Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Помогнете ми, моля ви.  
АвторБeз _имe (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 03:06



Здравейте, клубари:)
Не съм разведена, но с половинката живеем повече от година и половина заедно. Премести се в моя град/по собствено желание/, минахме през съответните трудности и проблеми. Заговорихме за наше си жилище. Реши да замине на работа в чужбина за няколко месеца. Контрактът е хубав и легален. Аз не бях особено възхитена, защото зная как се отразява времето и разстоянието на една все пак "крехка" като възраст връзка, но това беше основният му мотив - да съберем парите за наше си жилище. Идеята беше негова, и аз - макар и малко скептик по природа - постепенно се съгласих. Дотук добре. Непрекъснато си говорехме и правехме плановете от позицията на "ние". Замина. Трудна адаптация, непозната страна, знаете, че никому не е лесно.....чувания по телефона веднъж седмично, интернет и т.н.
Обичайната за много хора история. И още по - обичайното - МАМА. Мама, която винаги дава прознози и която винаги получава пълен отчет за всичко. Мама, която звъни по няколко пъти на ден. Мама, която пред мен е тиха и нормална жена, и която е свикнала да упражнява надетенцето си тотален контрол винаги и за всичко. И го упражнява де :)
Та - усетих аз още последните дни преди да замине, че има някаква промяна. Някакво леко отдръпване. Питах, обясни ми го с напрежението и притесненията по заминаването. Добре, разбираемо е. Първият и вторият месец - никакви проблеми между нас. Постепенно започна да се усеща лекото отчуждение. Питам как е, как върви работата, увърта ми. Аз се оправям сама и с къщата, и със сметките, и всичко. Под достойнството ми е да питам за пари, а и имам добра професия и печеля достатъчно.
Разбира се, появи се отново Мама. Неговата. Моята е от тия майки, дето се обаждат само ако им искаш съвет......
Мама разпореди да пратя нещо на имейла й. Имам и имейла, и паролата. Пращам послушно. Влизам в пощата да проверя дали писмото ми е пристигнало. И !!! попадам на неговите имейли.
Това, което направих, е също толкова обичайно. Укоримо. Нечестно, но не се въздържах и ги прочетох. Знаете, когато ви яде тихичко червейчето на съмнението, когато усещате как губите контакта с човека. А бях абсолютно сигурна, че на Мама е даден пълен и верен отчет. И така - срам не срам, признавам си, че прочетох мейлите. Останах като шашната. Не че Мама някога е одобрявала връзката ни. Тя никоя връзка по принцип няма да одобри, щото нали......Но какво пише моето съкровище : как единствената цел е да си купи жилище, да живее от рентата му, все едно е дали ще живее с мен или без мен, щото това няма значение....не го интересувам, само Мама е единствената и важната....и да не се кани Мама да мре, защото на кого ще го остави, и че да не си мисли, че може да го остави на мен, щото аз нямам никакво значение.
Останах като трясната. То човек нито да знае, нито да не знае....
Нямаше нито думичка за нас като "ние", нито една добра дума за мен, нито една дума, която поне да подскаже, че ми вярва и разчита и на мен, и на нашето "ние". А това е човек, който ми е треперил, докато бяхме заедно, независимо колко трудно ни е било. На ръце ме носеше, дето има една дума. За него няма да има, за да има за мен. А докато пише тези мейли на Мама, съществременно си говорим в нета, и на мен говори коренно различни неща. Знае,че аз ненавиждам разговори за пари, кой колко спечелил, кой колко спестил. Не съм вещоман, за което доста сме се карали преди... и така.
Оттогава следя пощата на Мама, признавам си греха. Искам да знам какво е наистина отношението му, и дали това не е просто опит да успокои Мама, че няма някаква си там да му изхарчи паричките. То няма и как - паричките се превеждат на Мама :) Но вече стават систематични тези думи по мой адрес и аз съм абсолютно объркана. Не знам на кого да вярвам - на човека, с когото живяхме заедно и с когото имахме общи планове, или на този, който пише писмата.Същевременно усещам как все повече се дистанцира от мен. То и през нета се усеща, да не говорим за телефони и пр. А не мога да кажа какво се е случило, защото няма да се прибере още 6 месеца и е на майната си. Не мога да го подложа на подобен стрес, не и в този момент и за толкова много време далеч.
Вече се питам - струва ли си да чакам и да съм една Пенелопа.........
Вече се питам дали завръщането му няма да е просто "Хроника на една предизвестена смърт"...Нещо ми се счупи. Просто не знам нито какво да мисля, нито как да се справя с тази ситуация. Направих жесток нервен срив след първите имейли. Вдигнах се горе-долу. Не ям почти, не спя. Лутам се и едва се оправям със задачите си на работа. Но така повече не мога.

Ще съм ви благодарна, ако ми дадете някакво възможно тълкуване на поведението му.
И ме извинете за прекалено дългия постинг - няма да кого да кажа всичко това...................



Тема Re: Помогнете ми, моля ви. [re: Бeз _имe]  
Автор snich (Renina mama)
Публикувано29.06.04 10:07



Мноооого се ядосах!!!! На половинката ти,защото е лицемер,а и страшно ме дразнят мамините момчета И на теб,защото си мекушава Та нали сте двойка?!?!!! Нали парите са за ВАШИЯ апартамент?!!!! Защо тогава отиват при Мама???? Защо го щадиш? Искай му обяснение преди да се е прибрал!!! Мисля,че Мама съвсем умишлено ти е дала паролата,за да ВИДИШ !!!!
Според мен-обяснения,шутове и дим да те няма!



