Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Не мога да разберанови  
Автор2222 (Нерегистриран)
Публикувано27.05.04 15:08



едно нещо. Защо хората имат склонност да задълбават и разчовъркват болката си и по този начин да я задълбочават и удължават до безкрай, а щастливите си мигове отминават без особени размишления, сякаш те съществуват въпреки нас и са съвсем естествено наше състояние? Досега не съм срещала хора, които да анализират щастието си. А най-странното е, че като че ли изпитваме едно мрачно удоволетворение като продължаваме агонията си и едва ли не се плашим, че един ден можем да останем без нея. И всички гласове, които се надигат, говорят за някакъв страх от бъдещето. Хора, не разбирате ли, че по този начин се осакатяваме сами и никой не ни е виновен, че настоящите и бъдещите ни контакти ще са неудоволетворителни и непълноценни? И не отсрещният ще ни е виновен. Ние не можем и не бива да очакваме, че ако се колебаем, ако сме подозрителни и резервирани, ако се пазим и от сянката си и не допускаме до себе си от страх да не бъдем отново разочаровани, ако сърцето ни е свито и затворено, животът ни да бъде нормален. А нормалното съществуване не е само изкачване, а и падане. И какво от това? Защо да се обричаме на някакво мизерно вегетиране, без чувства, без любов, в мнимо безразличие и непрекъснат страх? Защо да издигаме между себе си и другите стената на своето минало, вместо активно да се борим да я разрушим? Ей такива мисли ме споходиха в днешния слънчев ден и реших да ги споделя с вас - моите нови приятели.



Тема що бе?нови [re: 2222]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано27.05.04 16:01



аз си анализирам щастливите мигове с далеч по-голямо усърдие и удоволствие :)
Само дето това по никакъв начин не им гарантира съществуването в следващия момент :)

С други думи - няма какво толкова да анализираме... живота се живее, не се обмисля ;) Докато го планирате и подреждате мислено, току виж свършил ;)




Тема Re: що бе?нови [re: Hell]  
Автор AЮC (нети-нети)
Публикувано27.05.04 22:59



Съветваш ни да живеем не-обмислено и не-подредено, за да се наслаждаваме на един нивга не-свършващ живот, изпълнен с щастливи мигове?




Тема Re: Не мога да разберанови [re: 2222]  
Автор AЮC (нети-нети)
Публикувано27.05.04 23:02



Ако
не-изкачване без падане = 0
изкачване + падане = 0
тогава какви алтернативи са тези два подхода?




Тема това...нови [re: AЮC]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано27.05.04 23:19



как успя да го получиш като решение?

Идеята ми е, че целта на всички анализи, ретроспекции и планиране на бъдещето е да изживеем живота си така, както бихме искали, доколкото ни позволяват обстоятелствата.

Ако забравим за живеенето и се вглабим единствено в ретроспекциите и планирането, цялото упражнение става безсмислено.

Има ли някакво значение, че най-сетне си успял да откриеш формулата на щастливия, обмислен и подреден живот... миг преди смъртта ти?




Тема Re: Не мога да разберанови [re: 2222]  
Автор option (gin&soda)
Публикувано28.05.04 00:29



Ми щот сме само мъже ,респективно жени !!! Т.е. свръхчовеците се свършиха... А и може да забравиш Гошо ,ама няма да забравиш на Гошо простотиите! Има една поговорка за мечката и лошата дума/или добра/...
А ако си чувал/а добра/лоша дума в последните 2-3-10 години.... няма как да ги забравиш и да ги пренебрегнеш!
И 100 години да минат ще се сещаш за това само като погледнеш другите /памет му викат/!



Тема Re: Не мога да разбера [re: option]  
Автор2222 (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 06:06



Ами именно защото сме жени/мъже като всички останали. Естествено, че всеки си носи спомените, но пък сети се за поговорката за наш Илия и св.Илия... Въпросът е да не се прави отрицателен пренос върху все още "невинни" хора...



Тема има нещо нездраво [re: 2222]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 14:40



Влизам в клуба от 2 месеца някъде и считам, че е започнал да деградира. Мама Нети постоянно циври и смята, че мъжете са необходими основно за в леглото. Стефан се ръководи от мотото: "Не знам ти какво мислиш, но аз съм против". Тренди е толкова емоционален, че разпъва душата си на кръст! да не му цитирам постингите! Пропускам някои феминистки и собственически изказвания на женската аудитория. Ассасин (и не само той) се държи, като че ли бившата му съпруга е все още негова настояща съпруга. Като ви слушам се чудя как сте успели и веднъж да се омъжите/ожените. Вие искате не да живеете с човека до себе си, а чрез човека до себе си! Постингът е много актуален и съжалявам ако съм обидила някой! Бутилката е или полупълна или полупразна! Просто зависи от гледната точка!



Тема Хм, [re: и aз]  
Автор Ryan ()
Публикувано28.05.04 15:14



Интересно наблюдение - казваш деградира, но спрямо какво? Спрямо това, което е било преди два месеца? Преди 9 месеца? Или спрямо правилния модел за клуб на разведените?

Всеки има право да изрази чувствата, които го владеят на такова място, каквото е този клуб. Хубаво е разбира се това да не е неприятно за други, но ако не ти харесват темите, които пускат някои хора - просто не ги чети. Те на всичкото отгоре са взели та са се регистрирали и много лесно се вижда, кое е писано от тях.

Иначе съм доста съгласен с това -
"Вие искате не да живеете с човека до себе си, а чрез човека до себе си!"
твое наблюдение, но е излишно грубо да го отправяш като обвинение придружено с неуместно учудване.

Нали знаеш - свят широк, хора всякакви - не бързай да лепиш етикети.

______________________________________
~~~ C'est la vie ~~~ Per aspera ad astra! ~~~


Тема Моляааааааааааааааааааа???????????? [re: и aз]  
Автор ASSASSlNМодератор (стар клубар)
Публикувано28.05.04 17:59



"Ассасин (и не само той) се държи, като че ли бившата му съпруга е все още негова настояща съпруга."

Или се аргументшрай за това си твърдение, като посочиш ЯСНО и ТОЧНО факти, думи и действия, или ще ме ядосаш.

Бе, ти кога успя да се напиеш така, че да пишеш това??? Възхитително постижение на пиянската мисъл:

"Ассасин (и не само той) се държи, като че ли бившата му съпруга е все още негова настояща съпруга."

Редактирано от ASSASSlN на 28.05.04 18:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.