Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пипи Дългото Чорапченови  
Автор Drona (чирак)
Публикувано01.10.04 15:50



Чели сте я. Кои от вас искаха като малки да бъдат като нея:

- силна;
- компетентна;
- независима - финансово и емоционално;
- щедра;
- приятелски настроена;
- ведра...

Четох наскоро че когато излязла за първи път на пазара книгата на Астрид Лингрен била посрещната с големи протести и възражения:

- децата винаги трябва да слушат;
- децата трябва да са безпомощни, а ние-възрастните ще ги закриляме, защото по-добре знаем от какво имат нужда;
- децата трябва да слушат възрастните и нямат право на свое мнение.

Още по-яростни били критиките по отношение на това какви трябва да са малките момеченца-послушни, сладки, мили.... Но моля ви, никакво бунтарство; никаква самостоятелност.... как така - добрите момиченца не шляпат перз калните локви. те са чистички, примерни и уважителни към възрастните.

Тия качества вменявани тогава на малките момиченца се вменявали и на порасналите им подобия - сладички, милички, невъзразяващи.

Но 50-те са отминали отдавна. Днес повечето жени по свой избор или под принудата на житейските обстоятелства са принудени да бъдат Пипи Дългото Чорапче.

***

Не ви ли се струва, че има и доста мъже, които тайно си мечтаят да са Карлсон, който живее на покрива?







Тема О, да...нови [re: Drona]  
Автор Mama NettyМодератор (блондинка)
Публикувано01.10.04 17:31



има много такива мъже.
Наскоро се запознах с един по интернет - дори никът му беше Карлон от покрива...съвсем истински случай.
Какво толкова неустоимо има в това да си Карлсон обаче, ще оставя на мъжете в клуба да кажат....няма да им отнемам това право.

-----------
А за Пипи- то си абсолютно права!
Винаги съм искала да съм като нея и след развода в доста отношения го постигнах. Дори на задморско пътешествие до южни земи заминавам тази седмица....

Qui scribit, bis legit.


Тема Карлсон ми е любим геройнови [re: Mama Netty]  
Автор Sanata (рогат и ръбат)
Публикувано01.10.04 18:28



"Умен, красив и прилично дебел". Да те питам Drona, ти сутрин спря ли да пиеш коняк? Отговори ми с Да или Не. Хи-хи

Аз обаче винаги съм симпатизирал на Дребосъчето и май в живота съм си като него. Ако бях като Карлсон, може би никога нямаше да знам какви образи има в този клуб. Не съм искал да бъда като Карлсон, прекалено е експанзивен.


life is but a joke...


Тема И не само Карлсон.нови [re: Drona]  
Автор Chita miko (Hejoka)
Публикувано01.10.04 19:23



Оцеола, въпреки че е бил предаден и е умрял в плен на белите.
Татанка Йотаке, въпреки че последните години от живота му са били много тъжни.
Текумсе, Махпиа Лута, Ташунке Уитко, въпреки, че последния е бил убит пред шатрата си доста време след като бойните действия са били приключили.

Мога още много имена да изброявам, но това няма да промени факта, че сега хората се възпитават да бъдат практични. А това убива бойния дух и човешката душа.

Chante luta


Тема Re: Пипи Дългото Чорапченови [re: Drona]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 19:40



хм...пипи е нещо като питър пан + мама, докато карлсон е арогантен и егоист
хм ... вече имах деца, като забелязах че има и босе и бетан и ... толкоз за егоизма :-)))
всъщност познавам доста карлсоновци. недорасла работа!

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...



Тема Re: О, да...нови [re: Mama Netty]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 19:41



хей! така ми харесваш! :-) йо-хо-хоо

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...



Тема Re: Пипи Дългото Чорапченови [re: Drona]  
Автор Sacred love (believe me)
Публикувано01.10.04 19:51



Чели сме я :)) Само дето си мисля , че Пипитата си се раждат такива, а не стават, по вина на обстоятелствата:)Пипитата създават обстоятелствата. На Пипитата не им пука че чорапът им виси и обувките им са 42 номер:) Пипитата си знаят, че си имат кон на верандата и един татко, дебел бял крал, там някъде, и това им стига. Пипитата са силни и са готови на всичко за приятелите си:) Винаги пълни с идеи и никога самотни... Благодаря ти че ме върна в детството...тя наистина ми е най-сладката героиня на която винаги съм искала да приличам



Тема мдамнови [re: Drona]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано01.10.04 20:06



това беше втората книга, която прочетох... на 5 години :)
Пипи си ме кефеше като модел за подражание, но докато дойда на нейната възраст и аз минах на книги за индианци :)
После на едни други, в които също се говори за дълг и чест... та май те най-много са ми повлияли в детството ми ;)




Тема Re: мдамнови [re: Hell]  
Автор Chita miko (Hejoka)
Публикувано01.10.04 20:08



Нима индианците нямат чест? Опс... по навик. Понеже в повечето книги се пише за добрия бял и лошия индианец

Chante luta

Редактирано от Chita miko на 01.10.04 20:10.



Тема Re: Пипи Дългото Чорапченови [re: Sacred love]  
Автор erika (kysokoska)
Публикувано01.10.04 20:49



И аз смятам, че или се раждаш Пипи или не.
Книжката е страхотна и вече започнах да я чета на сина си въпреки, че е едва на 3.5 г. - той обожава героинята
Когато бях малка книгата отключи нещо в мен...усетих свободата на Пипилота и от тогава не мога да се откажа от нея. Ако някой го носи в себе си то се проявява, ако не, не е беда - Томи и Аника също са страхотни!

Може и да съм се родила за Пипи, но сега със сигурност съм Куку

А, относно Карлсон...не харесвам такива фър-фър мъже




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.