?

"Решавай сложните проблеми докато са още прости!"


Тема Re: Защо "бившите"започват да чупят всичко,нови [re: Hoй]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано25.03.06 08:00



Ne znam. Az s mojata veshtomanija ne sam chupila nishto. Saprugat mi - sashto. Edinstvenoto, koeto ne mojeh da ovladeja sa krjasatzite mu i rastjashtata psihohondrija, no i te ne prodaljiha dalgo. Skorpostijno mu kupih bilet za Bg. Dadoh mu absoljutno vsichki svoi spestjavanija, za da si kupi pichkolovetz. Inache otklazvashe da si tragne i zaplashvashe da me sasipe. Tova beshe. Az stratirah nanovo. Sled vrashtaneto na bagaja mi, ustanovih, che mi lipsvat malko partazli i obuvki. Lipsvaha i njakoi suveniri, na koito darjah, no naj-goljamata mi zaguba sa knigi i rechnitzi. I tova shte prejiveja. Tri godini sam jivjala bez tezi veshti, opredeleno moga da prodalja i bez tjah. Otkakto startirah razvoda ne sme se chuvali po nikakav povod. Kasmetlijka sam v tova otnoshenie.



Тема Искам и азнови [re: ariel$$]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано25.03.06 12:14



един "pichkolovetz", издай тайната - къде ги има и по колко?

"Решавай сложните проблеми докато са още прости!"


Тема Re: Искам и азнови [re: Hoй]  
Автор ha! (непознат)
Публикувано25.03.06 22:18



ееех ...червено...кабрио....

mamkamudir


Тема Re: Знаех си аз, че нещо пропускамнови [re: Hoй]  
Автор Marygold_vn (Алтруист)
Публикувано26.03.06 11:39



... при развода - ей тия емоции и изпълнения ги пропуснах
Шегувам се, Ной.
Наистина , прави са другите - вземай си дърмите и беж да те няма...
И не е вярно, че като стоиш там на детето/децата ще им е по-лесно...
Мислиш ли, че подобни гледки са за предпочитане?
Нееее, по-добре им ги спести, спести си ги и на себе си.
Пък и след като нещата са стигнали до развод, стоенето в къщи само им дава фалшиви надежди и илюзии - от личен опит го знам.
Хайде, успех!!!



Тема Re: Това което цитираш е невярно.Изопачаваш Евангелиенови [re: V. Grig]  
Авторmeri (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 16:17



Пишете по темите хора, да не им обръщаме внимание на фрустрираните - Кети, Лора и т.н. Накажете ги с мълчание! Откачалки по форумите много!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.