Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Сблъсък: изневярата!нови  
Автор Moan™ (Quantum satis!)
Публикувано30.06.04 17:04



Против съм противопоставянето на половете, много даже.
Обаче... тая тема няма как да мине без да споменем половете като фактор.

Та! Kажете, защо според вас изневерява мъжа и защо жената? От собствената си позиция, наблюдения и опит.
Мислите ли че има закономерност, кой е склонен към кръшкане и защо?

Разбира се, основа роля играе характера, възпитанието /понякога и до време/, средата... и все пак...?

_________
Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема Re: Сблъсък: изневярата!нови [re: Moan™]  
Автор Trendi ()
Публикувано30.06.04 17:06



А не може ли да се постави въпросът защо НЕ изневеряват мъжът или жената, когато е така?


Чета и отговарям само на лица с регистрирани никове


Тема Re: Сблъсък: изневярата!нови [re: Moan™]  
Автор lngonyama (радикален)
Публикувано30.06.04 17:20



Вече съм склонен да си мисля, че изневярата е нещо, заложено генетично у човека. Няма как - функцията на естествения отбор е все още силна и ние на много ниско подсъзнателно ниво търсим правилни партньори, но не правилни от гледна точка на характери и душевни качества, а като съчетание на гени и хромозоми. Колкото повече - толкова по-добре. Сексуалният акт в днешни дни се разглежда като удоволствие. Оттам идва и удовлетвореността от "кръшването" - това е знак, че гените ти са ОК, а това няма как да не се отрази на доброто състояние на белтъците ни. Независимо от това, че съзнанието ни е еволюирало достатъчно, за да осъжда такова поведение, точно това вършим и се оправдаваме по невъзможни начини .
Хората казват "Химия". Точно това имат предвид.

"Пай се! Апем лошо!"


Тема Re: Сблъсък: изневярата! [re: Moan™]  
Автор ice (провокаторка)
Публикувано30.06.04 18:10



Човек изневерява, когато се страхува да не бъде изоставен и по правило изневеряват ревнивите хора(независмо мъже или жени). Така, дори и да бъдат изоставени, преодоляват шока по-лесно:-))))))))) ако не вярвате-питайте психолозите:-))))))))

За победителите лошо няма.


Тема а от това следва ли...нови [re: lngonyama]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано30.06.04 18:18



че ако си твърдо убеден в качеството на гените си и на цялата си личност - телесно и духовно - то тогава нямаш естествената необходимост да изневеряваш?

Караш ме да удрям дупето в тавана от гордост




Тема Re: а от това следва ли...нови [re: Hell]  
Автор lngonyama (радикален)
Публикувано30.06.04 18:49



Няма твърдо убеждение . В това е проблемът. Неизкоренимо и необходимо зло е изневярата. Даже полезно в известен смисъл.
Едва ли има някой, който поне да не е помислил, че му се иска да го направи

"Пай се! Апем лошо!"


Тема Re: а от това следва ли...нови [re: lngonyama]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано30.06.04 19:27



ми аз примерно не съм :)

Докато си имам партньор, който обичам и ме кефи, нямам никакво желание за друг, даже ми е противна идеята. Спра ли да го обичам (което винаги е по негова заявка, не по моя) - сменям обекта набързо с друг и продължавам щастливо да си обичам и да нямам желание за изневяра :)

Схема, просъществувала при мен през целия ми полов живот до сега, от 15-тата до 34-тата ми година... достатъчно време за статистиците :))

Вижте какво ще ви посъветвам, родители,... осигурете на децата си достатъчно количество качествени презервативи и ги оставете да минат през пуберските емоции когато им е времето - тоест през пубертета.
Щото не ги ли изживеят тези емоции преди да им е дошло времето да поемат сериозни ангажименти, после цял живот ще си изживяват неизживените младини... и ще се чудят има ли нещо, което да са изпуснали още.

Е няма такова нещо, всичко се повтаря в един момент, макар и малко видоизменено... формулата на спиралата :)




Тема Re: Ей за т'ва изказване... [re: Hell]  
Автор Moan™ (Quantum satis!)
Публикувано30.06.04 19:49



... имаш една бира от мен!!!
Що мааму стара, родителите не го осъзнават навреме?

_________
Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема Re: а от това следва ли... [re: Hell]  
Автор wild (lady) ()
Публикувано30.06.04 19:53



И аз съм като теб:) Значи статистически не сме чак толкова малко:))

За някои обаче (мъже предимно, но и жени се намират) минаването през емоциите не помага, по-скоро дава ефект на 'апетита идва с яденето' и продължават да си ги изживяват докато могат. Скъпият ми е от този тип, доста бивши колеги също, а и приятелки се намират от вида. И докато за съкровището и колегите ни някак си го обяснявам и като професионално изкривяване (малко като Джеймс Бондовци се изживяват все още, въпреки че отдавна нямат общо с професията), то приятелките съм склонна да разбера доста по-трудно. За една от тях, която живее в чужбина знам със сигурност, че в момента освен съпруг, има поне 3-ма или 4-ма постоянни любовници, като поне 2-ма си живеят в България и връзката им не е от вчера. А и от нови не се отказва.



When dream turns to a nightmare the only way is to wake up…


Тема Не зная какво да ти напиша за изневярата [re: Moan™]  
Автор SNAPE FOR EVER ()
Публикувано30.06.04 20:11



защото в момента в който имам постоянна връзка която задоволява тялото и душата ми аз няма да потърся друга а ако не ме задоволява просто ще скъсам.

Повярвай... ти можеш!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.