Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема какво ми прави впечатление в този клубнови  
Автор Mr.N ()
Публикувано04.09.04 10:42



Здравейте,преди време някой бе ми писал че никой няма да отговори на обявата ми,защото не ме познавали редовно пишещите в този клуб. Та сега реших и аз да драсна два реда.Чета темите,но избягвам да давам мнения,защото не живея в България и не мога да сравнявам живота тук с този в Бг-ако един съвет е полезен спрямо живота тук,то не означава че същият съвет ще бъде приложим в Бг-поради различията в начина на живот и реалност. Но не това ми бе мисълта-какво ми прави впечатление тук- в много от темите тук обвиненията за несполучлив брак,развод,проблеми в семейството и други подобни се стоварват върху мъжете. Не във всички случаи,разбира се,но преобладаващите мнения са че мъжете са главните виновници за несполуките в брака. Може би тази тема да е била дискутирана преди,сигурно съм я пропуснал, но ще се радвам ако споделите нещо по този въпрос.



Тема И аз съм страничен наблюдател -нови [re: Mr.N]  
Автор Stefan (хич ме няма :-))
Публикувано04.09.04 11:00



защото още не съм успял да се разведа.
Приеми просто, че най-вече дамите в клуба се жалват за разводите си, докато мъжете говорят за това с повече насмешка и хумор. Затова се създава подобно впечатление. Естествено, че страната, която не присъства в клуба, е "виновната". Сега - знам си - пак ще ми теглят по една българска...

Ако отидеш в затвора и анкетираш задържаните кой какво престъпление е извършил - всички ще ти кажат, че не са виновни за нищо. Че е грешка и прочее... Та така и в "Клуба на разведените" - тук просто е словесен приют за оскърбените от съдбата (presumably not guilty).


Love should be everything or not at all...

Тема Re: И аз съм страничен наблюдател -нови [re: Stefan]  
Автор TЯ! (Нефертити)
Публикувано04.09.04 13:00



Ама си и ти ... "страничен-център-напададел"



Тема Не, бе...нови [re: Mr.N]  
Автор Mama NettyМодератор (блондинка)
Публикувано04.09.04 13:53



Как ще са виновни само бившите ни мъже!!!
Виновни са освен това и майките им, дето са ги възпитали така и любовниците им - предишни и настоящи...
А най-виновни сме си самите ние - че сме си ги избрали такива!
И че после не сме се отметнали от избора си... аме сме продължили с тях докрай...тоест до края.

А понякога няма виновни... живот!


Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 04.09.04 13:54.



Тема Написах го с добро чувствонови [re: TЯ!]  
Автор Stefan (хич ме няма :-))
Публикувано04.09.04 14:22



към клубарите - не се впрягай, моля те!

Пий едно хапче за стимулиране чувството за хумор и сама ще видиш...


Love should be everything or not at all...

Тема Сега пак ще те заръбам -нови [re: Mama Netty]  
Автор Stefan (хич ме няма :-))
Публикувано04.09.04 14:30



пък ако ще и да ме изтриеш!

Хващам бас, че изборът ти е бил добър. Даже много... Само че има един такъв синдром на бранчите жени и мъже - че когато вече си вътре в мидата на семейството - отпускаш се и си показваш и другата страна (другите, бих казал). А човекът е станал човек, защото цял живот е под напрежение (а напрежението като начин на живот понякога си е същинско удоволствие). Трябва да запазваме достойнство във всяка ситуация. И както обичам да повтарям: оказва се, че живееш с някого 10-15-20 години и накрая се оказва, че въобще не го познаваш. Тогава кого да виним, че искаме да останем сами, защото човекът, с когото сме подписали, се е оказал далеч под нивото ни? И въобще тук активни са други категории - само не и вината.


Love should be everything or not at all...

Тема Re: Написах го с добро чувствонови [re: Stefan]  
Автор TЯ! (Нефертити)
Публикувано04.09.04 14:32



Знам , Стефчо
И аз се пошегувах

Днес в Египет има празник и е весело

Редактирано от TЯ! на 04.09.04 14:34.



Тема Да!нови [re: Mama Netty]  
Автор erika (kysokoska)
Публикувано04.09.04 15:28



Да добавя, че и бащите им са виновни!

А най-виновни сме си самите ние!



Тема Re: Виноват!!!нови [re: Mr.N]  
Автор cтap мpъcниk (невинен грешник)
Публикувано04.09.04 17:10



Разбира се че като мъж аз бях виновен...как така да не се ядосвам, да правя сцени, да не дигам скандали, да не обвиня роднините, комшиите, положението, евреите, хамериканците, арабите, куците, плешивите, зеленооките, велосипедистите...кой забравих

От което чета май мъжете са родени виновни...

...I DID IT MY WAY!! REGRETS, I HAD A FEW...


Тема Когато нещата са такиванови [re: Mr.N]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано04.09.04 17:36



каквито са, има ли значение кой е крив и кой е прав? И ако се знае, какво? Аз ли съм виновна, той ли е виновен, ще се оправи ли нещо? - Не! Нещата се оправят само когато ги вземем в ръцете си, но това е въпрос на настояще, не на минало. Така че, според мен, въпросът за вината изобщо не стои. А за да разберем другия до нас е най-добре първо да погледнем себе си. /Има една такава поговорка: "Ако още не си срещнал злото, погледни в себе си"/.
Защото преди да получиш, трябва да дадеш.

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от anbra на 04.09.04 17:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от anbra на 04.09.04 21:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.