Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Много кофти нещо...нови  
Автор Ckpитa ()
Публикувано02.08.04 09:38



...е моят живот.И от никъде светлинка в тунела.Той е все така семеен,аз все така влюбена.Може би заради силната любов ,която изпитвам не мога да се разделя с него,но то вече не е живот.Ставам сутрин-плача,лягам вечер-плача.Че то сълзи не ми останаха,за очи да не говорим,ходя като буреносен облак.Преди седмица се срещнах с приятелка/единствена ми/,която живее в чужбина и си идва веднъж в годината и си устройваме един week-end на морето без други присъстващи.Та тя ме попита къде е отишъл човека,който познава/живели сме 5г.заедно-ех,студенстските години.../Каза че дори пуша с отвращение./е,аз пуша с отвращение,поради простата причина,че пуша от нерви/
И да ме пита някой защо се ядосвам?
ЗАЩОТО МЕ Е ЛЪГАЛ ТОЛКОВА ГОДИНИ!И не мога да съм се борила за тази връзка толкова дълго и да кажа край.Знам че с брака му е свършено,не мога да разбера причината да не се разделят,обаче искам да сложа край на тази връзка.Вече съм 80% готова.
ИСКАМ ДА МУ Е ГАДНО!Искам да се разделим по най-кофти начина.Искам да го нараня с думи.Обмислях просто да му напиша едно писмо и да му го дам.Не съм от най-умните и хитрите.Затова ми е нужен съвет.Много се радвам като чета разсъжденията ви.И сега имам нужда от помощ,моля
Не става въпрос за простотии,искам нещо което би го наранило,защото в близката година едва ли бих погледнала друг,а да повярвам на мъж-трудно.Огорчена съм и осъзнавам,че не съм попаднала на човек за мен и не слагам мъжете под един знаменател.Просто ми е много гадно.
PS -не се е държал кофти с мен,просто...ме лъга че ще се разведе/и продължава/,а не мисля че ще го направи.



Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: Ckpитa]  
Автор SNAPE FOR EVER (Storyteller)
Публикувано02.08.04 10:15



Когато един семеен мъж реши че иска една жена в леглото има два варианта: Или е почтен или не е.
Ако е почтен той първо се развежда, а ако не е почтен просто си обещава безкрай. Ти си попаднала на втория вариант. Просто си тръгни без да се обръщаш и без да обясняваш. Ако той има ключ от вас смени бравите. Ако почне да ти досажда привикай го в РПУ-то да му направят едно предупреждение за тормоз. И никакво друго внимание. Когато ти се обади просто му затвори тихо телефона. С безразличие. А ако стане много настоятелен просто е погрижи жена му да научи. Можеш да го предупредиш за това последното ако искаш, но каквото и да му кажеш, не позволявай той да почувства емоциите ти. Почувства ли той емоциите ти, ти си негова.
И имай предвид, че докато не се разделиш с него нямаш шансове да си намериш почтен мъж, защото почтените мъже не се занимават с омъжени жени или с такива, които си имат постоянен партньор. Дори и да те хареса някой такъв просто ще си претрае и ще отмине щом научи че си имаш дългогодишен интимен партньор.
В общи линии ти давам съвета: Убий простака с безраличие.

Така да бъде и да остане! - казало малкото сиво човече...


Тема Неее! Бъди великодушна.нови [re: Ckpитa]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано02.08.04 10:20



Недей! Нееееееееееее! Спри се, овладея се!

Знам че боли. Ясно ми е! Няма да го забравиш никога. Опитай се да разбереш какво става в душата му. Ама, ще ти е много трудно в такава ситуация да проумееш каквото и да било.

Махни с ръка и дай нататък...



Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: Ckpитa]  
Автор Xeй Живoт! (enjoy the life)
Публикувано02.08.04 10:30



Присъединявам се към горните мнения - не мисля, че трябва да отмъщаваш или нараняваш - от това няма да почувстваш удовлетворение. Всеки един от нас е стигал до момент, в който се е налагало да продължи напред, вместо да се тюхка за най-хубавите или най-пропилените в напразно очакване години от живота си. Важното е като вземеш решението, да го направиш по достоен начин - без да унижаваш човека отстреща, какъвто и да е той. За твое собствено добро.
Знам, че ще ти е тежко и наистина ще те боли много - но ако решиш да се разделите, просто тихо и кротко му го кажи и не се обръщай назад.
Пред себе си имаш много години, в които животът може да ти поднесе прекрасни и неочаквани неща...
Късмет!

