Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kovach  
АвторEva (Нерегистриран)
Публикувано09.12.04 14:11



Znae li niakoi dalo oshte vaji zakova, che niama6 pravo da se jenish 6 meseca sled vlizaneto v sila na reshenieto za razvod? Blagodaria vi!



Тема Re: Kovachнови [re: Eva]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано09.12.04 15:21



Отговорих ви в клуб "Право"



Тема Стрейнджър-ке, не знам какво си отговориланови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано09.12.04 17:30



в "Право", ама много тлупава ми се вижда такава забрана. Хм, знаеш ме че не съм юрист, ама много невероятно ми се струва ИЗОБЩО някога да е съществувала такава забрана. Не съм срещал такова чудо.

Хм, по мое време, след последното заседание в срок от 7 дни съда беше длъжен да уведоми страните за взетото решение. За мен това е срока, в който човек е "безтегловност" по отношение на семейно положение.


------------
Хм, в една банка от няколко години съм безтегловен. В началото им дадох документи, че съм разведен, много бързо ми дадоха заем, сам съм си семейство, доходите са ми тип-топ, минаха години, пак искам заем, никакви документи за семейно положение не искат, имали ги били, прас-прас...

А, никой не се сеща да ми попита дали междувременно не съм се оженил, дали не съм осиновил дете...

Здрава и весела да си!



Тема Re: Стрейнджър-ке, не знам какво си отговориланови [re: ASSASSlN]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано09.12.04 17:36



E тогава ще се повторя и тук
"Такова нещо ако е имало някога е било в началото на миналия век. Сега няма такава забрана. Има само една особеност, че за баща на дете родено до 300 дни след прекратяване на брака се счита бившия съпруг на майката. Тази презумпция за бащинство може да се обори в срок от 1 год. от раждането на детето от майката или в срок от 1 год. от узнаването за раждането от бившия съпруг. Възможно е да не се стига до там, когато майката встъпи в брак с бащата на детето (преди ражданенто на детето). В този случай баща на детето е съпругът на майката дори и да не са изминали 300 дни от прекратяване на брака."



Тема Какво значи "счита се"нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано10.12.04 08:10



Кой какво и как счита? "Считать" не е ли руска дума. На български не е ли "смятам"?

Стрейнджър-ке, не се заяждам с теб. Само се закачам. Закачлив съм си и това е.

300 дни, казваш. Безусловно ли? Ми, яко съпругът е бил на експедиция в Антарктида?

--------------------------------------------

Хм, ай кажи ми какво трябваше да направя, когато майката на синът ми ми заяви, че детето НЕ е от мен? КАК да докажа, че АЗ СЪМ бащата?



Тема Re: Какво значи "счита се"нови [re: ASSASSlN]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано10.12.04 11:02



Асасине, не се закачай с болния човечец (т.е. с моя милост)! Ми малко трябва да си упражня руския и аз, нищо, че моя руски е под всякаква критика
Колкото до другото... и на Луната да беше, чл.32, ал.1 от СК е категоричен “Съпругът на майката се счита за баща на детето, родено през време на брака или преди изтичането на триста дни от неговото прекратяване”. Така, че искаш не искаш се примиряваш с разрешението на древните римляни “баща е този, който брака посочва”. Все пак СК е милостив, към пътешествениците и в чл.33, ал.1 разрешава и този проблем (когато таткото не е татко) “Съпругът на майката може да оспори, че е баща на детето, като докаже, че то не е могло да бъде заченато от него. Този иск може да бъде предявен до изтичането на една година от узнаване на раждането”.


Извинявам се за по-закачливия стил на писане, но 5 дена @хоум си стоя (боледувам си) и перколясвам!



