Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Я кажете  
Автор snich (Renina mama)
Публикувано17.06.04 21:49



защо изобщо се жените? Не мога да разбера какво намирате в брака? И защо някои от вас искат пак да се женят?
Ще ви кажа защо питам. Аз се страхувам от сключването на брак.Страхувам се ,че ако кажа публично "ДА" ще трябва публично да се разделяме(евентуално) и да разиграваме панаири,и да делим,и....
А и парите за сватба.... Не се оженихме,но пък си купихме пералня,прахосмукачка и други потребни нещица.
Та понеже не виждам смисъл да се женя,искам да разбера гледната точка на женещите се.



Тема Re: Я кажете [re: snich]  
Автор Trendi ()
Публикувано17.06.04 21:49



Най-основната причина според мене е това, че без брак няма развод

А сега сериозно.
Мисля, че си права. Ако двама души искат да са заедно, то могат да го направят и без подпис. Аз лично съм за този вид съвместно живеене. Но все пак при една раздяла закона урежда някои финансови взаимоотношения. Но това е гадно.

Чета и отговарям само на лица с регистрирани никове


Тема Re: Я кажете [re: snich]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано18.06.04 10:09



То това си е до човека. Вече май сме го разисквали, при това наскоро, ако не ме лъже паметта.

Ами, Снич, ако някой е кофти човек, панаири ще има и без брак. Повярвай ми, при това доста големи. Ако сте точни хора, и разводът ще мине "по вода".
Страхът от раздяла не би следвало да е определящ при взимане на решение за сключване на брак. Щото ако човек си мисли за тези неща още преди брака, значи нещо не е съвсем наред. Или поне - не след дълго няма да бъде наред.. Поне при мен е така, де. /Да уточня, щото хората са различни все пак/



Ако не отговарям на писмата Ви - погледнете



Тема Re: Я кажете [re: snich]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано18.06.04 11:43



Ще ти кажа какво намирах в брака. тържествено обявяване пред света че наистина обичам този човек и искам да прекарам с него живота си. за мен тази церемония беше важна, макар и отчасти заради общественото мнение, че така трябва да направиш. в същото време това си беше окончателно признание от двамата че държим един на друг и че ще бъдем заедно.
не на последно място, това беше единственият начин да можем да живеем заедно. първо, заради тъпите правила на студентски общежития, второ заради родителските тела. макар че сега поне майка ми се съгласява, че да, няма нищо лошо да живеят хората без брак, но нали когато е за твоето дете, "не е същото" ;)) нейсе, аз лично ако се случи да имам друга връзка, не смятам вече да се бракувам. стига ми толкова.



Тема фундаментален въпрос - [re: snich]  
Автор Ryan ()
Публикувано18.06.04 11:49



Без фундаментален отговор обаче :)
Всеки си има причини и за бракуване, и за небракуване, и за дебракуване.
И както може да са сериозни и основателни, така могат и да не са съществени.

Тъй де - въпрос на гледна точка :)

Обаче - кое все пак е първичното?
Дали яйцето излюпва пиленце, за да се размножава или кокошката снася яйце с тази цел, а?

______________________________________
~~~ C'est la vie ~~~ Per aspera ad astra! ~~~


Тема начи съвсем честно ще ти кажа... [re: snich]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано18.06.04 12:29



по родителско настояване. И от двете страни.
Така или иначе по комунистическо време и квартира по-трудно можеше да се наеме от двойка, ако нямат брак... веднага пращаха кварталните да четат морал :) А да живеем при нечии родители без да сме женени?! Абсурд! Особено при положение, че чакахме дете.
Сега е лесно де :) И аз не бих се омъжила втори път.

Парите за свадбата верно бяха похарчени залудо пари... още тогава ни беше яд, ама много ;)




Тема Абсолютно [re: Ryan]  
Автор Leonardo! ()
Публикувано18.06.04 13:54



правилно

Ти можеш!


Тема А бе, найш кво е кофти [re: Hell]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано18.06.04 14:41



Като се ожениш, поне си знаеш - това е сватбен ден и ще си го празнуваме веднъж в годината цял живот.
Ама като се преместите заедно да живеете някъде, този ден след 2г. никой не го помни - нито ти, нито той.
И кво? Оставаш с един повод за празнуване по-малко..
И не само това..

Ако не отговарям на писмата Ви - погледнете



Тема Re: Няма повеченови [re: snich]  
Авторanbra (Нерегистриран)
Публикувано18.06.04 15:51



да правя така!



Тема И аз [re: anbra]  
Автор f.y.s_but_father (Човек)
Публикувано18.06.04 16:45



И аз, тържествено обещавам!!!!

..... Опитай пак да ми обясниш! Мъж съм все пак... и ако може с думи прости...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.