Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:17 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Към разведените мъже с децанови [re: Идиoтчe]  
Автор Leonardo! ()
Публикувано16.09.04 19:56



Мойта щерка ме ревнува от всяка и от всички
Избягвам такива срещи.

Ти можеш!


Тема Re: Към разведените мъже с децанови [re: Leonardo!]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано17.09.04 09:46



Добре де, а ти говориш ли с нея, за да и обясниш, че няма за какво да ревнува? Аз на моите нонстоп им надувам главите, белким нещо влезе вътре. И имам частичен успех.



Тема Re: Към разведените мъже с децанови [re: Идиoтчe]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 10:16



Нали знаеш, ревността с приказки не може да преодолееш. Особено при деца. Ревнивият се освобождава от този си комплекс, когато придобие самочувствие и увереност, равновесие в самооценката си. А това качеството идва с времето, когато човек порастне.

Затова не бива да се дразнят излишно деца, които ревнуват. Какво ти пречи да спазваш толерантна дистанция?



Тема Re: Към разведените мъже с децанови [re: Жeни]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано17.09.04 10:36



В случая с моите деца ми пречи това, че живеем твърде недистанцирано с гаджето, в смисъл, че той живее у нас. А в случая с неговото дете- по-нагоре съм написала какво ми пречи.
А с това, че не бива да се дразнят деца, които ревнуват, ама хич не съм съгласна. Те всички ревнуват, но това не значи, че не трябва да им се обяснява колко безполезно и дразнещо е това чувство. Мисля, че това ще им е полезно и занапред. И не съм съгласна, че ревнуват, защото се чувстват непълноценни или неуверени. По-скоро са по-егоисти от нас и искат да си запазят собствеността.



Тема Re: Към разведените мъже с децанови [re: Идиoтчe]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 11:17



И понеже ти си порастнала и знаеш повече от децата (твоите, неговото) за живота и факта, че не можеш да притежаваш друг човек и вниманието му, започваш да ги толерираш. Крачка назад, две напред. Не е ли възможен такъв подход?



Тема Я малко опит от меннови [re: Идиoтчe]  
Автор Freude (радостна)
Публикувано17.09.04 12:21



Та , как са нещата при нас! Ами имаше едно време едно забавно предеване "При нас е весело"
Имаме 3 деца, моя дъщеря и негови двама сина.
Щерката е " Госпсжица целия свят ми е крив" нормално е защото е на17 годинки. Малкия е "Терминатора", на 8 години сме все пак, Големия е "Ни риба ни рак" тресе го една треска нито хлапе нито голям - само на 14 г.
децата не живеят при нас, дъщеря ми учи на далеч, момчетата са при майка си... Тинейджера изпадна в ужас, когато разбра, че тя е при нас в свободните си уикенди, малки я все пита: " Тати защо купва и за нея" Дъщеря ми много ги харесва и двамата... даже Терминатора и е на сърце.... Големия също я харесва но , се държи на високо/ да не предаде мама/... Абе, направо сме като едно голямо италиянско семейтво
Даже ходихме заедно на почивка цялата фамилия Зрънкови... /докторат мога да напиша на тази тема/.... Терминатора, не търси баща си за игри, търси мен! Виждаш ли : С тати не ми е интересно" Но, това не му пречи да се държи на моменти адски грубо/ забелязала съм, че това му поведение е само първия предиобед... тогава весе още помни заръките на мама/... изясни ме се, че ако почнеш да се натрапваш с много грижи , само ще загубиш.... Ние така или иначе сме"Врагът , който спи в леглото на тати и харчи парите му".... аз търпях доста време издевателствата и се усмихвах... но сега си издавам заповеди, следя за изпънението... Зъбите, дрехите, масата, РС-то, и т.н.... скърцат, мъркат... Терминатора ми заяви: Ама , мама ми оправя леглото"
"Да ама аз не съм мама и не мисля да ти го оправям , затова да се оправи на мига"... най- спокойно му отвърнах.... Ефекта бе поразителен! Даже накара брат си да си сложи маратонките на мястото....
ако искаш детето да е чувства не на хотел, направи му само негов си кът... Ние купихме , след допитване . точния цвят комплекти за спане, хавлии, четки за зъби, гъби за баня, много са важни и съдовете за храна. Имат си техен рафт за дрехите... Изобщо, старая се нищо да не им липства... но не и да се превръщам в слугиня... Това не!!!
В неделя, по Нова ще дават "Втората майка". ще го гледаме заедно... надявам се да има поука и за мен и за тях...

мммм дааа , весело е и забавно

...сънувах, че съм пеперуда, сънувала, че е човек... /Джуандзъ 364-286 г. пр. Хр./


Тема Re: ами явно нещо им пречинови [re: cтap мpъcниk]  
Автор Freude (радостна)
Публикувано17.09.04 12:45



Аз пък хващам как таткото понякога стои като чужд докато ние се забавляваме .Рисуваме на РС-то с Терминатора или 4-мата готвим обяда... Понякога ми налита в кухнята или спалнята... ама достачесто сме заловени на местопестъплението от Терминатора!Тога той _Терминатора заявява-" Никой да не мърда от местата си- те се натискат! настава смях до небесата!!! даваме си сметка, че и трите хлапета ясно виждат разликата в предишните семейства... Но какво да се прави, това е живота Вацно е децата да не са изолирани от новите семейства... аз например , не бих допуснала те тримата да заминат за уикенда сами... Така организираме нещата, че дае забавно за всички.....
Много ди права за влиянието на майката! Нашата майка си позволи докато бяхме на почивка да се обади на големия с думите: Сега ти си отговорен за теб и малкия... бащави ще е доста разсеян и няма да има време за вас!"
Или пък, след катао сме прекарали прекрасен уикенд извън София... ние се заявява: " Всеки път децата се връщат травмирани и измъчени.... ако ви пречат може да не ги вземате! мммм дааа, това е то...

...сънувах, че съм пеперуда, сънувала, че е човек... /Джуандзъ 364-286 г. пр. Хр./


Тема Re: Към разведените мъже с децанови [re: ina_k]  
Авторedna takava (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 14:25



Abe koi govori za hvalbi Ti normalna li si? Koi bi se hvalil za tazi tupotia!! Opitvah se da pokaja edna takava situacia ot suvsem drug pogled a imenno, 4e ne vinagi tova koeto vijdame e realnostta. Zabeliazvam oba4e, 4e banalnata reakcia e na lice vajnoto za teb e da ima jertva i da si na neina strana!
Vinagi imaite edno na um tova e, koeto iskah da spodelia........



Тема Re: Я малко опит от меннови [re: Freude]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано17.09.04 15:35



Обичам купоните! При нас шоуто е, че дъщеря ми също много харесва приятеля ми, но това не и пречи да ме подпитва защо съм направила еди-каква-си промяна вкъщи, която знае, че правя заради него. А, не смятам да се сприятелявам прекомерно с детето и да му досаждам, просто мисля, че можем да не си пречим и да не се дразним.
Ще го гледам този филм. Благодаря за съветите!



Тема Re: Към разведените мъже с деца [re: Жeни]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано17.09.04 15:54



Склонна съм да си мисля, че децата не разбират много от толерантност. Ясните и недвусмислени "упътвания", поне при моите, вършат много повече работа. Но това е друга тема... А и май не само при моите като гледам мненията на Freude




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.