Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Много кофти нещо...  
Автор Ckpитa ()
Публикувано02.08.04 09:38



...е моят живот.И от никъде светлинка в тунела.Той е все така семеен,аз все така влюбена.Може би заради силната любов ,която изпитвам не мога да се разделя с него,но то вече не е живот.Ставам сутрин-плача,лягам вечер-плача.Че то сълзи не ми останаха,за очи да не говорим,ходя като буреносен облак.Преди седмица се срещнах с приятелка/единствена ми/,която живее в чужбина и си идва веднъж в годината и си устройваме един week-end на морето без други присъстващи.Та тя ме попита къде е отишъл човека,който познава/живели сме 5г.заедно-ех,студенстските години.../Каза че дори пуша с отвращение./е,аз пуша с отвращение,поради простата причина,че пуша от нерви/
И да ме пита някой защо се ядосвам?
ЗАЩОТО МЕ Е ЛЪГАЛ ТОЛКОВА ГОДИНИ!И не мога да съм се борила за тази връзка толкова дълго и да кажа край.Знам че с брака му е свършено,не мога да разбера причината да не се разделят,обаче искам да сложа край на тази връзка.Вече съм 80% готова.
ИСКАМ ДА МУ Е ГАДНО!Искам да се разделим по най-кофти начина.Искам да го нараня с думи.Обмислях просто да му напиша едно писмо и да му го дам.Не съм от най-умните и хитрите.Затова ми е нужен съвет.Много се радвам като чета разсъжденията ви.И сега имам нужда от помощ,моля
Не става въпрос за простотии,искам нещо което би го наранило,защото в близката година едва ли бих погледнала друг,а да повярвам на мъж-трудно.Огорчена съм и осъзнавам,че не съм попаднала на човек за мен и не слагам мъжете под един знаменател.Просто ми е много гадно.
PS -не се е държал кофти с мен,просто...ме лъга че ще се разведе/и продължава/,а не мисля че ще го направи.



Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: Ckpитa]  
Автор SNAPE FOR EVER (Storyteller)
Публикувано02.08.04 10:15



Когато един семеен мъж реши че иска една жена в леглото има два варианта: Или е почтен или не е.
Ако е почтен той първо се развежда, а ако не е почтен просто си обещава безкрай. Ти си попаднала на втория вариант. Просто си тръгни без да се обръщаш и без да обясняваш. Ако той има ключ от вас смени бравите. Ако почне да ти досажда привикай го в РПУ-то да му направят едно предупреждение за тормоз. И никакво друго внимание. Когато ти се обади просто му затвори тихо телефона. С безразличие. А ако стане много настоятелен просто е погрижи жена му да научи. Можеш да го предупредиш за това последното ако искаш, но каквото и да му кажеш, не позволявай той да почувства емоциите ти. Почувства ли той емоциите ти, ти си негова.
И имай предвид, че докато не се разделиш с него нямаш шансове да си намериш почтен мъж, защото почтените мъже не се занимават с омъжени жени или с такива, които си имат постоянен партньор. Дори и да те хареса някой такъв просто ще си претрае и ще отмине щом научи че си имаш дългогодишен интимен партньор.
В общи линии ти давам съвета: Убий простака с безраличие.

Така да бъде и да остане! - казало малкото сиво човече...


Тема Неее! Бъди великодушна.нови [re: Ckpитa]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано02.08.04 10:20



Недей! Нееееееееееее! Спри се, овладея се!

Знам че боли. Ясно ми е! Няма да го забравиш никога. Опитай се да разбереш какво става в душата му. Ама, ще ти е много трудно в такава ситуация да проумееш каквото и да било.

Махни с ръка и дай нататък...



Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: Ckpитa]  
Автор Xeй Живoт! (enjoy the life)
Публикувано02.08.04 10:30



Присъединявам се към горните мнения - не мисля, че трябва да отмъщаваш или нараняваш - от това няма да почувстваш удовлетворение. Всеки един от нас е стигал до момент, в който се е налагало да продължи напред, вместо да се тюхка за най-хубавите или най-пропилените в напразно очакване години от живота си. Важното е като вземеш решението, да го направиш по достоен начин - без да унижаваш човека отстреща, какъвто и да е той. За твое собствено добро.
Знам, че ще ти е тежко и наистина ще те боли много - но ако решиш да се разделите, просто тихо и кротко му го кажи и не се обръщай назад.
Пред себе си имаш много години, в които животът може да ти поднесе прекрасни и неочаквани неща...
Късмет!

Желанията ни трябва да са леки като перце...


Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: Ckpитa]  
Автор Moan (Quantum satis!)
Публикувано02.08.04 10:46



Не губи време и не хаби нерви да отмъщаваш, да пишеш писма, да правиш мръсни номера. От тях ще омърсиш само себе си.
Животът е кратък, щом усещаш, че нямате бъдеще, продължавай напред и се наслаждавай на всеки миг. Запази хубавите спомени от тази връзка, а лошите - те вече са ти поука.
И не се обръщай назад, бъдещето е пред теб, а единствената посока - напред и нагоре!

