Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:18 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема за съпруганови  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.04 21:47



Искам да помоля за съвет във вашия клуб, въпреки, че не съм разведена. имам чувството, че моят съпруг не е мъжът в когото се влюбих и за когото се омъжих. Станал е много нервен, раздразнителен, агресивен. Все още не ми е посегнал, но честно казано имам чувсвото, че и този момент ще дойде. С две думи страх ме е от него, страх ме е и за детето. Кажете ми моля ви това ли е началото на края.



Тема Може да е само временно -нови [re: питaщa]  
Автор Stefan (хич ме няма :-))
Публикувано24.10.04 21:58



естествено е да не припознаеш човека до себе си - животът ни променя. Пък и дори животът да е същия - характерът е низ от прагови състояния - всяко следващо ни придава ново лице и нови интенции. Нищо лошо...

Бракът затова е страхотна дилема - не е за всеки. Малцина могат да оценят предизвикателствата му.

И аз се изнервям понякога - не зная защо - без видима причина. Жена ми ме упреква, че ставам агресивен без дори и чаша да съм изтървал. Да не говорим за посягане или висок глас. Така че: не се навивай в аванс, че мъжът ти ще посегне. Може да е от необикновената есен - прекалено топла - може да е много фактори, които не зависят от вас, но непременно ще отминат.


Love should be everything or not at all...

Тема Re: Може да е само временно -нови [re: Stefan]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.04 22:06



Как искам да си прав, но знав, че не си. той от много време е така, но не мога да си обясня аз ли до сега не съм го забелязвала или просто той се е прикривал. Притесняваме това, че аз се опитвам непрекъснато да му угодя само мир да има.



Тема Бъди себе си -нови [re: питaщa]  
Автор Stefan (хич ме няма :-))
Публикувано24.10.04 22:18



какво има да му угаждаш!

Угаждай на детето и на себе си! А той ще получи реципрочното на това, което ти дава. Усетиш ли любовта и вниманието - и ти ще му ги дадеш. Иначе какво... Да нямаш седем живота като котките? - Не, само един и той си е уникален. Да не говорим, че отминава с бързоходни обувки, а хубавите спомени не доминират пред останалите.


Love should be everything or not at all...

Тема Re: Бъди себе си -нови [re: Stefan]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.04 22:26



Лесно е от страни. Ако съм себе си отдавна да сме се хванали за гушите.
Все пак те благодаря.



Тема Re: Може да е само временно -нови [re: Stefan]  
АвторБяcнa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.04 23:46



Ама досаден си с това "Бракът не е за всеки"!

Повтаряш се до полуда и то при нас!
Тоест искаш да ни кажеш, че сме неудачници!

Ако мислиш, че сме предполагали, за момент, че това ще ни се случи?

Ами ако вземе да ти се случи на теб? Както на мен, изневиделица!

Абе я по-кротко! Съобразявай се малко!
Нали претенциите ти са, че със съобразяване се поддържа брака, ааааа?

Или със задяване на червенокоси?





Тема Re: Може да е само временно -нови [re: Stefan]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано25.10.04 01:51



Що да не е за всеки бе, Стефчо?
Има хора всякакви и всякакви видове брак - два еднакви няма, виж за разводите 2 вида са - културен и грозен (последния, хич не е за препоръчване)!



Тема Re: за съпруга [re: питaщa]  
Автор option (GIN & SODA)
Публикувано25.10.04 06:53



Нещо го тормози твоя човек! Разбери какво е и му помогни! Възможно е да му е напечено в работата... или ТИ го ръчкаш за нещо... например :Скъпи детето няма обувки а аз искам палто от кожа/може и твоята/! Освен това къв мъж си ако не можеш един парфум да ми купиш!
Това е травматизиращо! Все едно да го удряш по главата и да крещиш :ТЪПАК ,КАК МОЖА ДА НЕ СТАНЕШ ПРОФЕСОР!!!
А ,и не слушай чалга!!!!! И той да не слуша!! Не само ше затъпеете... Тва убива! Чалга = промит мозък!


