Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема imam nujda sywet ...  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано23.07.04 14:41



Pyrwo da se izwinq za latinicata - prosto w momenta nqmam tehnicheska wyzmojnost da pisha na kirilica
I weche syshtestwennoto (za men ) - wyw klub semejstwo powdignah edna tema; edin/edna ot uchastnicite tam preporycha tozi klub kato shoden s problematikata i za da ne prawq bezsmilen flood bih iskal da chuq mnenieto wi po tozi wypros :





Тема Re: imam nujda sywet ...нови [re: Eol™]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано23.07.04 15:06



Най-доброто ако питаш мен е да намериш общ път с жена ти и да си отгледате детето заедно,загърбете егоизма си и се вгледайте в желанието на детето си......като чета в този клуб и се натъжавам,може ли да толкова егоизъм да струи от млади хора, а и не виждам на какво отгоре.......дерзай,направи невъзможното възможно и пак ела да си говорим

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Re: imam nujda sywet ...нови [re: Eol™]  
Автор Moan (Quantum satis!)
Публикувано23.07.04 16:27



Ако съвместният ви живот е действително невъзможен, намерете начин да си поделите отговорностите към детето, а не него самото. Потърсете оптималния вариант за него, така че да чувства, че продължава да има двама родители. Може и да не бъдете съпрузи занапред, но оставате родители. Затова се постарайте да запазите приятелски отношения - и вие, и детето ви ще се чувствате по-добре.

_________
Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема Re: imam nujda sywet ...нови [re: Eol™]  
Автор Xeй Живoт! (enjoy the life)
Публикувано23.07.04 16:46



Съветите, който ти е дала Хел в другия клуб, са прекрасни и много смислени...
Ако ме питаш мен, добре е да отстъпиш за някои неща (детето официално да живее с майка си), за да получиш други неща - максимални контакти с него, дори с преспиване и т.н. Наистина не е важно при кого официално е детето, ако другият родител има желание да се грижи за него... А за да убедиш майката в добрите си намерения, трябва да пооставиш собствените си чувства поне на първо време на по-заден план... нали крайната цел е детето да се чувства добре, а не да го разсечете с меч...
Знам, че в такива моменти е особено трудно да се водят нормални разговори, защото понякога дори една дума може да предизвика скандал на принципа откъде тръгнахме, къде стигнахме...
Пожелавам ти късмет! Пожелавам ти да имаш сили спокойно да поговориш с майката и да обсъдите вариант, при който детето е при нея, а ти ще помагаш всячески при отглеждането му...

Желанията ни трябва да са леки като перце...


Тема ми тя Хел не е открила топлата вода всъщност...нови [re: Xeй Живoт!]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано23.07.04 19:33



и мен така ме посъветваха преди време препатили познати.

Едно 8 годишно дете има трайни спомени и за двамата си родители... това не е бебе, което тепърва ще се привързва към тях или пък 3-4 годишно дете с неясни спомени и мъгливи представи кой какъв е в обкръжението му.

- това, че и двамата са на квартира в случая е предимство - няма да се влияе от спомена за "старата къща" и да страда по нея.

- жилищата наистина е добре да са наблизо точно заради самото дете и неговата безопасност. В съседни блокове или поне в един квартал без много улици за пресичане. Моят син пътува по 1 час за да дойде при мен или за да се върне при баща си и през този 1 час се звънят телефони между двете къщи, синхронизира се час на тръгване, потвърждава се пристигане... ако аз или баба му сме нещо притеснени, звъним му на мобилния да каже къде по трасето е... идиотска работа и голямо набутване за телефон. Ама пусто техния квартал ми е много скъп и поради тази причина се наврях в другия край на София... не защото кой знае какво ще стане, ако живеем наблизо.