_________
Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема с всички съм съгласна...нови [re: Moan]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано02.08.04 12:27



но това ми се стори най-точно... и по мой вкус :)

Скрита, губиш си времето и младостта.
Отмъщенията и интригите са губене на време, през което имаш шанса да се отърсиш от тази връзка, да се вземеш в ръце и да заприличаш на това, което ти е припомнила приятелката ти.

Няма нужда да си докарваш повече бръчки по лицето... или действай бързичко с приключването или се примири, че ще си на позицията "любовница" цял живот... или поне докато не се появи някоя по-млада на хоризонта. И това не е лош вариант, стига да можеш да го приемеш в себе си.




Тема НЕ ЩА ОТМЪЩЕНИЕнови [re: Hell]  
Автор Ckpитa ()
Публикувано02.08.04 13:08



просто искам да усети колко много ме е наранил,т.е. искам да го заболи душата от нашата раздяла поне за няколко дни.



Тема Що за желание -нови [re: Ckpитa]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 13:11



да нараниш някого - и то човек, когото си обичала? Самата ти си наранена и не ти е хубаво, нали? И възмездието, което търсиш, ще нарани още повече самата тебе, защото тоя тип - ако те обичаше и те искаше - наистина щеше да се разведе до сега. Или си решила според стария Мойсеев закон: Око за око, зъб за зъб?
Сама не си сигурна на 100% какво искаш - а би трябвало. С насилие и арогантност хубост не става, още по-малко любовта не е гума, за да я регенерираш. Тя просто си отива - идва друга...
ИСКАМ ДА МУ Е ГАДНО! - това ми звучи като вечната шопска максима: Не на мене да ми е добре, ама на Вуте да му е зле. Навярно не те иска човекът именно заради този твой начин на разсъждаване. Сигурно така се отнасяш и към други хора или неща от живота. Сама ще си отговориш.



Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: Ckpитa]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано02.08.04 13:55



"Когато вземаме нещо, пълним джоба си.
Когато даваме нещо, пълним душата си..." Чърчил.

Не :"Защо той ме е лъгал толкова години?", а "Защо аз съм се лъгала толкова години?". Той не те е лъгал, ти си се лъгала. Има голяма разлика.
И отговорът не е в това, че си била много влюбена. Това е оправдание.
Не се старай да направиш така, че "ДА МУ Е МНОГО ГАДНО".
Ако , все пак го постигнеш, с гаранция на тебе ще ти е много по-гадно. Няма да тържествуваш, повярвай ми.
Има и нещо друго, което сега едва ли оценяваш. Прегоряла си.
Това означава, че след толкова сълзи и любов, очакване и мъка, в сърцето си вече си го отписала. В мислите си още не, но в сърцето си - вече да.
Никак не ми се иска да го оправдавам, но ти помисли ли си дали не му е извънредно трудно да стигне до развод? Не, че няма да го направи, но сигурно не му е лесно да го направи "от раз".
През това време ти вече си "прегоряла" от бързане и обида от забавянето.
Печалният факт е, че сега и да се разведе, и да се ожените, най-вероятно нищо няма да излезе.
Между другото, ти била ли си женена?
Според мене - не си.
Затова така гледаш на развода. Понякога ника не е лесно да се направи бързо.
Не се озлобявай, животът е достатъчно дълъг.
И ползвай мъдрия съвет "Убий го с безразличие.".

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само , за да умре...


Тема Може и да си правнови [re: Cтeфaн]  
Автор Ckpитa ()
Публикувано02.08.04 13:57



...аз гледам на нещата от друг ъгъл.Просто...има толкова неща които не знаете за тази връзка и ...толкова много болка и чакане...
Как просто да си тръгна ей така?За какво е било всичко тогава?Тези 10 години?Уф че кофти.
Не се научих да разсъждавам като зрял човек в това отношение



Тема Re: НЕ ЩА ОТМЪЩЕНИЕнови [re: Ckpитa]  
Автор wild (lady) ()
Публикувано02.08.04 13:57



Това, че ще го заболи е сигурно - дори и ти да не го искаш. По-важното е теб да не те боли.. или поне не дълго. Но трябва да си наясно със себе си, иначе ще ти е доста тежко и повече от година време.



When dream turns to a nightmare the only way is to wake up…


Тема Може и повече от годинанови [re: wild (lady)]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано02.08.04 14:04



Тъй както гя иска - цял живот ще я боли душата.

От нежната раздяла, без обяснения и сълзи - ще го заболи най-много.



Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: Ckpитa]  
Автор good_fairy (а дали...)
Публикувано02.08.04 14:11



Как да те посъветвам нещо...и при мен положението е същото... Това е първият мъж в живота ми който се държи така с мен. Мил, внимателен, грижовен, умее не само да говори, но и да те слуша. Когато сме заедно се държи така, все едно съм единствената жена в света... и съм най-най-най-... ЖЕНЕН!!! САМ ме попита интересува ли ме какво смята ТОЙ да прави с живота си. Интересува ме, и още как... И се заредиха едни - да стане това, после другото и т.н. И винаги изниква нещо ново като пречка за развода му...
Поставях си срокове, за мен, ако не го направи - край - и нищо. Не мога! Обичам го!
Не говоря с него на темата развод, никога не съм го карала да се развежда. Написах му писмо за да му обясня как се чувствам и как не искам да се чувствам повече така... Отговора беше: И ти си права за теб, и аз съм прав за мен! Щом се обичаме - ще бъдем заедно!
Кога??? ...
И сега съм се оставила, както се казва, по течението. Вече не мечтая... Изживявам хубавите моменти с него. Знам, че това не е правилното, че това не е решението. Знам, че трябва да взема живота си в ръцете, но... Едно голямо НО...

