Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Още един въпрос- провокирано от темата за изневяранови  
Автор bobarizka (непознат )
Публикувано24.07.04 20:16



На последък наблюдавам хората не за друго а просто защото и на мен ми се случи и страшно ме боли от това и се чудя и змислям възможно ли е въобще и съществува ли такава връзка в която липсва изневяра?Не мога да я приема, но все повече се убеждавам че в крайна сметка май всички го правят. Това ме отчаива и се чудя дали пък не търся просто някъква химера съществуваща само в приказките "и заживяха щастливо до края на дните си".
Не съм разведена ( но се чуствам така затова съм тук), просто вчера се разделих с приятеля ми с който живеем от 4 години заедно, което си е почти брак (или поне аз така го чуствах) и се чуствам отчаяна.Даже не знам дали постъпих правилно, обичам го,но просто не мога да приема изневярата то си ми идва от вътре, а като помисля и се огледам май това което търся не съществува

Редактирано от bobarizka на 24.07.04 20:17.



Тема Re:Човек прощава по-лесно, след като сам е грешил!нови [re: bobarizka]  
Автор Moan (Quantum satis!)
Публикувано24.07.04 21:19



Съществува!
Има хора, които изневеряват, и такива които не. Въпрос на разбирания, възпитание /донякъде/, среда, отношения. Но в крайна сметка всичко се свежда до човека и отношенията...

Казваш 'изневяра', а не 'изневери', което навява на мисълта че може и да е инцидентно прегрешение. Важно в такъв момент е неговото отношение и поведение спрямо теб и спрямо случилото се. Ако съм права и става дума за 'единичен случай', не прибързвай.
Но все пак ти познаваш ситуацията и знаеш най-добре какво можеш да очакваш от него и от себе си и какво можте да си дадете взаимно в тази връзка.

Ако при вас става дума за непоправими конфликти и невъзможно съжителство, тогава да, раздялата е решение. Но ако е само до една!!! изневяра, помисли!
Човек прощава по-лесно, след като сам е грешил! Утре може да се случи на теб. Няма ли да искаш втори шанс?

_________
Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема Re: Още един въпрос- провокирано от темата за изневяранови [re: bobarizka]  
Автор Sunny Ray ( :))
Публикувано24.07.04 21:43



И аз мисля, че съществува. Познавам две-три такива двойки, и други, които изглеждат такива, но не ги познавам добре, за да твърдя със сигурност. Все пак не им светя, на хората ;)))

Във всеки случай никой не е застрахован, дори при перфектни взаимоотношения. Имам пред вид, не когато единия е шавлив, а когато без да дава повод е атакуван от трета страна. Затова според мен е важно дали изневерилият сам е бил инициатор или се е поддал (не без съпротива) на настойчиво женско ухажване - понякога се срещат жени, които като видят верен мъж, просто искат да се докажат колко са супер и не го оставят на мира, докато не го вкарат в леглото си. Развалят семейството и после зарязват нещастника, който, ако съпругата не е в състояние да прости, се оказва от два стола на земята.
Когато някой с нещо ме огорчи, независимо какво е, се опивам да приема, че човека насреща постъпва според нивото на духовното си израстване и вари го, печи го, той не може да бъде друго освен това, което е в момента, независимо дали сам иска или не иска. Всеки човек се намира на точно определено място в своята духовна пътека и затова постъпва точно така или иначе. Не можем да го съдим. А проявата на разбиране е първата крачка към прошката. Щом го обичаш, ще намериш начин да му простиш, просто си дай време, успокой се, не бързай да се разделяш, поживейте малко като съквартиранти - дай му време да осъзнае какво е направил, в случай, че прегрешението е еднократно и той държи на теб, а не е започнал сериозна връзка. Може да му е за урок и това да не се повтори.



Тема Re: Още един въпрос- провокирано от темата за изневяранови [re: Sunny Ray]  
Автор Гинec ()
Публикувано24.07.04 21:51



Альоууууууууу,що нямаше НЕТ преди 30 години,за да прочета това.

Обичта може да дава много повече свобода, отколкото Любовта е способна да отнеме.


