Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Какво става с мъжа минови  
Автор Negra Tomasa (непознат )
Публикувано16.12.05 05:17



Всичко се обърква в семейството ми. С мъжа ми сме заедно от 5 години и имаме 2 деца. От известно време насам е станал нетърпим - има си някаква нова колежка, която твърди, че му е сачо приятелка. Не се прибира вкъщи, т.е. прибира се за да спи и за поредния скандал. Въобще не мога да разговарям с него. Опитам ли се, ми казва, че щял да прави каквото си поиска и аз въобще не съм имала право да го питам каквото и да е. Чакам по цяла седмица за секс - там е ок - когато се случи. И с добро, и с лошо - все съм лоша. Кажете ми, така ли се започва с раздялата. Аз го обичам, но не мога да издържам тормоза, на който ме подлага вече шести месец.



Тема Re: Какво става с мъжа минови [re: Negra Tomasa]  
Автор Aromat (войн)
Публикувано16.12.05 08:27



Искрено ти съчувствам, не мога да ти дам разумен съвет. Аз съм много емоционална и крайна, а в момента имаш нужда от разумен анализ и действия.

повечето хора са добри!


Тема Re: Какво става с мъжа минови [re: Negra Tomasa]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 08:39



Аналогичен случай имахме с едни познати. Само че те бяха женени от яог. Та залюби се момъка с колежка, жена му ходеше като сянка, какво е ставало у тях не знам, ама той си джиткаше яко с новата....1,6м. на показ/докато бяха сушер влюбени/...после по тайно и така 3 години! Как издържа жена му не знам, ама устоя...гледаше си децата, бачкаше си, беше го игнорирала окончателно. След 3г. нашият герой се завърна в домашното гнездо окончателно и се прави на най-добрият баща. И до сега са си семейство...а минаха 5-6 години от тогава. Неговата Дулцинея смени още 3-4ма от тогава , даже май вече не е и в техният град....
Такива ми ти работи)))...ти решаваш...иначе повода си заслужава едно супер разводче)))...обаче се размисли дали си заслужава, засега, можеш да му вкараш и по готин гол, стига да обмислиш и по трезво нещата. Много е важно и кой до колко зависи в семейството ви, има ли някой да ти помага, когато ще си съвсем сама...и реееед други такива едни неприятни въпроси, които обаче трябва да получат отговор...Е , не че не може и по бързата процедура, шат, шат и готово...ама ти най-добре си знаеш какъв човек си!



Тема Re: sorri...нови [re: LlRA]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 08:46



...ама бързам и видях, че куп грешки съм направила)))...та те бяха женени от 10г.)))
Ако децата ти стават за детски дом, разпращаш ги по съответно направление да учат песнички и да си ядат манджите там, а ти си отиваш на работа и си имаш и твой живот!!! Е това е засега решение мисля, и аз правя така...важното е да има мигове, за които той да не знае)))...въобще наблягай и на грижата за себе си...и ти можеш да имаш колеги /приятели де/...нали??
Айде децата в две редици ако са над една година де, щото на ясли ги взимат от тогава)))...
И умната!)))



Тема Re: Какво става с мъжа минови [re: Negra Tomasa]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано16.12.05 09:41



Това поведение на мъжа ти, което сега описваш ми е страшно познато. Моята благоверна половинка, започна така да се държи и все аз бях кривата и не го разбирах преди да започне любовната си връзка с колежката. Може би мъжете по този начин се "настройват" и си търсят оправдание за собствената си съвест, че ги тегли нанякъде и мислят с другата си глава... Ревах, ядох си нервите, но винаги насаме. След това поведението му се промени и аз вече знаех, че има връзка, че се е случило. Казах му го. Остана като гръмнат и отрече, но два месеца по-късно всичко си дойде на 101% и няма съмнение. Не мога да те посъветвам нищо, защото и аз не знам какво да правя. В момента просто променям правилата на играта. Работя, излизам с колеги и приятели. Не търся оправдания защо не е с мен. Ако иска да дойде ако не негова си работа. Пообнових си гардероба и май само с косата още не съм направила нищо... Върша си домакинската работа, гледам си детенце, плащаме на гледачка. Усмихваме се и не се караме, но съм му дала правото на избор - или се развеждаме или не се питаме, не се дебнеме, дискретност на първо място и сме заедно. Така де, да се чуди ако иска къде съм аз и защо. ;)

Не се поддавай повече на тормоза, а се погрижи за себе си. Рязкото преобразяване от отчаяна до усмихната и уверена в себе си жена завърта колелото много рязко и обръща нещата на 180 гр. Не моли за секс, просто си го вземи сама когато ти се иска, не му оставай избор колкото и да е изморен или сърдит. Познаваш го добре и вярвам, че знаеш като как точно да го направиш това, но в никакъв случай не моли, а го използвай.
Щом ти нямаш право да го питаш и за него се отнася същото. Прибира се той вечерта в къщи, ти се правиш на учудена "А, добре, че се появи, защото се чудех как да изляза, че ми се обадиха. Виж детенце, направи това и това, вечерята ти е на котлона. Знам, че не го обичаш това особено, но на мен ми се ядеше много. Добре де, знам, ей там има и сирене и май останаха две яйца, можеш да си изпържиш. Много добре, аз изчезвам и може би няма да се бавя. Как какво означава "може би"? Нали си ме знаеш, че съм заплес?!
Ако няма с кого да излезеш точно в този момент или на кого да отидеш за малко на гости, просто се разходи и пий едно кафе или най-добре отиди на кино...
Гадно е и смешно, но определено действа.