Знам, че в клуба има хора, които ще ни обвинят, други - ще ни съжалят, а може би има и такива, които ще ни разберат...

А ти, каквото и гадно да решиш да направиш, както и кофти да решиш да се разделите, не те ли обичат, няма да нараниш никого другиго, освен себе си!
Не знам какво да ти пожелая в ситуацията: късмет, успех или ...
Пожелавам ти щастие и обич!



Тема Знаем, бре, миличка!нови [re: Ckpитa]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано02.08.04 14:21



Знаем каква е болката при раздяла след дългогодишна ввръзка!



Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: Ckpитa]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано02.08.04 14:40



Какъв е смисълът от тези ти намерения? Дали ще го заболи много, малко или никак, от това тебе няма да те боли по-малко.За теб твоята болка ще бъде винаги най-силната и несравнима с ничия друга. Единствена. Твоя. И никой няма да може да я почувства изцяло освен ти самата.
Просто си тръгни. Без предварителна подготовка, без коментар, без обяснения. Мълчаливо, отказвайки всякакъв разговор.Може би това ще му помогне да осъзнае нещата. И ще го накара да помисли - нали това целиш - да помисли за тебе и да съжали, че не е бил по-решителен в някаква посока. Това стига. Не слизай от собственото си равнище, запази достойнството си. Не постъпвай така, че да се упрекваш по-късно и да те е срам от себе си. То би било много по-ужасно, отколкото онова, което изпитваш в момента, защото е зависело само и единствено от теб.

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/


Тема Re: Може и да си правнови [re: Ckpитa]  
Автор Sunny Ray ( :))
Публикувано02.08.04 14:40



Постави се на мястото на съпругата му - тази жена е лъгана също толкова години, колтото и ти си лъгана, че може и повече от тебе да е лъгана. И сигурно ще бъде лъгана и занапред. А ти имаш шанса, тръгвайки си (прав е Стефан, ако те обичаше наистина, досега да е взел съдбоносното решение), имаш шанса да попаднеш на човек, който ще те обикне истински и няма да те лъже.



Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: good_fairy]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 14:50



А вие себе си разбирате ли се? Разбирате ли, че се стремите към любовта на тези женени мъже, защото има някава пречка за преодоляване - техният брак... Това ви е и амбицирало "да се хванете на хорото". А може би и тях. И да се разведат, и да започнете да живеете заедно, като как мислите, че може да се поддържа жива една любов след периода на първоначалната страст (порядък 3 месеца до 3 години)? Като ви налегнат едни битовизми, сметки, еднообразно ежедневие, като ви налегнат едни навици на разчорлените коси и маски "ала мъртвец", а при него - хъркане,мляскане, уригване и т.н. ... За какво ви е всичко това. Е,трудно се преглъщат 10 години. Но през тези години нали правихте и други неща, нали си оставихте и други живи спомени,заради които си е заслужавало. Сега е време да си кажете "край, да продължа нататък, към нещо ново".



Тема Не винагинови [re: Жeни]  
Автор wild (lady) ()
Публикувано02.08.04 15:19



е точно така. Колкото са случаите, толкова са различни и причините. Всеки знае сам за себе си защо е решил да си тръгне.. или да продължи. И точно защото моят случай е прекалено нетипичен, не бих се наела да правя такива генерални обобщения.



When dream turns to a nightmare the only way is to wake up…


Тема Re: Не винагинови [re: wild (lady)]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 15:44



Ми при теб наистина причината може да е любовта нежду двама ви. Но момичето по-горе пише, че я боли за десетте загубени години. Разбираш ли, не за него я боли, а за загубеното време. Просто е разбрала 80%, че е сгрешила с този си избор на партньор. На всеки може да му се случи да обърка влюбването, страстта,т.е. случайността с онази голяма любов. И рано или късно разбира, че е направил грешен избор. И въпроса е как да продължи? Как да се примири с тази голяма загуба? Как да се научи да губи? Придържам се към съветите по-горе, да продължи със самоуважение, достойно, честно, от раз.



Тема Re: Може и повече от годинанови [re: ASSASSlN]  
Автор Pocu (регистрирана)
Публикувано02.08.04 17:55



От нежната раздяла, без обяснения и сълзи - ще го заболи най-много

Баш си е тъй, Асасине! Един път и аз да съм на твоето мнение

А иначе - Скрита, прави са хората. Говорят от личен опит. Аз - също, макар че с женен не съм си имала работа. Ти си знаеш ситуацията, но ако няма какво да се промени, тръгвай си! Щото както си откарала 10г., тъй ще откараш и 15, че и 20г. Ще подминеш някоя голяма любов, само заради един мъж, който няма да ти се подари изцяло. Който ще споделя с теб и празници, и делници.

