Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Що е това "стара мома"? Вчера в "Сблъсък" пак минови  
Автор ASSASSlNМодератор (стар клубар)
Публикувано15.03.04 14:53



взеха акъла. Пак, за кой ли път, дрънкаха глупости. К'во било "стара мома", ама на колко години трябвало да стане, та да "заслужи" тази титла, пак взеха да си мерят постиженията на сексуалния фронт, ама ако една жена е разведена без дете мома ли е или не, ама ако една мома има извънбрачно дете, мома ли е или - не!

А, стига, бе!

Пак шест човека дърдорят един през друг, пак олелия до шия, щуротия, цигания, простотия...

Пак, за кой ли път, се заричам да не ги гледам повече, ама то туй моето е като цигарите - все ще ги отказвам и все отлагам за утре... Нещо като мазохизъм - да ги видя докъде ще стигнат с умотворенията си...

Мдааа, крайно време е да си намеря постоянна любовница, че да имам какво да правя в неделя сутрин.

-----------------

Та, според вас какво е това "стара мома"? Дали ще успеем да го разясним този въпрос на Иванчо и Андрейчо???



Тема Re: Що е това "стара мома"? Вчера в "Сблъсък" пак минови [re: ASSASSlN]  
Автор Moan (таквоз едно...)
Публикувано15.03.04 15:45



Аз държа да отбележа, че бях потресена от поведението на една от участничките, мисля, че това беше Ани Александрова /седящата отдясно; понеже не познавам нито нея, нито съотборничката й - Дани Златанчева, моля за извинения ако съм ги объркала една с друга/, която се държа меко казано просташки.

Иначе, не мога да не се съглася с това, което бе казано в края на предаването, че всеки избира момента, когато е готов да се задоми и да има деца.

А понятието 'стара мома' за мен е отживелица и глупост. Може някъде все още да има тежест, но аз поне не намирам в съвременното общество индикации на поведението, което олицетворява 'старата мома'. Понастоящем в живота на жената има и други отговорности, тя трябва да има образование, да гради кариера и т.н. В което лошо няма, нали това е идеята на еманципацията. Стига и мъжа да поеме своята част от домашните задължения, така както жената поема част от задълженията по издръжката на семейството.
Към това можем да прибавим какъв процент от съвременните млади майки са разведени/разделени с мъжете си/самотни майки и сами носят отговорност за отглеждането, възпитанието и издръжката на децата си... Ей така, само за статистика...

А иначе...
Ми хубаво де, ако 'стара мома' съществува като понятие, какво съм аз тогава? Ха, кажете ми вие? Млада разведена парясница!!!?
/парясвам - напускам,изоставям съпруг/а/
Тъй ли?
___
Иначе казано, хубавото на живота днес му е, че всеки може сам да определи как да живее. И са все по-малко 'селските тетки' и тем подобни, които ще го одумват зад гърба.

_________
Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема простотия до шия бешенови [re: ASSASSlN]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано15.03.04 15:52



и от двете страни.

Единия бил таковал негърки у Африка... едва ли не педофилия проповядваше... жените до 20 годишна възраст вече требвало да са народили един куп деца и оттам нататък да слушкат и козируват на мистър Пенис... онези двете - опонентките се държаха прилично и даже бяха симпатични, докато една 37 годишна жена, дето изглеждаше с поне 10 години по-млада само заради факта, че нямаше 3 тона грим по лицето си им опроверга теориите, че децата са неква непосилна грижа и трябва да чакаме шестицата от тотото, че да раждаме... след нейното появяване играта много загрубя и ме заболя тиквата от крясъците им.
И аз се чудя що за мазохизм е да се гледа тва, ама... заглеждам се.




Тема Re: Що е това "стара мома"? Вчера в "Сблъсък" пак минови [re: ASSASSlN]  
Автор MiriamOO7 (Ruby Tuesday)
Публикувано15.03.04 16:10



Не се наемам да давам определения и възрасти след които си "стара мома" (а и грозно ми звучат всички тия думи), но в едно съм убедена - не дай боже да имаш за шеф подобно същество с несъществуващ личен живот, без дете ни коте и за което е нормално да седиш на работа денонощно и в събота и неделя включително - за благото на Фирмата. И в университета също бяха от най-злобните преподавателки - имахме една асистентка която пишеше отсъствия и не допускаше до изпит за повече от две отсъствия и съм я виждала сутрин в 7 да тича по стълбите пред студент за да му тръшне вратата под носа и да му напише отсъствие!
Сигурно има и изключения, хич не е лесно да не искаш играеш по свирката на общественото мнение което доста безцеремонно присъжда тия наименования.



