Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За положителните примеринови  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано22.01.06 13:56



Такааааааа, здравейте хора
Опитвам се от доста време да формулирам една темичка, да видим какво ще излезе сега.
Става дума за "положителните случки" в живота. За това, че "и на нашата улица изгрява слънце". И за това, че тогава по-рядко излизаме в публичното пространство "да се похвалим". Не винаги разбира се, не всички, но е факт, че често пъти след като си ревал на непознатите никове в нета, намерил си утеха и подкрепа, след това някак не ти идва така отвътре да кажеш "Ей, хора, абе знаете ли, че всъщност срещнах страхотен човек и съм супер, много щастлив/а".
Та защо става така? Няколкото обяснения, които съм чувала включват
"В къщата на обесения за въже не се говори." Един вид, притесняваме се, че е неуместно сред толкова страдащи, да се изцепиш колко всъщност си щастлив. Мислиш си, че хората ще се чувстват кофти в компанията ти, че е едва ли не демонстрация на нещо си. Нещо, което не е редно да се демонстрира пред тези хора.
Та изобщо, защо ми се струва, че за добрите си чувства повече се притесняваме да говорим? Дали защото те са ни по-скъпи и съответно не искаме да ги "излагаме на показ", а по-скоро ги споделяме само със спеиални за нас хора, или пък изобщо си ги пазим за себе си? Дали е от желание да предпазим себе си и "репутацията си" в случай, че нещо започне, на потръгне, та съответно, ако никой нищо не знае, няма да ни задават излишни въпроси, няма да трябва да обясняваме, да се чувстваме неудобно пред другите?

Изобщо какво мислите по въпроса? Дали пък не трябва да си казваме и тези неща, ако ще и като доказателство, че живота наистина продължава и след раздялата пак има щастие и надежда? Дори повече от 48.5% както стана ясно и снощи

Ами това е засега. Ако ви стана интересно, вие сте.

Поздрави от мен

Festina lente - Бързай бавно!


Тема Според мен е част от народопсихологиятанови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано22.01.06 14:07



Никога не се хвалим, за да "не чуе дявола".

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: За положителните примеринови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор ishtar (непознатa)
Публикувано22.01.06 16:12



Ами може би защото когато сме самотни и отчаяни, търсим утеха в нета, а когато сме щастливи..... има с кого да споделяме щастието. Именно защото не сме сами.
А и Полуидиотчето е право, не смеем да се хвалим, че току виж "господ ни чул" и хайди пак в дупката...



Тема Re: За положителните примеринови [re: ishtar]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано22.01.06 16:44



Хм, точно такава формулировка не ми беше хрумвала. Ама може и да сте прави.

Festina lente - Бързай бавно!


Тема Re: За положителните примеринови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор nikrus (да бъдем добри)
Публикувано22.01.06 19:08



КАК творчески добре се отразяват на твоето перо тези клубчета а аз бързам да не изспусна михаля.Не ще плачем вече ще пеем

Помогнах на човек, попаднал в беда,

но той заплю ме – черна благодарност!

С въздишка дадох гръб на глупостта

и ръка подавам, пак със всеотдайност… 100%



Тема щастието е скучно, Мърморанкенови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано22.01.06 21:37



по това ще го познаеш... даже и много да ти се иска да се похвалиш, даже и да не си от най-тактичните, даже и да плюеш на страха от "урочасване" на ситуацията... просто няма какво да разкажеш .

Ок, срещнала си страхотен човек, щастлива си... казваш го веднъж на познатите си... и толкова :). Питат те - какво ново около теб, как върви... и се усещаш, че просто няма какво да кажеш.

Да си чела някой поет да описва щастливата си любов? Докато трае?
Абсурд :))




Тема Re: За положителните примеринови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор HAДEЖДA™ (dum spiro spero)
Публикувано22.01.06 22:11



или по-скоро някакъв страх от реакцията на другите пишещи, защото според мойте наблюдения по въпроса ти, само 0,485 %, наистина ще ти пратят едно смайлче в отговор, и ще ти кажат - " е браво!! най-сетне и при тебе нещо добро"
Останалите 99.515% невиждащи по-далеч от собствения си пъп, потънали в собствените си черни мисли и най-вече не желаещи да видят някаква възможност да излезнат от там, почват да те убеждаваш, как това което ти се случва, не е истина, че бъркаш желаното с действителното, че непременно ще се разочероваш и т.н. в същия дух.
Е кажи ми при това положение, как да пишеш????Ти дето се вика, още не можеш да повярваш, че ти се е случило, и в един момент, като те залеят с един тон негативизъм....дали ще ти остане 48.5% НАДЕЖДА, че наистина излизаш от дупката???

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ – ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ


Тема Ето ти усмивканови [re: HAДEЖДA™]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано22.01.06 22:33



Нали знаеш колко рядко съм съгласна с теб...

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: За положителните примеринови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 23:36



Мърморано, що ли ми се стори, че те разбрах. Я газ до тенекето и всичко тегаво зад борда. Винаги има време за тъга, ама таман дошло хубавото и да го хвърлим. НЕЕЕ



Тема Re: За положителните примеринови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано23.01.06 01:22



Дай боже всекиму - от доброто и хубавото...

"Решавай сложните проблеми докато са още прости!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.