Деца не искаш ли да имаш? От него можеш ли да имаш?
Има и по-важни неща на този свят. На едните чувства и на единия инат не се робува. Ако иска човек да е щастлив, де.. И пак от опит - с един мъж не се свършват останалите.

Ако не Ви отговарям, погледнете



Тема Един път да си на моето мнение???нови [re: Pocu]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано02.08.04 18:06



Лелиии, само един път??? Аууу, че толкова ли съм зле?

Я, ела в събота, че да си оправим мненията!

И Скрита-та да дойде. Стига е мокрила възглавницата със сълзите си! Знаем го тоя номер! Ревеш, ревеш, влизаш в омагьосания кръг на безизходицата, започваш да се въртиш все по-бързо, докато центробежната сила те изхвърли...

Къде ще те изхвърли? Не знам! Различно се пада, ама винаги е бэлезнено! Вервате ми, нали!

Редактирано от ASSASSlN на 02.08.04 18:08.



Тема Re: Ни могънови [re: ASSASSlN]  
Автор Pocu (регистрирана)
Публикувано02.08.04 18:14



Във Варна ще бъда тогава. В общи линии, събота и неделя не се заседявам в София, та затова не съм идвала на ракиите. Е, чат-пат оставам, ама то заради разни проблеми и така се депресирам, че не съм за пред хора

Ако не Ви отговарям, погледнете



Тема Re: Неее! Бъди великодушна.нови [re: ASSASSlN]  
Авторtarikat (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 18:32



ej be pich, tebe ti e mnogo lesno tuj da govorish....
mahni s raka i daj natatak....ne stava to taka ama i kak da go razberesh ... kato si muj i mislish samo kak da poluchish porednata svirka....
shtoto ti ne si laganija ... i ti ne si trjabvalo sam da zaspivash vecher ...i da znaesh che ljubimia v momenta e v objatiata na druga.... ma kato ne mojesh da se postavish na nejno mjasto...
ama toj naistina zaslujava da strada i kolkoto poveche tolkova po dobre....


a az predlagam na uvajaemata dama ... prosto da kaje na jena mu .... ili da nameri nachin tja da razbere...ot tui po gadno na kude...puk i ako picha ima pari...da moje bednata jenitsa da go oshushka pri razvoda...


A теб Асиане не се учудвам че жена ти те е zаряzала .... просто си противен...



Тема Re: Неее! Бъди великодушна.нови [re: tarikat]  
Авторmysty (Нерегистриран)
Публикувано03.08.04 06:39



tova e glupavo da otgovorish na zloto s zlo..ili s drygi dumi da syvetvash tova momi4e da se dyrji po tozi na4in...da mu otmyshtava..zashtoto e vqrno 4e toj se e dyrjal nepo4tenno, no tq trqbva da priznae i nejnata greshka..4e mu e povqrvala..i ne e usetila na vreme kak stoqt neshtata....edna vryzka zavisi i ot dvamata...kogato tq ve4e e gotova da go zareje...trqbva da go napravi po naj-elegantniq na4in, da ne pokazva 4uvstva i emocii, da go zabravi napylno, da byde ubedena v tova..za sebe si..da ne go tyrsi pove4e i da ne mu otg na obajdaniqta....po-losho i ot prenebrejenieto i lipsata na vnimanie nqma...no nikoga s loshoto kym nqkogo...pone tova e moqt syvet....



Тема Re: С всичко съм съгласна, нонови [re: Sapiens-s-s]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано03.08.04 09:11



може ли да ми обясниш това:"Не :"Защо той ме е лъгал толкова години?", а "Защо аз съм се лъгала толкова години?". Той не те е лъгал, ти си се лъгала. Има голяма разлика."
Не е ли само игра на думи? Наистина всяко нещо може да се обърне наопъки без особено усилие.
Излиза, че никому не трябва да се вярва за да не се носи риска да се излъжеш сам. Ами как става тази работа, когато иде реч за любов /а и не само/? Значи когато някой обещава и не изпълнява, не е той виновен, а виновен е този, който е излъган - и защо? - защото е имал неблагоразумието да повярва, както е редно да бъде във всички човешки взаимоотношения впрочем, не само в любовните.
Звучи доста несимпатично, не мислиш ли? Освен ако не влагаш някакъв друг смисъл, който остава скрит за мен.
Затова те моля да поясниш, ако обичаш.

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/


Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: Ckpитa]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано03.08.04 09:27



Я спри с това реване! Ама ха, омокри ми монитора тука.

За какво ревеш - аз любовта, която не се е случила; за илюзиите, които сама си наплодила или за 10 години инвестиции на чувства и време в един мъж,на който не му пука нито за тебе нито за жена му.

нещата са каквито са и каквито си ги направиш.в случая явно търпиш провал. стегни се, избърши сополите, облечи си новата рокля и иди на море.