Тема Re: Помогнете ми, моля ви. [re: Бeз _имe]  
Авторsilvia (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 11:27



radvai se che oshte ne ste jeneni i niamate dete. biagai na daleche. v takava situatzia niamam nujda ot razpravii i obiasnenia



Тема Мила, [re: Бeз _имe]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано29.06.04 11:56



не искам да те обезкуражавам, но щом мъжът до теб е мамино синче и си позволява да говори такива неща, за да успокои майчето си, че няма да я зареже и ще се грижи за нея, просто е неблагонадежден. Дори и да те обича, той никога няма да бъде на твоя страна. Винаги ще те е страх да поставиш на място свекито, ако много ви се меси /а тя ще го прави!/, защото той ще защити нея, не теб.
Ще можеш ли да живееш в страх? С двуличен човек, на когото чувстваш, че не можеш да се довериш? Сега не започнаха ли да те глождят съмнения, че връзката му с теб е просто да те използва като трамплин за по-нагоре и това е амбиция на майчето му?
Такива неща убиват любовта. И колкото повече се съмняваш, толкова повече ще намалява обичта ти и привързаността ти към него. Докато се изпари. А без любов не се живее..

Аз на такива мъже им казвам мухльовци и не си губя времето с тях. Щом иска мама, да си живее с нея.

Ако не Ви отговарям, погледнете



Тема ми този път [re: Pocu]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано29.06.04 12:32



не мога да не се съглася.

Но все пак е добре да изчака да се прибере, преди окончателното вземане на решение... има някаква вероятност и мамата да прави номерца с тези писма, без синчето дори да подозира за съществуването им.
Т.е. да си пише сама на себе си от 2-те пощи и да не оставя копие в неговата. Ако му знае паролата...




Тема Хм [re: Hell]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано29.06.04 13:33



бе има го и това с номерцата от нейна страна. Сигурно наистина желанието на майчето е било бъдещата снаха да се натъкне "случайно" на тези писма.
Ама като знам пък как по принцип хората не си раздават паролите наляво и надясно, шансът клони към нула.
Освен ако не е някоя майка-хакерка

Трябва да се проучи въпроса, да се провери стила на писане. Има някаква интрига, ама хич не е приятна за изживяване.

Ако не Ви отговарям, погледнете



Тема Re: Помогнете ми, моля ви. [re: Бeз _имe]  
Автор Tamna sianka (neulovima)
Публикувано29.06.04 14:24



На твое място бих го пратила на майната му. И какво ли ще прави някой ден когато мама вече няма да я има? Познавам двама-трима подобни мамини льольовци. Всичките до един съсипаха браковете си благодарение на грижите на Мама. И жалкото е, че даже не го осъзнават.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви. [re: Бeз _имe]  
Автор ice (непознат)
Публикувано29.06.04 14:26



няма смисъл да си губиш времето и нервите с такива като този юнак, в саревнованието с МАМА винаги ти ще си губещата, независимо от ситуацията...
но за сметка на това можеш да направиш така, че МАМА сама да си говори.....и никак не е небходимо да влизаш в ролята на зла и отмъстителна жена, необходимо е само да използваш слабите черти на МАМА, а съм сигурна, че тя има доста такива

Не се предавай!Макар че така или иначе такъв тип връзки са обречени, все пак вземи това, което ти се полага, най-малкото заради това, че си си губила времето с този мухльо!

Пожелавам ти късмет и размърдай мозъка си-особено сега много ти трябва!

Our time will come...not today, but soon enough...


Тема Re: ми този път [re: Hell]  
Авторsilvia (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 14:30



dori i da e taka, prestaviash li si kakva svekarva shte e tazi jena - revniva, intrigi za da im sasipe vzaimootnosheniata.. samo iadove shte bere momicheto
pak i kakvo da chaka toi da se varne - samo si gubi vremeto. ako mu kaje direktno nai-veroiatno e toi da pochne da ia ubejdava kolko ia obicha no v sahstnost toi e edin lucemernik i lajetz, chovek na koito ne moje da s erazchita... pak i tova che si dava parite na mama... dori ne si gi vlaga na sobstven vlog...
imah edna priatelka - majat i mamino sinche, mama se barkashe vav svichko, toi zashtitavashe vinagi maika si, zaplatat si davashe na maika si. nakraia stignaha do razvod.



Тема не е чак толкова необичайно :) [re: Pocu]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано29.06.04 14:32



примерно на скоро една майка ми даде паролата на пощата на дъщеря си, която в момента е в чужбина, за да извадим оттам едно нейно писмо, в което има важна информация... повода беше важен, свършихме работата и аз съм убедена, че паролата на въпросната поща не е сменена... просто хората нямат такива навици :)) Друг е въпроса, че аз я забравих, но пък и никога не ме е вълнувало, защото не става дума за мой близък човек, с който имам някакви взаимоотношения.

Тази "процедура" ми се налага да я правя поне веднъж месечно за най-различни хора без компютър и интернет у дома, които се стресират от идеята да влязат в интернет клуб и да си свършат работата.

А ако ме касаеше лично?
Гаранция, че щях да запазя листчето с данните :)





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.