Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема ПММ на скапания дир.нови [re: edin ot tjah]  
Автор Severous Snape (Storyteller)
Публикувано25.01.06 15:01



Пич... (пиша за втори път това, защото шибания дир се скапа и ми затри фермана) имам двама сина от брака си. И двамата са различни. Големия е като слон в стъкларски магазин, докато малкия можеш да го оставиш сред един тон стъклария и дори да добавиш препиятствия и вероятността нещо да бъде счупено е много малка. Можеш ли да ме научиш как да направя големия по-чувствителен? Ако можеш да ме научиш как да го направя по-чувствителен то и аз ще мога да те науча как да приласкаеш жена си, но ако не можеш то и аз не мога да науча теб.
Ще ти дам някои насоки за размисъл, но посоката на действие трябва да дойде от теб самия и решението какво и дали ще правиш си е изцяло твое, както и отговорността ще лежи на твоите плещи.
Първото нещо, което ще ти кажа за приласкаването е това, че всяка жена е различна и затова не може да съществува рецепта, която да свърши работа. Ако имаше такава рецепта то нямаше да има значение за коя жена се женим.
После - ти си освинил нещата ако те разбирам правилно. Може и да можеш да ги оправиш, но може и да е късно. Няма как да знам като не познавам нито теб, нито жена ти.
Единственото нещо, което ще ти кажа и ще те посъветвам да изпълниш се състои от две части:
1, Спри да тормозиш жена си.
2, Постарай се на нея да и е добре с теб, но ако тя реши все пак да си тръгне не я спирай.

Казано с две думи дай и това, от което тя се нуждае, но се постарай да го направиш естествено. Без да губиш достоинство или без да и натякваш за това колко си великодушен, защото ако допуснеш някоя от тези грешки знай, че си загубил това, което искаш (ако наистина искаш тази жена).
Ако тя все пак реши да си тръгне от теб не я спирай, но и недей да я гониш. Можеш да и покажеш, че я обичаш (ако това е така) и да се постараеш да и е добре с теб, но без да поставяш условия и без да правиш нещата така, че тя да се чувства гузна ако те напусне, защото играта с чувството за вина дава много жестоки обратни удари и ако си позволиш да си играеш с нечие чувство за вина знай, че ще платиш жестока цена, макар и след години.
От там нататък от теб и само от теб зависи дали жена ти ще се чувства добре с теб или ще и е тягостно и тежко. Ако е първото - ще остане и е само въпрос на време да стане отново изцяло и само твоя, но ако не и е добре с теб то знай, че и с вериги да я вържеш пак ще ти избяга.
Мисли добре преди да действаш и ти желая успех.

С.Н.В.О.


Тема Re: za Severous Snapeнови [re: Severous Snape]  
Авторedin ot tjah (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 19:02



Da, apsoljutno prawilno. Ima hora, koito go mogat, i drugi, koito ne go mogat. Tam e li4nija mi problem, i si zadavam vyprosi:
Az vyob6te li ne go moga, ili samo s tazi jena? \ne sym bil s druga jena tolkova dylgo vreme, za da proli4i takyv nedostatyk/.
Ako tova, 4e ne6to ne mi se polu4ava s neja v tazi posoka, zadyljitelno li e tja da ISKA da go polu4ava otdrugade? (za6toto i az ne sym polu4aval ot neja njakoi sy6testveni za moite emocii ne6ta, i do dnes ne polu4avam 4ast ot tjah, bil sym v situacii, kogato drugi jeni sa mi predlagali lipsva6toto, no NE POISKAH da go polu4a ot tjah, makar i da bjah silno izku6en. Za6toto dyrja na neja po-ve4e otkolkoto na po-ve4eto ot emocionalnite i telesnite moi 6tenija. Vinagi sym predpo4ital VYOB6TE nikoga da ne polu4a ne6to, otkolkoto da go polu4a za smetka na vryzkata s neja. Vinagi sym se ute6aval, 4e moje bi 6te dojde moment, v kojto tja 6te mi dade potrebnoto, kogato e gotova, i za mnogo ot ne6tata se polu4i!)
Vyob6te, razo4arovanieto mi dojde ot o4akvaneto, 4e tja ima moite vijdanija za vryzkata ni, i se iznenadah gadno, kogato razbrah 4e e gotova da napravi ne6to, koeto az ne bih. Takava e kartinkata ot MOJA prozorec. Prez nejnija ne moga da pogledna, 6toto ne sym dopusnat 4ak dotam. Molja, dajte komentar?



Тема Боже!...нови [re: eдин oт тяx]  
Автор(gevre4eto) (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 21:46



Чета, и не мога да повярвам на очите си!!!