Слънцето прави чудеса със самочувствието+някоя лятна забивка по дискотеките ще ти свали сексуланото напрежение.



Тема Re: Когато една дългогодишна връзканови [re: Жeни]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано03.08.04 09:30



приключи, изгубеното време е най-малкият проблем. Просто защото, когато е изживявано не сме имали чувството, че е изгубено, иначе сме щяли да прекъснем връзката още тогава.
Колкото до избора на партньор - излиза, че при всяка свършила любов все сме попадали на неправилния...ами тогава тъпи ли сме, какво сме, та все не се учим от предишните провали? Всъщност кой би бил правилният - този, с когото се сключва брак ли? Ами, ние пишем в момента в Клуба на разведените...значи пак не е така. Струва ми се, че нещата не са нито само бели, нито само черни... Животът на човек е достатъчно дълъг за да не бъде само еднообразно розов - просто миговете на щастие и разочарования се редуват, няма защо да наблягаме единствено на вторите. Те просто са в равновесие, според мен, но човек смята, че щастието му се полага като естествено състояние и не му обръща особено внимание - един вид "така трябва", докато цялото му същество се бунтува срещу "несправедливата съдба" в по-мрачните дни.
Та за справянето със ситуацията - ако човек сам не може, времето помага... Никога не се знае какво печелим, когато губим и какво губим, когато печелим...

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/


Тема Re: С всичко съм съгласна, нонови [re: anbra]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано03.08.04 11:02



Кой знае защо, аз си мислех, че е ясно на всички...
Пояснявам : Когато един човек живее с друг човек, който от 10 години само го лъже, какво означава това?
Че този човек, освен ако не е отявлен дебил, приема десет години безропотно факта , че някой го лъже.
Защо тогава, чак на десетата година наддава неистов вой "О, ужас, мене ме лъжат"???
Значи през тези десет години са живяли с негласното споразумение, че единият ще лъже, а другият ще се прави, че не забелязва, не е ли така?
Надявам се, че вече на всички е ясно.
P.S. За тези, които възприемат нещата само 1:1 и без чувство за хумор, обещавам, че ще се постарая да пиша много по "сдъвквано", за да ме разбират по-ясно.

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само , за да умре...

Редактирано от Sapiens-s-s на 03.08.04 11:04.



Тема Re: Това не е ли от твоя постинг?нови [re: Sapiens-s-s]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано03.08.04 11:32



"Никак не ми се иска да го оправдавам, но ти помисли ли си дали не му е извънредно трудно да стигне до развод? Не, че няма да го направи, но сигурно не му е лесно да го направи "от раз".
Или и това е някакво непонятно проявление на чувство за хумор, което простосмъртните не притежаваме.
Не означава ли това, че ти също приемаш някаква възможност тези 10 години да не са били само лъжа? И че е имала някакво основание да се надява, че ще се изпълни обещаното? Едва ли е смятала, че я лъжат - за да стои толкова време с него, то е защото му е вярвала, което не ми се вижда ненормално и дебилно в една връзка. А това, че е "изпищяла" на десетата година изобщо не означава, че ще сложи край на връзката си - готова е 80%, както казва самата тя. А останалите 20% са страшно много, то и 1% е достатъчен, ако попадаш именно в него. Просто и е докривяло от нещо, може би това е моментна реакция.
P.S.Не се напъвай да слизаш до нивото на тези, "които възприемат нещата само 1:1 и без чувство за хумор", няма нужда да пишеш "много по "сдъвквано", а малко по-непротиворечиво

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/

Редактирано от anbra на 03.08.04 11:57.



Тема Решениетонови [re: Sapiens-s-s]  
Автор Ckpитa ()
Публикувано03.08.04 12:15



е трудно.Някой пояснения:
1-жена му ме познава много добре,срещали сме се 1-2 пъти случайно/и 1 нарочно/
2-роднините му ме познават отлично,били сме заедно нееднократно
3-дъщеря му 10-годишна ме познава много добре,аз ходя да я вземам от у-ще понякога,когато татко й е зает
4-имаме си собствена гарсониера/Т.Е. НЕГОВА/,просто той не желае да си премести дрехите в нея

Обаче аз си вдигам чукалата и в четвъртък заминавам при брат му и жена му/на брата/ на море.След това и с него отивам на море.Изкарваме си една страхотна почивка и след това просто си събирам багажа и си тръгвам.

И....сексуалният ни живот е ВЪРХА!!!

Благодаря ви за вниманието



Тема Re: Решениетонови [re: Ckpитa]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано03.08.04 15:07



"Обаче аз си вдигам чукалата и в четвъртък заминавам при брат му и жена му/на брата/ на море.След това и с него отивам на море.Изкарваме си една страхотна почивка" - Напълно вярвам на това и ти пожелавам да се чувстваш прекрасно!
Но на това - "след това просто си събирам багажа и си тръгвам" - позволи ми да не повярвам съвсем, именно заради думите "след това".
Каквото и да е, важното е да се чувстваш обичана и щастлива!



