Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Прости ми ако съм прозвучал грубо, аманови [re: ASSASSlN]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано20.06.04 22:12



Никъде няма подобно твърдение, може би не съм се изразила правилно или не си ме разбрал - говорех за вариант, без да визирам никого конкретно, нито да обобщавам - просто възможност, да я наречем хипотетична. Частен случай, един вид. Ти не познаваш ли такива семейства? Аз - да и то доста. Оттам и наблюденията ми, които споделих, и които те разгневиха толкова.

По-добре сам, отколкото зле придружен!


Тема Re: Дай най-посленови [re: anbra]  
Автор Sapiens-s-s (добронамерен)
Публикувано20.06.04 22:36



Твърде интересно ми е, защо винаги по принцип започне ли една жена да говори на тези теми, от всички страни се сипят лични и притежателни местоимения в първо лице, единствено число! Чува се само АЗ, НА МЕНЕ, МИ !
Някоя жена в същия този момент да е помислила за мъжа, че, по дяволите, и той е човек, чувства, мисли, страда, не спи...
Но, не, първите думи, мисли и чувства са в градацията АЗ, НА МЕНЕ и МИ...
И това ми било непрагматичните (!!!) жени.

В отговор на:

Работата е да намериш пътя към душата на жената ...да я докоснеш /не да бръкнеш в нея!!!/... ако не успееш, наистина ще си останеш в заблуждението, в което си.



Много ми е интересно да видя жена, която наистина, ама наистина да "намери пътя към душата на мъжа...да я докосне...".
Много по-лесно е най-егоистично да заяви, аз съм нещастната, аз съм ограбената, аз съм самотната, аз съм нежното и уязвимо същество... Но , АЗ!
Нали?
А защо не ТОЙ?
Защо вие, жени, не изоставите за миг поне егоизма си и не помислите за НЕГО? Нима ТОЙ не е нежен и уязвим? Нима ТОЙ не е съшо толкова, а може би и повече самотен, ограбен, нещастен?
Нека да помислим - кой точно е в заблуждение ?

Не чета постинги на латиница, получавам главоболие...

Тема Re: Прости ми ако съм прозвучал грубо, аманови [re: ASSASSlN]  
Автор Sapiens-s-s (добронамерен)
Публикувано20.06.04 22:45



Виж моят отговор на постинга на Анбра и ми отговори защо никой мъж в този клуб не се осмелява да опонира на откровени женски егоистични тъпотии, на всичкото отгоре, на които те си вярват, че се и подкрепят една друга.
А ние, вместо да се подкрепим, се чудим как да се джавкаме един с друг.
Е, кой ни е виновен?
Или мъжете в този клуб могат само нон-стоп да се жалват в стил" О, колко съм нещастен! О, защо никоя не ме обича?" А не могат или не искат да си поискат правата от същите тези жени, които ги правят нещастни?

Не чета постинги на латиница, получавам главоболие...


Тема Re: Дай най-посленови [re: Sapiens-s-s]  
Автор Гинec ()
Публикувано20.06.04 22:58



Аз... На мене... Ами...Винаги ми е пукало за отсрещната страна...Ама винаги ми са си смяли.Ти знаеш ли ,колко е гот да ти се смее,онзи когото си се стремял да предпазиш от присмех???

Обичта може да дава много повече свобода, отколкото Любовта е способна да отнеме.


Тема Re: Ми, бачкайте, бре! Колкото щете бачкайтенови [re: ASSASSlN]  
Автор Sunny Ray ( :))
Публикувано20.06.04 23:06



E, не си прав - двама еднакво добри специалисти, кой на каква работа ще поподне, няма нищо общо с възпитанието. И в голяма степен е въпрос на късмет, и на връзки. Забележи, казвам че държавата е направила мъжете такива и повечето жени не от добро са се втурнали да работят.
Така и не разбрах, какво би правила една домакиня с 15-20 годишен брак (значи вече не в първа младост - допълнително затруднение при търсенето на работа), ако в един прекрасен момент на съпруга й му дойде гениалната идея да я напусне заради някоя 15-20 г. по-млада, а? Какво би правила тогава една такава жена без професия? Не ми отговори какво мислиш по въпроса! Просто системата ни е такава, това е положението.

