Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:13 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: може, ама...нови [re: SNAPE FOR EVER]  
Автор Sapiens-s-s (Толерантен)
Публикувано15.07.04 22:06



Ами-и-и-и, не пишеш толкова зле...Чак толкова...

"Никога да не си щастлив не означава винаги да си нещастен ..."


Тема Re: може, ама...нови [re: SNAPE FOR EVER]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано15.07.04 23:55



Снейп, когато се изразяваш в къси, стегнати изречения - всичко ти разбирам :)
То тогава вероятността да пропуснеш препинателен знак е и най-малка :))))

Има си ясни признаци, по които можеш да отличиш едно поколение от друго, като анализираш стила на чатене. Има и изключения, разбира се - примерно в продължение на 3 години почти всекидневно водих дълбоко философски разговори с едно от най-грамотните хлапета в тази държава. Само дето момчето в момента е или в Ирак, или в Афганистан, или в някой друг гъз на географията... както и да е, обещах да не псувам много днес.

Сори, ако сте го взели много навътре това, просто ми е писнало от курварщини около мен. И от хора, които квичат, че са си загубили всичкото... а всъщност ако си го бяха спечелили сами, щяха да знаят и как да не го пропилеят или поне как да започнат отново да го градят.




Тема Re: може, ама...нови [re: Hell]  
Автор Sapiens-s-s (Толерантен)
Публикувано16.07.04 11:22



Твърдо стоя зад такъв постинг. Много се радвам, че някой, все още, мисли така.

"Никога да не си щастлив не означава винаги да си нещастен ..."


Тема граматика...!нови [re: wild (lady)]  
Автор Sunny Ray ( :))
Публикувано17.07.04 01:03



Че аз познавах 40 годишен висшист, който почти във всяка дума, е, хайде, от мен да мине - на всеки ред ръкописен текст, правеше по някоя фрапираща правописна грешка

Редактирано от Sunny Ray на 17.07.04 01:03.



Тема Re: граматика...!нови [re: Sunny Ray]  
Автор Mama NettyМодератор (блондинка)
Публикувано17.07.04 11:48



Сигурно е бил болен от дислексия.... как да го приемеш иначе, щом е бил вишист. Чудно, каква му е била кариерата по-късно???
Да не е станал министър?
Разкажи, де....

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: граматика...!нови [re: Sunny Ray]  
Автор Sapiens-s-s (добричък)
Публикувано17.07.04 12:20



То, висшето образование, в общи линии прави умните и образованите по-умни и много по-образовани.
Но в никакъв случай не е задължително да направи един човек по-грамотен, ако той не го изиска от себе си.
Имам приятели, инженери, които едва ли не се гордеят с неграмотността си , грубите правописни грешки и диалектния си говор. "Аз съм инжИнер, да не съм филолог..." се произнася с такъв апломб, че на тебе ти става даже малко гузно, че пишеш грамотно...
И хубавия почерк, и правилното и грамотно писане , и възпитанието човек изисква от себе си. За тях трябва да се положи повечко труд, за да ги постигнеш. Макар, че повечето хора предпочитат да живеят възможно най-първосигнално - че защо да се затрудняват, след като е по-лесно да не го правят.
Едни хора си бодат очите, четат книги, вестници, енциклопедии,трупат информация, обогатяват се интелектуално и душевно, слушат класическа музика, ходят по изложби и класически концерти.
Други си пият кафенцето или биричката на теферич с приятели, гледат "сапунки" в захлас и слушат най-първосигнално чалга, пак изпадайки в захлас...
Първите са по-интелигентни не защото така ги е създала природата, а защото са положили много повече труд да се изградят и извисят.
А вторите...живеят по-дълго...



Тема Re: граматика...!нови [re: Mama Netty]  
Автор experienced (новак)
Публикувано19.07.04 20:39



Предполагам, че няма да стигне по-високо от зам.министър.
Това да не е Страната На Неограничените Възможности,
дето хората с дислексия (Буш!) стават президенти? Все пак
ние, българите, сме значително по-интелигентни и не бихме
позволили такъв човек да стане нещо повече от висш
чиновник или президент на банка или телекомуникационна
компания.



Тема Re: граматика...!нови [re: experienced]  
Автор Ryan ()
Публикувано19.07.04 20:57



Дислексията няма пряка връзка с интелигентността и определено не е фатална пречка за кариера в политиката, банковото дело или телекомуникациите. Но да - у нас човек с такъв недъг много по-трудно би успял да се реализира, поради предубеждение от сорта на "човек с дислексия" не става за работа.

Айде бе!

______________________________________
~~~ C'est la vie ~~~ Per aspera ad astra! ~~~


Тема мдамнови [re: Ryan]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано19.07.04 21:47



Джон Чембърс и Cisco ако ти говорят нещо...

У нас такъв човек по-трудно ще се реализира по други причини. Липса на мотивация.




Тема Re: граматика...!нови [re: Ryan]  
Автор Sapiens-s-s (добричък)
Публикувано19.07.04 22:58



Ми, той и Буш бил дислексик...

"Неназованите неща не променят смисъла си"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.