"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/


Тема Re: Това не е ли от твоя постинг?нови [re: anbra]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано03.08.04 19:09



Човек понякога трябва да поглежда и малко зад капаците, които затварят очите му.
Пак обяснявам, за тези които ПАК не са разбрали или не им е угодно да разберат очевидни неща.
Ако в началото на този десетгодишен период е имало любов, то тя е довела до живот заедно, което е обещание за нещо.
Минават години, една, втора. Момичето чака предложение за брак, в крайна сметка те се обичат, че и живеят заедно.
Това не са ти арабските страни, в които можеш да имаш по няколко жени.
Така, в изчакване, но и в любов минават още няколко години.
Момичето започва да се притеснява, годинките се навъртат на брояча на живота...
Обича го, сексът с него е прекрасен. Но тя се чувства неудовлетворена, липсва и нещо. И това нещо се нарича СИГУРНОСТ.
А от това се нуждае почти всяка жена.
Той, от друга страна, явно се чувства добре и в другото си семейство.
Защото той на практика има две семейства.
Оттук започва развръзката.
Нашето момиче, макар , че го обича започва вече да се съмнява дали постъпва правилно. Тук обяснявам за тези, които възприемат 1:1 - когато една жена се чувства излъгана, това става в първите 1-2-3 години. Максимум. Да чакаш 10 (!!!) години граничи с безотговорност към себе си.
Тогава може да си зададе с пълно основание ключовия въпрос : "Аз го обичам, но той през всичкото това време обичал ли ме е? Ако поне малко ме е обичал, още след втората година щеше да ми осигури сигурност в живота. Следователно, той не ме е обичал, а просто му е било приятно да спи с мене."
Надявам се ,че за някои хора вече е малко по-ясно.
В противен случай ще трябва да процедирам по план В - "Пиша ти бавно, защото знам, че четеш бавно..."
Дотук не виждам абсолютно никакво противоречие.
По тази логика, нашето момиче би могло да чака и 20 години, след което вече ще е твърде късно да променя живота си. Не ми се мисли какво би станало с нея , ако този безотговорен човек я изостави след 20 години съвместен живот.
А каква е гаранцията, че няма да го направи? Заради секса? Силно се съмнявам, че след 50-годишна възраст това ще му е единствения стимул.
Пак за тези, които все нещо не могат да разберат.
Въпросният мъж явно се чувства добре в официалното си семейство. В противен случай щеше за 1-2 години да се организира и да приключи с развода си. Щом като чака 10 години, значи няма никакво намерение да се развежда. За кога да чака тази жена???
Но, за да не бъда едностранчив в разсъжденията си, допускам, че на него също не му е лесно да вземе кардиналното решение.
Не искам голословно да го обвинявам, защото никой, освен самия той не знае какво е в мислите и душата му.
Има хора, които по своята същност са много нерешителни.
Ако допуснем, че той е много нерешителен, а не некоректен, значи човекът си има сериозен проблем.
Вината , все пак, е най-много у нашето момиче.
Че след 1-2 години не му е поставила въпросът ребром -"Или официалното ти семейство - или аз и ново семейство.".
А просто се е задоволила с този начин на живот 10(!) години.
А на десетата започва неистово да пищи : "Аз съм излъгана!!!".
Е , не става така!
Може да се пищи след една-две години, а след десет години примиряване и съгласяване със ситуацията?
Така, че пак ще го напиша, за тези, които мислят бавно :
"През тези десет години не той я е лъгал, а тя е допуснала да я лъжат.
Тя, с безмълвното си съгласие, виждайки, че я лъжат е продължила да живее с него, с което е дала съгласието си да я лъжат".
Човек не може да бъде очевидно лъган десет години и да не предприеме нещо.
А, ако не предприема, значи е съгласен със ситуацията.
Надявам се, че вечно недоразбралите този път няма да съзрат противоречие. И поне ще се опита да разберат нещо от това, което ясно и многократно им се обяснява.
Да се надяваме.

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само , за да умре...


Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: good_fairy]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано03.08.04 19:14



За истинска любов никой никого не би могъл да укори.
Никой няма да те обвини в нищо.
Но ако продължаваш така, ще ти минат хубавите години...
Да не се окажеш в същото положение - десет години почти брачен живот, най-добрите ти години на жена, ставаш на 40, вече не си толкова интересна...
После?
Ти си отговори.

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само , за да умре...


Тема Re:Благодаря ти!нови [re: Sapiens-s-s]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано03.08.04 20:12



Беше пространствен и обстоятелствен. Надявам се това поучително слово да ти е доставило удоволствие.
Наистина надеждата умира последна./"Да се надяваме"./

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/


Тема Re: Решениетонови [re: Ckpитa]  
Автор Karla. (pitashta)
Публикувано03.08.04 21:44



да не кажете ,че издребнявам , ама преди няколко месеца ти споменаваше, че взимаш детето от детската градина , а сега това дете се оказва ученичка в 3-4 клас ...не че историята ти не е истина , това си е просто класика , ама такива подробности ме впечатляват ....



Тема Re:Благодаря ти!нови [re: anbra]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано03.08.04 22:16



Dum spiro, spero!

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само , за да умре...


Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: Sapiens-s-s]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано03.08.04 23:30



Малейййййййй 40 г. най-горната граница на безитересността ли са?

Обичта може да дава много повече свобода, отколкото Любовта е способна да отнеме.


Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: Гинec]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано03.08.04 23:54



Образно казано, бе...
За женската суетност граници на възрастта няма...
Говорим за от гледната точка на мъж на 25-30 години...

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само , за да умре...


Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: Sapiens-s-s]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано04.08.04 06:19



Че туй мъж ли е на 25 години?

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/


Тема Re: Споко...нови [re: Гинec]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано04.08.04 07:12



Ние с теб сме в категорията junior на следващия възрастов транш между 50-100!
Че да не е лошо? Хайде, сега! Жени с тежест...
Какво пък...

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/


Тема Re: Когато една дългогодишна връзканови [re: anbra]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 10:57



Ако един ден, след 10 години, открием, че сме разочаровани в една връзка и това не е случайното ни настроение, а започва да се потвърждава всеки следващ ден 80 %, то това ни показва, че сме се доверили на илюзиите в главата си, а не на реалносттта. Самозаблудили сме се с това, което ни се иска вместо да погледнем реалността с широко отворени очи, разум и сърце. Педишните провали ни учат да опознаваме себе си все по-добре и какъв човек търсим, а не дали човекът до нас е правилния или не. Това, че един човек има повече провали не показва, че е тъп, а че е активен да открие своята голяма любов. Любовта не идва сама. Като шестицата от тотото, трябва да пуснем поне фиш. Освен това любовта трябва да се обгрижва, да имаме мигове на повече разум от чувства, или по-скоро разумът ни да се довери на сърцето ни, за да остане жива любовта. Много радко някои хора откриват още в началото това чудо, а други въобще не я срещат... Щастието не е само в любовта. Съгласна съм за динамичното равновесие, но не между щастие и разочарование, а между позитивните и негативните ни чувства... И последно - не е хубаво да се оставим на инерцията и времето. Нали сме хора, социални същества и затова и в радост. и в печал най-добре е да търсим социални контакти, да общуваме с други хора...



Тема Re: Решениетонови [re: Karla.]  
Автор Ckpитa ()
Публикувано04.08.04 11:01



Ще се радвам ако ми посочиш точно къде споменавам,че детето е в детска градина


Всъщност не ме интересува.Аз нали си знам,че всичко си е истинско.Усещам го.За съжаление все още имам силни чувства и не мога да кажа:ти уби всичко в мен и да отмина

Редактирано от Ckpитa на 04.08.04 11:42.



Тема Re: Решениетонови [re: Ckpитa]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 11:25



И понеже виждам, че отдаваш неоправдан приоритет на секса в любовта, ето ти едно предизвикателно предложение. 1-вото твое пояснение е, че жена му те познава добре. А сексуално? Нали искаше да го заболи... Приеми това с чувство на хумор и женска солидарност



Тема Re: Много кофти нещо...нови [re: anbra]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано04.08.04 11:29



Абе, не е важно на колко си, а колко си свеж...
Има и тридесетгодишни старци...

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само , за да умре...

Редактирано от Sapiens-s-s на 04.08.04 11:38.



Тема Неуспешни опитинови [re: Жeни]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано04.08.04 11:37



"Ако един ден, след 10 години, открием, че сме разочаровани в една връзка и това не е случайното ни настроение, а започва да се потвърждава всеки следващ ден 80 %, то това ни показва, че сме се доверили на илюзиите в главата си, а не на реалносттта. Самозаблудили сме се с това, което ни се иска вместо да погледнем реалността с широко отворени очи, разум и сърце."

Точно това се опитвам да обясня по няколко различни начина на Анбра, но, за съжаление, тя зацикля на фазата на "упорито неразбиране на абсолютно очевидни неща", примесено с детинско заяждане на дребно.

Дано пък от тебе приеме очевидната истина.
Дай, Боже всекиму, както се казва...

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само , за да умре...


Тема Малко встрани от предложението..нови [re: Жeни]  
Автор wild (lady) ()
Публикувано04.08.04 13:08



защо да е 'неоправдан' приоритетът? Много си е оправдан даже.. особено ако е приоритет и за партньора. Ако попиташ един мъж какво не му дава да забрави някого през целия си живот - ще ти отговори - 'секс.. и много болка' (задължително в този порядък). Доста жени (ако са искрени) биха отговорили същото. Точно това прави понякога раздялата толкова трудна. Толкова мога да кажа от собствен опит и някои наблюдения върху кръга от хора, в които се е случило да се движа.

И 'Първичен инстинкт' не открива топлата вода, просто дава малко по-преекспониран поглед върху подобни 'явления'. Да видим ще кажат ли нещо ново в продължението..

Ама аз доста се отплеснах май



When dream turns to a nightmare the only way is to wake up…


Тема Re: Малко встрани от предложението..нови [re: wild (lady)]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 10:09



За връзки с период "9 седмици и половина" приоритетът е секс. А за любовта това е необходимо, но недостатъчно, за да я има.



