Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Допитване.  
Автор SNAPE FOR EVER (пристрастен)
Публикувано05.06.04 14:13



Кое е по-важно. Да обичаш... или да бъдеш обичан?
И не ми отговаряйте и двете... Питам ви при положение че трябва да изберете само едното от тях.

Не за пари и имот а за човешки живот...


Тема Re: Допитване. [re: SNAPE FOR EVER]  
Автор Trendi ()
Публикувано05.06.04 14:15



Твърдо - ДА ОБИЧАШ.



==============================================
Чета и отговарям само на лица с регистрирани никове


Тема Re: Допитване. [re: Trendi]  
Автор SNAPE FOR EVER (пристрастен)
Публикувано05.06.04 14:20



И аз така съм решил за живота си но искам да прочета мненията и на останалите. Все пак като беше казано на едно място: да отпразнуваме различията си.

Не за пари и имот а за човешки живот...


Тема Re: Допитване. [re: SNAPE FOR EVER]  
Автор Sunny Ray ( :))
Публикувано05.06.04 15:01



Да обичаш.

Любовта е сляпа. Можеш да обичаш и без да те обичат. Любовта дава клиле.
Но ако те обичат, а ти не обичаш, тогава все едно си в клетка.



Тема Re: Допитване. [re: SNAPE FOR EVER]  
Автор Moan™ (Quantum satis!)
Публикувано05.06.04 15:49



Ами... ако ме обичат, но аз не споделям тези чувства, ще ми е неловко. В крайна сметка ще наряня човека, макар и неволно. И двамата ще страдаме.
От друга страна, ако аз обичам, но не споделят чувствата ми, това няма да доведе нито до някакво развитие, нито до щастие за някого. И пак и двамата ще страдаме. Няма да бъда като в клетка, както Sunny Ray казва, освен ако сама не се поставя в нея, но все пак с такива 'криле' най-много да се пребия :))

Честния ми отговор е, че ако няма взаимност, няма и смисъл. Без значение за какви чувства и за какъв период говорим. Не искам да ме обичат, нито да обичам ако не може да е споделено. Когато стане несподелено... всички знаем... Понякога е по-добре сам, необичащ и без обич, отколкото мъчение и болка за единия, или и за двамата. А когато се появи подходящия човек и подходящия момент, може и обичта да се появи.
Останалото е запълване на време и прах в очите - на околните и собствените.

Разбира се, трябва да има компромиси, не може всичко да е черно и бяло. Но до един момент и до една степен.
Не ми стига просто да обичам. Още по-малко просто да ме обичат. Егоистично е и не води до никъде.

_________
Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема Re: Допитване. [re: Moan™]  
Автор Sunny Ray ( :))
Публикувано05.06.04 15:53



Абсолютно споделям възгледите ти, но в случая човекът пита в кое от двете положения би избрала да бъдеш, ако трябва да избереш задържително едното само. На мен ми се е случвало да изживея и много несподелена любов, и обратния вариант и установих, че мъката, когато се налага на нараниш човек, към кокого храниш най-искрени приятелски чувства, когото уважаваш и харесваш, но не можеш да отвърнеш на любовта му, е много по-силна от мъката на нестоделената любов. Или поне е точно толкова тежко. Поне при мен е било така.

Редактирано от Sunny Ray на 05.06.04 15:58.



Тема Re: Допитване. [re: Sunny Ray]  
Автор Moan™ (Quantum satis!)
Публикувано05.06.04 16:22



Именно.
Затова ако трябва да избера само едното - няма да избера никое. Условието на Snape е да не избираме и двете. Никъде не е казал, че можем да се откажем и от двете

Освен това той е изчистил въпроса от хилядите му възможни нюанси. За радост, или съжаление, още не знам, живота е много, много цветен. И никога не може категорично да се отговори на подобен въпрос...

_________
Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!

Редактирано от Moan™ на 05.06.04 16:52.



Тема Re: Допитване. [re: Moan™]  
Автор Sunny Ray ( :))
Публикувано05.06.04 16:35



Не бях помислила за това. Разбира се, че и на мен не ми харева нито една от двете такива ситуации. Ама трудно се живее без любов. В единия случай поне ти е криво само на теб, защото другия може и да не подозира, че го обичаш, а във втория страдат двама - този, който обича и този, който трябва да огорчи свой добър приятел, като не може да отвърне на чувствата му.

Аз пък винаги съм се чудила, защо, когато кажеш на някого, че не го обичаш и искаш да си запазите отношенията такива, каквито са, той впоследствие вземе, че се отдърпва от теб, спира да ти се обажда просто за по едно кафе и направо си става резервиран. Имам пред вид ситуация, когато двамата не са били кой знае колко близки по принцип и не е имало място за надежди! Просто едно човешко общуване. Ми ако наистина такъв човек ме е харесвал, той би трябвало да продължи да контактува с мен, да ми даде повече време, а те се държат сякаш са се засрамили от признанията си и потъват вдън земя.



Тема Re: Допитване. [re: Moan™]  
Автор SNAPE FOR EVER (пристрастен)
Публикувано05.06.04 16:56



Е, за теб специално бих добавил за момент тази опция. Имам предвид забраната за отказ.

Не за пари и имот а за човешки живот...


Тема Re: Допитване. [re: Sunny Ray]  
Автор SNAPE FOR EVER (пристрастен)
Публикувано05.06.04 16:57



Ами да ти кажа направо може някои и това да са изпитали. Знае ли човек. Във всеки случай през живота си съм имал поне два случая когато съм обичал и при това сме останали на приятелски отношения без да има огорчение от моя страна затова че са ми отказали.

Не за пари и имот а за човешки живот...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.