Аз мога!А ти?


Тема За видовете разводи, Гери,нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Stefan (хич ме няма :-))
Публикувано25.10.04 07:27



естествено е компетентната да си ти.
Но виж за браковете - имам малко опит и аз... Дали ще оцелееш в него е въпрос на нагласа. (Изключвам редките случаи, когато мъжът пие, бие и ходи по жени - моите впечатления са, че само много малък процент от браковете се разтрогват поради тази причина. И дори не винаги се стига до това.)
Та за нагласата - въпрос на нагласа на ума е до къде можеш да стигнеш с компромисите и до къде не. За мен аргументът: Не се чувствам обичан/-а е направо смехотворен. Ти като образовано момиче знаеш, че в свободните страни - имам преди вид развитите западни страни, изградени върху темелите на протестантската етика - за тях бракът е сделка, в която отношенията между хората са в аванс регламентирани. Също и имуществените и други. Там човек може да се ожени само с подобен от същата социална среда. Всичко е изпипано докрай, за да няма сътресения после. Само богатите и шоу-звездите могат да си позволят развода. Останалите просто не се женят. Иначе един развод е разорителен за родителя с по-високи доходи.
А за грозната ни картинка тук просто нямам думи. Женят се заради едната гола любов и после започва трагедията. Само малоумният може да вярва във вечната любов. Нормално мислещият човек знае, че един ден тя си отива - това е заложено в самата логика на любовта. (Иначе светът щеше да бъде едно много скучно място, ако си умирахме само с една-единствена любов в живота...) И тогава семейството остава с цялото си мироздание от условности, деца, общо имущество и прочее, които - по думите на Хегел - афишират човека. Но това е вече в твоя ресор.
Това имах пред вид с твърдението, че бракът не е за всеки. Ако не можеш да прощаваш и да стискаш зъби - това значи, че нямаш воля и за други - също толкова важни неща в живота.


Love should be everything or not at all...

Тема Re: За видовете разводи, Гери,нови [re: Stefan]  
Автор Naive ()
Публикувано25.10.04 08:10



Стефане, за пръв път отговарям на твой пост
и вероятно за последен.
Не искам да обиждам и засягам, но се почуствах
най-малкото провокиран (да не кажа засегнат).

"Само малоумният може да вярва във вечната любов"

Е, тогава аз публично си признавам, че съм малоумен.
Нека ми се смее които иска. Ника ми е "наивен", значи
предварително съм си признал че съм тъп.

"Но виж за браковете - имам малко опит и аз"
Предполагам, че това означава че имаш (или си имал - не зная) брак.

Е няма любов. Брака в "белите" държави е "регламентиран", "брачни
договори" , "бракът е сделка" - въобще цивилизация.

Защо си се оженил тогава?
Пари? - един кредит излиза по-евтино.

Секс? - има за пари - в крайна сметка пак е по-евтино.

Да се грижи за теб? - наеми прилужница (може да се комбинира със секса) - пак е по-евтино.

Престиж? - направи кариера + любовница(добре изглеждаща), а и любовницата може да се сменя като не отговаря на критериите.

Деца? - тъпа биология - може да си осиновиш - хем ще си имаш избор като в магазин - съвсем делово.

Друго? - не се сещам друго, че съм афектиран сега, но определено
ще има "по-евтина" алтрнатива - "по-цивилизована".

"Бракът е сделка" - твои думи. Е да му се не види и сделката,
ако искам сделка ще ида до банката. Защо да се женя,
каква ми е "печалбата" от сделката - има алтернативи - по-евтини.

"Бракът не е за всички" - може би само за тези, които могат да
правят добри сделки?

Хайде стига вече съм писал, че ще кажа нещо кавото не трябва.
(Всички въпроси тук ги считай за риторични. Въобще не смятам
са влизам в спор и няма да пиша на твои отговори - имаш право
на твое мнение, аз на моето - няма за какво да спорим).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.