Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЖЕНА СЕ ХВЪРЛИ...  
Автор bubble (непозната)
Публикувано22.04.04 21:48



....Жена се хвърли с двете си деца от шестия етаж на жилищен блок в столичния квартал "Сухата река" около 19.30 ч. днес. Това съобщиха за БТА от МВР. Жената /31 г./ е откарана в ИСУЛ, а децата на 3 и 4 години, са в шокова зала на института "Пирогов". Инцидентът е станал на ул. "Константин Фотинов" 70.
Нямам думи, отказвам да мисля какво е докарало бедната до това решение...



Тема Re: ЖЕНА СЕ ХВЪРЛИ...нови [re: bubble]  
Авторpassing (Нерегистриран)
Публикувано22.04.04 22:38



психическото й заболяване я е докарало до това ''решение'' ..хайде стига с този сеир



Тема и аз се чудя...нови [re: bubble]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано23.04.04 14:45



какви са причините за инцидента с влаковите композиции в Северна Корея.
3000 души убити или ранени... нямам думи да мисля изобщо.

А къде сте, когато някой отказва да вика за помощ и си отива тихо и спокойно без медиен шум?




Тема Re: ЖЕНА СЕ ХВЪРЛИ...нови [re: bubble]  
АвторRazvedena za vinagi (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 16:33



Потресена съм от случая, но искам да кажа на passing , че това не е саир - а емоционална реакция. Кой има право да казва "стига с това или онова..." Всеки има право да се изразява своите чувства и мисли както си иска, стига да не засяга другите. Пасивноста е също въпрос на личен избор.

Въпреки, че вече едва ли не свикнахме със случаите на отчаяние в резултат на които хората се самоубиват или причиняват смърт на близките си, снощи се шокирах, като разбрах за случая. Не знам, никой не знае каква е причината докарала тази жена до такова отчаяние, но да посегнеш на собствените си деца и то пред очите на тези които са те създали? Още по-тревожно е, че една детска лекарка страдаща от психическо заболяване сама решава да прекрати лечението си!

До кога хората ще продължават да създават деца само и само заради егоистичните си цели, като да спасят брака си или отношенията си с партньора? Двете деца са прекалено малки за да е изминало толкова време от началото на брака й с този мъж, че изведнъж да настъпи разочарованието.
Не разбирам и никога няма да разбера - какво са виновни тези деца? Никой няма право да им отнема здравето и живота - НИКОЙ!

Стига вече с примитивните действия - Брак заради идеята да се задомиш а после си изхвърляш детето през прозореца като ненужна вещ, която не знаеш какво да правиш с нея. Същото се отнася и до бедните, които подлагат децата си на глад и мизерия! До кога тази безотговорност и егоизъм?



Тема Re: ЖЕНА СЕ ХВЪРЛИ...нови [re: Razvedena za vinagi]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано23.04.04 17:42



Ако се вгледаш в заглавията от днес, като нищо ще ти дойде идеята да вземеш да се хвърлиш през балкона, че знае ли се какво по-страшно може да те чака утре...

"18-годишната Виолета остава в ареста, потвърди по-висока инстанция" - това за онези двамата, убили родителите си.
"Убиха наш сержант в Кербала " - това е ясно - война е.
"3000 загинаха при сблъсък на влакови композиции в КНДР " - в крайна сметка се оказа, че са загинали 150 души, а 1000 още са ранени... какво утешение :(

В общи линии не можеш да си навсякъде и да помагаш на всички... майка Тереза вече умря и тя. Но пък ако всеки се грижи са собствения си заден двор и си плеви градинката... поне ще има усещането, че е предотвратил една (лична) трагедия.

Децата не са виновни, че майка им е била болна (евентуално), нито родителите на Виолета и брат й са виновни, че на онези двамата нещо им прихлопало в главите. Случват се трагедии и много е вероятно нищо да не можем да направим в 99,9% от случаите.




Тема Re: ЖЕНА СЕ ХВЪРЛИ...нови [re: Hell]  
Авторpassing (Нерегистриран)
Публикувано23.04.04 18:11



ЗА това в корея , имало е сблъсък на 2 товарни влака , возили са някакви химически вещества , от силния взрив е пострадал намиращия се наблизо пътн. влак с пътници от китай и гарата ..било е зверски взрив .!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: ЖЕНА СЕ ХВЪРЛИ...нови [re: bubble]  
Автор Mama NettyМодератор (блондинка)
Публикувано23.04.04 21:34



Дано поне децата оживеят.
Според мен тук има намесено някакво психично заболяване, защото е нарушен основен инстинскт - майчинския а това не става лесно...

Qui scribit, bis legit.


Тема Еретично наблюдениенови [re: bubble]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано23.04.04 23:46



Не знам защо, но ми дойде някакво странно наблюдение - сигурно звучи наивно, но да си кажа.
Понеже версията за психичното заболяване бе изказана от бТВ (и след това цитирана отвсякъде), а от друга страна случката е толкова странна, че на мен повече ми прилича на криминално дейние. Все пак, някой от съседите беше казал, че преди това е имало крясъци и изведнъж всичко утихнало. Т.е. може някой да ги е побутвал. Друго, което си мисля, е че са падали един по един: може първото да е паднало в игра (на тая възраст са си трудни за опазване), второто - след него. Само се чудя защо и майката - след тях, инстинктът би трябвало да е първо да изтича до долу и да се опита да направи нещо (пък после да се самоубива и там каквото). Както и да е. Но не това ми мина през акъла.

Значи, понеже преди дни нали убиха една майка с две деца, в Младост 3 (едното пък се оказа малтретирано от някакъв дядка - въобще баси случая, представете си цялостната й драма, да не описваме всичките подробности, дето ги писаха). Жената била разведена, убиецът - друг мъж.

Сега за тази жена, дето падна от балкона (не казвам "хвърли се") - и тя била пред развод. Пак мъж ми се набива.

С една дума, сещате се кво си мисля...

Agent of Change


Тема Сега те четанови [re: Ecнaф]  
Автор wild (lady) ()
Публикувано24.04.04 00:19



и определено намирам логика в "еретичните" ти наблюдения. Освен това не е и толкова лесно "да паднеш" от балкон, колкото и да ни убеждават в противното всякакви екшъни, трилъри и др. подобни. Дано да се намерят поне добри криминалисти, които да си свършат работата, а не да се приеме ангро версията с психичното заболяване и да се затвори случая . Защото ако си прав наистина..

Но каквото и да е станало - жалко и за жената, и за дечицата

When dream turns to a nightmare the only way is to wake up…


Тема Re: Еретично наблюдениенови [re: Ecнaф]  
Автор option (gin&soda)
Публикувано24.04.04 01:04



Ако се вярва пркалено на медиите , бих казал ,че и в Кербала е спокойно! Да ама не! Ако си там ще си на тръни и хич ама хич няма да ти е спокойно! Е те ме диите са а това , да раздухвт едно и да умаловажават друго! Разду се случая за 14 изгорели/убити/ войници ,преди години , за сметка на това се прикриха 1000 други простотии , щото 3 дни национален траур означава - стоп на размириците и протестите поне за 3 дни. Така е с всичко - и с автобуса , и с Пепи дето майка му е психясала и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.