Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:30 05.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Права си!нови [re: Xeй Живoт!]  
Автор Cлyчaйнa Mинyвaчka (своенравна)
Публикувано17.02.05 23:24



Просто му трябва време на човека.
Ако съдя по себе си, до преди известно време щях да кажа като повечето тук - никога повече. Е, сега ще си замълча, защото нещата се променят и въпреки разочарованието и горчивината, натрупана от един неуспешен брак, всичко се променя. Поне при мен е така. То направо не си е за вярване. Така де.
Най-важното е, че си щастлива и че си намерила човека, с който искаш да остарееш. Това е наистина прекрасно. И отношенията ви ще се развиват, вярвам в правилната посока, както вие си я рабирате.

Много щастие ти желая.



Тема Re: Страх от стращуващ се от брака??нови [re: Snape For Ever]  
АвторДив kecтeн (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 11:47



Прав си! Никога няма да знам точно!



Тема Re: Страх от стращуващ се от брака??нови [re: Snape For Ever]  
АвторДив kecтeн (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 11:49



Снейп, той беше човекът, който въобще повдигна темата за дете - аз естествено само можех да се радвам!По въпросът за детето сме абсолютно единни!



Тема Re: А за какво ти е брак?нови [re: Cтpeйнджъp]  
АвторДив kecтeн (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 12:01



Стрейнджър, с теб сме колеги и напълно ми е ясно, че бракът не ти дава някаква юридическа сигурност, аз и не търся такава. Но пък и ти е напълно ясно как се определя произходът по баща, когато родителите нямат брак - тая процедура например хич не ми допада...



Тема Re: А за какво ти е брак?нови [re: Див kecтeн]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано18.02.05 12:11



Е тя не е дълга, ако той припознае детето е лесно! Виж по-трудното е, когато не желае да припознае детето и се тръгва на иск за установяване на бащинство, то е по-неприятното и грозното...



Тема Re: А за какво ти е брак?нови [re: Cтpeйнджъp]  
АвторДив kecтeн (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 12:20



Знам, че не е дълга, ама някак ми се струва тъпо да се налага някой да идва и да декларира - видите ли това дете е мойто! Все едно аз се чукам наляво надясно с когото ми падне и не е много сигурно кой е бащата та се налага да декларира, че е той...А иначе той никога няма да си отхвърли детето.



Тема Re: А за какво ти е брак?нови [re: Див kecтeн]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано18.02.05 12:27



Никога не съм го поглеждала от този ъгъл, но може би защото при мен ситуацията е друга! Разбира се си абсолютно права за себе си! За мен също е много важно всички да сме с еднаква фамилия, не че подписа ни прави семейство, но за мен беше важно! Така, че те разбирам!



Тема Всъщност...нови [re: влъxвa №2]  
Автор Mama NettyМодератор (блондинка)
Публикувано18.02.05 15:06



... това е чудесен съвет! Възползвай се, див кестен!
Не знам дали осъзнаваш - но ти нямаш какво да губиш, ако вече обичаш този мъж и ако той те обича!
Бъди ПО-СИЛНАТА, ако той не може да е....

И от мен, лично - успех!!!

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Страх от стращуващ се от брака??нови [re: Див kecтeн]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано18.02.05 21:03



Аз пък така и не разбрах защо всички едва ли не омаловажиха значението на брака като социална институция, и желанието ти, не толкова често срещано, да харесаш някого в една пълноценна връзка и да имаш семейство и дете с него. Едва ли не мъжете те накараха да се извиняваш за съвсем естествени желания. Нищо по-естествено от това, което желаеш! Но защо мъжете като правило реагират сякаш искаш да ги закопаеш в гроб? Този въпрос е риторичен. Ти не е нужно да декларираш каквото и да било, нито да се извиняваш едва ли не за най-хубавото желание .....за което всички долу в клуб "Любов" реват......

Абсолютно си права за чувствата си. Ти си неуверена, защото той прехвърля стари чувства върху tеб. А не е редно. Ако е искрен и те обича, трябва да му помогнеш да разбере, че ти вреди...вреди на връзката ви с това и той да пожелае да преодолее това.

Разбира се, необходимо е да говориш с него. Нищо, че подскача. Нищо, че реагира. Бъди деликатна. Ако не разбере чувствата ти и за него само неговите чувства имат значение, в близко бъдеще ти нямаш шансове при него. Ще чакаш още години...ако изобщо дочакаш той да се промени. Колкото и да ти е трудно, приеми, че той в момента е увреден и болен психически. Губиш си времето с него, ако той не схване, че проблема е у него и не види с вътрешните си очи какво значи вашата връзка за него.

Когато прогледне за връзката ви, ...ако изобщо прогледне...то ще е след катто е преодолял собствените си бариери и страхове. Дотогава ще те държи затворена в подобни реакции на свръхчуствителност и фобии, за които ти нямаш вина.


В подобна ситуация аз съм поставвяла въпроса. И съм знаела след реакцията кой действително приема връзката ни и кой не. Кой ме обича с всичките си сетива въпреки фобиите и страховете си. Кой го е грижа за мен, а не за миналото.

По всяка вероятност ще имаш и други подобни случаи. Практически съвет...макар никой да не го е искал.

Ако той не е готов в себе си...ти само си губиш времето.
ПРОМЯНАТА ТРЯБВА ДА Я НАПРАВИ ТОЙ, ДА СЕ ПРОМЕНИ ТОЙ, ДА РАЗБЕРЕ И ОЦЕНИ ТОЙ....
Ти можеш да помагаш, да подкрепяш, да разбираш, но не безкрайно дълго....всичко си има граници.

Постави въпроса ребром и прецени реакцията.....


Късмет.....



Тема Re: Страх от стращуващ се от брака??нови [re: Див kecтeн]  
Автор Snape For Ever (Storyteller)
Публикувано21.02.05 23:22



Виж... не зная дали и с какво бих могъл да ти помогна, но ако мислиш, че има с какво просто ми пиши на пощата в профила.

Не мога. Аз просто не съм вълшебник.
Можеш. Говори... и се слей с думите си!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.