Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Ще ме приемете ли сред вас?нови  
Автор Kisss (непознат)
Публикувано25.02.05 19:42



Май ми е време да взема отговорното решение! Помогнете ми!
Ето историята накратко: 14 г брак, 2 прекрасни деца, общ дом, общ бизнес, общи радости и общи проблеми - идеалното семейство! Той все по-до късно в офиса, аз все сама с децата. И това не е такъв колосален проблем - справям се с цялата организация на бизнеса, с всичките грижи около децата и с цялата поддръжка на дома ни. Старая се да изглеждам добре, да се усмихвам на клиентите, да съм толерантна с колегите, да съм добра мама. Но напоследък той все по-често е изнервен и псува, а аз все по-често съм разстроена и плача. Всеки опит за раговор се превръща в скандал. Все по-трудно прикривам сълзите си пред децата,а и той не се съобразява кога и пред кого избухва. Това вече не се издържа. До сега си мислех, че трябва да бъдем семейство заради децата. Вече съм на мнение, че им давам лош пример с търпимостта си. Те са момичета и не искам такъв живот за тях един ден.
Дами, колко пъти ще позволите на партньорите си да изричат думи като: "майната ти" и "проста жена" за най-незначителни неща????
Господа, бихте ли използвали безнаказано подобни реплики спрямо майките на децата си???
Кажете ми хора, трябва ли да се примирявам с това в името на децата си? Цялото ми същество се бунтува! Какво да направя?



Тема Re: Ще ме приемете ли сред вас?нови [re: Kisss]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано25.02.05 20:01



Добре дошла, макар и да си прекрачила при нас само с единия крак...
Имаш още време да излезеш, както и времето е пред теб за да влезеш съвсем. Акъл никой не би се наел да ти даде, никой не е в твоята кожа, никой не познава твоя праг на търпимост. Ако тази история е отскоро, вероятно има шанс да претърпи обратно развитие докато е още време и вие отново да бъдете едно "прилично" семейство. Разбира се, ако съпругът ти се усети, че това не са маниери и не си преосмисли поведението.
Ако обаче е отдавна, то шансовете намаляват - веднъж премината границата и не навреме санкционирана постъпката, има реална опасност от лавинообразно развитие - тоест ще става все по-зле и по-зле. Имаш ли причини да търпиш това отношение? Казваш - дъщерите. Според мен те не могат да бъдат причина да търпиш, а да напуснеш дома, в който те унижават пред собствените ти деца. И ти си я видяла сама. Това е абсолютно недопустимо, какъв авторитет ще имаш ти като майка в очите им? На какво ще се научат те - да търпят да ги мачкат ли? Необходимо ли е това за бъдещето им?
Каквото и да направиш, помни, че даваш урок на децата си!
Ти го избираш за тях...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Ще ме приемете ли сред вас?нови [re: anbra]  
Автор Kisss (непознат)
Публикувано25.02.05 21:15



Да права си - на границата съм на моя праг на търпимост. А ако знаеш колко пъти до сега стъпвам с единия крак от другата страна и се връщам обратно - чак се мразя за това. Невероятно трудно решение. С хиляди други неща се справям успешно, но тук ...
Децата за сега ме обожават. Те все пак рядко стават свидетели на скандалите ни - аз си знам какво ми струва това. А това продължава отдавна. Въпрос на характер и възпитание е и едва ли ще се промени. Почти не си спомням времето когато сме се обичали. И избухванията са по все по-незначителни поводи. Непрекъснато ми насаждат чувство за вина за абсолютно всичко!
А съм невероятно чувствителна към неговото настроение. В моментите когато всичко е ОК забравям как съм се измъчвала преди час и съм готова всичко да простя и да започнем отново. После обаче идваш следващия епитет и болката е още по-силна.



Тема Ти замисляла ли си сенови [re: Kisss]  
Автор Stefan (Фен на Jojo :-))
Публикувано25.02.05 21:37



дали въобще познаваш мъжа си? Какво в същност прави човекът, с когото живееш? Какъв е той? Какви са мечтите му? Каква страст задоволява с движенията си?

В темичката ти прочетох типично женски трепети и вълнения. Едва ли някога ще ги разбера, освен ако не се преродя в жена в следващия си живот (не вярвам в прераждането, де). Но току-така без причина мъжът ти няма да започне пред децата да ти казва: майната ти! Ти какво правиш за него? Или просто нищо не си правила през годините и на него му е писнало. Дошло му е времето да дифузира. Понасял е дълго нещо, на което вече му е дошъл краят - не на твоето нехайство, а на неговото търпение. И сега се питаш: как стана така, че той се промени. Ами промяната е узрявала бавно, той те е обичал и стискал зъби. Но в проридата - и в душата човешка - има такива прагови ситуации, когато водата стига до точката на преливане. И тогава няма как да я удържиш. В какво го упрекваш все пак?

P.S. И не е уместно да намесваш децата в ситуация, която касае само двама ви. По-лесно ще намериш верния отговор, ако не се криеш зад тях. Така поне ще запазиш малко по-чиста душата си.


Love should be everything or not at all...