Тема Re: Неуспешни опитинови [re: Sapiens-s-s]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 10:32



Очевидната истина за едни е скрита за други. Не можем да убедим друг човек в нещо, ако преди това не се убедил сам (в резултат на жизнения си опит). Всеки от нас има различен опит. Доколкото разбирам, Anbra предпочита всяка връзка да възприема като любов и думите, които си казват партньорите имат тежест и истинност независимо от фактите и действията. По тази логика, когато момичето, започнало темата, му казва "обичам те" всеки път след секс, то значи, че тя го е възприела този мъж с качествата и с недостатъците, изцяло в живота си. Възприела е и факта, че той е женен. Вече 10 години. За какво й е тогава на "Скрита" да очаква нещо повече от него? В такъв случай и 20-те % колебание дали да се прекъсне или не връзката изиграват своята роля, в тази връзка няма проблем, запазва се и "Скрита" и "Анбра" остават удовлетворени. Ако не са, нека да попитат интуицията, ако не разума си.



Тема Re: Малко встрани от предложението..нови [re: Жeни]  
Автор wild (lady) ()
Публикувано05.08.04 11:59



Че не е достатъчно - не е.

Но си е фактор. Както една връзка от типа '9 седмици и половина' може да се превърне в нещо много повече, така и дългогодишна такава може да се разпадне в зависимост от недостатъчността или липсата му.



When dream turns to a nightmare the only way is to wake up…


Тема Re: Неуспешни опитинови [re: Жeни]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано05.08.04 13:22



Има неща, които не се поддават на нормалната житейска логика.
Стига да иска, всяка една жена или мъж могат да живеят с партньора си и 10 и 20 години, че и много повече, дори и с ясното съзнание, че партньорът им ги лъже и не е коректен към тях.
Въпросът беше дали е съвсем нормално "просветлението" да дойде на 10-тата година или много преди това.
И едва ли силната влюбеност е отговор на това.
Но, понякога, особено при жените разумът отстъпва пред интуицията.

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само , за да умре...


Тема Re: Малко встрани от предложението..нови [re: Жeни]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано05.08.04 13:30



Твърде интересна тема отваряте.
За любовта и приоритетите в нея.
Сексът, като основен приоритет.
Но тук трябва да добавите и още компоненти - продължителността на връзката и възрастта.
Има твърде много връзки, които основно се крепят на секса. Но любов ли е това?
Какво всъщност разбират хората под понятието "любов".
И защо за повечето хора "любов" се асоциира само със секс?

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само , за да умре...


Тема нещо като женска солидарностнови [re: Ckpитa]  
Автор Бизи (новак)
Публикувано05.08.04 15:24



мдаа...
оказва се,че съм в позицията на съпругата, с която трябва той да се разведе ...
не,не...нищо лично и злобно...
напротив..
съчувствам ти, защото "другата" или съпругата - болката е една и съща... Проблема е Той. Безхарактерите хора, без значение мъже или жени, са онези които не заслужават нищо повече от безразличие. В момент, в който вече усъзнаеш, че не ти а Той е виновен и поведението обижда и двете. Егоизма им е метежен. Не могат да се откажат от нас /съпругите/ "защото не искат да ни наранят/причинят това", а не могат да се откажат от любимата жена, защото то е по-силно от тях...затова избират лесния начин и път...а, именно ..дволичието. /е,колко е лесен само те си знаят
И така... нямам съвет,нито за писмо, нито за поведение...само знам, че когато го зарежеш ще се прибере при съпругата си с подвита опашка. Или ще направи решителната крачка и ще се раздели с жена си. И двата случая просто направи нещо драстично, за да можеш да продължиш напред..
Никой и нищо не е по-важно от теб самата на този свят!!! /за майките, естествено децата/
Така, че... искрено ти желая щастие.... с него или без..
само помни, че важната си ТИ!
[plezq se



Тема Нещо много хубавонови [re: Ckpитa]  
Автор Kindlifresser (непознат)
Публикувано05.08.04 15:38



Има един филм "Последното изкушение на Христос". В него Исус се ожени Мария Магдалена и заживяха заедно. И бяха щастливи, но след време тя почина и Исус беше толкова нещастен, колкото сигурно ти си в момента. И тогава при него дойде един ангел и му каза: "На света има една единствена жена с много лица. С която и да си, ти си с една и съща." И Исус взе сестра й Марта за жена и заживя с нея и имаха деца и всичко друго, към което се стремят обикновените хора, като нас.

Този мъж ти е пратен от съдбата на теб за да се научиш да обичаш. Да отключи душата ти за любовта, а не за лично притежание. Той си е свършил работата, остави го да си върви по пътя. Нещо много хубаво ти се е случило. Влюби се в друг, в трети, пети. Любовта извира от теб, тя не идва от другия. Умножавай любовта, обичай, танцувай! Всеки един е ТОЙ!



Тема Присъединявам сенови [re: Kindlifresser]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано05.08.04 22:11



към този съвет, с риск да не бъде разбран и да се стори кощунство за авторката на постинга.

Много често хората не искат да се излекуват, а само да подтиснат симптомите.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.