Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема размисли...или разни мислинови  
Автор Ckpитa ()
Публикувано04.05.04 15:07



Стоя си аз така пред отворения прозорец и си мисля...
Моят любим /все още семеен / върви с все по-голяма сила по стълбичката на успеха.Дай боже всекиму.Щом човека има възможност, акъл и иска да рискува нека да си прави бизнеса.На който не му изнася,стои пред компютъра и се самосъжалява./имам в предвид себе си,никой друг!!!/
И така сега мисля аз за неговите идеи за бизнес и сърцето ми е свито.Не мога точно да си обясня защо.В никакъв случай не съм от тима-материалист , обаче в момента ме е яд.Жена му няма да го напусне при условие,че го вижда от дъжд на вятър и ...ох,няма да се впускам в подробности.Той няма да я напусне,защото е виновната страна за евентуален развод и ще трябва да дели,а е прекален егоист за да го направи.
Та тук изниква моя въпрос.Аз материалист ли съм?От една страна да-защото очаквам ако нещата потръгнат да ми се осигурят неща,които сама не мога да си закупя-разбирай жилище,кола,дрехи и играчки за детето.
Обаче от друга страна по време на неговото отсъствие ми казваше как ще живее с мен,ще се разведе,ще създадем семейство и т.н.
И аз повярвах , обаче вече 5 месеца нищо не се е случило, а аз се измъчвам,не спя по цели нощи , ядосвам се , решавам да приключа тази връзка,но не ми стига смелост...
Е,джанъм не съм ли заслужила да бъда обградена с внимание,заради тези си терзания?И няма ли едно бъдещо съжителство да е просто "награда" за проявяваното от мен толкова години търпение???



Тема не му се терзай чак толкова :)нови [re: Ckpитa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано04.05.04 16:07



Успехите на твоят любим са си негови, лични. И жена да си му, пак няма да имаш нищо общо с тях... можеш да питаш тука разведените жени с успели бивши мъже.

Докато е успял и те обича (или поне е привързан към теб) - ще можеш да разчиташ и на материална помощ. Ако го закъса или те разлюби - ще си бившата жена с мизерна издръжка за детето (нали казваш... егоист е бил и не иска да дели...) и каквото успееш да измъкнеш от имуществото. При оправен мъж с добри адвокати - нищо.

От друга страна, ако спреш да се терзаеш толкова и се кефиш истински на връзката, без да очакваш нищо... какво пък, може и да му хареса да остане изцяло с теб. Поне няма да те избягва за това, че му тежиш.

В едно съжителство е малко вероятно да бъдеш обградена с внимание. Напротив - на теб ще ти се наложи да обграждаш любимия си с внимание... все пак разглезен е от 2 жени. Предполагам не му е далеч от мисълта "щом 2 се боричкат за мен, лесно ще намеря и 3-та"... то апетита идвал с яденето, казват :)

Решението си го вземаш ти... но аз лично никога не съм разчитала на мъжа си за нещата, които сама не мога (уж) да си купя... та за това и сега не страдам изобщо за материалните загуби :)

Така че радвай се на щастливите мигове (колкото и малко да са) и недей да таиш някакви надежди за райско кътче, спокойно семейство, обич и уважение... има и такива неща, разбира се, но е като шестица от тотото :)




Тема Re: размисли...или разни мислинови [re: Ckpитa]  
Автор Moan (таквоз едно...)
Публикувано04.05.04 16:16



Ех мила... награди няма. Взимай каквото можеш от живота и му се наслаждавай.

Нали знаеш какво е казал Джон Ленън: 'Животът е това, което се случва докато правим планове за бъдещето.'

_________
Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!

Редактирано от Moan на 04.05.04 16:17.



Тема Ох,...нови [re: Hell]  
Автор Ckpитa ()
Публикувано04.05.04 16:37



и аз не знам.Например моята майка не работи около 10-десет години.Баща ми я издържа и го прави и до сега и не дели имущество и пари на мои и твои.
А що се отнася до нашата връзка,всичко е пито-платено.Не съм получила нищо.В първите години имаше разни дребни подаръци,но в началото е така.Е все още понякога като сме на заведение ми подарява по някое цвете .Препарати за чистене,дребни неща необходими за домакинството,сладки и т.н купувам аз.Така че не съм разчитала на материална помощ досега.Просто искам да имам дете на което нищо да не му липсва.Все пак всяка майка иска това
Обаче трика с "ще те нося на ръце ти само ме изчакай" май много често взе да се повтаря в живота ми./изчаках един войник,който ме заряза след 4 месеца;този го чаках година.Майка с нетърпение очаква поредната ми "авантюра"



Тема Re: Ох,...нови [re: Ckpитa]  
Автор roshla (шемет)
Публикувано04.05.04 17:10



Я вземи и се стегни ,и вместо да си вислиш как някой ще те обгражда с материални благини измисли как ти да си ги набавиш,без намесата на мъж.Тогава вярвай ми,ще бъдеш много повече,ако не обичана,то поне уважавана.
И избора ще си бъде твой,а не ти самата да бъдеш нечий избор.
HEII е напълно права (както винаги,поне в моите очи,това момиче е винаги право),ничии средства няма да бъдат твои,освен тия които си изкараш ти самата.

:-)По добре е да си мълчиш и да те сметнат за глупак,отколкото да бързаш да го докажеш.


Тема Re: не му се терзай чак толкова :)нови [re: Hell]  
Автор Leonardo! ()
Публикувано04.05.04 19:20



Да бе шестица от тотото!
Аз познавам много такива УДАРИЛИ ШЕСТИЦА.

Ти можеш!


Тема Не спомена дума за човека -нови [re: Ckpитa]  
Автор Stefan (хич ме няма)
Публикувано04.05.04 20:37



какъв е той, какво представлява за теб, коя е тръпката, която те държи при него и те привлича толкова много - изглежда, че и ти си като всички жени: гледате само материалната част и коя колко ще завлече от вкусната баница. Мъжът като обект за консумация - всички ли жени се раждате с толкова корумпирана психика?

P.S. Можеше поне да кажеш една дума за него - черен ли е или бял, чаровен ли е, веселяк ли е, обича ли да си пийва - нищо такова... Мъжът, от когото очакваш много, споменаваш само като обект на извличане на блага и сигурност... Женски нрави.


Love should be everything or not at all...

Редактирано от Stefan на 04.05.04 20:36.



Тема Re: Не спомена дума за човека -нови [re: Stefan]  
Автор Moan (таквоз едно...)
Публикувано04.05.04 21:39



ХАЙДЕ ПОНЕ ВЕДНЪЖ ПОМИСЛИ ПРЕДИ ДА ПОСТНЕШ ПОРЕДНАТА ПРОСТОТИЯ, А??!?!

_________
Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема Не ми го плаши!нови [re: Moan]  
Автор Xeй Живoт! (enjoy the life)
Публикувано04.05.04 21:49



Че в момента му правя психопортрет по негови постинги... много интересен се оформя
А ако ми стреснеш обекта и земе да мисли - направо ще ми провалиш усилията



Тема вярвам ти...нови [re: Leonardo!]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано05.05.04 09:33



ама сигурен ли си, че не гледаш само повърхността?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.