Моля да дадете мнение, по какво мога да позная (ако въобще може) признаците на ФИЗИЧЕСКАТА изневяра?

Имаше един виц-/само че въжеше за мъжете!/-ако жената се съмнява в изневяра, просто вечер потапя "мъжкия комплект" във вода!Ако част от него-/"дрънкулките"-потънат-значи всичко е наред, ако изплуват-значи изневяра!!!

А ТИ как да познаеш жена си?!Пробвай същия метод-пак "мъжкия " вариант-само че, потопи горната си глава/така набедената, че може да мисли!/ и ако потъне, може и да си прав, а ако НЕ-опитай се да помислиш защо?!! Макар, че това е сериозен и труден процес!!!Пък и аз от сега знам отговора/падам си "екстрасенс/!!!"


Абе, извинявай, ама ти май си прероден .../няма да го кажа!!!Заради Дира!/

Как ще търсиш сметка някому за помислите му?

Ти като видиш хубава жена, нямаш ли тръпка и "порочни мисли?"Не значи ли това, че си много жив? И помислите нали не са действия?

Смятам, да започнеш да я разпитваш и за сънищата и?Там за колко неща можеш да и връткаш скандали, че спокойно можеш да я докараш да си признае и за някое неразкрито световно убийство!!!


Ох...!



Тема Re: za Severous Snapeнови [re: edin ot tjah]  
Автор Severous Snape (Storyteller)
Публикувано25.01.06 23:15



А може би просто трябва да седнете и да си поговорите откровено, сваляйки всички карти. В такъв разговор, какъвто имам предвид няма място за страхове, дали няма да те унижат или да ти се присмеят. В такъв разговор се разголваш напълно и безусловно. В такъв разговор ако искаш да имаш резултат трябва да си готов да се оставиш да те смачкат и то без да гъкнеш, защото ако не се оставиш напълно беззащитен просто няма как да надникнат в душата ти. Не забравяй все пак, че мъжете и жените сме много различни и докато двама души заговорят на един език минава адски много време. Дано вие успеете, ако това е което искате и двамата.
И никога не забравяй, че това, което си мисли един мъж и това, което си мисли една жена, когато наблюдават едно и също нещо са съвсем и много различни неща.

С.Н.В.О.


Тема Re: za Severous Snapeнови [re: Severous Snape]  
Авторedin ot tjah (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 09:57



Blagodarja ti, az sy6to mislja taka, opitval sym se mnogo pyti da govorja s neja to4no po tozi na4in, no... NE! Tja ne jelae/ ne moje da govori taka, da u4astva v takiva razgovori... Polu4avali sa se, samo 4e "na par4e", ot tuk - ot tam, po malko.... Edno ot ne6tata koito vinagi sa mi lipsvali ot neja, sa imenno RAZGOVORITE. Istinski vajni za NAS razgovori sme vodili tvyrde malko i tvyrde rjadko. Tja ne obi4a da govori, nito pyk da j govorjat ne6ta, deto v momenta ne jelae da slu6a.... Kogato govori, go pravi kato monolog. Ako se opitam da vkaram moe mnenie v monologa, prosto ne mu obry6ta vnimanie.... Kofti kartinka... Daj mnenie?



Тема Re: V. Grigнови [re: V. Grig]  
Авторedin ot tjah (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 11:12



Toja dir aj- setne proba4rka i v na6e selo....
Vij, Grig,
Az ne sym protiv svobodnija izbor na 4ovek kak i do kolko da si zadovoljava potrebnostite... OBA4E. Kogato si jenen za njakogo i ima6 seksualen ili/i emocionalen problem, mislja 4e e normalno da se opita6 (pone njakolko pyti) da mu dade6 da razbere za problema ti, da se opitate ZAEDNO da go re6avate, i ako ne se polu4i (a ima6 NEPREODOLIMATA potrebnost da si go re6i6), prosto da mu kaje6 za namerenijata si, za da ima pravo na izbor. TOVA za men e doverie. Ne smjatam, 4e seksualen ili/i emocionalen problem v edna vryzka moje da se preodolee s tajni ili javni kry6kanija, to4no obratnoto.... Ako ima6 pypki, ne gi lekuva6 s raz4esvane, ima si drugi na4ini. V tova vjarvam. Blagodarja za provokacijata, dava mi vyzmojnost da si formuliram mnenieto po vyprosa GLAVNO PRED SEBE SI.