Мрънкала била! Знаеш ли, ако някой мрънка, в повечето случаи това не говори много добре за другата половинка - явно вместо справедливо поделяне на задълженията има експлоатация на единия съпруг от другия, което говори за липсата не само обич, ами и на елементарно уважение. Защото, как може, ако уважавам един човек, камо ли да го обичам, да го поставя в положение да върши всичката неприятна работа? Нещо не виждам много логика в това.



Тема ми прав си [re: Sapiens-s-s]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано20.06.04 23:27



аз примерно нежната душа на бившия си мъж не я разбирам... колкото и да съм се опитвала, не мога да се докосна до нея.
Каквото и да направя, мислейки си, че ще го зарадвам и облекча, оказва се, че не било това, което искал... наранявала съм го, ограбвала съм го и съм го правила нещастен.

Дори мислейки си за него и неговото щастие накрая взех решение за раздялата, за да може да е щастлив с приятелката си, да се оженят и да си народят много деца, както си мечтаеха шумно по телефона всяка вечер... оказа се, че не бил искал това, пак грешно съм го разбрала...

Ок, съгласна съм аз да съм дебелокожото говедо, което не разбира нежните мъжки души, но просто съм уморена от опити да разбирам и се отдавам на егоизма си :)
И на щастието си :)




Тема Re: А стига бе... [re: Ryan]  
Автор Sunny Ray ( :))
Публикувано20.06.04 23:37



Естествено, че не ходят само за това на работа. Но и това е фактор. Много важно е за жената да се чувствува сигурна. А финансовата независимост дава сигурност.

Иначе, в живота , случаи всякакви. Бях споменала някъде, че неотдавна останах потресена и съм още под влияние на едно от предаванията "Искрено и лично", където мъжът, след седемгодишно щастливо съжителство, загива при инцидент и оставя бременната си жена, която до момента не е работила, тъй като той е изкарвал достатъчно, буквално на улицата. Без пари, без жилище, бременна и без работа, на милостта и подаянията на съседите... и общината нищо не можела да направи.. питам се, как ли са се развили нещата, какво ли е станало с нея, дали предаването е помогнало...



Тема Статистиканови [re: Sapiens-s-s]  
Автор Sunny Ray ( :))
Публикувано20.06.04 23:55



Ще ме накараш да седна и да изчета всичко от-до, слагайки чертички на всяко срещнато от цитираните лични местоимения, та да направя една статистика къде най-много се срещат те. Интересно, какъв ли ще е резултата Защото ми е нещо трудно да ги открия тези местоимения. Стува ми се, че повечето от тук присъствуващите разглеждат как седят нещата от гледната точка и на двамата. Всеки се пита, как е стигнал до тук и няма начин при това положение да не погледнеш и през очите на другия. Най-малкото, защото се знае, че не може само едната страна да е виновна.



Тема Re: ми прав синови [re: Hell]  
Автор Sapiens-s-s (добронамерен)
Публикувано21.06.04 02:29



Ох, как сега да ти отговоря... Как да отговоря на човек, който се е уморил да пробва...
Какво пък, понякога егоизмът е единствения оазис в пустинята на човешкото безразличие. И понякога, но не винаги, егоизмът успешно замества и любим, и деца и щастие...
Нежни души имат всички хора, и от двата пола, стига да не ги оставят да загрубеят. И тогава връщане няма, колкото и да ни се иска.

Не чета постинги на латиница, получавам главоболие...


Тема Re: Статистиканови [re: Sunny Ray]  
Автор Sapiens-s-s (добронамерен)
Публикувано21.06.04 02:54



Хипотетично е така. По-скоро, така би трябвало да бъде. Но когато има болка и обида, тогава преставаш да мислиш за човека, който си обичал като за същество с нежна и чувствителна душа, а автоматично го слагаш от другата страна на барикадата. И тогава започват да доминират "личните местоимения в първо лице, единствено число".
А иначе, в нормално състояние, след години, когато правиш равносметка, но трезво, без емоции и "дърпане на чергата", тогава наистина си казваш, че "не може само едната страна да е виновна".

Не чета постинги на латиница, получавам главоболие...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.