Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:05 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Третото дело - по доказателства  
Автор ng (утеснение)
Публикувано30.09.05 14:52



Изминаха двете дела - първото и помирителното. Насрочено ни е трето дело - по доказателства. Аз съм ответница, нямам защита. Какво мога да очаквам? Обявила съм се за запазване на брака, което и ще поддържам, а на когото му се развежда - да се развежда.
Който има опит, който е юрист - как протича делото?

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: Третото дело - по доказателстванови [re: ng]  
Автор Xeй Живoт! (enjoy the life)
Публикувано30.09.05 15:45



Анджи, аз не съм юрист (вероятно и юристите ще се включат по-късно) - но след като делото е по доказателства, и щом твоето решение е да се бориш, ти трябва да Докажеш, че това, което се случва, е временно явление в иначе безоблачния брак. Трябва да си намериш свидетели, които да докажат твоята теза - предполагам, лекуващ лекар или специалист по този вид заболяване; общи семейни приятели и познати, които да потвърдят колко добро семейство сте... Всъщност това няма да са лъжесвидетели, но вероятно ще трябва да позасилят краските за пред съда - и току виж, имаш успех. Казвам ти го, защото познавам друг (подобен с това, че жената не е искала да се развежда) случай - въпреки че мъжът е имал дългогодишна приятелка, тя е докарала на делото един куп свидетели и роднини, които да потвърдят прекрасността на семейството им... и съдът не е дал развод.
А след като ти си решила да се бориш, може би ще се наложи да попрестъпиш някои по-маловажни свои принципи, които са само едни средства към целта... Във всеки случай ще е глупаво да се изправиш сам сама пред съда - наистина ще ти трябват свидетели.

Желанията ни трябва да са леки като перце...


Тема Re: Третото дело - по доказателстванови [re: Xeй Живoт!]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано30.09.05 16:05



Благодаря за полезното мнение. Мога да намеря такива свидетели. Мисля, че на това дело ще се уточняват какви доказателства и какви свидетели ще имаме на някакво следващо.
С мъжа ми бяхме подали документи за закупуване на жилището, бяхме много щастливи. В този момент той се разболя. Тука имам писма от общината в тази връзка, чудя се дали мога да ги използувам за доказателство? Имам две писма, където ни призовават за оглед на апартамента, защото документите са задвижени. (аз анулирах възможността за покупка, естествено, но си мисля дали мога това да приложа за доказателство...)
За съжаление не знам имената (трите) и адреса на доктора в Плевен. Бих го призовала насилствено. Той е приятел на свекър ми, но не може да излъже, че моят мъж ЦЯЛ ЖИВОТ е бил на поддържащо лечение, нито че се влоши точно, когато спряха това лекарство за 4 месеца.
Имам и приятели, които трябва насилствено да призова. Но не им знам адресите, само трите имена. Дали има начин да се намерят адресите? Чрез телефонния указател не става, защото не знам малкото име на бабата и пр. Трябва да има друг начин...Знам квартала, знам трите имена на момичето, не знам адреса. Нейното свидетелство ще е решаващо.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Е, добре, де! Да предположим, ченови [re: ng]  
Автор ASSASSlN (мухльо)
Публикувано30.09.05 17:08



съдът отхвърли неговите искания и запази брака ти.

Какво ще стане после, според теб? Как ще я карате нататък?

--

Ееех, едно време какво време имаше, сега дойде време - няма време!


Тема Re: Е, добре, де! Да предположим, ченови [re: ASSASSlN]  
Автор sadlady (непознат )
Публикувано30.09.05 17:29



Za6to e neobhodimo da zadarga6 niokoi na miasto na koetone iska da e?!

6te stradat vsi4ki!?

Pomisli si!



Тема Re: Е, добре, де! Да предположим, ченови [re: ASSASSlN]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано30.09.05 18:15



много резонни възражения.
Има два варианта - първият е мъжът ми напълно да се оправи и да си стане същият, какъвто беше през 15годишния ни брак. Другият е да си остане така, като дори има все по-тежки и по-тежки кризи, като всеки следващ светъл период между кризите да е все по-далеч и далеч от първоначалното му състояние.
От научна гледна точка вторият вариант е по-вероятен. От религиозна - изцяло зависи от вярата ми.
Но науката допуска и първия вариант - болестната промяна на личността да отшуми напълно и ПЪЛНО ВЪЗВРЪЩАНЕ на личността да настъпи. Но кризите ще бъдат все потежки и по-чести.
Не зная...Той е болен вече година и 4 месеца. Нормално е да е 4 месеца, не година и 4 месеца. Но пък първото му боледуване е продължило цели две години - от 14тата до 16тата година включително.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Въпроснови [re: ng]  
Автор GED Ltd. (бивш "shtora")
Публикувано30.09.05 18:20



ng, искам да те питам нещо.
Какво допускаш, че би станало, ако се разведете и след това той се оправи напълно? Зная, и периода нужен за оправяне има значение, но нека не говорим за това сега.



Тема Re: Въпроснови [re: GED Ltd.]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано30.09.05 18:27



Веднага ще се върне при мен и детето, няма никакво съмнение. Аз ще съм отвсякъде длъжна да го приема. Той беше прекрасен съпруг и няма абсолютно никаква вина за състоянието си.
Обсъждала съм по англоезичните форуми съдби на жени като мен. Мъжете им ги напускат многократно, когато са в "mixt state". После си идват. Докато са в смесено състояние (мания, но със затормозеността на депресия, това състояние продължава дълго) мразят, беснеят, остават само негативните емоции на човека.Много е гадно. Такива болни са и опасни. Моят мъж е интелигент, беснее само със законни средства (засега). Но пак е жалка картинка.

Яко первее умрети хотел бых, неже сия на Тя - благаго Бога моего - помыслы хульные прияти...


Тема Re: Въпроснови [re: ng]  
Автор GED Ltd. (бивш "shtora")
Публикувано30.09.05 18:31



Ще се върне веднага?
Ами, човек, майната му тогава на този документ!
Извинявай, лично мнение, но знаеш, че го взех малко по-присърце твоя случай.
Ако е за увереността му, че си си искала семейството...до тук е предостатъчно. Но във война няма да си влизала!
Дай му развода...
И пак вярвай.



Тема Уф, доста сложно ставанови [re: ng]  
Автор Sanata (рога и копита)
Публикувано30.09.05 18:42



Тук наистина ти трябва добър адвокат, който да може да се ориентира. Самичка много трудно ще ти е.

Съвета ми е да напишеш и внесеш в регистратурата по делото ви молба за допускане на твоите доказателства преди самото заседание. Ако не можеш да "доведеш" свидетели, можеш да поискаш призоваването им, трябват ти трите имена и ЕГН, за да може полицията да открие адресните им регистрации. Пак ти казвам, че добър шанс имаш ако успееш даже не да докажеш болестта, а да внесеш съмнение че мъжът ти не може да формира редовно волеизявление. Всичко върши работа- изискай прилагането към делото на всеки документ в тази връзка за който се сещаш, вкючително и извлечение от регистъра на психичноболните (само че къде е тоя регистър не знам- сигурно в Плевен щом там са го лекували) Знаеш ли кога може да са го регистрирали?


Искам повече от света, но не съм кисел мърморко.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.