Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема До всички - за регистрацията, правото на избор и  
АвторCлyчaйнa Mинyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 09:58



Тъй като незнайно защо разгневих Тренди, та той чак написа тема как няма да отговаря на нерегистрирани, нито пък ще ги чете, реших, че е редно и аз да си кажа гледната точка ей така - в отделен постинг.

С риск да стана досадна, казвам още веднъж, че всеки има право да се регистрира или не, както и всеки има право да чете, да не чете, да отговаря или да не отговаря на постинги в този или който и да е друг клуб в dir-a.

Не мисля, че някой трябва да се чувства засегнат, да се обижда и да тропа с крак, ако някой има "нахалството" да се изказва без да се регистрира.

Вижте, въпреки споровете, тук има хора, с които ми е безкрайно приятно да разговарям, а и да споря. Въпреки, че не се регистрирам, мисля, че вече ме познавате, пък било то и без регистрация.

Нека уважаваме правото си на избор, а всеки решава с кого и как ще разговаря тук, а и където и да е на друго място. Не виждам място за обиди.

Оставам с най-добри чувства към всички.






Тема Re: До всички - за регистрацията, правото на избор инови [re: Cлyчaйнa Mинyвaчka]  
Автор Ulixes (който се шляеше)
Публикувано04.06.04 15:02



Аз пък не мисля, че има кой знае каква разлика между регнат и нерегнат потребител. Това, че в инфото си някой е написал нещо "остроумно" от сорта : "роден през миналия век и все още жив" не го прави по-малко анонимен. Разбира се, nickname-ът е някаква идентификация. Но човек може да се идентифицира и с нерегистриран псевдоним. Не разбирам защо някои имат по-особено отношение към нерегистрираните потребители.

"И аз съм жаден... Нека потърсим кладенец..."

Малкият Принц


Тема Дай да ти стисна ръкатанови [re: Ulixes]  
АвторCлyчaйнa Mинyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 15:19



за това изказване!

Тъкмо започнах да си мисля, че нещо не мога да се изразявам добре и хората не ме разбират.





Тема Re: До всички - за регистрацията, правото на избор инови [re: Ulixes]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано04.06.04 15:23



Има и други неща, които в желанието си да се демонстрира либералност, някои хора често забравят.
Да речем, една кличка до псевдонима на всеки регистриран - "Покажи всички мнения на потребителя".
Или пък - често при регистрация потребителите въвеждат истинските си имена или някаква тяхна модификация, докато псевдонимът може да е нищо говорещ.

И разни други работи.

Аз не мога да преценя за себе си дали съм "за" или "против" писането като анонимен потребител. Но знам, че реагирам по съвсем различен начин на спор, воден с регистриран или с нерегистриран псевдоним. И разни други неща. Практика, какво да я правиш

А доколко един регистриран или нерегистриран потребител е анонимен, това е съвсем отделен въпрос



Тема Всеки иманови [re: Cлyчaйнa Mинyвaчka]  
Автор Mama NettyМодератор (блондинка)
Публикувано04.06.04 15:38



право да пише тук нерегистриран и особено, ако пише спазвайки нетикета, ще бъде посрещнат добре!
НО практическата идентификация на един нерегистриран ник е невъзможна. Дори и ние модераторите, само по Ай- Пи-то не можем да идентифицираме 100% някой.
Така, че всеки простак, би могъл да вземе псевдонима ти и да се изказва от твое име.
Да не говорим за някои други определени плюсове на регистрацията....
Ако зависи от мен - пиши си спокойно нерегистрирана!

Но Тренди има право на свое мнение по въпроса, нали?
Ако искаш да те вземат насериозно - регистрацията е по-добрия вариант.

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: До всички - за регистрацията, правото на избор инови [re: Pocu]  
АвторCлyчaйнa Mинyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 15:40



Така е, регистрираният има профил и прословутата екстра, за която говориш. Всеки обаче решава сам за себе си дали да се регистрира, дали е за или против това, дали и ако да, как и с кого да разговаря - личен избор. За това иде реч.



Тема Re: Всеки иманови [re: Mama Netty]  
АвторCлyчaйнa Mинyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 16:00



Наистина всеки има право на избор и точно за това говоря и аз.

Разбира се, че Тренди има право на избор също като всеки един от нас.







Тема Re: До всички - за регистрацията, правото на избор инови [re: Cлyчaйнa Mинyвaчka]  
Автор TЯ! (ТЯ)
Публикувано04.06.04 16:00



Нека кажа и аз...

Писах тук нерегистрирана 2 месеца. След няколко добре аргументирани молби на тука-пишещите го направих. Изобщо не болиИма и доста екстри

Би ли го направила, ако те помолят?



Тема Re: До всички - за регистрацията, правото на избор инови [re: Cлyчaйнa Mинyвaчka]  
Автор RAYAR ()
Публикувано04.06.04 16:04



Регистрацията не е задължителна, разбира се. Но аз изпитвам повече доверие на регистрираните потребители. Още повече, че кореспонденцията с бележки е незаменима и не може да се сравни с адреса, който не бих желал да е известен на всички.
Не виждам някои да се е обидил. Всеки може да вземе каквито си иска решения без излишно вживяване.



Тема Ама разбира се,нови [re: Cлyчaйнa Mинyвaчka]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано04.06.04 16:11



че имаш това право! Никой не ти го отнема!
В крайна сметка, тези форуми са публични и свободни. Дир-ът ни оставят безплатно да си чешем езиците/да разменяме полезни съвети и пр. Щом те дават правото да се избира регистрация, какви претенции можем да имаме ние? Все пак, форумите са си техни..

Въпросът с регистрацията е личен и ако питаш мен, има и някакъв морален елемент.

Така че - няма какво да му обсъждаме правото на писането с/без регистрация. Всичко останало вече е лично решение. Включително и правото да отговаряш на хора по някакъв критерий. Според мен това не е дискриминация и едва ли си заслужава цялата тази тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.