Тема Re: za Severous Snapeнови [re: edin ot tjah]  
АвторXмPaзвeдeни (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 11:22



Хах!
Шах!, за мен, не за теб.
Пич, дължа ти извинение за предните си приказки. Просто като чуя за ревност и веднага търся аналогия с мойте семейни идиотий. Та значи турих те автоматично на мястото на бившата и почнах да ти разказвам приказки и да ти давам акъл. Май водицата е доста по-дълбока и по-мътна.
Замислих се по-сериозничко, защо непрекъснато трябва да се оправдавам пред бившата и да ме изпълва чувство на вина, като бях съвършено чист към нея и децата чаак след случайна среща с наша бивша колежка от студентските години. След прегръдките и целувките бившата колежка ме позагледа и с особен глас попита къде ми е блясъка в очите и дали всичко у дома е наред. С изтормозения си акъл почнах да я убеждавам многословно, че всичко е джъст, че вече имаме две деца, че в бачкането раста бързо, че.., че...
Абе почнах да мажа с две думички. Да, ама умна и изучена жена трудно се лъже, че и тя веднъж разведена. Даааа. След десетина дни на кафета и приказки, щото бачкаме в съседни институти и пр. ме убеди да се посъветвам с психолог, защото тая работа не била за моята дебела и вироглава главица, а за съответния профи., семейна консултация ли, по-нагоре ли, но не и за моя вече бая поизмъчен мозък.
Май толкова ми се разказва през клубчето.
Ще ти плясна един ферман на пощата от първия ти постинг, щото не ми се обяс през клубчето. Таман зеха да ми просветват очичките и дай сега сам да си ги гася пред толкова препатил народ.
Оправия има. Може и да не загубиш като мен търпение и да хукнеш на развод.
Признавам, че аз изгубих търпение и подхванах разрешението по моя си начин.
Значи има проблем, нахлузвам каската и блъскам като бивол, докато не пробия стената.
Да, ама децата?



Тема Re: za Severous Snapeнови [re: edin ot tjah]  
АвторПчeличka (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 12:02



Ако не възразяваш да се намеся и да кажа моето мнение. Малко странна ситуация - жената не иска да говори, а мъжът иска. Обикновено се получава обратното, но разбира се има хора всякакви. А тя само с тебе ли не иска да води такива разговори, или с никого? Споделя ли с приятелки, с майка си и т.н? Защото ако не споделя с никого, значи има някакъв проблем с общуването. Има такива хора, не обичат да споделят, но това не означава, че крият нещо. От такъв проблем изходите са два. Или се примиряваш и продължаваш да извличаш информация оттук-оттам и отвреме на време, или се опитваш да помогнеш, не прекъсваш монолога, после се опитваш и ти да си кажеш каквото имаш да казваш, учите се бавно и търпеливо да говорите, щото ако не си кажете много неща, съвсем няма да се научите да се разбирате без думи...
Другият вариант ми се струва по-вероятен. Не поради женски шовинизъм, а на базата на това, което пишеш. Разпитваш упорито, а пък не умееш да приласкаваш. Сигурен ли си, че не си я стреснал с реакциите си по време на разговори. Ако си се хващал за думата, ако си натяквал, ако си използвал споделеното от нея, за да я разпитваш или укоряваш, е много вероятно тя вече да има едно наум и просто да се страхува да споделя. И в двата случая е много важно никога да не я караш да съжалява, че е споделила нещо с тебе. Независимо дали със заяждане, с обвинения, с ирония, с демонстрации колко си наранен и засегнат или само с възмутен поглед. Май пак стигаме до вид приласкаване, ще трябва да се научиш като че ли . Бъди толерантен, това е най-важното, ти и тя сте различни хора, не е задължително да приемате всичко по един и същ начин, и това не винаги е основателен повод за конфликти.



Тема Re: za Severous Snapeнови [re: edin ot tjah]  
Автор Severous Snape (Storyteller)
Публикувано26.01.06 13:48



Ами ако не става значи не става. Аз моя брак не можах да опазя и смятам, че това е причина да не се опитвам да дам повече от това, което направих до момента - едно напомняне на очевидните неща, които човек в момент на криза забравя.
Можеш да разчиташ само на себе си, но много важно е да разбереш кога да спреш за да не се превърне раздялата ви (ако е неизбежна) в повод за една безкрайна война.

С.Н.В.О.


Тема Re: V. Grigнови [re: edin ot tjah]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано26.01.06 14:40



КИРИЛИЦА

Ако си си харесал някого и много ти се ще да го изчукаш не мисля че е сексуален или емоционален проблем, а може би просто нужда от разнообразие, която едва ли ще се реши с разговори.

Нещо повече ... когато споделянето на подобно желание води до страх от призраци и ревност единствения резултат вероятно ще бъде отрицателен ...

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.