Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема все се надявам да не си правнови [re: Alone /third hand/]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано26.02.05 15:29



точно за това... ама май така се получава при общ бизнес.

Познавам семейства, които са останали заедно само заради фирмата.
И не върви... ни едното, ни другото.




Тема Re: Какво да ти кажа...нови [re: Mama Netty]  
Автор лoшичka (не много)
Публикувано26.02.05 15:36



Благодаря ти! Проблемите на приятелката ми не са отскоро. От няколко години ги обсъждаме и мислим. Казвала съм и всичко, което останалите сега са изразили като мнение. Ти обаче от раз си намерила ДУМИТЕ. Присъединявам се към пожеланието ти дано Kiss не прекрачва прага на този клуб, но ако влезе, какво пък.



Тема Re: все се надявам да не си правнови [re: Hell]  
Автор Alone /third hand/ ()
Публикувано26.02.05 15:52



Така си е, но като върви фирмата. Аз пък знам обратни случаи - като тръгне да фалира и повлича след себе си и семейството. Пък и още много случаи на развод след загуба на пари от съдебни дела.



Тема е то това е другата страна...нови [re: Alone /third hand/]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано26.02.05 15:57



само дето не знам кое е по-лошо.

Ако финансовите затруднения могат да съсипят взаимоотношенията в едно семейство, между хора, които си вярват и обичат (уж)... какво ли ще стане при някое голямо нещастие.
Недай си боже болест, трайна инвалидност или нещо от сорта...




Тема Re: е то това е другата страна...нови [re: Hell]  
Автор Kisss (непознат)
Публикувано26.02.05 16:13



Когато раждах първото ни дете (5г след брака) той се дразнеше че имам болки - бяха му откраднали нещо от офиса и аз и бебето не бяхме важни. Сега като се замисля той май никога не ме е обичал. 2 часа след като се роди малката му се обадих по телефона да му съобщя че е станал татко! Другите бащи с часове крачеха пред родилната зала! Май прекалено много съм закъсняла с чакането!



Тема Re: е то това е другата страна...нови [re: Hell]  
Автор Alone /third hand/ ()
Публикувано26.02.05 16:18



Сега се сещам за един такъв случай в Пловдив - представителна сграда, дадена под наем на една от ония банки, дето масово фалираха. Направили голям ремонт, ама почти нищо не плащали. Търсиха си парите по съдебен ред собствениците, но при тоя корумпиран съд... Осъдиха ги те да заплатят 60 000 за ремонта ??? След което се разведоха - не можеха да ги съберат, обвинявали са се взаимно що са почнали дело, що са го загубили, кой е виновен и т.н. Ние си мислим, че само фирми фалират, ама това е нищо в сравнение с фалит на семейство. А пък ако има в добавка и болест, инвалидност, което пишеш, разпада е пълен.



Тема Re: е то това е другата страна...нови [re: Alone /third hand/]  
Автор Kisss (непознат)
Публикувано26.02.05 16:21



Сумата с която ние трябва да се справим е платима и няма да се стигне до фалит. Можем да се справим с това. Но когато всяка материална загуба - дори и най-дребната е пред уважението към човека до теб - мисля че процесите са необратими



Тема Re: Повечето мъже са такиванови [re: Kisss]  
Автор Alone /third hand/ ()
Публикувано26.02.05 16:36



О, извинявам се. Разговора малко се отклони в друга посока. Не ставаше дума за вас. Еми, тва сме мъжете - не можем да ги съчетаваме тия две работи - препитание и любов и това си е. Затова не се горещи много - повечето сме такива.



Тема и аз мисля таканови [re: Kisss]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано26.02.05 16:39



но ако се замисляш да ставаш пълноправен член на клуба... един приятелски съвет... по-скоро напомняне на неща, за които предполагам не искаш да мислиш.

Общият бизнес може и да се разпадне, а може и да премине в ръцете на човека, който повече държи на материалното... но разходите около живота и децата ще си останат същите. С тенденция да нарастват.

Помисли за това.

Добре ще е да се захванеш с нещо алтернативно, малко по малко... паралелна фирма или направо нещо съвсем различно от сегашната ви дейност. Започни с лично твои средства, с колкото се може по-малко инвестиции първоначално.

Може пък да ви помогне в семейния живот - щом го няма дразнителя съвместна дейност, партньорство, съперничество даже... кой го знае съпругът ти как възприема нещата.
А ако не помогне и все пак се разделите - поне "фалита" на семейството няма да е последван и от финансов колапс. Ще си имаш твоята прехрана.

Ясно е, че момента не е подходящ за това, ама след като толкова години си успявала да живееш по този начин, ще успееш още малко.




Тема Re: Повечето мъже са такиванови [re: Alone /third hand/]  
Автор Kisss (непознат)
Публикувано26.02.05 16:42



Не съм от тези, които обобщават, но дори и за любов не говоря, а за възпитано човешко отношение. Препитанието си е препитание - всички работим както се изрази някой по-горе. Но да се унижаваме е прекалено!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.