Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Голямото надлъгваненови  
Автор karynna ()
Публикувано31.03.04 10:07



около споразумението за развод започна ...
искам да ви помоля, рових, търсих, и не мога точно това, то е сигурно, защото съм се сбъркала, ама някъде имаше точно определен режим на свиждане ... всяка втора неделя ли беше ... пфу, не мога да се сетя, а той, скъпият, иска да я взима всяка пролетна и зимна ваканция :))) милото ми тригодишно зайче, помогнете, а?

а, и издръжката щял да я плащал от мига на подписване на споразумението, а знам, че трябва от момента на фактическата раздяла, е и този момент ми се губи...

Редактирано от karynna на 31.03.04 10:12.



Тема Re: Голямото надлъгване [re: karynna]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано31.03.04 10:31



за издръжката е както се произнесе съда.
Аз я плащам официално (минималната, от 50 лв) от деня на издаването на решението за развода (с цел да намалим таксата, дето ще прибере държавата, разбира се :))
Т.е. година след фактическата раздяла.
(Неофициално - 1/3 от заплатата ми месечно хвръква по детето. Виждам го почти през ден.)

За свиждането - по принцип и по закон има право и на 20 дена годишно с детето, по време на отпуската му, ако не съвпада с твоята, разбира се.

Щом иска да вижда детето, какъв ти е проблема?
Тук майките се жалват, че не могат да накарат бащите да се заинтересуват от децата си... не бой се, нищо няма да му стане на детето през ваканциите :))) Тъкмо ще имаш и ти време малко да отдъхнеш.

Стига сте чели тези закони буква по буква... разберете се като хора. Не е чак толкова трудно, просто някой трябва да отстъпи пръв.
По-умния ли беше...




Тема Re: Голямото надлъгваненови [re: Hell]  
Автор karynna ()
Публикувано31.03.04 10:40



Да, вярно е, би било прекрасно да се разберем като хора, ама Hell, писнА ми да отстъпвам вечно, ми инвалидизирах се от отстъпки баси ...

и какви ваканции, милото е на ТРИ години ...



Тема Re: Голямото надлъгваненови [re: karynna]  
Автор Moan (таквоз едно...)
Публикувано31.03.04 11:02



Режима на свиждане се определя в съдебното решение.

Имай предвид, че издръжка за минало време може да се търси най-много за една година преди завеждане на иска. А фактическата раздяла може да е настъпила повече време...

Hell е права, потърсете вариант да се разберете помежду си. Съда надали ще намери най-удачния и за трима ви вариант. Но че е трудно, никой не отрича...

___
Текстове на законите

.

Успех.

_________
Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!

Редактирано от Moan на 31.03.04 11:11.



Тема Re: Голямото надлъгваненови [re: karynna]  
Автор Cтpeйнджъp (1-ва съпруга)
Публикувано31.03.04 11:07



Издръжката е между 30 и 80 лв. както се споразумеете, обикновено пиша режим на личен контакт всяка 1 и 3 събота и 2 и 4 неделя в часовете от 9 до 19:00 часа и един месец през лятната ваканция, когато майката не е в платен год. отпуск. Може да залегне във вашето и нещо друго като режим на личен контакт, колкото до издръжката може да се иска до година назад (има давностен срок).
На последък в СГС се налага практиката в споразумението изрично да се запише, че нямате МПС което е СИО, както и ако някой от съпрузите има ЕТ респ. дял в дружество да се запише, че другия няма претенции относно тях. Един вид не им е достатъчно общото "не сме придобили движимо и недвижимо имущество по време на брака" :")

Поздрави и Успех!


Редактирано от Cтpeйнджъp на 31.03.04 11:12.



Тема Re: Голямото надлъгваненови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор karynna ()
Публикувано31.03.04 11:15



За размера на издръжката не спорим, уплаших го, че ще ползвам жилището на майка му и набързо се съгласи, проблема е, че адвокатката му е писала по една седмица зимна и пролетна ваканция, тридесет дни през лятото и всяка неделя от 9 до 20 часа ... това ме притеснява малко за тригодишната ми дъщеря.
Благодаря ти, срам ме беше пак да питам в клуб "Право"



Тема ми човека мисли в перспектива :)))нови [re: karynna]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано31.03.04 11:17



след още само 4 години ще тръгне на училище детето...

btw тогава ще имаш и доста повече разходи около него. Изобщо училището е едно голяма черна дупка по отношение на семейния бюджет... вкарваш колкото пари имаш там и изобщо не виждаш нещо да излиза в замяна :)))

Ако успееш да запазиш интереса на бившия ти към детето до тогава, та поне училищните екскурзии и лагерите да финансира... сметката за мобилния на отрочето и новите маратонки... кажи речи на 2 месеца по 1 чифт, ще си на далавера :)
Вярвай ми :))




Тема Re: Голямото надлъгваненови [re: karynna]  
Автор Cтpeйнджъp (1-ва съпруга)
Публикувано31.03.04 11:22



Множко бе... "толкова не ги давам" децата на клиентите... Това в кръга на шегата. След като те притеснява, не го подписвай докато не клекне той да се откаже от зимните и пролетните ваканции - пробвай пак с трика за жилището на свекървата. Детето не е за "подмятане" пък и е мъничко, обясни мо че никога няма да го спреш да види детето и извън определеното в споразумението и залегнало в бракоразводното решение. А за клуб "Право", че той си е за това :) да питате, а ние да отговаряме - гимнастика на мозъка е все пак!




Тема Re: Голямото надлъгваненови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор karynna ()
Публикувано31.03.04 12:36



Бе какво подписване, нали писах, че сега се надлъгваме ... представи си, съгласи се на 200 лева на месец, само заради жилището :))) да не говорим, че ако го почна за дял на участие във фирмата му, свят ще му се извие ...
ще се разтрепери, няма да има парички за златни обеци, гривни, татуировки :)) и скрити или явни .... "обожателки" :)))



Тема Re: ми човека мисли в перспектива :)))нови [re: Hell]  
Автор karynna ()
Публикувано31.03.04 12:38



Мисли той ... със ....

ама аз вече не съм с оня предишния ник, дето се изтресох тук за първи път :)

и сега се кове желязото, мдаа

спрях да сека дърва, желязо подкарах :)))






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.