- Детето трябва да има ключ и от двете къщи и да се чувства у дома си навсякъде. Може и да няма своя стая, но свой кът, шкафче, легло трябва да има и на двете места. Някакви дрешки за преобличане според сезона, книги и играчки, четка за зъби и т.н. - иначе ще мъкне всеки път раница с лични принадлежности... и ще се чувства като на гости... тъпо е.

- В общи линии всеки от двамата родители след първоначалния стрес и т.н. ще започне да има нужда от личен живот - малко време да излезе с приятели, или пък да обърне внимание и на новия партньор, когато се появи... тогава започват да излизат наяве предимствата на "неделенето" на детето. Винаги можеш да разчиташ на бившия си партньор, че ще те отмени в грижите, защото това все пак е ВАШЕТО дете и обикновено този, при който не живее постоянно то изпитва силна потребност от контакт - чудесен повод да бъдат заедно :)

- Логично е детето да остане при този родител, който е с по-нормално работно време, не ходи често в командировки и има стабилен (макар и не много висок) доход. Другия трябва да може да реагира в случай на нужда - да вземе отпуск да гледа болно дете, да ходи по родителски срещи (които не знам защо ги правят все в работното време на повечето хора), да поеме някакво търчане и разходи около училището и т.н.

Това не са приказки от 1001 нощ, познавам доста разведени двойки, които живеят така с децата си :) Просто... спокоен, разумен разговор между родителите и понякога - хитри и отракани дечица, които си знаят интересите :))




Тема Re: imam nujda sywet ...нови [re: Eol™]  
Автор SNAPE FOR EVER (Storyteller)
Публикувано23.07.04 20:50



Всички са ти дали съвети но аз не мога да го направя така... някак на сляпо ми се струва че ще бъде. Какво значи лош семеен живот? Конкретните проблеми водят до конкретни решения а аз не зная какво точно куца при вас.

Редакция: Мнението на ХЕЛ е много мъдро и ако не успеете да изгладите отношенията си си струва да му обърнеш внимание. Все пак аз съм на мнение че няма проблеми които да не могат да бъдат решени ако и двамата проявят добра воля.

И след много битки войникът просто вече не желаел да воюва...

Редактирано от SNAPE FOR EVER на 23.07.04 21:12.



Тема Re: imam nujda sywet ...нови [re: Джoaннa]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано23.07.04 22:54



общ път казваш ... може и да не съм пробвал всичко, но пробвах. а дори и една година след началото на края пак не мога данамеря разумно обянение / същественни причини да се стигне до тук. А колкото до възпитанието и егоизма ... тук не става въпрос за егоизъм, а възпитанието (не че съм експерт в областта де) освен добрите обноски и миенето на ръцете след малка нужда предполага да предадеш някакви начални представи за "добро и лошо" (или поне така както ги виждат родителите), да поставиш началото на някаква ценностна система... не бих могъл да го гледам в очите ако аз си сменям принципите при всеки полъх на The Winds Of Change
Ама като се позамисля може и да се поизхвърлям тука :)



Тема Re: imam nujda sywet ...нови [re: Moan]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано23.07.04 23:08



да подялба на отговорностите имах предвид ...
а колкото до оптималният вариант ... предполагам, че това е основният проблем на всички родители особенно на "колегите"
Оставаме родители вярно е, но приятелски отношения ... трудно, но май това ще трябва да е работната хипотеза ...



Тема Re: imam nujda sywet ...нови [re: Xeй Живoт!]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано23.07.04 23:17



АМИН !!!

това всячески ме притеснява. до къде се простира тънката граница ? Както се казва "къде свършва свободата и къде започва свободията"



Тема Re: ми тя Хел не е открила топлата вода всъщност.. [re: Hell]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано23.07.04 23:35



Почваш да ме кефиш

В отговор на:

Детето трябва да има ключ и от двете къщи и да се чувства у дома си навсякъде



това е много ценно ... и правилно според просташкото ми мнение ... не се бях сетил за това. Благодаря.
И другите съвети явно са на принципа "старило <->патило"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.