Тема Да замисляла съм се за всичко.нови [re: Stefan]  
Автор Kisss (непознат)
Публикувано25.02.05 22:49



1. Не съм безотговорна в нито едно отношение.
2. Не желая да се крия зад децата - искам само най-доброто за тях - както всички родители разбира се ( Или поне както повечето родители!)
3. Знам точната възможната причина за грубото му поведение. Имахме данъчни проблеми, които не безболезнено, но ще се разрешат скоро. Това го притеснява и когато се чувства нестабилен губи почва под краката си. Това го изнервя и го прави груб. Само дето същите тези проблеми със същата сила са и на моята глава, но аз нямам право да бъда слаба и да повишавам тон и да псувам - трябва да крепя и офиса и семейството. Аз по-лесно се примирявам с материалните загуби, което оставя впечатление у него, че не ми пука- не е така. По-склонна съм да гледам напред и да взема мерки да оправим нещата възможно най-добре, вместо да се вайкам за стари грешки.
4. Има още една вероятна причина - погълната от работата и децата ми остава малко време да бъда само за него. Е естествено и чисто женско е да не ми е до него в къщи след като се е държал грозно с мен в офиса.
5. сетих се за още нещо - баща му навиква така майка му откакто ги познавам. Мислех, че той е различен, но не е - явно крушата не пада по-далече от дървото. Просто години наред водехме както самия той се изразяваше "безметежен живот" и всичко беше лесно и за двама ни. После пак години наред имахме проблеми от данъчно естество и започнаха проблемите. Лесно е да си усмихнат когато всичко е наред - важното е да се подкрепяме когато има проблеми, но явно само аз мисля така!



Тема Иде ми да те целуна по умното чело!!!нови [re: Kisss]  
Автор option (GIN & SODA)
Публикувано26.02.05 00:16



Правиш впечатление на "жена ,зряла ,умна ,образована"! Странно ,как го сриваш това впечатление ...Старая се да изглеждам добре, да се усмихвам на клиентите, да съм толерантна с колегите, да съм добра мама. Но напоследък той все по-често е изнервен и псува, а аз все по-често съм разстроена и плача.
Не е важно как ти искаш да изглеждаш в неговите очи/по важно е как те вижда:майка,съпруга... и т.н./!!!!! Важно е как те виждат остатаците!!!!
ОООооо, само след заплащане ще говорим за друго!


И аз и ти можеме, но козата...

Тема Re: Да замисляла съм се за всичко.нови [re: Kisss]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано26.02.05 08:21



Честна дума, опитах се да не се ядосам и да не пиша повече, защото казах това, което мисля по конкретния въпрос.
За съжаление не успях...
Най-после ми просветна защо не съм в състояние на брак. На теория, така да се каже. Ами да - просто никога не съм искала да осиновя никой мъж! Не съм искала да съвместя ролите на майка и любовница и да ги ориентирам към един индивид. Има нещо нечисто в тая комбинация, не намирате ли?
Обвиняват те, така и не разбрах точно за кое - че не си му майка, или че не си му любовница, или кога както дойде за по-удобно. Ами мисля, че просто нямаш шанс, нямаш и това е. Каквато и да си, виновна си. Как не го разбираш? Ти, не той!
Интересно как не разбират, че когато си майка на някого /което включва изтърпяване на абсолютно всичко като настроение и поведение, логистична подкрепа във всеки един момент и всяка една ситуация, преглъщане на големи, средни и малки жаби, безпрекословна преданост плюс морално и материално обгрижване и т.н. и т.н. да не продължавам, майките го знаят добре, синовете - също/, не можеш да му бъдеш и любовница в смисъла, който се влага в тази дума - на благоразположено, ухажващо, свежо, пърхащо и креативно създание с друг вид готовности. Явно е много сложно за проумяване. И според мен - невъзможно за постигане. И неприлично като щение.
Естествено към това по-горе си остава и твоя ангажимент на майка на твоите собствени деца - там също трябва да си безупречна, но това е сякаш по-лесно, защото са си твои...
Остава и професионалната ти ангажираност - ми кой я брои - всеки работи, какво пък толкова...
Добавят се и домакинските задължения, но те са фон, на който се развиват всички останали домашни афери, може ли изобщо да се повдига този въпрос, той е ясен от само себе си, айде сега...
Виновна си, не се оправдавай! Не се опитвай и да помисляш, че той се е променил - не - ти просто затъваш в своята некадърност да обхванеш задълженията си на майка на съпруга си и негова любовница плюс останалото... И сега ще се тръшкаш тук... Не си права, не си... Вземи си бележка и се оправяй овреме...
А най-добре - плюй си на петите и бягай...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Ще ме приемете ли сред вас?нови [re: Kisss]  
Автор Snape For Ever (Storyteller)
Публикувано26.02.05 09:01



Направи това, което ще донесе хармония на теб и ще нарани околните минимално. Под околните в случая разбирам само децата ти.

Не мога. Аз просто не съм вълшебник.
Можеш. Говори... и се слей с думите си!!!


Тема Re: Иде ми да те целуна по умното чело!!!нови [re: option]  
Автор Snape For Ever (Storyteller)
Публикувано26.02.05 09:06



ОООооо, само след заплащане ще говорим за друго!

Опшъне... защо стряскаш момичето бре? От къде си сигурен, че щерка ти като я види няма да каже "Тате. Тази харесва ли ти да бъде нашата нова мама?"

Не мога. Аз просто не съм вълшебник.
Можеш. Говори... и се слей с думите си!!!


Тема Re: Ще ме приемете ли сред вас?нови [re: Kisss]  
Автор Alone /third hand/ ()
Публикувано26.02.05 12:08



Това си е семеен проблем, но не и причина за развод. Избила му е агресията на човека - комбинация на стресираща среда и характер. Лошото е, че някак си все става така, че я насочваме тая агресия към най-близките си хора. При хората с бизнес семейството се жертва заради бизнеса много често. Колкото по-голяма е фирмата, толкова повече семейството отива на заден план, май. Питай го най-хипотетично кое е по-важно за него фирмата или семейството, да просперира фирмата или да си запази семейството. И ще си изясниш най-малкото, кое осмисля живота му, той всъщност цял ден за какво се блъска. Другото е тази натрупана агресия. Тя не може да спадне от само себе си - или трябва обстоятелствата да се променят или /което е в твоите ръце/ да се насочи към друг.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.