Тема Re: Що е това "стара мома"? Вчера в "Сблъсък" пак минови [re: ASSASSlN]  
Автор Trendi ()
Публикувано15.03.04 16:10



Според мене квалификациията "стара мома" или "стар ерген" имат своето смислено значение, но не за години, а относно характера и поведението на човека. Има хора, които даже и като семейни имат манталитет, който е твтърде сходен с тези, които не са живяли с друг човек в продължение на десетилетия. Има някои насадени в мисленето характеристики за такива хора, но е погрешно да се приемат абсолютизирано. Вярно е че човек, който не се е женил и е на порядъчна възраст, като цяло има някои навици и разбирания, които го правят по-различен. Такива хора трудно могат да бъдатразбрани и приети от останалите и ..... етикета вече е лепнат. А много често това са съвсем свестни хора, но с по-големи изисквания към партньора и в по-малка степен съгласни на компромиси. Това не ги прави по-лоши.

/Чета се и не мога да повярвам, че толкова разводнено съм го написал. Ама хак да ви е, като ме четете...!!! Аз повече няма да се чета!/



Тема Глей на какво попаднах като търсех "парясник"нови [re: Moan]  
Автор ASSASSlNМодератор (стар клубар)
Публикувано15.03.04 16:20



Наред с многото неразбираеми думи, впечатление ми направи "навра". Хм, дали не идва от "навирам се"?

---------------------------------------------------------------------------

Бай Гъцо Мърдавицата и въргозуняка*

(По образци от селски белетристи)
Петър Незнакомов
(1920-1997)


Бай Гъцо Мърдавицата, сухоляв сгугушен парясник на около петдесет лазаря, с бутурясало рофито лице и клепясали от стара неизлечима балънма уши, излезе на сундурмата на новата си двуетажна, току-що измазана къща, прозина се до разгъчване (затуй му викаха и Гъцо), задръгна със скукушинени пръсти голия си кирливожълт корем, който се пелтееше като качамак изпод разпраната риза, па ръшна с нога бозолявото келаво псе на име Мърлю, което хръпаше току на чеперека, свило предните си сгъчкани и омъждуляни от ровляк лапи под приличната на туфа муцуна. Псето се кътландиса, бафна два-три пъти сънливо по стопанина си, пребаца с подгъзурен куйрук разлятата помия по двора, па се шмугна у дребака между кочината и мръсовината.

- Къде пак бря? - кукна от горната одая стрина Пъца Гуджовкина, вдовицата, дето шъташе на бай Гъца и от време на време му подслаждаше животеца. Тя беше гърдунеста, сбабичосана вече жена, обута в ръждоляви окъсани джорапи, закрепени с джантер за пездерицата. - И що ти е криво пцето, та го буторяса?

- Млък ма, навро! - гъгна връз нея бай Гъцо. - Туй псе я че го разчекнем с гьостерицата, а ти да не го буторясам. За пцето кърпел, тъй си знам язе. Разлигавиш ли го, оно че ти се качи на келя...

И без да обръща повече внимание на стрина Пъца, бай Гъцо се затътряви към обора да навиди болното от краста турмаче. Той шляпаше с гумените цървули из помръзляка, мина край барабината, обра с крак насърбаната от снощи пенюга и като все още попържаше и мрънкявеше под нос, влезе в обора. Удари го гъста фанара от биволски пръждавици, смесена с воня на уруглица и пикня. Бай Гъцо се спря на цепленката, швиркна с уста и краставото турмаче, изглежда, го усети, защото от полутъмната жежчава се счу радостното му брецане, а веднага след туй скюсканата от болестта чутура на хавайнчето се завря в гърделя на бай Гъца и почна да му се лади и бъцка като малко сополявче.

- Пъш де! - взе да жъмка главата на турмачето бай Гъцо. - Я какво ме изглафа целия, кьорчо-кьорава!