Редактирано от Finch! на 16.12.05 09:43.



Тема Мда...нови [re: Negra Tomasa]  
Автор Ryan ()
Публикувано16.12.05 09:46



Здравей Negra Tomasa,

Каквото и да става - не е добре и не само заради текущата нетърпимост, ами заради почти сигурното миниране на бъдещите ви отношения в почти всяка евентуална възможност за развитието им. Да - една раздяла може да започне точно така, както описваш. Всъщност вероятно е започнала доста по-отдавна. Всъщност - може да не се случи точно сега. Всъщност - може да се случи самата ти да направиш първата и последващите крачки. Всичко е възможно, защото именно описаните отношения, а не някаквите му влечения са пагубни за семейството. Обичта е нежно цвете и не издържа на поливане с горчилка...

Какво да правиш? Ясно е, че той не е в състояние да те слуша. Всеки твой опит за разговор, изясняване и взимане на решение в момента е леко безсмислен, непродуктивен и носещ негативни емоции. Познаваш си човека - прецени кой е най-добрият начин (ако щеш писмо на хартия напиши), за да му кажеш, че ако и да нямаш право да го разпитваш, ако и да има право да прави каквото си поиска - то ти също имаш точно тез права и поради това, му се налага да те слуша и да вземете решение. Въобще - колкото и да не му се иска - ще трябва да поеме своята отговорност - рано или късно.

Можеш да изчакаш - твърде вероятно е (статистика) той да се върне отново при теб. Междувременно - съвсем възможно е да загубиш обичта си към него. Семейството в подобна ситуация - било би само куха рамка - дали ще е достатъчно удобна и за двама ви, а за четиримата?

Много въпроси можеш да си зададеш, много възможности да предвидиш. Ти сега можеш да мислиш трезво - ако надмогнеш текущата си болка. Всъщност трябва да го направиш - все един в семейството трябва да мисли.

Знам, че те боли, но се случват тия неща в живота. Минават.
Щастлива - пак ще бъдеш!

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Re: sorri...нови [re: LlRA]  
Автор Лилитo ()
Публикувано16.12.05 13:12



Еееееей, ма що все гадните номера, дават необходимите резултати, а!



Хитра лисица такава... да ти имам рафинираното лукавство, ама ха



Тема така си е...нови [re: Лилитo]  
Автор Mama NettyМодератор (блондинка)
Публикувано18.12.05 14:03



Гадните номера дават резултат!
И лукавството помага...
Но номера затова си е само номер - защото е нещо временно, нещо, което за определен период да задържи баланса между " давам" и " получавам", тогава, когато любовта си е отишла.

Минах през тези номера още докато бях в ранна женска възраст... тоест между 16 и 20, и още от тогава знам, че равновесието, което те дават на двойката е много крахко.
Моят личен избор беше да се откажа от тях.
Не съжалявам и досега, въпреки, че бракът ми се разпадна...
Почна ли да прилагам номера, може би ще задържа мъжа до себе си, ала той няма да е вече мъжът, който искам, ще е просто една добре манипулирана марионетка... още едно дете. Не, благодаря!
Има достатъчно мъже, които искат да са с мен - като някой не иска, защо да се хабя да му играя театър!

Non nova, sed nove.


Тема Re: така си е...нови [re: Mama Netty]  
Автор Negra Tomasa (непознат )
Публикувано18.12.05 17:30



Благодаря Ви за отговорите.
Mama Netty - съгласна съм с тебе. Права си, че това дава временни и неистински резултати. Самата аз не искам да живея с някой, който мога да манипулирам, т.е. някой, който няма да уважавам и обичам.
За съжаление - вероятно волята ми е слаба - аз все още искам да запазя семейството си и да си го върна..... Той има временни проблясъци - от сорта на това, че съм най-страхотната жена на света, но пък на следващия ден като се прибере от незнайнокъдеси.......нещо не му вярвам. И се лутам всеки ден... между любовта ми и омразата му. Много е тъпо.



Тема Re: ПОУМНЯВА ! мажлето ти че и други женинови [re: Negra Tomasa]  
АвторMИTKAЛ;OTO (Нерегистриран)
Публикувано18.12.05 17:42



ИМа!!!!!!!!

и те като всички оная им работа не на напреки ЗАБЛУДА мъжка!



при вас поредния начин всеки да открие света сам за сметка на ДЕЦАТА ви!!!!

ЖАЛКО !!!!!!!!!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.