Желанията ни трябва да са леки като перце...


Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: Ckpитa]  
Автор Moan (Quantum satis!)
Публикувано02.08.04 10:46



Не губи време и не хаби нерви да отмъщаваш, да пишеш писма, да правиш мръсни номера. От тях ще омърсиш само себе си.
Животът е кратък, щом усещаш, че нямате бъдеще, продължавай напред и се наслаждавай на всеки миг. Запази хубавите спомени от тази връзка, а лошите - те вече са ти поука.
И не се обръщай назад, бъдещето е пред теб, а единствената посока - напред и нагоре!

_________
Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема с всички съм съгласна...нови [re: Moan]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано02.08.04 12:27



но това ми се стори най-точно... и по мой вкус :)

Скрита, губиш си времето и младостта.
Отмъщенията и интригите са губене на време, през което имаш шанса да се отърсиш от тази връзка, да се вземеш в ръце и да заприличаш на това, което ти е припомнила приятелката ти.

Няма нужда да си докарваш повече бръчки по лицето... или действай бързичко с приключването или се примири, че ще си на позицията "любовница" цял живот... или поне докато не се появи някоя по-млада на хоризонта. И това не е лош вариант, стига да можеш да го приемеш в себе си.




Тема НЕ ЩА ОТМЪЩЕНИЕнови [re: Hell]  
Автор Ckpитa ()
Публикувано02.08.04 13:08



просто искам да усети колко много ме е наранил,т.е. искам да го заболи душата от нашата раздяла поне за няколко дни.



Тема Що за желание - [re: Ckpитa]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 13:11



да нараниш някого - и то човек, когото си обичала? Самата ти си наранена и не ти е хубаво, нали? И възмездието, което търсиш, ще нарани още повече самата тебе, защото тоя тип - ако те обичаше и те искаше - наистина щеше да се разведе до сега. Или си решила според стария Мойсеев закон: Око за око, зъб за зъб?
Сама не си сигурна на 100% какво искаш - а би трябвало. С насилие и арогантност хубост не става, още по-малко любовта не е гума, за да я регенерираш. Тя просто си отива - идва друга...
ИСКАМ ДА МУ Е ГАДНО! - това ми звучи като вечната шопска максима: Не на мене да ми е добре, ама на Вуте да му е зле. Навярно не те иска човекът именно заради този твой начин на разсъждаване. Сигурно така се отнасяш и към други хора или неща от живота. Сама ще си отговориш.



Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: Ckpитa]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано02.08.04 13:55



"Когато вземаме нещо, пълним джоба си.
Когато даваме нещо, пълним душата си..." Чърчил.

Не :"Защо той ме е лъгал толкова години?", а "Защо аз съм се лъгала толкова години?". Той не те е лъгал, ти си се лъгала. Има голяма разлика.
И отговорът не е в това, че си била много влюбена. Това е оправдание.
Не се старай да направиш така, че "ДА МУ Е МНОГО ГАДНО".
Ако , все пак го постигнеш, с гаранция на тебе ще ти е много по-гадно. Няма да тържествуваш, повярвай ми.
Има и нещо друго, което сега едва ли оценяваш. Прегоряла си.
Това означава, че след толкова сълзи и любов, очакване и мъка, в сърцето си вече си го отписала. В мислите си още не, но в сърцето си - вече да.
Никак не ми се иска да го оправдавам, но ти помисли ли си дали не му е извънредно трудно да стигне до развод? Не, че няма да го направи, но сигурно не му е лесно да го направи "от раз".
През това време ти вече си "прегоряла" от бързане и обида от забавянето.
Печалният факт е, че сега и да се разведе, и да се ожените, най-вероятно нищо няма да излезе.
Между другото, ти била ли си женена?
Според мене - не си.
Затова така гледаш на развода. Понякога ника не е лесно да се направи бързо.
Не се озлобявай, животът е достатъчно дълъг.
И ползвай мъдрия съвет "Убий го с безразличие.".

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само , за да умре...


Тема Може и да си правнови [re: Cтeфaн]  
Автор Ckpитa ()
Публикувано02.08.04 13:57



...аз гледам на нещата от друг ъгъл.Просто...има толкова неща които не знаете за тази връзка и ...толкова много болка и чакане...
Как просто да си тръгна ей така?За какво е било всичко тогава?Тези 10 години?Уф че кофти.
Не се научих да разсъждавам като зрял човек в това отношение




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.