Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Проблем при развод... помощнови  
АвторEdin (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 20:10



Здравейте,

В края на миналата година съпругата ми ме напусна заедно с 2месечната ни дъщеря. Малко след това ми каза че иска да се разведем.

Предполагам, че е нормално аз да не мога да приема това и желание и отказах. Съпругата ми пусна молба за развод и след като 1 месец и преместих делото в Пловдив (тя живее в Бургас), тя оттегли иска. По това време обаче аз вече реших, че не можем да живеем заедно и желаех да се разведем.

Та проблема ми е че откакто тя отиде в Бургас аз не мога да виждам дъщеря си, и ме гонят с полиция от дома на баща й. Май нищо не мога да направя.. ?
Може ли някой да сподели опит ? (имам вече един чувал с играчки които купувам регулярно с мисълта, че все някога ще ме пуснат).



Тема Re: Проблем при развод... помощнови [re: Edin]  
Автор Cтpeйнджъp (1-ва съпруга)
Публикувано29.06.04 23:31



Може да направите много неща.

1. да заведете иск с който да поискате съда да определи определи режим на личен контакт с детето в рамките на обичайният, тъй като сте във фактическа раздяла и нямате развод.

2. да се разведете (тъй като от постингът ви не става ясно прекратен ли е бракът с развод или не е) и така със съдебното решение да се определи режимът на личен контакт, дължимата издръжка и етц. Тук вмъквам, защо е толкова "важен" разводът. Съгласно НК и по точно чл.182, ал.2 не изпълнението на съдебно решение в частта му за режима на личен контакт съставлява престъпление и под страх от наказателна отговорност съпругата ви ако е достатъчно разумен човек ще се замисли дали да си играете такива игрички. Производството започва по тъжба на пострадалият до съответната районна прокуратура, след което същата не може да бъде оттеглена. Хубаво е да си вземете един или двама близки приятели, за свидетели с вас. Освен това има и други механизми, пр. със съдия изпълнител, но е абсолютен цирк...

Малко ми е заспало от преумора вече, но дано да съм писала достатъчно свързано и разбираемо...




Тема Брато, съжалявам, ама - спукана ти е работатанови [re: Edin]  
Автор ASSASSlNМодератор (стар клубар)
Публикувано30.06.04 07:19



Наистина ти съчувствам, ама защо да те лъжа - тежки времена те чакат.

Оф, не ви знам, ама имало жени, дето се омъжват само за да родят дете... И толкоз!

Мдааа, познавах една, дето откровено си мечтаеше как ще се разведе... Преди да се е омъжила още! И въобще, даже, нямаше приятел!



Тема Re: Брато, съжалявам, ама - спукана ти е работата [re: ASSASSlN]  
АвторEdin (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 14:43



Mda... Blagodaria Vi.

Advokata mi kaza sushtoto, no mi se shteshe da porazpitam vse pak.

ASSASIN: Mai naistina e taka... chuvstvam se kato Donor na Sperma. Bez da iskam da obijdam (izviniavam se na tezi na koito ne im e priatno da go prochetat).

Edinstvenoto koeto moga da napravia iavno e da zapisha subranite glasovi zapisi, pisma i suobshtenia koito sme si razmeniali za dushteria mi. Kato porasne shte i gi dam.

Pone da znae che e bilo nevuzmojno.

Blagodaria Vi oshte vednuj.



Тема Re: Брато, съжалявам, ама - спукана ти е работатанови [re: Edin]  
Авторaмбpoзия (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 13:24



аз се извинявам за вметката, но наистина ли мислиш, че нямаш и капка вина за раздялата? все ми се струва, че жена с 2 месечно бебе на ръце няма да тръгне да се изнася, ако има в къщи любящ, нежен и подкрепящ мъж. а между другото чувал ли си за постродилен синдром?



Тема Re: Брато, съжалявам, ама - спукана ти е работатанови [re: aмбpoзия]  
АвторEdin (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 13:55



Vina imat i dvamata (t.e. i az sigurno), no vuzmojno li e da jiveesh s niakoi 6 godini, da ste jeneni ot 4 i sled kato se rodi deteto da si go vzemesh i da si trugnesh.. .? Adski nelogichno.

Prochetoh v poshtata i che se interesuva da mi napravi podaruk 2 dni predi da si trugne i pita kolko shte struva. (ne lichnata i poshta a tazi ot moiata firma)

Za postrodilen sindrom neznam, no vse mi se struva che veche triabvashe da e minal. Istinata e che tia e edna "glupava guska" s reshenieto si da ne me dopuska do dushteria mi.



Тема работатанови [re: Edin]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано02.07.04 14:24



Istinata e che tia e edna "glupava guska" s reshenieto si da ne me dopuska do dushteria mi.

Дъщеря ви
Като те чета, май е имало защо да се изнесе.

Ако не Ви отговарям, погледнете



Тема Re: работатанови [re: Pocu]  
АвторEdin (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 16:51



Mai ne otchitate fakta che se e natrupala omraza i negodovanie.. ?

da, az mislia che e normalno da se govori po tozi nachin sled 8 meseca "gavra".

Kolkoto do VI... TI... da, po pravilno shteshe da kaja "NI", no kakvo "NI" moga da kaja, sled kato az ne sum ia vijdal ot 8 meseca.. ? Zamisli se .




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.