Тема Re: Още един въпрос- провокирано от темата за изневяранови [re: Sunny Ray]  
Автор Moan (Quantum satis!)
Публикувано24.07.04 22:09



Само да коментирам:
Затова според мен е важно дали изневерилият сам е бил инициатор или се е поддал (не без съпротива) на настойчиво женско ухажване...
По мое мнение ако човек не иска да изневери, не може да бъде накаран насила. Щом го е направил, значи е имало желание и от негова страна, макар и на най-примитивно ниво, дори под формата на 'безразлично ми, да става каквото ще' ако щеш :) Независимо как те 'обработват' ако ти НАИСТИНА НЕ ИСКАШ няма как доброволно да стане, нали?

Когато някой с нещо ме огорчи, независимо какво е, се опивам да приема, че човека насреща постъпва според нивото на духовното си израстване...
Тук не съм съгласна с теб :)
Малко пресилено ми се струва да слагаме на всеки, който ни огорчава /независимо дали е прав в постъпките си спрямо нас или не/ етикета 'духовно ограничен', не мислиш ли? :)

_________
Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема Re: Още един въпрос- провокирано от темата за изневяранови [re: bobarizka]  
Автор bobarizka (непознат )
Публикувано24.07.04 22:10



Проблема е в това че аз лесно ще простя, даже вече съм го направила, но не съм убедена в моралните му възгледи и и не мога да разбера дали това е инцидент или начин на мислене.В смисал аз за първи път разбирам, а неговата реакция - 1 изречение и нищо повече. Все едно съвсем нищо не се е случило.Тои избирал и изкал мен.??? Връзка няма, но и комуникация по темата и аз просто не знам какво мисли. Да простя,да разбера да,но ако това се случва вбадеще пак и пак аз няма да мога да го понеса.А не знам как да разбера преди да е станало късно.



Тема Re: Още един въпрос- провокирано от темата за изневяранови [re: bobarizka]  
Автор Sunny Ray ( :))
Публикувано24.07.04 22:46



Ами точно така формулиран въпрос може би трябва да зададеш на него.
Дали е инцидент или тенденция като начин на мислене и съответно начина на живот - много добре си го формулирала, попитай го точно така.

Предпочита, избира да остане с тебе - чудесно, значи те цени и държи на теб, но смята ли често да прави отклонения занапред, защото намира, че е нормално и "заздравява връзката".

Трябва да предизвикаш разговор, за да разбереш какво мисли. За четири години би трябвало двамата да сте наясно с възгледите си относно основни неща, предполагам. Иначе - все едно живееш с непознат! Не става.



Тема Re: Още един въпрос- провокирано от темата за изневяра [re: Moan]  
Автор Sunny Ray ( :))
Публикувано24.07.04 22:59



Всеки може да сгреши, но ако осъзнае грешката си и съжалява искрено за нея - това вече е стъпка напред.

Аз лично избягвам да съдя, за всяко нещо все намирам някакъв оправдателен мотив, та чак някои познати се дразнят от това... Когато съм засегната, опитвам се да погледна нещата отстрани, все едно става въпрос за други хора, за да съм максимално обективна (според възможностите си - не знам доколко го постигам).
А че има катили, които са 100 процента на животинско ниво... някой тук беше казал - да не обиждаме животните... но катилите са си катили, вари ги печи ги, просто са си това и... просто по-далеч от тях.



Тема Re: Още един въпрос- провокирано от темата за изневяранови [re: Sunny Ray]  
Автор bobarizka (непознат )
Публикувано24.07.04 23:05



Ами всъщност съм наясно с доста неща, но точно тук не мога да хвана мисленето му. А тои просто не иска да говори по темата. Отговаря някъкси уклончиво или ако въпроса позволява само с да и не.Абе направо бяга от темата и не желае обсъждане.



Тема Re: Още един въпрос- провокирано от темата за изневяранови [re: Sunny Ray]  
Автор bobarizka (непознат )
Публикувано24.07.04 23:17



Аз също обикновенно процедирам като теб, но стигнах до това краино решение което все още може би не се знае дали е съвсем крайно защото маи работата бие на катил.Не може да живееш с някой и когато се стигне до нещо подобно да сметнеш че 1 изречение е достатъчно и нама нужда от изясняване




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.