Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:35 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Често виждам орлинови  
Автор Trendi ()
Публикувано02.08.05 11:17



Горди и свободни.... Техният полет не може да бъде сбъркан с нищо друго. И никога не летят сами - винаги по двойки или с малкото. Самотен орел няма. Излъчват невероятна хармония и липса на каквато и да било припряност. Даже когато са кацнали също се усеща тяхното величие и.... липса на каквато и да било агресивност.

Това го няма при другите птици. Няма го и при повечето хора. Винаги бързаме да построиме щастието си според това както го разбираме. За едни то е любов, за други пари, кариера, или нещо друго. Но винаги бързаме... Сякаш ще отлети и никога повече няма да се докоснем до него. А в същото време искаме да имаме свободата на птиците, искаме да се рееме гордо в живота. Това са несъвместими неща. Щастие с припряност или страх не се постига. Време има винаги за всички и за всичко значимо.

Орлите рядко махат с крила. Те се носят по вятъра - плавно и стабилно.
И винаги помагат в критичен момент...




=============
Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Често виждам орлинови [re: Trendi]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано02.08.05 11:25



"Щастие с припряност или страх не се постига."

Ето това ще си го запазя при другите мъдри мисли. Благодаря ти!

Festina lente - Бързай бавно!


Тема Re: Често виждам орлинови [re: Trendi]  
Автор bubble ()
Публикувано02.08.05 11:49



по пътя към Малъовица отбиваш за с.Бели Искър има едни Орлови скали- невероятно е...отиди, за да ти се препълни душата

ако пиша с грешки е заради наложеният МИ свръх дребен шрифт от синът МИ и протестирам


Тема Често чувам за орли:нови [re: Trendi]  
Автор option (GIN & SODA)
Публикувано03.08.05 00:52



"Няма да живеем с орлите!"
Култова фраза! Означава ,че няма да живеем 300 години /толко живеели орлите според недостоверен източник - народа/. С една дума живота е кратък ,дай да прим простотии докато може... Та ако ще и развод да е...


И аз и ти можеме, но козата...

Тема Re: Често виждам орли [re: Trendi]  
Автор Snape For Ever (Storyteller)
Публикувано03.08.05 07:09



А кога за последен път си наблюдавал полета на сокол? Аз съм виждал само веднъж как лети сокол на свобода, но няма да го забравя цял живот - впечатляващо е и също създава усещането за хармония и сливане с природата.

И тогаз каквото сабя покаже,
и честта... майко юнашка.


Тема Re: Често виждам орлинови [re: Snape For Ever]  
Автор novijt (she is fre nik)
Публикувано03.08.05 11:42



ако е за сокол, ще те заведа,близко е,ако се сещаш къде работя ТАМ Е!

...KEEP WALKING


Тема Преди около 2-3 седмици видях соколнови [re: Snape For Ever]  
Автор Trendi ()
Публикувано03.08.05 17:54



Има ги, но по-трудно се наблюдават. Техният полет е доста по-различен от този на орела. Бих казал, че няма нищо общо. Но не това е същественото. Много по-важно е да можем да сравним нашите пориви с полета на птиците и да се опитаме да извлечем някаква поука. Прекалено сме изкуствени и искаме изкуствено да постигаме най-естествените неща. Точно в това се крие обяснението защо не можем, не става и хубавото вечно бяга. То не бяга - ние го пропъждаме неволно в стремежа си да го постигнем на всяка цена и то колкото се може по-бързо. Можем да заблудим хората, можем и себе си дори, но природата никога.

=============
Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Преди около 2-3 седмици видях соколнови [re: Trendi]  
Автор Tihon (.blade runner.)
Публикувано03.08.05 18:42



В отговор на:

Можем да заблудим хората, можем и себе си дори, но природата никога.



Уважаеми Тренди,
понякога, в някои ситуации, Вие ми приличате на оригинала на птицата, която е изобразена на американския герб.


Давай за жизнь... Давай, брат, до конца...

Тема Re: Преди около 2-3 седмици видях соколнови [re: Trendi]  
Автор Snape For Ever (Storyteller)
Публикувано04.08.05 09:01



Има ги, но по-трудно се наблюдават. Техният полет е доста по-различен от този на орела.

Макар и да не разбирам нищо от орнитология съм съгласен с думите ти. Орел на живо не съм виждал - само на филми. Сокол на филми обаче почти не съм виждал. Полета на този, който видях някога беше едновремено стремителен и елегантен. Беше като танц на танцьор, който не мисли ца самия танц а се е слял с околносттта. Зала... публика... сцена... нищо от това няма значение за него. Само той и танца. Пълно отдаване.
И като съм заприказвал за това нека повдигна едно въпросче, което възникна в мен току-що.
Защо всички се боят от пълното отдаване? Защо е така плашещо, когато някой ти предложи себе си без остатък?
Бил съм и от двете страни на барикадата, но още не съм разбрал кое е плашещото в отдаването без остатък.

И тогаз каквото сабя покаже,
и честта... майко юнашка.


Тема не знаянови [re: Snape For Ever]  
Автор GED Ltd. (бивш "shtora")
Публикувано04.08.05 09:07



защо някой се плашат, както да дадат, така и да получат. Аз не го схващам. И докато в получаването без остатък бих могъл да видя нещо притеснително (най-вече заради рязкото скачане на отговорността), то в отдаването не виждам проблема. Но пък зная и че за някои си е сериозен проблем. Особено, ако житейския им принцип е "живота е компот, в който всеки се бори за сливата, а ще я лапне само един". Въпрос на различно схващане що е то живот.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.