Но гласът му не звучеше сърдито, а по-скоро гълчаво. Бай Гъцо се бе превързал с оная престара селска обич към болното турмаче, иначе отдавна да му бе пуснал кръвняка или да го бе трампосал на някоя оривица.
Докато турмачето и човекът се лабацаха един друг, откъм темнявата пърлица на обора изведнъж се счу тупурдия, сякаш скопяваха нерез, после оттам изскочи като бесня страшен цървен дзвер и се хвишна право на гърба на бай Гъца.

- Леле, въргозуняк! - извреца бай Гъцо и се юрна към манаря, но дзверът го ръмкаше по гъзиняка и озгор и не му даваше да изщрапка до яснеца под сводовището. Сърцето на бай Гъцо прекина, прекина иднаж-дваж, па се бишна нагор, заседна в гръцмуля и ни насам, ни натам.

И кой знае как щеше да завърши тая дунанма, ако бай Гъцо не беше щрегар човек и не даянеше на ръмкане. Докато дзверът крежаваше с некти връз него, той изведнъжка си спомни ,че е атеист и като такъв не бива да верва в разни богове, светии, гяволи и въргозуняци. Тази мисъл му даде криле, той се сбабуни на две, запрошна дзвера от гърба си, обърна се и видя, че той наистина не е въргозуняк, а църната мачка на комшията чичо Дърмо Крижавия, която се бе омърляла прездене си и си бе намерила котило в темнявата пърлица.
- Да ти и... намерата, гадина неприклопена! - изглафа през зъби бай Гъцо, па като фана за дръжляка една гьостерица, па като зачепрасти, та ни въргозуняк остана, ни турмак, ни обор...

Така атеистът бай Гъцо Мърдавицата се пребори със суеверието.

--------------------------------------------------------------------------------
*Въргозуняк у наше село викат на караконджола (б. а.).



Тема Re: Глей на какво попаднах като търсех "парясник"нови [re: ASSASSlN]  
Автор Moan (таквоз едно...)
Публикувано15.03.04 16:35



Брях, отде ги намираш тия...

_________
Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема Re: Глей на какво попаднах като търсех "парясник" [re: ASSASSlN]  
Автор RAYAR ()
Публикувано15.03.04 16:39



Assassin4e,
какво приятно четиво ни даде. Такъв цветист език не бях чувала. Не че има общо с темата, ама го бива разказчето.



Тема Re: Що е това "стара мома"? Вчера в "Сблъсък" пак минови [re: Trendi]  
Автор bubble (непозната)
Публикувано15.03.04 20:40



Тренди, изобщо не е разводнено, много си точен и мъдър както винаги .. а аз вчера се видях в чудо да се сетя какво съм - това че съм разведена- ясно, че имам две деца - пак ясно, че не съм мома- пак ясно....даже много ясно, но според едните едните съм много стара и НЕ съм женена.... , а според другите.....пак се обърках какво съм според... и аз незная според какво и кого - важното е да се чувстваме аз и децата добре- на останалото- да върви по дяволите!!!!! Знаете ли, не зная как ще го приемете, но квартирата си делим с бившата зълва, която не е омъжена / никога не е била, няма деца...на 40 години е/не ме питайте с какъв манталитет е и как се боря за да си отстоявам позициите и мислите, и всичко....има истина в думите за манталитета на хората не омъжвали се и не създали даже и несполучливо семейство.....Ще съм ви много благодарна, ако ми стискате палци до два месеца да сме самички на квартира аз и дечица- иначе ...не ми се мисли



Тема Re: Що е това "стара мома"? Вчера в "Сблъсък" пак ми [re: ASSASSlN]  
Автор Haдя-Haдя (Двойната Надя)
Публикувано15.03.04 21:21



Хахаха а то било лесно - тара мома е нещо като теб такова фучащо и все недоволно, ама в женски вариант - и няма значение дали е женена или не дали е стара или не - абе то е състояние на духа, а не социален статус....
Братче,не се вкисвай че говоря така, обаче ще знаеш, че това е щото днес съм си вкисната и наподобявам на нещо като теб в постоянното ти състояние и мама му стара и аз искам да ги откажа, ама на - и аз все отлагам




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.