Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бракът като АЗ и НИЕнови  
Автор Пepceфoнa (жена)
Публикувано27.02.04 17:55



Бракът като НИЕ ли го разглеждате или като АЗ във временни взаимоотношения с останалите участници.
Това наистина много променя всичко.
Защото ако е АЗ и другото е временно, от това брак никога не се задържа.
Една девойка упорито ме убеждава, че нямало НИЕ? Това не е ли егоцентризъм на ента степен. Или по-скоро страх от загуба и я по-добре да съм си аз, че да не се разочаровам.
Че то нищо не може да се направи, ако не се идентифицираш с НИЕ-ако и двамата не го направят.
По същата логика който вярва в реинкарнацията, тоест прераждането, няма да се идентифицира с тялото си, защото то е временно и значи няма нужда да се грижи за него.
Тази философия на АЗА засяга и всяко обединение, група, нация и т.н.



Тема хех :)))нови [re: Пepceфoнa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано27.02.04 18:18



тази "девойка" е с 13 годишен брак, 13 годишен син и чудесни взаимоотношения с бившия си съпруг.

Бракът, това НИЕ, за което толкова тръбиш е множество от 2 равноправни и равнопоставени АЗ. Естествено е, че е нещо временно, ние безсмъртни не сме. Нито стоим на едно място, без да се променяме.

Когато сключваш брак, ти го правиш с човек, който в дадения момент е на една вълна с теб - мислите сходно по важните за вас неща, имате общи цели... обичате се :) Но никой човек не е длъжен да спре развитието си, заради брачният си партньор. Хората с променят, сменят се и приоритетите им.
Най-малкото, което може да им се случи е да се разлюбят.

Какво правим, когато сме застанали на кръстопът и всеки иска да тръгне по различен път. Приказката за орела, рака и щуката знаеш ли я? Ако не, вземи читанката за 1-ви клас.
Ако не искаш колата ти да се обърне, впрягай само еднотипни животни в нея.

Същото важи и за обединението, групата, нацията. Просто уравненията с много хора са прекалено сложни и бъкат от неизвестни. С 2 се смята най-лесно, но закономерностите важат в някаква степен и за по-голям брой хора.

Всичко е преходно, колкото и да не ти харесва.

А... и още нещо - без личности няма обединение, група и нация.
Има стадо овце, което има нужда от пъдар и кучета, за да го пазят.



Редактирано от Hell на 27.02.04 18:23.



Тема Като секса е - някои си карат самички, други - не.нови [re: Пepceфoнa]  
Автор dePhil (-=<@>=-)
Публикувано27.02.04 18:19



Както си го направиш.


~*~


Тема Re: хех :)))нови [re: Hell]  
Автор Пepceфoнa (жена)
Публикувано27.02.04 18:24



Нищо чудно и затова съпругът ти да е бивш.
Иначе съм съгласна с всичките ти доводи и дори и аз съм ги излагала някъде тук из споровете-че хората се развиват и идва време понякога да се разделят.
Но когато не си готов да поставиш НИЕ над АЗ, брак няма, може да има съжителство на двама независими индивида, но брак няма.
Та независимо колко време си била омъжена, ако АЗ-ът е бил над НИЕ, в брак не си била.



Тема Re: Като секса е - някои си карат самички, други - не.нови [re: dePhil]  
Автор Пepceфoнa (жена)
Публикувано27.02.04 18:28



То и в секса с партньор пак можеш да си го караш самичък.
Както си го направиш, но си го правиш в зависимост от отношението си към него. Дали влизаш в брак с идеята да бъдеш в НИЕ или с идеята АЗ-а винаги да стои над НИЕ-то.
Повечето хора май карат на АЗ. Дори когато викат с пълен глас колко обичат, на практика обичат себе си и онова, в което се превръщат в присъствието на партньора си.
Хората не сме стадни животни, хората сме егоцентрици...или може би българите изключително?



Тема Re: хех :)))нови [re: Пepceфoнa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано27.02.04 18:32



бивш е, защото реших да постава АЗ-ът си над НИЕ поне и аз веднъж :))

И честно казано не съжалявам... това положение ми харесва много повече от мъкненето на тежести по баир и наливането на вода в каца без дъно.... понеже си фен на митологията, това ще го разбереш :)

И сегашната си любов не броя за вечна - все някога ще свърши и тогава ще е добре да се разделим като приятели - и приятели да си останем. Иначе... мъкнене на камъни по баир... знаеш го как е

Хайде, успех!
Всеки си знае пътя пред него. Аз предпочитам да вървя с някой, не да го нося на гръб... при теб може би е различно.





Тема Re: хех :)))нови [re: Hell]  
Автор Пepceфoнa (жена)
Публикувано27.02.04 19:01



Аз също предпочитам да вървя с някого и никого не мъкна на гръб. Навремето и нещо като феминистка бях.
Хич не съм навита да наливам вода в каца без дъно също.
Обаче различавам кризи от безнадежни случаи. Ти мигар не си преодолявала кризи през всичките тези години?
Любовта не е нещо равно, гладко, светло, прекрасно и зададе ли се буря, значи любовта е свършила.
Нека кажем, че ти сигурно си имала за какво да се разведеш, след като си опитала всичко възможно, за да запазиш брака.
Пък аз в момента все още не съм направила всичко възможно.



Тема Може да съм старомоден, но...нови [re: Пepceфoнa]  
Автор Trendi ()
Публикувано27.02.04 19:04



... предпочитам в брака или сериозната връзка да сме НИЕ. Другото ще бъде самоизмама за мене. Двама души, които са в такива взаимоотношения дават всичко от себе си според възможностите, които имат. Само така аз бих се чуствал в хармония с другия. За мене това е една от формите на щастието.

Хел е права, че това голямо НИЕ не трябва да пречи на личностното развитие. Мисля, че е възможно едно прекрасно хармонизиране на НИЕ и АЗ. Винаги съм търсил точно това и вярвам в него.




Тема Re: Може да съм старомоден, но...нови [re: Trendi]  
Автор Пepceфoнa (жена)
Публикувано27.02.04 19:11



Напълно съм съгласна с теб и много добре го каза-хармонизиране на аз и ние.
И аз вярвам в това.
Но не е ли част от личностното развитие и способността да бъдеш в НИЕ? И способността да преодоляваш кризи?



Тема Така е. [re: Пepceфoнa]  
Автор Trendi ()
Публикувано27.02.04 19:28



В личностното развитие на човека има и възприемане на другия като допълнение. Точно в това е красотата на подобна връзка.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.