Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:26 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Я да Ви питам  
Автор Freude (радостна)
Публикувано05.07.04 12:10



Здравейте сладури!
Питенето ми няма нищо общо с темата на клуба но .....
Гризе ме един въпрос, ако имате настроение и опит моля отговорете ми:
Какво е вашето мнение за онлайн -магазините?
Пазарували ли сте накога по този начин и какво е мението ви?

Благодаря ви предварително и лека седмица!

...сънувах, че съм пеперуда, сънувала, че е човек... /Джуандзъ 364-286 г. пр. Хр./


Тема Re: Я да Ви питамнови [re: Freude]  
Автор Trendi ()
Публикувано05.07.04 12:18



Веднъж преди 2 месеца пробвах да купя нещо от такъв магазин. Но аз успях да открия "офиса" на този магазин. Отидох там за да мога да видя какво купувам. НЕ КУПИХ И НЯМА НИКОГА ДА КУПЯ ПО ТОЗИ НАЧИН.

Не те съветвам да ползваш този вид услуга. Не те съветвам и да започваш такъв "бизнес".



Тема Много общо питаш...нови [re: Freude]  
Автор Ryan ()
Публикувано05.07.04 12:30



Но ще опитам да ти отговоря :)

Мнението - положително.
Пазарувал съм всякакви неща - подходящи разбира се за онлайн търговия.
Хубаво е да се има едно наум - дали ще получиш това, за което плащаш и дали то ще е същото, което си мислила, че купуваш. :) За първото притеснение - чарджбек (ако с кредитна карта плащаш) за второто... :)

Хубаво е да уточниш за БГ магазин ли става дума или не. Ако примерно искаш да купиш мобилен телефон от интернет магазин - влез в съответния клуб на дир.бг и питай там или просто почети наоколо.

От някои магазини - не изпращат в БГ, от други - това става срещу допълнителни пари. Ако пазаруваш от

виж рейтинга на търговеца какъв е и се съобразявай с това. Ако ползваш друга подобна система - виж дали има нещо като рейтинг.

Прочети условията за търговия, които търговеца е обявил. Ако не е обявил такива - бягай надалеч. Ако не е обявил, но ползва известна система за разплащания (payment processor) - виж общите условия на съответната фирма.

Важен въпрос е как става доставката. Ако е с куриер - хубаво е съответната фирма да ти свърши цялата работа (включая митническо освобождаване), а не да ти се обадят и да ти кажат - ми тука има нещо за вас и ти да луднеш из митницата.

И още камари други неща...
Ето например сещам се, че повечето големи интернет магазини (Амазон примерно) като си купиш нещо от тях създават профил на интересите ти и почват деликатно да ти пращат някои намеци за подходяща покупка :)

______________________________________
~~~ C'est la vie ~~~ Per aspera ad astra! ~~~

Тема Ами, да, пазарувала съмнови [re: Freude]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано05.07.04 14:55



Веднъж, доволна съм.
Познавам хора, които пазаруват български книги на цени по-ниски от тези в книжарниците/пл.Славейков.

Но не бих купила всичко от там.
Що? Ще продавате нещо он-лайн ли? Или пък някоя агенция прави допитване?

Ако не Ви отговарям, погледнете



Тема амазон, амазоннови [re: Ryan]  
Автор Freude (радостна)
Публикувано05.07.04 15:05



лелееее тях как си ги обичам.

Много ме интересува настройката на българина за подобен род пазаруване... аз самата сам фен и си го правя... но, аз самата не мога да бъда критерий за нагласата на обществото..малиии , колко дълго стана

...сънувах, че съм пеперуда, сънувала, че е човек... /Джуандзъ 364-286 г. пр. Хр./


Тема Re: Ами, да, пазарувала съмнови [re: Pocu]  
Автор Freude (радостна)
Публикувано05.07.04 15:09



амиии лято е!!!! Народа си мечтае за плажове, коктейли, флиртове .... а мен ме гризе един въпрос: Що е то онлайн -магазин и има ли почва у нас?
Не че не си мисля за плажове, коктейли и още нещо...

...сънувах, че съм пеперуда, сънувала, че е човек... /Джуандзъ 364-286 г. пр. Хр./


Тема Re: амазон, амазоннови [re: Freude]  
Автор Ryan ()
Публикувано05.07.04 15:51



Не знам за настройката на българина - в смисъл и аз сам, не съм си достатъчен за статистика :)), но основния проблем опира до начина на плащане - не си струва да се продават евтини неща.

Начина за плащане ще се определи достатъчно от типа стока, който ще продаваш. Нагласата за пазаруване - от продукта ти, навиците и платежоспособността на потенциалните ти клиенти.

За повече и надявам се по-професионални мнения - най-добре посети клуб

. Там могат да споделят с теб информация точно от тази позиция, която те интересува.

______________________________________
~~~ C'est la vie ~~~ Per aspera ad astra! ~~~

Тема освен книгинови [re: Freude]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано05.07.04 19:23



веднъж пазарувахме подарък за рожден ден на колега... просто нямаше възможност някой да излезе да обикаля магазините, а и нямаше никакво време.

Доставката стана в рамките на единия час, както бяха обещали в сайта, подаръка беше точно това, което пишеше в спецификацията (т.е. малко по-маркови слушалки), дори и за опаковката се бяха погрижили.

За съжаление адреса не го помня.




Тема Re: Я да Ви питамнови [re: Freude]  
Автор Sunny Ray ( :))
Публикувано05.07.04 23:38



Аз лично не съм, но имам колежка, която многократно си е купувала книги и твърди, че правят отстъпка от цената само заради това, че купуваш от тях по този начин, като плащането е било при доставката и реално излизало по-евтино, отколкото в книжарниците и жената беше много доволна (явно, щом е ползувала услугата многократно)



Тема Re: амазон, амазоннови [re: Ryan]  
Автор Freude (радостна)
Публикувано06.07.04 09:59



мерси!!!

...сънувах, че съм пеперуда, сънувала, че е човек... /Джуандзъ 364-286 г. пр. Хр./



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.