Тема Re: Какво значи "счита се"нови [re: ASSASSlN]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано10.12.04 11:18



Това под тиренцата не бях го видяла! Споко бе! Ти си бащата и да не си, изтървал ли си едногодишния срок, пак си ти!
Обаче ме е яд на жени като твоята, знаеш ли защо? Обажда ми се преди 2 седмици колега и ме моли да ходя на негова ДНК експертиза по делегация (защото по делото ДНК експертизата я правят тук в София). Клиента на колегата трепери като лист човека, какво ще покаже ДНК анализа. Говорим си с него и човечеца ми обяснява, че си обича детенцето, нали 9 месеца се е вълнувал покрай предстоящото раждане, момченце гордост за татко, и после нали 5 месеца са си гукали и си го е гледал и тъпата му жена (моля за извинение за израза, обаче не се сдържам от обидната квалификация) вземи и му изръси един ден, като се карат “бе мухльо, ти даже не си баща на детето!”. Човека замръзнал, окопитил се бързо, консултирал се с колегата и решили дето ще го гризат разни съмнения цял живот и след като не е изтървал срока, да заведе едно дело за оборване на произход. Нищо не губи. Този човечец докато чуе експерта щеше инфаркт да получи. Като разбра, че е баща на детенцето щеше да разцелува доктора, аз му се зарадвах, колко хубаво реагира. Е кажи ми сега такава, какво да я правиш?
Пък на твоя въпрос пак ще повторя изтече ли едногодишния срок от раждането за майката или едногодишния срок, считано от узнаването за бащата, детето по презумпция си е твое. Нещо повече никой няма правото да обори произхода след изтичането на този срок!



Тема Хм, нищо не ви разбирам на юристите.нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано10.12.04 13:33



Измислям си казус.

Оставям бременна съпруга и тръгвам не експедиция към Марс. Съобщават ми, че ми се е родил син. Урррааааааааа! Връщам се след години и виждам, че синът ми е негърче. А? Не мога да оспорвам бащинството, така ли?

Хе-хе. Наскоро имаше случай ДВАМА да искаг да са бащи. Всеки заявява, че детето е негово. Ха, сега де!

Стрейнж, едно време ДНК експертизите можеха да докажат с категоричност, че даден човек НЕ може да е баща. Сега така ли е?

Като рекох "баща"... Какво се разбира под "баща"? Какво се разбира под "родител"?

------------------

Тъпи жени са такива и това си е. В гнева си дрънкат какви ли не простотии. Думите им хич не минават през мозъка им. Хич не предполагат каква рана правят в душата на другия. Мамка им! Най-интересното е, че забравят много бързо.
----------------

Оздравявай бързо, ееей! И недей да гълташ безразборно антибиотици. Греяна ракия му е решението на въпроса. И мъжа ти да се включи в лечението. Здрав секс, здрав масаж, разтриване със силна ракия, пак секс, под юргана, изпотяваш се, сменяш дрехите и... Повтаряте и потретвате процедурата.

Усмивки!



Тема Re: Хм, нищо не ви разбирам на юристите.нови [re: ASSASSlN]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано10.12.04 13:56



Е ако е същия онзи случай, който мина по бТВ ... познай кой беше адвоката в студиото?

Тъй де, ми негърче, твое си е ще си го гледкаш, може да е грешка в гените ти пък и ти сега какво така подозрително гледаш на шоколадовото бебоче. Има начин да се изшиканира с процеса, добре, че си на Марс и ако булката ти е свястна, може да твърдите, че като си се прибрал от експедиция си разбрал за раждането и за бебето, но е въпрос на конкретна ситуация и казус.



Тема Re: Хм, нищо не ви разбирам на юристите.нови [re: ASSASSlN]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано10.12.04 14:01



Хич не чета днес, айде пак и на втория ти въпрос под тиренцата, какво е то бащата?

Ето това е бащата, разбира се чисто юридически погледнато:
Произход от бащата
Чл. 32. (1) Съпругът на майката се счита за баща на детето, родено през време на брака или преди изтичането на триста дни от неговото прекратяване.
(2) Ако детето е родено, преди да са изтекли триста дни от прекратяването на брака, но след като майката е встъпила в нов брак, за баща на детето се счита съпругът на майката от новия брак.
(3) В случай на обявено отсъствие на съпруга предположенията по ал. 1 и 2 не се прилагат, ако детето е родено след изтичането на триста дни от датата на последното известие за съпруга, а при обявена смърт - от датата на предполагаемата смърт.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.